Kdy děti začnou uchopovat hračky a zajímat se o ně?

lendy1
23. zář 2007

Ahoj maminky,
chtěla jsem se zeptat, kdy asi tak dětičky začnou uchopovat hračky a zajímat se o ně. Náš Davídek na hračky jen kouká, ani se nesnaží natáhnout po nich ručičku (ručičkama sice rozhazuje, když kouká na hračky, ale nenatahuje se za nimi), je sice narozen o 6týdnů dřív, takže lehce vázneme ve vývoji, ale stejně...

janeses
23. zář 2007

ahoj Lendy1, tři měsíce to máte ještě chviličku čas neboj, já mám holčičku bude jí skoro 5 měsíců a brát hračky do ruky a natahovat se po nich začala teprve během toho 5 měsíce, takže to určitě příjde...

matysi
23. zář 2007

Já malému zkoušela dávat hračky do ručiček asi od 8. týdne, v 10. je už udržel (když jsem mu je vyloženě dala do ručičky), ale jinak se po nich začal sápat a sám uchopovat až podstatně dýl... Nejdřív taky jenom sem tam omylem do nějaké praštil a až potom si s nima začal trošku hrát 🙂 A obzvlášť, když jste narozený takhle dřív, tak máte ještě čas 🙂

kacka79
23. zář 2007

lendy1, my máme zítra 3 měs a taky si nechytáme hračky... musím mu je ukazovat, to se pak chechtá, ale sám o sobě si je nechytí.. to přijde

kacka07
23. zář 2007

Ahoj Lendy,tak Kačence teď budou 4měs.Asi tak čtrnáct dnů si sama ode mě vezme špendlík (rachtátko)(dříve jsem jí ho dávala do ručičky)má ho ráda na dásničky.Občas se netrefí ale je to čím dál lepší.Taky sleduji,když je pod hrazdičkou jak studuje ručičky při snaze uchopit hračku.Nejprve mi pod hrazdičkou taky jen ležela a koukala,ale hnedle jak přišla na to,že se do těch hraček dá brnkat ručičkama,tak už to jelo.Bylo to tak začátkem 3měs.Neboj se ničeho jen co na to příjde,tak už ho to nepustí.Taky mi to bylo líto,že jen tak leží a kouká a stačilo jednou a už vesele rachotí.

miminak
23. zář 2007

Ahoj holky,
koukněte na
http://www.mamaaja.cz/index.phplang=sk&page=web...
můžete si tam navolit měsíc miminka a ono Vám to "vyflusne" co a jak dělat abyste miminko podporovali ve vývoji. A jinak klid, páč každý tvoreček je individualita a co umí jeden nemusí umět druhý .. hlavně nesrovnávat 😉
Pa Mimi

miminak
23. zář 2007

.. ten první odkaz nějak nemakal, tak dávám ještě jeden 😅

pucik
24. zář 2007

ahojky, našemu Daníkovi bylo včera 6 týdnů, když mu dám špendlík (chrastítko), tak si ho sám drží a asi 3 dni zpátky jsem mu ho ukazovala, vytrhl mi ho z ruky a začal s ním mávat a chrasttit a nedal ho z ruky, určitě je to jen taková samovolná reakce zatím, ale člvoěk má hned slzičku v oku, když vidí, jak je ten malinekj čikovnej, tak přeju všem krásné šikulky 😉 🙂

niega
24. zář 2007

Maminak: Díky za odkaz. Musím říct, že buď se tam o měsíc předcházejí (jako že 3. měsícem nazývají 3 měsíce věku), anebo mám doma retardetku (bojim bojim). Fakt super stránky na to, aby začali rodiče panikařit 😒 ! A co vy ostatní???

lendy1
autor
24. zář 2007

dobré jsou stránky s popsaným vývojem dětí:

http://www.mladazena.cz/scripts/detail.php?pgid...

Já ale nedám na nějaké grafy, tabulky a škatulkování dětí, proto se tu ptám maminek, protože vlastní zkušenosti jsou podle mě lepší...

miminak
24. zář 2007

Jůůůů Niega, sem nechtěla vypanikařit maminky ... 😕

niega
24. zář 2007

maminak: A jak jste na tom u vás? Jste v normě, anebo taky kapku nestíháte??? 😵

martinka24
24. zář 2007

ahoj, malej taky začal uchopovat do ručky teprve asi v polovině 4.měsíce, předtím jsme mu ale koupili hrazdičku a na tu reagoval okamžitě a dokonce každým dnem pozorujeme jak s ní dělá pokroky 😀 Zdá se mi, že tou hrazdičkou trošičku zlenošil, protože mu to tam krásně visí a nemusí to pevně držet, takže jsme mu začali dávat chrastítka do ručky a už je to ok.Ve třech měsících ale je ještě brzy na pevné uchopení, si myslím 😉
(s hrazdičkou si hraje i hoďku a půl , ječí, píská, tlemí se a hlavně do toho bouchá a olizuje hračky, no skvělá hračka pro prcky, doporučuju pro ty, kteří ji ještě nemají 🙂 )

miminak
25. zář 2007

Niega - já to moc neřeším .. nejsem škatulková .. si přečtu jak by to mělo být .. něco je good něco ne, ale to přinde .. jinak Zuzinka je hyperaktivní a spousta věcí jí jde dřív (uchopování věí bylo hrozně brzy, držení hlavičky a tak), ale zase jiné věci nesnáší .. třeba pasení koní a ležení na bříšku .. 😝 😝

niega
25. zář 2007

miminak: Aha, tak to jsme na tom podobně. Hlavně ty koně jsou fakt hrůza. Asi tak před týdnem mu to šlo bezvadně (ale nelíbilo se mu to). No a najednou mu to zas nejde vůbec - já nevim, jestli mu zase povyrostla hlavička a neuzvedne ji (má ji dost velikou)... Uchopování hraček mu jde ve 2,5 měsících taky docela dobře - až na tu prostorovou orientaci, kterou samo nemá zas až tak dobře vyvinutou. A pořád by se jenom přitahoval ručičkama z lehu do sedu. Kdykoli ho chytím za obě ručičky, pokrčí je a zvedá hlavičku 😅 .

sokolka
25. zář 2007

Tak náš malej také není příručkovej. Ve dvou a půl měsících začal nejdříve kopat nožičkama do zavěšeného kolotoče v postýlce a to tak, že zvedal zadeček. No a ve třech měsících přešel na ručičky. Nejvíce se mu ale líbilo chytat naše prsty. A stěma si nejraději hraje dodnes. 😵

kar.la
26. zář 2007

Tak si holky dovolím taky přidat svoje poznatky.
Pořád plaším, moje sestra má 2 děti a psala si deníčky, takže:
Chlapeček (narozen 36.tt, sledován na neurologii a vše v pořádku) začal uchopovat hračky až na konci 4. měsíce.
Holčička (38.tt) už ve 3. měsíci, ale údajně byla hodně popředu...
Naše Adéka bude mít 3 měsíce v pátek (37.tt) a hračky taky nebere. Navíc nám ani nejdou ti koníci. Velice brzy začala zvedat hlaviču (na bříšku) a krásně ji přetáčela, koníky začala pást někdy ve 2 měsících, ale pořád na ručkách nevydrží, vzteká se... Nebaví ji to ☹ Včera mě chytla totální depka a zavolala jsem jedné holčině, která pracuje jako dětská rehabilitační sestra.
Prý nemám plašit, má údajně ještě čas, prý mimča dokonale pasou až ve 4-5 měs.
Ptala se mě, co malá dělá, když leží na zádech. Tak jsem odpověděla, že kope nožkama, máchá ručkama, přetáčí hlavičku...
Údajně podle toho, co jsem jí popsala nemám plašit a myslí si, že vojtova metoda by byla zbytečná. Prý by nám (možná, neviděla ji) třeba stačilo popostrčit metodou Bobat, ale teď fakt je prý brzo na závěry. No, tak a já se omlouvám za román, ale já plaším (doufám, že zbytečně) a třeba vám to porovnání taky pomůže.

vitaka
26. zář 2007

náš Jakub chtěl hračky brát do rukou už v prvním měsíci, jenže to mu nešlo, a to ho totálně vytáčelo...ručičky šli kam kerá...a bylo... 🙂
Ve druhém měsíci už zvládl držet špendlík, na konci druhého měsíce už ho držel opravdu solidně, a ve třetím už si s ním hrál....teď má 4měsíce drží kde co...hračky jako kroužky, nebo různé chrastítka, knížku co šustí...v té si "listuje" a žužlá taky kde co... taky se začal hrát s dudlíkem, vytahne ho a prohlíží sí ho a pak ho zkouší dát zpátky do pusy...někdy se trefí, ale myslím, že je to hodně o povaze dítěte....náš Jakub je takový...společenský a dělá mu dobře když na něho kdokoliv mluví, a taky knížky miluje, už v 1.měsíci se na ně díval (obrázky i písmenka ho zajímali), no a ty ručičky, to je další,...prostě po tom vyloženě toužil...takže se asi i víc snaží....ostatním dětem, co to tak rychle neumí, tak je to asi šumák a zajímají je jiné věci...ale určitě to doženou, podle mě je ten vývoj děsně individální....

My zase válčili s velkou hlavičkou a začal ji držet až ve 4.měsíci.

jennyska
6. srp 2013

Ahoj Maminky,

možná už víte o naší koníkovské wiki knihovničce, kterou si společně tvoříme a máme tak na jednom místě jak obecné informace o daném tématu, tak také zkušenosti 😉 Proto bych Vás chtěla poprosit, když si tady píšete o hračkách pro děti, můžete své zkušenosti s jejich nakupování, vhodností pro děti apod. vložit do tématu Hračky pro děti?

Stačí svou zkušenost a nebo doplnění článku napsat zde: https://www.modrykonik.cz/hracky-pro-deti/
Ostatním maminkám nebo tatínkům, to určitě pomůže a budou vědět, jaká hračka letí, co děti mají v daném věku rády apod. 🙂

Děkuji Vám za sdílení svých zkušeností a přeji fajn den!
Janča
Modrý koník - Asmira team