Je možné, aby se v 9,5 měsících tlačily zuby - čtyřky?

barushka0404
28. led 2013

Prosím o radu, Matěj má 9,5 měsíce, zubů má 6( čtyři 1, dvě dvojky) jenže teď se mu asi tlačí čtyřky dole. Je to teda fakt náročné, už asi týden se v noci budí co 2-3 hodiny nepomáhá nic na zklidnění jenom UM (90 ml) mažu Calgelem, a občas dám v průběhu noci Nurofen. U dcery jsem toto nepoznala.
Je možné aby s tak brzo tlačily čtyřky? Měla jste to tak některá u dětí.

ined77
29. led 2013

@barushka0404 ...ahoj, určitě je možné že už se hlásí čtverky 😉 .
ale osvědčenou radu nemám. my s tím taky bojovali, vyzkoušela jsem všemožné gely a homeopatika, ale nic nepomohlo tomu, aby malý prostě spal a nebudil se x krát za noc. klid nastal opravdu až vylezly všechny zoubky, to se postupně naučil spát celou noc 😒 .

monad
29. led 2013

ANO je to možný!!! první dcera to tak měla, dávala jsem jí normálně nurofen-paralen po 3hodinách.. protože řvala jako tur třeba fakt 2 hodiny, když jsem začala dávat, tak to bylo lepší, promazávala samozřejmě 4x denně gelem. Mudra říkala, že když takhle řve, normálně jí ty léky dávat můžu

kapljhgf
29. led 2013

@barushka0404 někteří děti už v jednom roce mají plný dětský chrup tak proč by to nebylo možné

zirafka82
29. led 2013

Je to možné, dcera v 11 měsících měla 12 zubů 🙂...

barushka0404
autor
29. led 2013

@ined77
@monad
@kapljhgf
@zirafka82 Moc vám děkuji za odpovědi, je pravda že dcera měla před rokem a půl už všech 20 zubů ale u ní jsem nepoznala co to je noční pláč a časté buzení. Ale v jakém pořadí jí rostly to už si nepamatuji. 🙂

sellenne
29. led 2013

Je to víc než možné🙂 dcera měla první dvě dolní jedničky prořezané už ve dvou měsících!!!🙂 V necelém roce měla všechny zuby🙂))

zirafka82
29. led 2013

@barushka0404 není zač, je fakt, že když dceři rostly stoličky, brečela i v noci ze spaní, pak pomohlo mlíčko na uklidnění a přenesení do naší postele 🙂 to bylo krutý....

barushka0404
autor
29. led 2013

@zirafka82 Já jsem před porodem syna říkala že dcera byla zlatíčko ve spaní tak nám to kluk dá sežrat 🙂 Večer dostane 180 ml před spaním a pak 3x 90 ml. Když ho to uklidní a spí dál tak je to to nejmenší co můžu udělat.

monad
29. led 2013

@barushka0404 no nám teď rostou úplně debilně.. dole 4máme, a nahoře šli nejdřív špičáky a pak jedničky a teď má špičák a jedničku a na druhý straně jsou jen kousek venku 😀 😀