• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Je možné, že plenky brání dítěti v pohybu?

10. září 2013 
Maminky, mám dotaz. Používám látkové pleny Bambino Mio, malá je v nich od narození, teď jí bude půl roku a neleze. Vím, že má čas, že může třeba rovnou chodit atd.
Je možné, že jí ty plenky brání v pohybu? Když je chvilku bez plen, vydrží na bříšku a možná by byl i náznak strkání nožiček pod sebe. V pleně ani ťuk, hraje si na letadlo - všechny 4 ve vzduchu a pak se vztekne. Řešil to někdo?
27. srp 2013 ve 13:33  •  1 dítě - čeká miminko, termín má v srpnu 2017 (19. tt)  • Odpověz  •  To se mi líbí
Hoj,taky mám Bambino Mio a malá začla lozit v 8měs. Teď má 14měs a zatím sama nechodí. Nehrotím,vše má svůj čas.Kamarádka má taky BM a malá jí začla běhat už v 10měs.
A s letadlem - malá se taky vztekala. Někdo mi říkal,že si děti myslí,že se tím někam přiblíží a ono nic :slight_smile:) Neboj, vše je úplně normální :slight_smile:
27. srp 2013 ve 14:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@dri mě jde o to, že bez plenky je v poho, byly by i náznaky, že se o něco pokouší. Ale jakmile jí ji dám, leží jak pecka, na bříško vůbec nechce. Ani na bok se mi v plence nepřetočí
27. srp 2013 ve 14:11  •  1 dítě - čeká miminko, termín má v srpnu 2017 (19. tt)  • Odpověz  •  To se mi líbí
Na letadlo pozor, je to známka slabých břišních svalů.
27. srp 2013 ve 14:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
Mám dvě děti, obě měly látkové pleny. Dcerka byla šikovná, všechno jí hned šlo, otáčení, lezení, hodně brzo chodila, přestože měla ten velký zadek v plenách (používám klasické čtvercové a svrchní kalhotky). Syn byl od začátku lenošnější, všechno mu strašně trvalo, než na to přišel - jak se otočit, jak má začít lézt...chodili jsme na rehabilitace, protože dlouho nechtěl sedět, měl oslabené břišní svalstvo. teď má rok a čtvrt a začal před pár dny chodit sám (do té doby jen kolem nábytku, za ruku nechtěl - což jsem nedělala, neb se to nemá, ale babičky, že). Pokud doktorka zatím nic neřeší, je malá ok. Každé dítě má svůj čas!
27. srp 2013 ve 14:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@kajalka o břišní svaly se nebojím, tam problém nebude. Chodíme na plavání, malá tam břišňáky posiluje jak o život, z lehu se mi pokouší stále sedat (ve stylu sklapovaček) a v postýlce se jí to už x-krát povedlo. Letadlo dělá ve chvíli, kdy se začíná vstekat.
27. srp 2013 ve 14:26  •  1 dítě - čeká miminko, termín má v srpnu 2017 (19. tt)  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@sheeni123 k dr. jdeme za týden, tak se chci připravit na to, co mi řekne. Mám prostě strach, že tu plínku prostě nemůže překonat, tak to vzdává
27. srp 2013 ve 14:28  •  1 dítě - čeká miminko, termín má v srpnu 2017 (19. tt)  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj,
proč by tvoje malá měla na půl roce lézt? já se synkem také látkuji a co se pohybu týče, je naprosto v pohodě, už začíná pomalu obcházet nábytek, a když jsem byla na 8.měsíční prohlídce, tak se nás doktorka ptala, co umí a neumí a já jsem říkala, že už leze a ona se fakt divila, že už jako leze :grinning: , tak bych byla v klidu a nechala to na malé :wink:
27. srp 2013 ve 22:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@janula28 děkuju, já vím, že na nezení má čas. Spíše mě zajímalo, zda má někdo zkušenost, že by látkové pleny vysloveně dítěti "bránily" v pohybu. Jak jsem psala, když je v pleně, leží jak pecka a žádná snaha o cokoliv, kděžto bez pleny je "akční"
28. srp 2013 v 10:08  •  1 dítě - čeká miminko, termín má v srpnu 2017 (19. tt)  • Odpověz  •  To se mi líbí
Mi máme šest měsíců a ani se neotočíme na bříško ani do boku házíme rukama a nohama ,ale potřebu otočit se nemá.Ptala jsem se na rehabce a ta mi řekla,že se nemám bát,že je každé dítě jiné a Všechno doženem . :slight_smile:
10. zář 2013 v 08:25  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tvůj příspěvek