Jak si hrát s dvouměsíčním mimčem? Zdá se, že se nudí

marie_m
22. lis 2006

Ahojky maminky, dneska je tomu mymu dablikovi 2 mesice a ja zjistuju, ze nevim, jak si s nim hrat, jak upoutat jeho pozornost?
zpivam mu, povidam mu, delam pred nim ze sebe blazna 🙂 ale furt mi prijde, ze se nudi...
..navic uz mi prijde, ze je dost zvidavej a ze si hrozne rad prohlizi veci kolem sebe..

a jeste bych se chtela zeptat na vas nazor ohledne toho, ze maly mimi (do 3 mesicu) neni mozne rozmazlit?
co si o tom myslite, zkusene maminky?...

gedren
22. lis 2006

marie a co satek? Ja se furt chystam, jak budu malou nosit a budu s ni chodit po byte a vselicos delat a ukazovat, ale zatim to moc nejde, protoze furt jenom spi nebo ji (nebo rve hlady 🙂) a jakmile ji soupnu do satku, tak hned zacne akorat zase hledat prso 🙂. Ale az zacne bejt trochu pri vedomi i bez hladu, tak to urcite budu zase zkouset 🙂.

raculka
22. lis 2006

Zajímavé téma, taky už jsem si kolikrát říkala,že se málokde píše, kdy a jakým způsobem si hrát s miminkama a co hračky atd. 😒
Našemu klučinovi jsou už 4m,ale stejně nejsem moc moudrá,jak ho zabavit.Hračky ho baví chvilku,nejradši kouká na nás(přesně jako u Tebe-hlavně co největší pitominy a změny hlasu) nebo když ho vezmu a chodím s ním po bytě,tak si prohlíží věci.Ale to se taky nedá dělat pořád 😅

S tím rozmazlením se to říká hlavně dneska,že se malé miminko nedá rozmazlit.Za dob našich mamin to ale asi bylo jinak-tam se nechávaly děti vyřvat.
Já si myslím,že mimča to na nás trochu zkoušejí už od narození.Ale od čeho tu jsme, že jo ? 😀
A tebe mimi nějak moc zlobí nebo proč se ptáš?

marie_m
autor
22. lis 2006

raculko, dneska jsem byla uplne zoufala uz, protoze Kubik porad rval, u prsa, na ruce, v postylce, vsude, byly (jsou) to prdiky, ale prijde mi, ze klidnejsi byl, kdyz jsem s nim chodila po byte a povidala jsem mu..
..celkove mi prijde, ze se nudi, proto breci a ja opravdu nevim, jak ho zaujmout, protoze netusim, co uz vnima a co ne, takze delam panacky, atd, vypadam u toho jak blbec a on si malej muze myslet to same 🙂)

s tim rozmatlovanim...prijde mi, ze si proste uz navyk, ze kdykoli zavrni, ja pribehnu, takze toho zneuziva 🙂

vilca
23. lis 2006

Ahoj Maruško! U nás je to úplně stejný. Jediný, co vždycky alespoň na chvilku zabere, je kolotoč nad postýlkou. Už si do něj začíná plácat ručičkama, tak ji to na pár minut zabaví.
Jinak se jí samozřejmě taky líbí každý obličej, a když se na ni promluví, tak se krásně usmívá. Zatím ji všechno baví vždycky jen chvilku, pak musím činnost změnit. Jinak jsme si pořídili takový vak, ve které ji nosím, a to ji taky baví. Kouká kolem sebe a taky dá na chvíli pokoj 🙂
Jinak bych jí už třeba chtěla dát do ručičky nějakou hračku, ale připadá mi, že ještě ručičky tolik neovládá, takže by se s tím akorát mydlila po hlavičce.
S tím rozmazlováním je to těžký - ani já nejsem ten typ maminky, která by nechala miminko plakat v postýlce a nešla k němu. Uvidíme, jak to bude dál 😉

anavka
23. lis 2006

Holky, já mám taky 2měsíční holčičku a hrozně se jí líbí hrací deka, na který si vydrží hrát nějakou tu chvilku i sama. Teď jsme jí pořídíli ještě lehátko s hrazdičkou a tím se taky zabaví. Jinak nejvíc se jí taky líbí různý obličeje, když se na ní pitvořim, teď se jí nejvíc líbí když na ní vyplazuju jazyk 🙂 Do ručičky už si chrastítko chytne, ale ještě neví, že ho tam má, takže se s nim většinou bouchne do hlavičky 😒 Jo a objevila svoje ručičky, takže si je pořád prohlíží, ukazujeme jí i svoje a ty se jí taky moc líbí 😉

marie_m
autor
23. lis 2006

gerden, gratuluju k holcicce, jak to vsechno zvladas? pamatuju si dobre, ze jsi z proseka? kde jsi nakonec sehnala dr a kam s malou jezids na prochazku?

vilco, ahojky, tak uz nam rostou ty drobci, co?
kubik uz se taky zacina usmivat, vydrzi si chvili hrat v postylce, kouka na kolotoc a mluvi si 🙂 je roztomilej, ale po chvilce ho to neba a zacne rvat a ja pak nevim, co s nim..
taky prave nemuzu videt, jak breci, takze vzdycky hnedka uchlacholim a jenom bojim, aby to pak nebylo na skodu..

anavko, my uz taky objevili, ze hraci deka je pro kubika na chvili sranda, jenomze jeste poradne nevi, co delat, takze po chvili rev..
..do rucicky mu nic davat nemuzu, pac nosi neustale rukavicky, jednak ma porad ledovy ruciccky a jednak si hrozne drape oblicejik

macejka
23. lis 2006

Nazdárek holky,já mám tříměsíčního chlapečka a taky někdy nevim co vymejšlet,abych ho zabavila. Baví ho hrací deka,ale vydrží na ní v klidu tak půl hoďky,někdy ani to ne.Občas zabere,když ho dám na bříško a cvičíme s hlavičkou (zvedání,otáčení),ale to taky nevydrží moc dlouho.Kolotoč nad postýlkou ho zabaví někdy,po probuzení jinak moc v postýlce neni,protože vyžaduje pozornost a kdybych ho přes den jen tak dala do postýlky tak spustí jekot.To musí být hodně unavenej a hned usnout.Taky ho baví,když si s nim povídám,to se krásně smějě a žbrblá,asi mi odpovídá(ale kdoví co si ty děti myslej)
A k tomu rozmazlování.Na předporodnim kurzu nám tvrdili,že dítě do půl roka se nedá rozmazlit,že potřebuje lásku a náruč rodičů atd.Podle mého názoru tohle platí tak první dva měsíce,možná ani to ne.teda aspoň náš prcek je takovej,že když pláče tak moc dobře ví,že přijdu a už ho nosim v náruči.To zabírá nejvíc.A navíc mu kolikrát nestačí jen se chovat,ale musim s nim chodit po bytě a povídat mu.Někdy ho nebaví v náručí ležet,ale "sedí".Mám ho opřeného zádama o svoje břicho.Samozdřejmě také nemám to srdce nechat ho dlouho křičet.Ale někdy to jinak nejde a chvíli ho nechám,protože bych si nemohla dojít ani na záchod.Tak nevim,nevim jestli nebude rozmazlenej.

Ještě jsem se chtěla zeptat holky,jak často vám mimča přes den spěj?Někde jsem četla,že kolem těch tří měsíců už jsou bdělejší,já malýho krmim po třech hodinách,ale většinou nevydrží být vzhůru celé tři hodiny mezi jídlem.

gedren
23. lis 2006

marie, jo, jsem z proseka 🙂 Doktorku jsem nakonec sehnala kousek odtud, u zastavky Stepnicna, jak je na puli cesty mezi Prosekem a Ladvim. Ta zastavka je ted rozbourana, tak jsme zjistili, ze se tam da dojet s kocarem i pesky za 20 minut, coz je super 🙂

Na prochazky chodi spis manzel 🙂 (on jezdi s kocarkem, ja, kdyz musim s ditkem nekam sama, nosim v satku 🙂), pres tejden jen tak vybehnout na chvilku (treba na nakup nebo na postu 🙂), o vikendu s ni jde nekdy na dyl, treba do dablicaku nebo jsme sli dolu smerem k Vysocansky...

raculka
23. lis 2006

TAk u nás kolotoč tak moc nezabíral.Ty první 3 měsíce ho zabavil jedině špendlíček.Teď ho docela baví,když mu nahoru na postýlku zavěsím ty chrastítka na šňůrce,co se věší na kočárek.Bouchá do toho a občas se snaží vzpírat,ale na druhou stranu si říkám,jestli to není nebezpečné...
Mimča moc dobře vědí,že když zabrečí,tak my přilítneme.Já jsem zjistila,že když mě nevidí,tak se třeba zabaví,ale jakmile přijdu a pak chci odejít, tak začne řvát.Takže když potřebuju něco udělat,jen tak ho sleduju,ale nejdu k němu a on si vydrží hrát sám.Občas je mi to líto,ale na druhou stranu když je člověk doma sám,potřebuje si uvařit oběd nebo dát prádlo do pračky...
macejka- a kolik hodin denně celkem ti mimčo spí?
Já někde četla, že mimča spí tak 18-20h denně,ale u nás to teda neplatí.Vychází nám to tak na 14h nejvíc.Náš prcek přes den tolik nespí,ale v noci většinou vydrží spát.
Ale každé dítě je jiné,nesmíme se nechat ovlivnit těma tabulkama z knížek 😀

macejka
23. lis 2006

Spí asi tak 16-18 hod.,jak kdy.Každý den je to jiné.V noci spí pěkně,budí se jen jednou na papání a hezky spí taky venku v kočárku.Asi fakt moc sleduju ty články v knížkách a časopisech.On měl totiž malej docela dlouho žloutenku a to jsou ty děti spavější tak se bojim,aby se mu to třrba nevracelo,ale to snad ne.I když v porodnici byl pod světýlkem a žloutenku zažehnali a týden na to jsme byli hospit.v nemocnici a tam ho svítili znova,měl v krvi vysokou hladinu bilirubinu.Ale to byl fakt žlutej,teď naštěstí už neni.
Jinak chrastící špendlík je snad nejvděčnější hračka,tu drží v ručičce celkem často a strká si jí do pusy.
A ještě si myslim,že to rozmazlování je asi nejhorší,když jsou děti malinko starší,třeba rok a více a v krámu si ukážou na nějakou věc a my jim vše koupíme.To pak může skončit pořádnou scénou,když to nedostanou.Jsem zvědavá na sebe,ale u nás bude rozmazlovací babička (moje mamka),už teď ráda malýmu nakupuje cokoliv. Takový asi babičky jsou.

raculka
26. lis 2006

macejka-tak to ti spí hezky 😉

My taky chodíme hodně ven, tam spí nejdéle a pak je doma hodný.Ale občas se stane,že se za chvíli probudí a pak řve a není k utišení.Přestane,jen když ho vyndáme a neseme.To se ovšem nedá dlouho praktikovat.Máte někdo podobný problém? Po vrácení do kočárku začne plakat samozřejmě znovu 😒

raculka
26. lis 2006

Mám ještě jeden tip- kamarádka mi půjčila knížku: 160 HER A CVIČENÍ PRO PRVNÍ TŘI ROKY ŽIVOTA DÍTĚTE- autorka PENNY WARNER-nakladatelství Portál
doporučená cena jsou 200 a ta knížka je docela šikovná, i když není česká, jsou tam různé jednoduché hry i pro mrňavá miminka od narození 😉

danielah
27. lis 2006

Ahojky,
řešila jsem to také a koupila jsem 2 myslím dobré knížky, obě jsou od Grady:
Liesel Polinski: Pohybové hry s děťátkem, stála 199,-
Daniela Sobotková, Jaroslava Dittrichová: Hra ve vývoji dětí v prvním roce života, cena. 249,- Kč
V obou jsou popsané vývojové fáze dítěte, co kdy začíná dělat; ta první je více o cvičení, jsou tam popsané a vyfocené možnosti co s dítětem dělat, různé zvedání, převracení, cviky na míči; ta druhá se více soustředí na rozvoj hrou a hračkami

My chodíme na cvičení do Acentra (www.materstvi.cz) - "Světýlka" - je to pro děti od 6 týdnů, a jsem s tím moc spokojená. Učíme se různé básničky a písničky a na ně s dětmi cvičit, protahovat ručičky nožičky, a vede to holka, která má spoustu nápadů, takže každá hodina je trochu jiná.
Vím že se cvičívá i v mateřských centrech, myslím že je fajn někam zajít alespoň na pár hodin, na Klárce vidím, jak jí ty říkačky a při tom cvičení hodně baví, a sama bych se to neměla jak a kde naučit.

rova
27. lis 2006

ROZMAZLIT? Ano, jde!! Já jsem byla zastáncem nenechávat vyřvat!! ale dost se mi to vymstilo, takže teď mám doma pěkného mazánka - a už od malilička. Takže radím - nepřehánět to s tím mazlením a nošením (ale stejně to druhé budu vychovávat určitě stejně 😀 )

effelein
12. pro 2006

Na trhu existuje knížka od Anne Knecht-Boyer: Hry, zábava a cvičení s miminkem. Doporučuju

semi
19. únor 2007

ahojky,chtěla bych vědět,jak dlouho vydrží Vaše dětatko neplakat a koukat v klidu samo.mala vydrží tak 2-3 denně,tak 10.minut max,jinak pláče,nebo tzv.vola.vydrží jen v připadě,že je čerstvě najedena,suchá,nic jí nebolí,nebo je rozbalená.Nechci právě reagovat na každé zabroukání,aby nebyla rozcapená,ale moc se mi to nedaří,kromě toho usíná v košíku,musime ji uvozit,co budem dělat,až bude spinkat v postylce? 😕

haluskacz
19. únor 2007

Ahoj,
urcite doporucuju nosit, dite ma kolem sebe spoustu podnetu, vsechno pozoruje. A kdyz to nejde, je dobre takove to polohovaci lehatko nebo houpacka, da se sehnat i z druhe ruky (samocinna, funguje na baterky). Pak jsou vyborne ruzne hrazdicky, hracky zavesene v postylce (ale je potreba je casto menit, dite je celkem brzo prozkouma a prestane ho to bavit).
A rozmazlit miminko opravdu nejde. Nechavat vyrvat je zcela nesmyslny pristup, je to proti vsem lidskym instinktum. Kdyz ti rve dite, co veli tvuj instinkt? jit a zvednout ho, zjistit pricinu. Od ceho asi ty instinkty mame? Nektere deti jsou opravdu uplakanejsi a nespokojenejsi, muze v tom hrat roli vice faktoru. Krome boleni briska to muze byt i treba zazitek z porodu apod.
Ohledne cinnosti s miminkem doporucuju stranky www.familybridging.com (je to v anglictine a hrozne neprehledne, spousta odkazu tam nefunguje, ale daji se tam najit bezva tipy).
O nosenych detech se lze leccos na netu docist, napriklad vysledky pruzkumu, ktere ukazaly, ze nosene deti jsou pozdeji spokojenejsi a vyrovnanejsi, rozhodne ne rozmazlene.
Nejsem pro, aby dite bylo stredem meho zivota, to moje deti rozhodne nejsou, mam priority nastavene jinak. Ale verim tomu, ze je dulezite venovat jim tolik pozornosti, kolik vyzaduji, je to nesmirne dulezite pro rozvoj jejich sebevedomi a vztahu.

semi
19. únor 2007

já vím,ale nevim,jak daleko vidi,je ji 6 tydnu,nechce dlouho nosit,asi ji pak bolej zadicka.kolem tech 2,mesicu už ta hrazdička a kolotoč budou určo super...

haluskacz
19. únor 2007

jo, taky doporucuju nechat ditko poslouchat muziku (ale lepsi je poslouchat s nim), vybirat muziku spis jemnejsi (ne hard rock 🙂, ale treba klasiku, ja davam poslouchat i mekci rockove veci).

mapris
20. únor 2007

No, tak já už mám skoro 4měsíční dceru. Mně dopoledne vydrží v cestovní postýlce, hrát si s hrazdičkou, většinou si dopoledne po jídle na půl hodky zdřímne. Když jí hrazdička nebaví, tak jí dám ven na polštář a zkouším jí dávat nějaký hračky, nebo na bříško. Odpo chodíme ven a k večeru s ní dělám většinou blbiny a občas cvičím podle té polské knížky: Pohybové hry s ďeťátkem. Takže asi tak :o))

apricots
12. zář 2007

tak už si objednávám ty knížky na netu🙂

noelka
12. zář 2007

Taky mám doma Pohybové hry s děťátkem (zajímavé čtení - tipy na cviky už od malého mimi), Hry pro maminky s dětmi (naše hodně oblíbená - učíme se z ní různé říkanky a při tom cvičíme) a Cvičení s miminkem (zatím nevyzkoušeno - nestíháme 😅).

Nemám problém s tím, že by se Nelča nudila. Chvíli děláme cviky kvůli rehabilitaci, pak si říkáme říkanky, potom si hraje(me)na hrací dece (tam si dost často řádí sama - pokud ji to baví 😉) nebo si spolu "povídáme". Před koupáním pravidelně masírujeme (už tři týdny se chodíme učit, jak masírovat) a na Nelince je vidět, jak si to užívá (navíc se jí dost zlepšil pohybový rozsah - to je i díky těm básničkám), chodíme na cvičení 🙂. Řeším spíš opačný problém - jak všechny ty aktivity během dne stihnout 😲 😝 😀

Téměř každý den šátkujeme. Je to spokojené mimčo, které se dokáže zabavit (povídá si s hračkami, dívá se na kolotoč,...), ale stejně tak si užívá i společné chvilky s námi 😵

niega
12. zář 2007

Ahoj, já mám taky dvouměsíční miminko. Něco přes měsíc s ním denně cvičím těch 10 cviků, co jsem si našla na www.babyonline.cz - něco mu jde, něco zase ne (ale zlepšuje se to), něco ho baví, něco zase ne (taky se to zlepšuje). Dál jsem najela na hry, do nichž zapojuju jeho tělo (např. posílám mimčo poštou jako balík - po koupeli je zabalený v osušce, tak na něj jako napíšu adresu, odnesu na poštu, tam dostane razítko, pak jede vlakem, pak ho pošťák šoupne do brašny, pak zazvoní u příjemce, ten roztrhá papír, vykoukne mimčo a příjemce má radost - nebo takový podobný kraviny z denního života, hlavně když se toho mimčo účastní). Pak taky miluje hudbu spojenou s tancem (mám ho v náručí nebo v kočárkové tašce nebo v šátku a tancujeme spolu), no a teď si oblíbil hrazdičku (zatím v ní nejsou baterky, ale i tak ho to baví). No a taky si hodně povídáme, třeba při přebalování, když mu větrám zadek (nejradši má: "Co si dáš k večeři? Housku s ďábelským salámem, s pepřem, octem a cibulí 🙂).

apricots
12. zář 2007

no my právě pořád přemýšlíme, jak se zabavit...malá je hrozně hodná, ale skoro vůbec přes den nespí, takže času je fůra a já jí nechci jen tak nechat ležet...takže děláme všechno možný, ale nějaká obměna či inspirace se hodí

sonije
19. zář 2007

Ahojky, koukám, že nepřemýšlím nad tím, čím zabavit dvouměsíční mimčo sama🙂. Když má malej svou klasickou dopolední 4 hodinovou nespavou, tak taky střídáme činnosti. Baví ho hrazdička. U tý vydrží i půl hodiny. pak taky různý obličeje, ale to musí ležet na přebalováku, jinde ho to neba.. No a hlavně chození po bytě a prohlížení si věcí.. Naposledy nechtěl být ani v kočáře, protože si chrastítka na něm okoukal, tak jsme půl hoďky sledovali auta.. Nekonečná zábava🙂. Jo a jak objevil pasení koníků, tak to taky na chvíli zbere, ale musím mu dávat za nožičky ruku, aby se měl od čeho odrazit, když se snaží lézt 😅

kar.la
19. zář 2007

Ahoj, tak já taky přemýšlím nad tím, co pořád s malou dělat. Pasení koníků ji nebaví, vždycky se po chvilce začne vztekat, v lehátku s hrazdičkou vydrží sama jen pár minut a pak se buď ozývá nebo já nemám srdce ji nechat "samotnou". No, prozatím u nás vede povídání. Někdy mám pocit, jakoby mi rozuměla a chtěla odpovědět 😀 A taky ji ráda zpívám. Sice falešně, ale Včelka Mája ji zaručeně rozesměje.

lucitko
27. zář 2007

Taky jsme řešili tenhle problém a teď se mi dostala do rukou knížka:Pohybové hry s děťátkem a ta je teda opravdu skvělá, jinak co Filda začal vnímat, ukazovala jsem mu pestré hračky a strkala mu do rukou chrastítka...teď mi ve třech měsících chytá co mu nad hlavou visí!Vyprávěla jsem mu všechno možný a to i když na mě neviděl,hrozně se miminkám líbí když měníte hlasy a obzvášť hlasy vysoké 😀 jo a taky mi nechtěl ležet na bříšku,bylo to protože se neuměl opřít o ručičky, ale když jim trošku pomůžete tak zjistí, že na bříšku je líp než na zádech a i pro mimi je to lepší kvůli prdíkum...no a před měsícem na bříško nechtěl a teď už se občas natahuje po hračce...chce to jen trpělivost!Každopádně co nejpestřejší hračky vydávající zvuky jsou pro tyhle prťata tím nejlepším,zkuste třeba i chrastítka na ručičky, dělají se i na nožky a to je taky super 🙂 Ale asi bude něco na tom, že miminko zajímá nejvíc váš obličej, zkoumá vaše grimasy, to jak mluvíte a po nějaké chvíli se to zkouší napodobit.A jak psala gedren..jestli myslíte, že se miminko nudí,tak ho vemte do rukou a ukazujte mu byt a říkejte mu co k čemu slouží 😀

Jestli jde mimi rozmazlit do 3 měsíců...já jsem někde četla, že do 1 roku se mimi rozmazlit nedá.A podle mě je to tak, že když mimi pláče je to jeho způsob jak vám říct, že se mu něco nelíbí a že vás potřebuje, když ho nevyslišíte nebude si věřit, nebude mít takovou touhu mluvit, protože si bude připadat "neschopné," protože pláč je teď jeho způsob mluvy!Vám by se líbilo kdyby vás něco tížilo,potřebovali byste pomoc a nikdo z okolí by vám nepomohl, protože v ten den už vás někdo jednou pohladil??? ☹ a pokud jde o doteky, tak doteky mimi potřebuje i z těch se učí a těmi ho teda určitě nerozmazlíte,vy se snad nepotřebujete tulit k někomu blízkému?Mimi jsou vystrašený z celýho světa a tak mají tu potřebu o něco vyšší! 😀

eva265
1. říj 2007

Vyborne je i zrcatko. Nas David vydrzi i 3 hodiny v kuse delat ruzne obliceje a pozorovat se v zrcatku.

katako
1. říj 2007

Karlo, tak ho nenechávej samotného. Já si dávám malého do autosedačky, když vařím nebo dávám prádlo do pračky a on si tam buď hraje s hračkama, nebo na mě kouká, co dělám. Když mu u toho i povídám, je to nejlepší. Nebo mu u toho pustit hudbu, to měl rád i jako dvouměsíční mimčo. Jinak ho baví hodně cvičit, přitahovat se do sedu, zkouší sám vstávat - přidržujem ho za ručičky. Hračky ho začínají bavit až teď ve 4 měsících, kdy si je už umí chytit oběma rukama a kouká na ně taky teprve pár týdnů. V šátku nosím spíš venku, v kočárku ho to moc nebaví a v pohodě je to jenom, když se ududlá do spánku. Zkusíme jít někam na cvičení pro miminka, protože mi taky trochu dochází fantazie.

citacita
Odpověď byla odstraněná
Zobraz