Kde najdu seznam, co má děťátko umět v tom a tom měsíci?

iveta83
16. únor 2014

Ahoj holky,
nevíte některá, jestli je a kde najdu "nějaký seznam", co má děťátko umět v tom a tom měsíci? Nebo co s ním dělat za hry, říkadla apod.? Náš má 8 měsíců a nic kromě "paci paci" mě nenapadá a nechci nic zanedbat 😉 Děkuji Iveta

kataol
16. únor 2014

tohle je strašně individuální a tabulky někdy docela lžou 🙂 ale můžeš zkusit www.familyservice.cz je tam přímo stupnice po měsících, co dítě dělá v jakém měsíci...ale určitě to ber s rezervou a nenervuj se, když v něčem nevyniká...taky bych doporučila najít si nějaké kurzy ve městě, jestli máš možnost a chodit s prckem na cvičení, kde se zpívá, hraje, cvičí motorika a je to pro děti supr...no a jinak si zkus vzpomenout na písničky z dětství, tluče bubeníček, kolo kolo mlýnský apod., dají se i stáhnout třeba na uložto.cz a můžeš si k tomu vymyslet vlastní "choreografii", malý se to časem naučí a bude to dělat s tebou...ale určitě se neboj, že něco zanedbáš, já jsem s malou tyhle říkadla a písničky v tomhle věku moc neřešila a přitom je šikovná, v roce jsem s ní začala pořádně znakovat a stačilo jí to, nepřipadá mi, že by byla opožděná, dělala jsem s ní jiné věci..cvičila na balónu, házela na ní šátek a dělala kuku, prděla ji na bříško, lechtala na nožkách, na nohách jsem s ní dělala letadýlko...prostě si najděte to svoje, není potřeba jet podle příruček, sama poznáš, co malého baví a co ne 🙂

katyxq
16. únor 2014

Wiki Modrý koník - https://www.modrykonik.cz/vyvoj-ditete/
... samozřejmě je třeba brát tabulky s rezervou, s ohledem na individualitu dítěte, jedno umí líp to a jiné ono 😉

xberushkax
19. bře 2014

Každé dítě je jiné 🙂 přítelovi strany mi nadávali že je můj syn zanedbanej a opožděnej (usoudili z návštěvy stejně starého dítěte , které je čilé až až) prostě máme línější dítě 🙂🙂 vůbec nic si z toho nedělám,budu mít delší dobu klid. JInak k tématu. Tuhle tabulku používám já http://www.maminkam.cz/vyvoj-ditete-rok-1-mesic-2

Jinak si myslim že na 9 měs toho umí dost 🙂 naučila jsem ho paci paci,berany duc, kašlat a pištět na "povel" taky se nám začal plazit, je to hrozně individuální