Jaké sýry dáváte 9ti měsíčnímu dítěti?

sylvar
17. únor 2008

jaké dáváte sýry na rohlík nabo chleba svým dětem?díky Sylva

ilonap
17. únor 2008

Ikdyž jsem už za to sklidila negativní ohlasy, dávám své 9.měsíční dceři sýr Kiri. Obyčejný i se šunkovou příchutí. 😉

poupe
17. únor 2008

ja davam lucinu

sylvar
autor
17. únor 2008

já slyšela lučina,zervé, cottage že jsou ok, díky
já zase místo obyč másla dala perlu a prej je to špatně...

kristi
17. únor 2008

to se mate, nasi je rok a chleba ani rohlik neji

sylvar
autor
17. únor 2008

kristi, my tak užužláváme,ale momentálně se nám prořezaly dva zuby a asi někde lezou další a nic jiného než chleba jíst nechce, veškeré výživy, jogurt, prostě nic nechce, druhej den jí jen v noci sunar 😝 a my nespíme, ale už 4 noci 😝 v noci furt řve

majka07
17. únor 2008

sýry nedávám. Přijde mi to zbytečné, když dám kousek rohlíku ožužle ho a zahodí, tak si ještě počkáme, alespoň nám nic neuteče

kristi
17. únor 2008

sylvo, my nemame jeste zadnej zub, tak asi proto. at vam potvory rychle vylezou

sylvar
autor
17. únor 2008

kristi, fakt?můj milý jel do lékárny pro nějakej gel, ten řev je na vraždu, jako sebevraždu 😀

miminak
17. únor 2008

Ahoj holky,
já dávám malé obyč máslo (rama a spol je prý nevhodné), pak gervais 😀 😀 a tedy zkusím i Kiri 😉
Jo a včera žužlala kousíček tvrdého plátkového ... 😅

krizulka003
17. únor 2008

Ahoj,
My dáváme kiri,nebo lučinu.co se týká másla tak normální kostkové a někdy i kousíček dětské šunky.malý ji zbožňuje 🙂 akorát mi nechce vůbec brát jídlo do ruky.nevím jak ho to naučit.jinak hračky,dudlík to si do pusy strčí ale do jídla dloubá prstíkem a nic. ☹

siima
17. únor 2008

Ahoj holky, můžu se vás zeptat od kdy ty sýry dáváte? Mně jen tak ožužlá kůrku chleba velikosti cca 1 cm a tím to končí...nevím, kdybych jí na to namazala sýr, tak to asi neklapne ☹ , jo zoubky nemáme 😉

natalien
17. únor 2008

Slyšela jsem od kamarádek starších dětí, že je dobrý ten Kiddy buu (?????) je na tyčce, ale mají ho i bez. My musíme asi ještě počkat, tak dva měsíce. Nell je žrout a vím, že kdybych ji dala chlebik s máslem, či sýrem, tak to přežužlá. Jídlo miluje a nejraději by jedla už sama 😅

aponchie
18. únor 2008

cottage,kiri,detske syry(prohlednout konz.latky a pod).perlu nedavej ona neni moc chutove dobra ale jak chces ja ji sama ani nejim to si radsi dam obycejne dobre maslo nez margarin.

gedren
18. únor 2008

Holky koukejte na slozeni, pokud je to jen mleko, sul, syridlo, je to OK (to je v kazdem syru) - napriklad Lucina, Fenix, proste certve syry. I treba mozzarella je asi dost nevinna 🙂 Ale nektere syry i tohohle typu jsou smrncnute nejaky svinsvem (napr. jedno gervais je OK a druhe nikoli), takze proste zkontrolujte tu konkretni znacku. Ted uz davam taky tvrde (eidam), ona ho hrozne chce 🙂.

Rozhodne ne tavenaky!

apricots
18. únor 2008

9 měsíčnímu dítěti sýr a máslo???to čumim...já myslela že s těmahle věcma se nemá spěchat....?

aponchie
18. únor 2008

ja davala zhruba 14dni pred rokem a ano myslim si ze maslo je lepsi jak perla

sylvar
autor
18. únor 2008

taveňáky jsou sviństvo i pro dospělé, takžemáslo je ok a perla ne e, jo?

zevina
18. únor 2008

taveňáky se nemají dávat tuším až do 3 let, právě kvůli použití tavících solí a ostatních umělotin (a bohužel je to v určité míře i vtěch dětských) nejlepší jsou různé čerstvé, tvarohové 😉 zmiňovaná lučina, žervé, fénix, cottage... chce to opravdu koukat na složení

aponchie
18. únor 2008

tak ja nevim jak bych vysvetlovala branila tavenakum treba ve skolce 😀 tam jdou uz vsechna presvedceni vnivec.ja nevim ale fakt si myslim ze treba to maslo je opravdu lepsi i chutnejsi jak perla .treba lucina je super a ma i prichute .nam chutna apetito supercremo teda male a od roku jedla tvrdy syr,kiri,pak nejaky detsky s vecernickem na obalu a nic jineho nesni ani prichute nechce zadne takze je to asi dobre (nic ji nezakazuju vybira si sama a asi vi co)

morusa
18. únor 2008

Já dávám gervais, lučinu, cottage a do jídla občas přidám dětský taveňák.Někdo taveňáky zakazuje, mně osobně přijde ,že je to menší zlo než třeba Dobrá máma a jiné sladké jogurty, každopádně u všeho vždycky zkoumám složení..
Co se týče másla versus perla,rama, tak mi dva doktoři taky potvrdili ,že je lepší máslo, zatím jsem ho ale nedávala.