Jak zvládají vaše děti vedra?

nikkos
30. kvě 2008

Ahojky, jak vaše dětičky zvládají tyhle hrozný vedra? Náš malej byl třeba teď před spaním úplně mokrý a to měl jen lehoučké pyžámko. Celý den je pěkně ofrněný. Máme v bytě 26 °C a to tady dělám i menší průvan ☹
Neumím si představit jak tohle snáší ty nejčerstvější miminka 😨

macanet
30. kvě 2008

Nikkos my máme byt, kde vloni v srpnu bylo 32st doma někdy i víc, Adélka měla na noc body a mokrou plínku přes postýlku, přes den frčel větrák, samozřejmě, že ne na ni, ale byl to mazec ☹

krista
30. kvě 2008

My máme podle vnějšího teploměru doma 27°C a to je slabej odvar toho co nás teprve čeká ☹
Malá to snáší zatím dobře, doma má jen lehké body a na noc je přikrytá tenoučkou dečkou jen přes nožky a zatím dobrý, ale venku je to děs 😖

lenkabu
30. kvě 2008

Ani se neptejte, je hrozne protivna a rve, i kdyz je doma chladek, venku je to naprosto desny,je neutisitelna...to bude desny leto 😖

frog
30. kvě 2008

u nás doma taky pařák,celý dopolko nám do bytu svítí slunko,tak roztahuju žaluzky až odpolko...malá nějak opocená není,ale nevím jak jí mám strojit na spaní...dneka jsem jí musela dát takový docela telý overálek páč ostatní jsem vyprala..,není uplně teplej,ale oproti těm ostatním je teplejší,takl jsem zvědavá jak ráno...přemýšlím že jí budu dávat jen body s dl. ruk. a spací pytel??jak vy?

berynka
30. kvě 2008

Ahoj, ty vedra jsou s mrňouskem docela problém 😒 .
Loni v létě jsme vytáhli i větrák a provětrávali vždycky vedlejší místnost, než kde malá ležela. Jinak spávala jen v bodýčku a přehodila jsem přes ní plenku. A pokud to šlo, tak jsme byli pořád někde venku a do bytu chodili jen na noc. Tak od 3.měsíce při těch třicítkách jsme ji dávali občas do kyblíku.
Teď jsme taky maximálně pryč, nejlépe u bazénku nebo v lese, kde je chládek. Na spaní má jen overálek s krátkým rukávem a hodim přes ní dečku, kterou stejně odkope 🙂 .

mobina
30. kvě 2008

No v první řadě ho mám permanentně u prsou a nebo ho prolívám fenyklovým čajem. Venku docela dobrý, ale doma už byl odpoledne protivný a to tu je celkem příjemných 25. Bude to asi masakr v hicech 😖

zuzik03
30. kvě 2008

u nás doma jakž takž, ale venku hotová hrůza, řev a řev a to ji vozím už jen v plíně a přes ni plínka. dlaně má tak zpocené, že když si sáhne na tělo, zůstane mokrý flek. takže léto asi strávím zabarikádovaná v bytě ☹

schwarzovka
30. kvě 2008

já taky nevím, jak ho oblíknout na noc...dala jsem mu takovej slabounkej spací pytel, kterej má i rukávky...a podle toho, jak se ochladí v ložnici až půjdem spát, tak ho přikryju...jinak on nesnáší teplo...to bude léto

ria80
30. kvě 2008

Ted máme taky v noci vedro,ani nemůžem větrat kvůli hlučným sousedům. 😖 Ale zatím to snáší malá dobře,je hrozně spocená,ale snáší to.Na spaní má body s krátkým rukávem a ponožky.Lehký spací pytel,ale z toho hned vyleze.Přes den je většinou taky jen v body.Má hodně vlasů,takže se nejvíc potí na hlavě.
Loni se narodila zrovna do těch největších veder,ale byla moc hodná.Ona je vyjímečně hodná pořád,trpělivá.Když byla uplně maličká a byly ty vedra,tak spala jen v kojenecký košilce ,jak se zavazuje na rameni,přikrytá plínou.A ještě jí bylo horko.Přes den taky byla jen v košilce.Občas jsem jí otřela vodou,aby se ochladila.Větrák jsme poštěli va vedlejší místnosti.
I v porodnici spaly děti jen v košilce zakrytý plínou.A zpocený byly hrozně.

zdenka26
31. kvě 2008

Ahojky,tak malej to snáší doma dobře ale venku je po půlhodině řev.je celej spocenej,takže děláme procházky až večer

lu777
31. kvě 2008

ahoj
taky řeším jak malýho oblíkat na noc.. dneska spal v lehounkým overálku a to bylo vše.. bylo mu tak akorát a to spal v kuchyni, která je nejchladnější místností..
v ložnici by snad ani neusnul..

taky zvlhčuju a otírám ruce a obličej mokrou plínkou..

akorát teda nevím kdy chodit ven? vedro je tak od 10.30 do 7 a to už koupeme a dáváme kašičku.. tak já nevím, asi budeme muset přehodit režim a chodit ven hned ráno 😕

lukynek
31. kvě 2008

ahoj
tak chození s malým ven při velkém vedru odmítám. Raději jdeme později, kolem páté.
Dneska v noci, úplně příšerné spaní (a to jsem ho den před tím pochválila, jak prospal CELOU noc 😖 ).
A jelikož nám rostou najednou 4 zoubky tak jsme si to v noci krásně užili. A do toho to teplo!!! 😝 😝 😝

nensy
31. kvě 2008

tak mi taky chodíme ven až na večer.malá sebou v noci furt šila pač bylo strašné dusno to se nedalo.tak malá spala v noci akorát v bodýčku krátkej rukáv. 😝

bramburka
31. kvě 2008

mě malá na zádech tak divně svírá bodíčko nebo plínku, zvedne nožičky a jakoby tlačí, až uplně zrudne, vypada to jako křeč. Když je na bříšku, je v pohodě. Něvíte co by to mohlo být?

majaaita
31. kvě 2008

Spaní - jen v body, přikrytý plínkou, hodně větráme.
Pití - pije vodu nebo hodně slabý čaj - tak litr denně vyžahne, flašku mu nabízím prakticky pořád, hlavně v kočárku, jak nemůže utýct 🙂
Ven - brzy ráno - od půl osmé do desíti, pak na balkoně v bazénku (do oběda), pak je na balkoně už sluníčko, takže jsme zalezlí v opačných pokojích, kde je chládek, večer tak v šest ještě koupando nebo procházka, jak je unavenej a kolem půl osmé spát.
Náladička - opravdu náladička 🙂

Bramburko, možná cvičí břišní svaly. Je u toho potichu? Nevzteká se? Pláče?

bramburka
31. kvě 2008

tak jakoby tlačí, dělá to jen před spaním, jakoby si strhává body, ale dělá to i když body nemá.

majaaita
31. kvě 2008

Bramburko, možná je to nějaký projev nevole z toho, že už jde spát.
Jinak neurologicky neumím posoudit.
VYfotila bych jí a ukázala to doktorce.

Nebolí jí bříško? Možná jí třeba tlačí večeře - nebo kaše? Nebo se jí chce kajdit po koupání? Voda mívá tyhle dopady 🙂

bramburka
31. kvě 2008

ne ona to dělá když jí je vedro, nebo je uńavená, ale fakt to hraničí s křečí.

majaaita
31. kvě 2008

Bramburko, tak to nemám tušení, co to je za projev.

bramburka
31. kvě 2008

a dýchá u toho jako pes, rychlý dýchání, začala to dělat až ted, co jsou ty vedra, ale nevim, jeslti to s tim souvisi.

majaaita
31. kvě 2008

Bramburko, možná se tím prostě ochlazuje a bojuje s teplem.

Nebo si dělá dobře - jestli si šahá na plínku 🙂

bramburka
1. čer 2008

to mě teda taky nejdřív napadlo 😀 ale až tak dolu si nešahá, ale kdo ví, co... 😀

iza
1. čer 2008

ahoj holky,
no u nás zatím pohoda..jáchymke zvládá horko doma i venku na 1.Spí jen v overálku s nohavičkou a po bytě leze buď v body nebo v overálku s nohavičkou.
Včera odpol se cachtal ve vaničce na balkoně
ven s ním chodímpodle potřeby
dávám mu hodně pít

janaboris
1. čer 2008

My máme stašně moc potniček,takže jsem malýho nechala nahulatého jen v plínkách a byl spokojený,jak v noci tak ve dne.Stále ho kontroluju jestli nemá chladné ručenky,noženky,tvářičky a bříško a když ano tak ho hned přikryju plínkou a je nám fajn🙂Teď už hajá v bodýčku a přikrytý plenkou protože se ochladilo ale i tak máme v bytě skoro pořád 25°C a víc...a okna-ventilačky otevřené.A to nejhorší léto je teprve před náma.

lenkazdenek
1. čer 2008

naší vyrašily taky všude potrničky,fakt hrůza,doma už je jen v plínce ,vek chodíme jen dopoledne-nejdýl do půl jedenácté a pak až okolo 5hodiny a to má na sobě maximálně šatičky nebo bodíčko s krátkým a beztak je furt spocená. Několikrát deně ji oplachuju a dávám pít slaboučký ovocný čaj

pamuk
1. čer 2008

náš malej vedra úplně nesnáší. Je protivnej, nechce spát, chudák je celej opocenej a to ho nechávám maximálně často téměř nahatýho. Včera večer, když šel spát, tak v ložnici bylo 27 stupňů. Takže nakonec usínal v obýváku v přízemí, kde bylo "příjemných" 25.

nikkos
autor
1. čer 2008

Tak se nám osvědčila vlhká plena. Dám mu jí na hraní a on s ní blbne, motá se do ní a krásně ho ochladí 😀

Holky a co takhle cesty autem? Já nemám v autě klimošku - no to si nedokážu představit, až budeme muset někam jet, jak to přežít. To je vždycky ukrutně vytopený. To snad raději ani nikam celý léto nejezdit ☹

majaaita
1. čer 2008

Bramburko 🙂)) Kdo ví 🙂 Asi bych to sledovala, ale jestli k tomu není nějaký jiný neurologicky patologický projev, nechala bych to plavat 🙂

Nikkos, cesty autem - brzy ráno na krátké vzdálenosti, na večer a noc na delší. Jinak ani náhodou, jedině snad mimo dálnici se dá jet se staženýma okýnkama, ale to stejně přes to největší vedro taky nepomůže.

ivulinda
1. čer 2008

my máme taky doma 26stupnu a je to na zblbnut 😖 í!Před chvíli jsme přišly z procházky a myslely jsme s manžou,že umřeme teplem takže jsme museli domu do stínu.Mám otevřené okna a malá má jen body a na večer má body s dupačkama a je jen lehce přikryta 😝