Jídelníček 9ti měsíčního dítěte. Jaký by měl být?

sonule1000
3. čer 2008

Zdravím všechny, chtěla bych vědět jaký jídelníček má mít 9 měsíční dítě. Já dceru kojím asi tak 6 krát denně a k tomu má dvě ovocné přesnídávky, jednu zeleninovo-masovou a večer kašičku. Ale všude čtu jak by měly děti jíst v tomto věku pouze 5 krát za den.

frog
3. čer 2008

My nejsme kojené,ale malá jí 5-6 krát denně jak nám to vyjde..A ty jí kojíš 6 krát za den,nebo v tom máš už započítanou i noc??

ladunka
3. čer 2008

Sonule, v devíti měsících moje dcera prakticky ještě nejedla a kojila se třeba desetkrát za den. Dneska je to celkem normální strávník, který se navíc ještě dvakrát až třikrát denně kojí.
Myslím že se s Valerií blížíte tabulkovému ideálu, byla bych na Tvém místě naprosto klidná.

ladunka
3. čer 2008

Ono kojení v tomhle věku je kromě hladu i dost na žízeň a pro kontakt s maminkou, utěšení, přitulení. Prostě jedno kojení nerovná se talíř kaše...

petraluk
3. čer 2008

Sonule buď v klidu, já kojim stejně jako ty. Dr. mě řikala, že minimální je 5x denně, což znamená, že v malých dávkách může malá jíst i 10x. Akorát místo ovoce bys měla dávat odpoledne mléčnou svačinku, odpoledne proto, že např. jogurt je sytější než ovoce a dítě by mělo vydržet bez jídla do večeře. Pokud ho dáš dopoledne, tak oběd je od sváči dřív než večeře a malá by pak nemusela chtít obědvat. Snad jsem to napsala srozumitelně 😅
V těch vedrech co byli jsem kojila i po hodině, protože malej mi vypije max. 30ml vody 😉

sonule1000
autor
3. čer 2008

Děkuji za uklidnění a rady, člověk potřebuje občas takovouhle podporu 🙂 . Já kojím třikrát za noc, takže už nevím co je to se pořádně vyspat, jenže co s tím, když se malá chce pomazlit. Nemáte někdo zkušenost? Chtěla bych vědět jak dlouho to může ještě trvat? Někdy toho má člověk už vážně dost.

petraluk
3. čer 2008

Já kojim taky 2 až 3x za noc, ale nějak moc mi to nevadí, uý jsem si zvykla. Četla jsem, že pokud se dítě budí jen k pomazlení, tak je třeba, aby se naučilo samo usínat, pak když se v noci probudí, tak za chvíli zase usne a nebude vyžadovat mamču.
Mam kamarádku s 11 měsíčním synem a ten se jí budí od narození max. po 3 hodinách, ale spíš dřív, někdy i po hodině.Taky je z toho úplně hotová, ale nic jí nezabírá 😒

iris
15. srp 2008

Oživím diskusi...zajímalo by mě, od kdy může mimčo třeba rohlík s něčím nebo chleba...třeba dětská šunka, sýr, co dáváte 9. měsíčnímu mimču k sváče odpoledne? My máme kolem 6. kojení, pak kolem 9. přesnídávku , kolem 12. oběde - maso-zeleninku, odpoledne jsme měli kojení, ale snažím se pomalu odbourat, večer kašička a předs spaním ještě kojení...

leninn
15. srp 2008

Tak Barunka není kojená, ale jíme 5xdenně, a to:
+-
7h: mléko 180ml vody
10h: ovoce
13h: maso-zeleninový příkrm, nebo jen zeleninový...
16h: mléko 180ml (teď to ani nedopíjí)
19h: mléko 180ml

Teď mám obavy, jestli to není málo, ale nebrečí, spí celou noc a odpolední mléko teď ani nedopíjí...

leninn
15. srp 2008

A občas ji dám třeba dva piškoty nebo takové kukuřičné žížaly...
ale rohlík jsem se teda také ještě neodvážila....
a také by mě zajímalo, jaké mám možnosti...

lenkazdenek
15. srp 2008

TAk nám sce 9 měsíců teprve bude a jsme nekojený,ale máme:
6h: 240ml sunaru
9:30 jogurt/kaše/puding
12:30 masozeleninový příkrm(okolo 200g )
16:00 ovocná přesnídávka nebo čerstvé ovoce
18:30 kaše
21:00 60ml sunaru
mezitím dávám buď čaj nebo převařenou kojeneckou vodu ,rohlík občas dostává od 7 měsíce ,jinak dostává křupky a sušenky sunarka,obča dostane bio tvrdý sýr

iris
16. srp 2008

lenkazdenek: a puding dáváš jaký?
já dávám jinak taky sušenky sunarka - třeba do přesnídávky, nebo do rozmačkaného banánu

lenkazdenek
16. srp 2008

Iris,takový ty dezertíky od Nestlé ono je to jako pudig jinak sušenky dávám samotný

iris
16. srp 2008

Aha, díky 🙂 Já jsem si říkala, že ten klasický ještě asi ne 😉

lenkazdenek
16. srp 2008

iris,někdy jí udělám i kalsickej,akorát použiju místo mlíka sunar a nesladim 😉

iris
16. srp 2008

A chutná jí to?Mohla bych to zkusit , mám tu nenačatej nutrilon 😉

lenkazdenek
16. srp 2008

chutí,ale musí to být ještě tekutý,vychlazený jí to nechutná

melliska
17. srp 2008

holky, máte tip, co vašim mimčům fakt chutná?

malá mi nejí skoro nic..pár lžiček ovoce..ještě méně zeleniny, taktéž kaše, už nevím, co s tím.

Kupované příkrmy jí nejedou, tak vařím, jedině ovoce kupuju v kelímkách jablko-banán, to sní tak půlku a je to úspěch, nevím vůbec jak na ní, navíc se bojím že už jí moje mlíčko co se týče živin nestačí ☹

vendy01
17. srp 2008

Ahoj, tak nám taky sice není ještě 9 měsíců, ale přidám náš jídelníček 🙂
V noci jsem pořád jako kojná 🙂 , malej je bohužel závisláček, tak průběžně v noci dost kojím 😒
Ráno tak v 7:00 poslední noční (ranní) kojení
V 9:30 ovocná přesnídávka
12:30-13:00 zeleninka s masem - bohužel nám poslední dobou moc nejede
16:00 ovoce, zkoušíme bílý jogurt s ovocem
19:30 kaše
Mezi tím kojení vetšinou po jídle, protože jiným tekutinám Filípek moc nedá.. 🙂

iris
18. srp 2008

melliska: náš Tomík sní snad všechno, jen jogurt mu moc nechutná, tak mu do něj přidám pár lžiček přesnídávky...přesnídávku miluje hruškovou 😀 Ale sní i jiné.
Většinou mu vařím doma...ze sklenišek má rád hovezí,brambory,špenát a pak taky tuňák,rýže,cuketa (ale jak píšu, sní všechno) 😉
vendy01: náš Tomík se budí nejvíc k ránu, takže kojím a kojím,aby ještě usnul, nejradši má pak malinovej čaj, teď zkoušíme z hrnečku,ale děsně se ksichtí a odmítá to vzít do pusinky 😠

kim
18. srp 2008

Holky v BIO prodejně jsem objevila BIO puding, obsahuje pouze pšen. a kukuř.škrob(já koupila jen jahodový) malé kousky jahůdek - lze odstranit přes sítko a obarvené červenou řepou, takže naprosto bez Eček, který třeba v normoš pudingu jsou.Už ho měl dvakrát a na podruhé jsem ho rozředila ovocnou přesnídávkou a taky mu to jelo líp!!!Jinak měli ještě vanilkový a karamelový, ale myslím, že na vanilku a karamel je ještě čas 😔

lenkazdenek
18. srp 2008

kim,kde v bio prodejně? J8 koukala na ten obyč ,ale žádný éčka tam nebyly jen ten škrob a vanilkové aroma 😕

kim
20. srp 2008

Leni tak to je asi dobrý, když jsi tam nic nenašla - ve složení!!!!Já kupovala v prodejně na Budějovické, ale určo je jich po Pze víc!!!

lenkazdenek
20. srp 2008

Kim díky,tak já mrknu u nás na poliklinice,tam je taky zdravá výživa(beztak tam budu muset pro křupky)

jaku
21. srp 2008

Ahoj holky, zkoušely jste dávat špaldové sušenky Alnatura z DM? Jsou měkké např. jako Sunarky?

lenkazdenek
21. srp 2008

Jaku,zkušešenost nemám,ale taky jsem je chtěla koupit 😕

agatka77
22. srp 2008

lenkazdenek: můžu se tě prosím zeptat,kdy mezi jídly ti Klaudinka spinká? a kaši dáváš těsně před koupáním? a ten sunar po ní dáváš ve spánku,nebo ti ještě v 9 Klaudinka nespinká?

děkuju barča 🙂

lenkazdenek
22. srp 2008

agatka,spinká obvykle okolo 10 tak 20 minut a pak okolo půl 2 odpoledner,jinak máme teď změnu,večerní kaše je už v 18 hodin a koupání v 18:30 jelikož většinou okolo 19-19:30 usne,to jí pak mlíčko už nedávám,když je vzhůru do půl 9 tak ještě dostane mlíko 😉

agatka77
22. srp 2008

lenkazdenek:moc dekuju.Ondrovi bylo sest mesicu a nejak se mu zacina pomalu menit rezim,zacina se trosku priblizovat tomu vasemu polehoucku.tak sonduju jak to delaji zkusenejsi maminky 😉 .

lenkazdenek
22. srp 2008

Není zač,sice nejsem odborník,ale kdybys ještě něco potřebovala tak písni 😉

binki
23. srp 2008

zkoušely jste bílý jogurt?