Kdo má 5měsíční mimčo? Jaký máte režim?

luciedu
29. čer 2013

Ahoj maminy, kdo má pětiměsíční mimčo a stáváte tak mezi půl 6 a 6 hodinou ráno. Jaký máte režim. My bojujem s jídlem i se spánkem, tak bych se chtěla poradit. Díky

radka8888
29. čer 2013

@luciedu my mame pul rocni. Vstává kolem 5...žádný rezim.v podstatě nemáme:(

luciedu
autor
29. čer 2013

tak to jsem ráda, že nejsme sama. Taky se pořád snažíme o nějaký režim, ale každý dne je jiný. Pokaždé je jinak unavený. Už jsem z toho nerežimu unavená.

bonavoxa
29. čer 2013

Já mám 5. měsíční. A režim máme takový docela ustálený, konečně. Vstáváme v 5 a krmíme, pak v 8 nakrmíme, do 10.30 si hraje, pak pul hodiny spí, v 11 nakrmíme, zase si hodinu hraje, pul hodiny pred krmením spí, nakrmíme ve dve, hrajeme, spánek, nakrmíme v 17.00, hry, spánek, nakrmíme ve 20.00, ve 21.30 spí až do 5 do rána. Víceméně se tohoto režimu sama drží. Před každým krmením chce na pul hodinky spinkat, jinak je mrchavá, ječí a další krmení je apokalypsa. 😀 Je nepapací, maximálně do ní natlačím 120-140 ml mléka 7 krát denně + pár lžiček masovozeleninového příkrmu v poledne a odpoledne ovocné přesnídávky...včera ji ale vyblila 😠 Nechce ani za Boha. Jídlo nesnáší. Ale jak nemusí jíst, hraje si a výská radostí. V horku skoro vubec nespala, tak hodinu denne..a to jsem neudelala nic. jednu dobu už od peti rána nespala nebo večer usínama až po pulnoci..ale vetšinou si ten režim moc nemení.

ange_de_la_morte
29. čer 2013

Matýsek má 5 a půl měsíce , režim máme už nějakou dobu wíceméně ustálený, občas nějaký nepatrný wýkyw ....
Matýsek wstáwá kolem 6 ( plus minus 5 minut, je fakt přesný 😀 ) - následuje ranní kojení a mazlení u nás w posteli, někdy chce wstáwat hned, někdy ještě ležíme třeba až do půl 8 - to je nejpozdější hodina kdy ho to už w posteli nebawí ani s náma, wětšinou si ještě cucne mlíka, přewlečeme a hraje si na hrací dece - sám ( já snídám, krmím zwířata, apod.) , kolem 9 má owocnou swačinu a pak jde do kočárku spát , buď jdem na procházku nebo uspím na zahradě a jdu dělat co potřebuju, wzbudí se kolem 11 a hrajeme si spolu, kolem 12 má oběd a pak je w lehátku a já doděláwám oběd nám a jíme, kolem 13:30 jde spinkat, obwykle wyžaduje moje přítomnost a ležím s ním we welké posteli, spí tak 2-3 hodiny , pak dostane mlíko a wětšinou jdeme na procházku na dětské hřiště za kamarádkama, když je hnusně tak si hrajem doma, často už je doma manžel takže se bawí spolu , kolem 19:00 je koupání, pak kašička nebo mlíčko a spinkat , nejpozději 21:00 spí

akirchnerova
29. čer 2013

Tak Marek má skoro 6 měsíců a teda tak plus mínus měsíc máme taky už režim. 5 vstávačka a papání, pak je ještě u mě v posteli tak do 8 a pak si hraje, v 9 hod papkání a pak zase hraní a od cca 10:30 spánek tak hodku, někdy až do 12:30. Kolem 13hod papkáme (tedka začínáme s příkrmama) a pak si hraje a kolem půl třetí jdeme ven, kolem čtvrté usne (no jak kdy, v kočáře se mu moc spát nechce, rači se kouká..🙂) a v 16:30 - 17hod papá. Pak zase hraní, ale to už vyloženě semnou nebo tatkou, to už chce velkou pozornost a těsně před sedmou koupačka nebo po sedmé mazání (má exém,tak nám příprava do postýlky trvá trošku dýl) a kolem 19:20 mlíčko a spinkáme..🙂 A neboj, ono se to časem zlepší..my jsme taky s režimem chvilku válčili a nakonec se to samo poddalo..🙂

radka8888
29. čer 2013

@luciedu u nas uplne to same...nekdy za noc se vzbudi desetkrat pak vstane v pet, ale behem dopoledne jeste neco dospi...nekdy se vzbudi trikrat...pak cely den nespi...ma hlad ruzne, kdyz ji dam prikrm a sni ho dost, za hodinu, hodinu a pul chce zase jist...jediny co je, ze teda ji ulozim dam pusu a ona spi..to je jedina vec na co se muzu spolehnout...jinak jsem taky unavena...nemuzu delat nic protoze spanek trva od 10 minut do 2 hodin....snad to nejak prijde...

akaczenkaa
29. čer 2013

@luciedu
My teda nějakej extra režim nemáme, řídím se tím, co malá zrovna potřebuje, ale vstává tak mezi 6-7, nakrmím,. tak hoďku se ještě dospí většinou, někdy si jde chvíli hrát a pak až spí, krmíme cca co 3-4 hodiny, mezitím je vždy hraní a spánek (někdy 15 minut, někdy 2 hodiny), jediný co se snažím dodržovat je, že mezi 19-20 hod. se koupe, pak nabaští a spát... 😉

destiny28
29. čer 2013

@akirchnerova hezký, máme to úplně stejně, jak přes kopírák! Ať se daří.. 🙂

leikkka
29. čer 2013

já mám skoro 5ti měsíční, vstáváme mezi 6:30-7:30, krmíme kolem 9:00 hod UM, pobyt venku a spánek 10-11:30, 12:00 oběd ZP, 14:00 spánek doma do 15:30, UM a pobyt venku 16:00-18:00, 19:00 koupání a v 19:30 krmení UM, usnání, kolem 22:00 ještě UM na dokrmení a spíme do 4-5-6 hod.

jika10
29. čer 2013

Tak my mame rezim od konce druheho mesice a nemeni se nam. Takze mala se budi mezi 4-5 hod rano na jidlo, napapa se, chvilku si povidame a usiname spolecne v nasi velke posteli a nejpozdeji vstavame v 9hod pak si mala hraje na dece a ja ji pripravuju jidlo a sobe snidani, kolem 10hod dostane mlicko, pak si hraje a mezi 11,30-12 hod jde spinkat a spi do cca 13hod, dostane zeleninku a dokrm mlicka, pak jde kolem 15hod spinkat, to bud spi hodinku nebo pul hodinky. V 16 hod dostane mlicko a pokud po obidku spinkala jen pul hodky, tak vim, ze si jeste schrupne tak na hodinku. Kdyz spinkala uz hodinku po obidku, tak mi vydrzi az do vecerniho spinkani a to mame tak, ze v 19 hod koupeme, pak jidlo a mala nejpozdeji ve 20 hod spinka az do tech 4-5 hod rana na to prvni jidlo. Nastesti jsem si ji naucila, ze usina sama v postylce. Musim rict, ze je to zlaticko a nejak jsme se zavadenim rezimu nebojovali. Nevim, jestli to taky nebylo tim, ze jsme ji ten rezim nastavili uz v tech dvou mesicich. No a na prochajdy chodime podle pocasi, nalady a prace, ale vetsinou je to po obidku a bud mi spinka v kocarku a nebo kdyz prijdeme driv domu, spinka do tech 16hod v postylce

mony81
29. čer 2013

@akirchnerova Tak my s Kubou (6 měs.) máme už nějakou dobu úplně stejný režim jako vy 🙂 Na hodinu přesně 😀 Akorát v tom spinkání přes den a večer se trošku lišíme. Mně prďola ne vždycky usne. Ale když usne, spinká stejně 😉 To spinkání je u nás docela trápení. I v půl roce ho totiž trápí bříško ☹

cicamica1980
30. čer 2013

netrap sa rezimom. ja som tiez nemala. jediny rezim pred zavedenim prikrmov bol, ze o 19>00 sme isli do izbicky uspavat 🙂 odkedy sme zacali s prikrmami, tak to je nas druhy zachytny bod - obed🙂 podla mna zavadzanim dalsich chodov sa to postupne vykrystalizuje 🙂

akirchnerova
30. čer 2013

@mony81 Spinkání je u nás taky jak kdy...ale většinou s snažím, aby fakt usnul..když nee sám, tak na mě..sice nemůžu nic pak dělat, ale aspon, že spí..🙂 jinak je večer fakt hrozně nevrlej...Neboj, ono to s tím bříškem určitě brzo přejde..Marka taky bolívalo hodně bříško a trápily prdíky a pomohly nám na tokapky Baby Calm a od té doby, co se přetáčí (cca od 4 měsíce) tak je to ok..

mony81
30. čer 2013

@akirchnerova Kuba už se také přetáčí a i kapiček jsme vyzkoušeli kupu, bohužel bez efektu 😒 Asi ho to nepřejde dřív, než poleze.. Dneska jsem ale našla zoubek, tak možná to bylo i tím 😉 Jinak se ho také snažím "za každou cenu" aspoň na chvíli uspat, jinak s ním není k vydržení a stejně nic neudělám. Tak radši uspím "na tvrdo", jak tomu já říkám a jsme ve finále oba spokojení 😀

ivabend
2. črc 2013

Tak i ja pridam nasi storku :D
Nam je 5 mesicu a rezim mame nastesti ustaleny uz docela dlouho. Vstava na papu kolem 5-6 rano, usne a vstavame kolem pul devate, v devet ma druhou snidani, hrajeme si, v deset ma svacinku (par lzicek ovoce) a pak si dachne, tak 40min. Do obeda kolem pul jedne radi, pak kollem pul druhe jde chrnet, cca 1,5-2hod. Pak svaca a zase radime, kolem pul sedme mame veceri, do te doby si obcas da 15min takovou siesticku, po veceri koupacka a chrnet, usina kolem pul osme.
Posledni dobou to sice bylo trochu narocnejsi, mala byla vice plactiva,ale bylo to kvuli zoubku. Ted je zase vse pri starem. 🙂

badina1
1. kvě 2014

Nám je , 5 MĚSICU AREZIM NEMAMÉ JELIKOS. SYN JE STRASNE HODNY DITĚ PORAD SPINKÁ CELEJ DEN NA PAPKÁ SE CHVILAMá HO MAZLIME A UZ PLAČE ZE CHCE SPINKÁT,,,, v noci spi a nebudi se papkání mu davam ve spani. a spi do 13:00 do odpoledne ?? zlaté ditě!!! 😉 😉 😉 😉 😉 😉 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

berenika39
1. kvě 2014

@badina1 takhle to mají novorozenci. a to ještě v tom lepším případě. jestli spí a jí ve spaní a spí do jedné hodiny odpoledne, tak je něco ne úplně v pořádku. ptala ses na to u doktorky? pětiměsíční prcek už má své "hry" své pohybové aktivity, potřebuje podněty k vývoji, jeslti jen spí, tak nevím...

badina1
1. kvě 2014

berenika39 jáko svoje podmetym má, ano ptálá a rikála ze to je normalni m!. že aspon jde videt ze mu nic neni nic nechybi ze dobre najezen. neboliho brisko!:,,, rikálá že spáni ná vyvoj je nejlepsi prej mám byt radá co by za to jiny mámky dali aby se vyspáli a meli klid i na svoje povinosti!! 😉adt.

berenika39
2. kvě 2014

@badina1 kolik hodin denně spí?