Jaký byl váhový přírůstek mezi 5.-6. měsícem?

sjuzan
29. kvě 2009

Ahojte maminky,nechtěla jsem původně zakládat nové téma,tak jsem tento dotaz vložila k jinému,už zaběhlému tématu,ale nikdo se nějak "nechytil"....tak to zkouším jako téma nové...kolik vám prcci přibrali mezi 5-6. měsícem?Bylo to pořád dost nebo už se jim to přibírání zabrzdilo?Díky Zuzka

luca76
29. kvě 2009

náš přibírá pořád stejně jako od narození, asi kilo měsíčně..ted má 5 měsíců a 8 kg 🙂 a to se narodil malinkej 2,8 kg...

holly1
29. kvě 2009

tak naše malá přibírala ze začátku víc než kilo měsíčně ( a to bojkotovala), od 5. do 6. měsíce udělala jen 240 gramů, je prostě menší. Každé dítě to má jinak, ale obecně se to zpomaluje...většinou. Pokud ti dítě přibralo málo, nestresuj se. Pokud je spokojené, je vše ok.

misicka85
29. kvě 2009

Ahojky, naše taky ze začátku přibrala i přes kilo za měsíc, ale teď naposled to bylo jen 300g. Dr. mi řekla že PRŮMĚRNĚ děti přibírají 1.-3.měsíc 30g denně, 4.-6. měsíc 20g denně a pak až do roku 10g denně. Ale zdůrazňuju že je to průměr, každé dítko přibírá jinak, záleží na porodní váze a na gen.dispozicích, drobnější rodiče budou mít menší mimi než rodiče silnější a větší 😉 Ale obvykle by dítko v 1 roce mělo mít okolo těch 10kg 🙂

zuzik_p
29. kvě 2009

Ahoj sjuzan, moje holcicka pribrala mezi 5 a 6.mesicem 700 g.

dvojka
29. kvě 2009

my mezi 5-6 měsícem 240gramů 😉 ,takže nám to hodně kleslo

gedgitka.a
29. kvě 2009

ahojky, tak mě malej přibíral do 7 měsíce dokud byl plně kojenej dost měl na 6 měsících skoro 9,280 teď mu bylo 10 měsíců a přibral za ty 4 měsíce jen 1 kg , dr nám včera na 10 měsíční řekla, že je to normál, že dokonce některý živější dětičky i třeba půl kg schodí, jak začnou lézt a křepčit 😀

onlika
29. kvě 2009

tak Matko pribral len 200 g za mesiac, doktorka z toho moc nadsena nie je, uvidim, ako to pojde s prikrmami. A povedala mi, ze by mal priberat 80 - 100 g tyzdenne. Lenze on je skoro furt v pohybe, moc toho cez den nenaspi, tak neviem, kolko bude priberat.

telullah
30. kvě 2009

Tak malá má zatím jen 4 měsíce, ale přibírá tak kilo za měsíc, tak jsem sama zvědavá kolik bude mít v pěti měsicích.

kopretina2
31. kvě 2009

moje přibrala za měsíc 370g je kojená a dnes má 5 měsícu

rivalka4
26. srp 2014

no tak to mi mame dva mesice a vazime jen 3500kg za 5 dni pribral jen 50g. tak sem z toho docela spatna, mame jit na kontrolu a kdyz nepribere tak budeme muset najet na prikrm, coz me mrzi. ☹

andelka
26. srp 2014

@rivalka4 Pokud dítko není vyloženě nespokojené a váha nestagnuje dělší dobu nebo neklesá, neřešila bych a příkrm nedávala. Dítěto jsou nějaké tabulky upřímně ukradené a zkazit si kvůli příkrmu kojení je škoda.

rivalka4
26. srp 2014

tak to sem rada ale taky se mi to zda malo ma o pul kila vic nez je jeho porodni vaha

rivalka4
26. srp 2014

no a jeste moc nespi, kdyz pres den tak ne pres noc a stane se i ze kdyz neji tak skoro cely den proplace

andelka
26. srp 2014

@rivalka4 Jestli kojíš dost často a slušně jíš, a přibírá, tak bych to neřešila. Záleží taky jaké konstituce jste vy jako rodiče. Některé děti přibírají hodně, jiné málo, některé skokově..můj v 6 týdnech vážil 5,2kg..a řešilo se jestli nekojím moc, a že mají být delší intervaly a kdesi cosi. Taky blbost.

andelka
26. srp 2014

@rivalka4 Nemá třeba prdíky? Pokusila bych se nějak optimalizovat režim (i když mi taky žádný neměli, dítko nejlíp spalo v kočárku a když nespalo tak jedlo), ty první tři měsíce bývají náročné.

rivalka4
26. srp 2014

@andelka dost casto nekdy co hodinu akorat pribira min a ja sem se narodila jako 2500g vazici holcicka a pritel taky neni zadnej velikan tak doufam ze to nebude mlikem ani tim ze je malej nemocny

andelka
26. srp 2014

@rivalka4 může to být tím..ono se to srovná časem. Některé děti přibírají málo.

rivalka4
26. srp 2014

no bereme espumisan na prdiky a taky spi jen v kocarku.

rivalka4
26. srp 2014

tak dekuji za odpovedi a hned jsem klidnejsi

andelka
26. srp 2014

@rivalka4 není za co, držím palce aby vám to šlapalo čím dál lépe. Ono je to fakt náročné a složité ty první měsíce.

rivalka4
17. zář 2014

no tzak máme skoro už 4 kila ale museli sme davat prikrm