Jak zklidnit dítě při kojení?

hanka_12345
6. dub 2018

Ahojky mam dotaz ..malej u kojeni strasne mlati rukama a nohama. Otaci hlavicku a porad dokola.se.prisava...pokud prestanu kojit, breci ze chce jeste. Nekdy trva i 15min nez se prisaje a normalne se naji(vecer). Kojim na klidnem miste a ve tme aby ho nic nerozptylovalo ale nezabora to. Napadl me sprut ale trva to uz celkem dlouho. Do poradny jdu az za mesic.
Diky vsem

myjusiatko
6. dub 2018

Pouzivas dudlik? Co kojeni v satku/naruci? Nepomuze?
Nekterym detem pomuze rozbalit z pliny a dat vykakat/vycurat.

hanka_12345
autor
6. dub 2018

Dudlik nepouzivame, v naruci jsem zkousela ale taky nic moc. Pred jidlem.prebaluji a nebo v prubehu davam odbrknout-kdyby neco tlacilo ale nic..porad si jede to svoje. V noci kdyz se vzbudi tak to nedela

penelopaw
6. dub 2018

Jak často kojíš? Kamarádka řešila stejný problém u miminka, které dávala k prsu co 10 minut. Dítě bylo napité, v podstatě najedené, spíše se asi chtělo mazlit, u prsa dělalo hrozné věci a byla z toho nešťastná. Nakonec zkusila najet na režim kojit po 2,5 - 3 hodinách, dítě zprvu mezitím řvalo, ale vydržela a pak už byl u prsu klid. Malá měla hlad, chtěla se najíst, pěkně sála, mléko jí i líp "stříkalo" do pusinky, takže musela polykat, aby se neutopila 🙂.
Hrozně záleží na tom, jak je mimi staré, jestli ho netrápí ještě něco jiného, proč má problém se chytat... Určitě bych se i poradila s pediatrem nebo laktační, klidně jen po telefonu...

hanka_12345
autor
6. dub 2018

Aha,no kojim asi po 2,5h az 3 jak se ozve a to vim jiste ze.fakt.chce.protoze nez se nachystam tak uz strasne.rve a je.rudej. a za 5min je.hotovej. ma 6mesicu...ale je fakt.ze nekdy kojim i trosku drive ale napadlo me.ze je mozna prejezeny ale kdyz prestanu tak place a chce

hanka_12345
autor
6. dub 2018

@penelopaw jak dlouho kamaradce trvalo nez se.zajel ten rezim prosim?at vim orientacne-vim ze kazdy miminko je jiny

priefi
6. dub 2018

@hanka_12345 taky jsme meli takove obdobi, vecerni kojeni bylo o nervy. Pricin muze byt vice, dokonce i kombinace.

Mi pomohlo vystridat nekolik pozic, protoze kazda pozice ma jiny proud, podle toho, z kterych zlaz mleko tece. Takze jsem pouzila polohu v leze, polohu v sede fotbalistu, polohu v sede tanecnika a pripadne na zaver jeste poloha v leze, pokud kolecko nepomohlo, dala jsem druhe prso a pokud byl problem, taky jsem udelala kolecko s pozicemi. Osobne jsem si vsimla, ze treba u te pozice v leze byl docela po chvili neklidny a zajimalo me proc a zjistila jsem, ze proud je slabsi nez u pozice v sede. Stridani poloh nas zachranila a po case se to srovnalo a kojili jsme jen z jednou pozici, pripadne jsme dokojili jeste z druheho prsa. Pak jsem to delala tak, ze rano po probuzeni, vecer pred spanim a v noci jsem kojila v leze a pres den jen v sede. Zkus uvidis.

Pak dalsi alternativa je, ze je pretazeny a nema takovou silu na sani, takze doporucuji zkusit jit driv spinkat.

A dalsi moznost, ze ho trapi prdiky, takze pred kojenim poradne promasirovat brisko, pozvedat nozicky, nasledne jeste projet brisko obracenym tvarem C na leve strane briska a dat past konicky, aby si odbrknulo. Nekdy byl problem, ze bylo nutno odbrnout mezi kojenim, kdyz se nejak blbe chytil a nasal vzduch, po odbrknuti zase papal v pohode a hezky.

Preji hodne stesti a pevne nervy, vim jak to je narocne.

priefi
6. dub 2018

@hanka_12345 kazdy novy rozim trva cca 3 dny, nez si mimco zvykne 😉

hanka_12345
autor
6. dub 2018

@priefi moc diky za info, vypada to dost zajimave a jako velka vyzva 😀 musim vyzkouset

980monika
6. dub 2018

Ano řešila jsem stejný problém,syn,byl neklidný, stále se přišával.mateřské mléko nestačilo, dávala jsem na noc Sunar.

penelopaw
6. dub 2018

@hanka_12345 Tuším, že tři dny? Holčička byla rozumná a nechala se "zlomit" 🙂. Ale ono to nemusí být tím... zkusila bych vysledovat příčinu... náš chlapeček byl neklidný, když jsem třeba před kojením snědla něco nadýmavého - mně to nic neudělalo, ale jeho to trápilo, i když už na půl roce moc ne, to spíš na začátku... Ale kluci jsou obecně na tohle citlivější. Ačkoli pokud to dělá při každém kojení, tak to jen jídlem nebude... Těžko říct. Jestli normálně pije, přibírá na váze, kaká a čůrá, tak prospívá, a to je to hlavní, na co se soustřeď 😉. S tím kojením bych se asi fakt zeptala laktační, pokud se nemůže přichytit... A jak píšeš, zkus mu dát dříve, než bude plakat (já si nařizovala opakovaný alarm na mobilu 🙂. Každopádně moc moc držím palce, u nás bylo u prvního dítěte kojení nehorázná věda, v podstatě celé šestinedělí jsem řešila jen svoje prsa ☹. Pokud dítě prospívá a jinak je vše ok, tak to znamená, že je v pořádku - a to si říkej, když něco nepůjde 😉.