Kdy mimča začínají sedět?

kamhajek
6. únor 2007

Ahoj, zajímalo by mě kdy vaše mimče začínali sedět. Mýmu špuntovi jsou tři měsíce a kousek a už se začíná přitahovat?

carodkaa
1. bře 2007

holky 😀

carodkaa
1. bře 2007

mame plovouci podlahy a pekne mu to taky nekdy uklouzne,zato kdyz jsem u nasich tam maj vsude koberce,a z tech ma uplne osoupany kolinka 😀

ijetka
1. bře 2007

dashak
děláme si tu z tebe prču 😀 , chudáku 😉

dashak
1. bře 2007

😀 v pohodě, dneska mě nic nepoloží 😀 Už jsem to dnes schytala kde jsem mohla, takže toto je v pohodě. Hlavně, že jsme se pobavily ne? 😎

ijetka
1. bře 2007

No to je pravda 😀 😀
Jinak dobrej nášup v mýtusu šťastný matky, nebo co to bylo za bláboly....
No hádky tu už dlouho nebyly 😠

dashak
1. bře 2007

jo, to není všechno, ještě to vrcholí v našem drbacím tématu na rekordy jen tak o životě. Jak si to měla ty? Byla jsi šťastná matka nebo ti to taky nic nedalo?

dashak
1. bře 2007

carodkaa, máš ode mně 100 bodů, víš za co 😉

raculka
1. bře 2007

holky,já snad budu muset juknout na ty diskuze,kde dostala dashak nášup, musím říct,že tyhle debaty vůbec nesleduju,stejně se tam všichni akorát hádaj 😠

ijetka- dneska už nám to lezení na kolínkách pěkně jde,dokonce už vylezl z pokoje na chodbu,kde si hned strčil pantofli do pusy 😅 . A jak jste na tom vy??
carodkaa,jíta2- vy jste studovaly němčinu třeba na VŠ ? nebo jen pracovně?
Já jsem chodila na kurzy docela dlouho,pak taky v práci,ale teď už jsem děsně dlouho nic nedělala,takže mám pocit,že už nevím vůbec nic.Obdivuju carodkuu,že doma čte.Já si nepřečtu skoro ani ty noviny,natož knížky ( a to ani v čj) 😅 Malej mi nenechá chvilku klidu,a teď se to pěkně vyostřuje s tím lozením po bytě 😀
dashak-tu polohu na zádech (asi je to ta základní) jsme cvičili nedávno,ale teď už to prý není potřeba.My s pěstičkama už problém nemáme,jen ta hlava jde pořád do záklonu 😒 . Měli jste to taky ?? Jinak jsi dobrá,že chodíš do práce,aspoň se odreaguješ 😉
Jinak téma podlahy-ano taky máme 😀 . Musím říct,že jsem ráda,že máme v pokoji koberec,je to teplý a měkký a taky se mu na tom dobře trénuje, ale je pravda,že má občas červený lokýtky.Plovoucí je hezká,super na údržbu ale připadá mi trochu studená.Tím jsem ovšem nechtěla nikoho naštvat 😀

carodkaa
1. bře 2007

Dashak-dik 😀

dashak
1. bře 2007

to jo, však plovoučka je o ničem. Měla jsem ji i na předchozím bytě a zapřísáhla jsem se, že plovoučku už nikdy. A nakonec jsem zase vyměkla. Mě na tom žere, že se nemůžeš po tom projít bosky, bo hned jsou tam šlápoty a jak uklidíš, za dva dny už stejně zase lítají "chomáčky štěstí" Tak teď máme z větší části koberec a v pokojíčku má samozřejmě taky koberec. Ale lokty odřené nemáme, většinu času buď stojí, sedí nebo leze, ale po dlaních.

My už taky nic necvičíme jen to postavování. Tu pravou ruku má zvýšený tonus, tak když se bojí - třeba na plavču, bo tam je dost lidí a kravál, tak ji občas zatne. Hlavičku do záklonu jsme neměli, možná trochu ze začátku, protože já jsem jí pak hlavičku už moc nedržela a ona se snažila sama a asi ne úplně ideálně. My spíš máme na jedné straně nějaký "vznešený" plagiocefalus - což jsem si odvodila,že bude asi sleženina 😀 hlavičky, protože tak nějak víc ležela na zádech a hlavu natáčela doleva. Tu pravou stranu má prostě celkově horší 😒

Ale po tom cvičení je to nebe a dudy, jak byla malá furt kolem sebe kopala a házela rukama a byl to takový správný potřeštěnec 😀 Teď ty svoje končetiny aj umí ovládat i když občas mi ještě dá fajnovou kopačku do břicha 😀

carodkaa
1. bře 2007

raculka-ja toho moc nenactu jen noviny kdyz jdu s malym ven abych byla v obraze a pak tak pul hodky kdyz spinka tu nemcinu 😉ja jsem chodila na jazykovku a potom docela dlouho na kurzy,nejsem zadna prebornice,ale domluvim se v poho.

raculka
1. bře 2007

dashak- mně se fakt plovoučka taky líbí, a úplně nejvíc asi parkety 😅 . Je to jako se vším,prostě 100% ideální není nic ( ani manžel ne 😀 - no vždyť já taky ne ). 😀 . My máme psa,takže je to o nervy s tím kobercem, pořád jsou tam chlupy,i když tam lezu a sbírám je. 😠 Tak si říkám,až bude větší a bude chodit,tak se tam snad nebude tolik válet jako teď ( myslím dítě,ne pes).
Jinak naše diagnoza taky zněla zvýšené svalové napětí,predilekce hlavičky,neklid a zvýšená dráždivost 😒 . Ten neklid tam asi zůstal 😅
Je to prý docela časté,že dítě upřednostňuje jednu stranu.Ale asi to moc sledujeme,myslím,že jinak bysme si ničeho ani nevšimly 🙂

carodka-jsme na tom podobně, já taky jazykovka po matuře a pak kurzy v Goethe Institutu 🙂 . Ale teď mám pocit,že jsem na úrovni ZŠ 😅 😠

ijetka
1. bře 2007

No teda tady se to rozjelo, to je dost 😀 😀

dashak
to víš, že mi Kuba dává moc 😉 něco málo vzal, ale neměnila bych. (vzal sladký nic nedělání 😀 ...)

raculka
ty debaty jsou o ničem, někdo se nudí vymyslí bejkárnu a čeká kdo co napíše...no a pak se jenom prudí 😠
gratuluju k lezení, my trénujeme na kolínkách. Dělá to častěji a je pilnej jako včelička 😅

Já čtu pondělní rytmus života celý týden a dočítám ho v neděli 😖 jak moc se těším, až si zase přečtu knížku, nebo budu vyšívat... 😲

carodkaa
1. bře 2007

Ijetka,raculka-tyy jo vidite jak mate sikovny a pohybove nadany mimisky 😉 po tom zvedani se na kolinka to jde uz strasne rychle ani se nenadejete a budou si taky stoupat 🙂

ijetka
1. bře 2007

ty jedna provokatérko 😀 😀 vy už hrajete na honěnou ne? 😉
Já si ještě počkám, ale dočkám se i toho zoubečku 😕

jita2
1. bře 2007

ijetka,
no to víš, že se dočkáš, Kubík si dává na čas co? 😀 😀 Reklama končí, tak utíkám na Růžovku 😅 😅

ijetka
1. bře 2007

No na jednu stranu jsem ráda, kvůli kojení a stačí mi když mě dásní (tzn. kouše dasničkama)
Ach ty seriály, zlatý letiště 😵

carodkaa
1. bře 2007

ijetka 😀

jita2
2. bře 2007

nesleduji 😲 😀 😀 😀

ijetka
2. bře 2007

Tak holky, dneska večer bych chtěla přidat nějaký fotky do ablumu a snažila jsem se celý den vyblejsknout Kubíka na čtyřech, byl na nich několikrát, ale jak viděl foťák byl z něj mrtvej brouk. Odpoledne vydržel na kolínkách asi minutu, houpal se dopředu a dozadu a já, když jsem čapla foťák, jsem zjistila, že mám vybité baterky 😠 tomu se říká pech 😠

ijetka
3. bře 2007

Tak fotečky jsou přidaný 🙂
Opět mi navyšel plán, vyfotit Kubíka na kolínkách a že mu to dneska zase šlo 😉
A taky dal jedno kolínko před druhý opět jsme tleskali jak blázni a Kubík se křenil 😅

raculka
3. bře 2007

ijetka-tak jste nás už zase pěkně dohnali 😉
Ten náš leze už docela pěkně,začíná dokonce na kolínkách dost protahovat špičky,tak mě všichni strašej, že si brzo stoupne,což bych ještě chvíli oželela 😅
Myslím,že to sezení možná přeskočíme-já prý taky rovnou chodila 😀

dashak
3. bře 2007

ijetko, no krásné fotky, ten má teda kukadla 😲 To mu budou i holky závidět 😅 A manžel je taky mňam mňam 😅

verunelka
4. bře 2007

Ahoj...jsem aupair v Abglii,ted se jim narodila treti holcicka,ma asi tak 3 tydny a uz od zacatku maminka dava holcicku odrihovat v sede,drzi vepredu pod krkem a druhou rukou ji poklepava po zadech,chteji at to takhle delam taky ale me to pripada zbytecne drasticke,co si myslite o tom vy?????? 😒

dashak
4. bře 2007

ahoj verunelko, u těch novorozených miminek se to takhle fakt dělá. Prý si neumí ještě odříhnout na rameni, to až trošku později. I já jsem to s malou takhle dělala. A to mi věř, že já jsem tvrdý odpůrce posazování. Těm malým miminkům se prý nemá tlačit na bříško, takže proto ne hned přes rameno.

jita2
4. bře 2007

jojo, ijetka si vzala holt šikulu,taky jsem si už všimla 😀 😀 a malej je taky roztomilej 😉

dashak
4. bře 2007

jíťo, ten její manžel, to je ale fakt kousek že? To se pak dělají i hezké děti 😀

ijetka
4. bře 2007

HMMMMMM holky díky, 😀

raculka
no jste o kousek na před 😉 ale carodku nepředběhneme 😠 🙂

jita
ty fotky z blízka se moc povedly 😉

dashak
Na Ivančiný kukajdy nemáme 😉

carodkaa
4. bře 2007

Ahoooj holky 🙂

Ijetka- mas pekny ty novy fotky,malej je uplne celej tatka 😉

Jita -ty fotky z blizka fakt supeeer taky to zkusim na Tadovi 😉

Dashak-ty mas na manzela Ijetky nak podezrele spadeno 😀

Raculka-typuju ,ze malej si ti tak do 14 dnu zacne stoupat 😉

ijetka
4. bře 2007

Ahojky

no já snad začnu žárlit 😅

Tak jsem mu oznámila, jak se vám líbily fotky a že prý není špatnej a chodí tu jak páv 😒
Jo a taky řekl, že si dá inzerát na výrobu hezkejch dětí 🤐 .....no a s tím já žiju 😕