Kdo má taky 4 měsíční miminko? Copak už dělá?

janulenkaaa
17. lis 2012

kdopak má dítě stejně staré a copak už dělají ta moje už lozí je strašně živá kdo je natom stejně nebo spíš zas obráceně podělte se

cuma
17. lis 2012

Naš na tom byla podobně, byla hodně napřed a hodně živá na konci 7.měsíce chodila sama, elán má pořád a temperamentu čím dál víc 🙂

ajuse21
17. lis 2012

tak my máme 4.měsíce a nelezeme a ani se nepřetáčíme...jen na bok.

marecek4
17. lis 2012

naší Terce jsem v osmi měsících sháněla zimní boty,protože nechtěla být v kočárku a po prvním roce jsme kočár zrušili,jen na dlouhé procházky kdy jsem byla půl dne v lese,ale bez problémů ušla nějaký tři kilásky,zato Honzík byl úplný opak,chodit začal někdy v patnácti měsících a z kočárku jsem ho vyhodila,že jsem už odmítala měsíc před porodem ho tahat do autobusu

lv
17. lis 2012

fíííha, tak brzy? 1.holka trošinku lezla dozadu na konci 5.měs, ale byla tak standart - chodila v roce...zato druhá je knedla po mamince a v 5měs si na briše sotva podá hračku, otáčí se na bříško a jinak prd 🙂

romantika
17. lis 2012

Je Jani ja mela to same, v 4 mesicich uz ji byl byt maly, v pul roce se postavila a oblizala, Bez drzeni zacla ale uz uplne sama asi v 10mesicich a pak vyzadovala 5km tury jinak se neunavila. Desne rodeo. Vlastne uz skoro mesic po porodu se umela premistit pres celou postel. DOted je to maly certik, desne hodna ale desne ziva. Babbicky odmitaji hlidat. No byl to pekny zahul. Kocar jsme na nic nepotrebovali a az ted v 21/2 letech si tam dobrovolne sedne a ja si uzivam jake je to vozit ditko v kocarku, ktere sedi. No kdo nezazil nevi co je to krotit mimino ktere jeste ani nevidi 3D a vandruje do sveta. Kdyby to bylo u druheho stejne tak se ho budu snazit vic zahrnovat hrackami aby to nebylo tak rychle. Preskocili jsme dost vyvojovych etap a uplne se nam nezatahl pupik. Tak pokud jde, hodne s ni cvicte a hlidejte ze se uci spravne pohyby. Nam porad rikali ze at ji nechame kdyz to chce at to dela, ale byla to blbost. Jen dr. to moc neznaji takove ciperky.
Je lepsi ji trochu nabadat jak v tom urychlenem pohybu do toho jit. Na rehabilitacich vam radi poradi. Jinak casem se ukazalo ze je ve vsem napred, ale to holcicky dost casto byvaji. Tak behani zdar 🙂

verobin
17. lis 2012

Ahoj, tak to je šikulka. Každej prcek má jiné tempo. Moje dcerka v 10 měsících sama (bez držení za ruku) běhala jak torpédo a všichni žasli jaktože už takhle brzy takhle sama chodí a můj syn je pravý opak - jsou mu 4 měsíce a je děsnej lenoch, neleze ani náhodou, nepřetočí se a občas vyjímečně max. trochu na bok. Takže jak se tvrdívá, že holčiny bývají často živější a šikovnější, tak u nás to přesně sedí.

diviska
17. lis 2012

tak u nás to bylo naopak. Ve čtyřech měsících stále ještě jen spala,nesmála se, nedržela hlavu, nechytala věci. Pak to najednou začala dělat vše naráz a ve 14 měsících se už srovnala úplně. Já jí nikam nehonila, doktorka nás sice posílala na rehabky, ale já nikam nechodila. Každé dítě má své tempo a pokud do toho nezasahuje rodič ( ve smuslu, že mu pomáhá dosedu, pomáhá chodit atd) tak ej vše v nejlepším pořádku 🙂

hepetka
20. lis 2012

Ahoj,kazdy prcek je jiny.Maly se ve 4mesicich koule z ze zad na brisko a opacne.Zacal chodit v9m,ale nechtel se pustit,porad za jednu az do 13m a od te doby je jak torpedo 🙂 Nase mala ma 4,5m a uz se ji pretoceni dvakrat povedlo,ale je to zase obrovska cestovatelka na zadech jak se otaci za braskou 🙂

mafeska
21. lis 2012

Alenka vykládá na celou místnost, udrží hračky, culí se na všechny strany, směje se nahlas, prospí celou noc a ještě i půl dne, dneska se poprvé podařilo otočit se na bříško bez pomoci, pak položila hlavičku, zvedla prdelku a nožkama hýbala jakoby lezla. Hlavičku musím ještě podpírat, i když už se jí daří chvíli ji udržet. Je zvědavá točí se za zvukem a všechno jí přijde k smíchu. 🙂

mamina19844
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
kasa
26. lis 2012

každé dítko je jiné ,hlavně se neřídit tabulkami,to je největší blbost.Syn se jen plazil až skoro do roku a v 11,5 měsících si stoupnul,začal chodit,a pak si teprve sednul a až začal chodit tak asi po 14 dnech začal teprve lézt po čtyřech,opravdu každý je jiný.

mamikaa
3. zář 2013

ja nemam 4 mesicni ale 7 mesicniho chlapecka🙂 a uz normalne od 1,5 mesicu uz se stoji na nozicky 🙂 je uzasnej 🙂 A myslim ze zachvilku budem kupovat backurky 🙂 ptz asi zacnem tapat driv nez se zacnem plazit 🙂 😀

krmv
10. zář 2013

Terezka uz drzi pekne hlavicku,chyta hracky,vyklada,cuca si nozicky a i sama se otocila natbrisko.

maximsarah
3. říj 2013

Naše malá neleze ale plazí se 🙂 točí se na zádička i na bříško. Se sedu se postaví na nožičky a už by nejraději chodila, celý den se směje a breptá. Málo spí a už i baští zeleninku a přesnídávky 🙂

zdenina24
7. led 2016

NašI male princezně jsou 4 měsíce , a teda musím říct že ze zadicek se u ni přetočit na bok a i na bříško, jen ručičku porad neumí jakoby vyndat z pod sebe. Za to hlavičku neumí (nechce) zvedat vysoko. Jen tak jak se ji chce😀.. A když si ji položím na sebe tak se sama zvedá do sedu , a natahuje nožky jakoby se chtěla postavit. Opravdu každé je jiné a už se nemůžu dočkat az začne lézt 😀😀..Sice budeme muset všechno schovávat ale už to bude sranda 😀👌

avoksal
15. led 2016

Ahoj všichni 🙂 mojí holčičce jsou 4měsíce a je hodně živá 🙂 směje se, cucá paleček a vůbec prstíky, už moc nechce být v kočárku, protože se snaží už zvedat do sedu, přetočí se na bok, když chce a když jí držím na sobě tak už se zvedá 🙂 jakoby přesně chtěla chodit. Jediné co mě trápí je, jak jí zabavit, zdá se mi, že se dost nudí a to se jí věnuji opravdu poctivě celý den a i když dělám domácí práce, ona čumáčkuje a brouká si a tak 🙂 no každé děťátko je opravdu jiné 🙂 hlavně že jsou zdravá

zlatkavlk
15. led 2016

Zdravím, dcerka má 3,5 měs. a zatím teda krásně pase koníky, párkrát se jí "povedlo" okulit se z bříška na záda, což vím že by zatím nemělo být, tak ji hlídám aby to nedělala 🙂 ale ze zad na bříško to ještě nezvládá, jen s mojí pomocí když ji tlačím na kyčel, to i tu ručku z pod sebe vyndá... Jinak taky brouká a breptá, culí a chechtá se, na bříšku měla takové trochu náznaky plazení. Když ji mám na klíně, tak se snaží pořád předklánět jakoby do sedu, což taky koriguju... uvidíme co přinesou další dny a týdny... 😉