Kdy mimča začínají sedět?

kamhajek
6. únor 2007

Ahoj, zajímalo by mě kdy vaše mimče začínali sedět. Mýmu špuntovi jsou tři měsíce a kousek a už se začíná přitahovat?

jita2
4. bře 2007

ijetka,
😀 😀 😀 😀

dashak,
jojo, je to kus 😀 😀 , se ani nedivím, že se naparuje jako páv 😀 😀

Ty fotky z blízka jsem fotila funkcí MAKRO 😉

raculka
4. bře 2007

No holky,s tou chválou na manžílky pozor-oni jsou pak děsně namyšlený (radši jim to neříkat) 😀
Ale je to pravda,Ijetka má dobrý vkus. 😎

My už lezeme čím dál rychleji,vůbec pěkně divočíme.Začínám mít ale velké problémy s přebalením,oblečením,děsně se mele a vzteká,neporadíte nějakou fintu,zkušené maminy ??? Hračky vždycky nezaberou. 😒

ijetka
4. bře 2007

Teda raculko, vy válíte. To je fofr, co???? Ještě nedávno jsme na tom byli stejně a vy už jste o dost napřed. Gratuluju 😉

No ale musím říct že budulínek se taky snaží 😅 děláto častěji a má větší výdrž, ale vidí foťák a lehne, já ho snad ani nevyblesknu

No ale tady je větší zájem o manžu tak že bych přidala jeho fotky 😀 😀

jita2
5. bře 2007

raculka,
naše malá někdy nesnáší oblíkání, když je to moc těsné, některé věci jsou fakt blbě ušité, je to teda síla, to na ni narvat...a když začne mrčet, holt, musím ze sebe dělat blázna 😀 , začnu jí zpívat takové výrazné melodie, nebo dělat grimasy, co vím, že na ni platí a ona hned reaguje na mě a zapomene, že ji oblíkám 😉

ijetka
5. bře 2007

Ty jsem měla úchvatný probuzení, přímo infarktový 😖
Malej byl v noci protivnej, každou chvíli brečel, nebo kňoural, vrnkal, no moc jsem nespala. Ráno už čumákoval v 6.30 já jsem byla uplně kepke. Usnula jsem a najednou řacha a řev. Ty jo malej se koulel, koulel a spadnul na zem. Já z toho byla upně hotová 😢 😢 Dneska je teda hrozně protivnej, ale myslím,že mu nic není 😲

Já jsem spala na jedný straně a na druhý jsem měla deku, tak mě (blbou) nenapadlo, že se přez ní dostane 🙄

jita2
5. bře 2007

ijetka,
to my už máme za sebou, už nikdy v životě...bylo to šílený, no malá ani tak moc neječela, spíš já měla šílený strach, aby neměla krvácení do mozku a napadalo mě všechno možný... ☹

raculka
5. bře 2007

ijetka- no radši si toho manžu spíš schovej, aby ti ho někdo nevyfouk 😀
S tím pádem to musel být teda šok. ☹ . Mně se to málem stalo nedávno,kdy jsem si ráno ještě zdřímla a najednou koukám a kluk přímo na kraji letiště,byl to mžik.Tak si taky postel už pořádně obkládám,ale on už je schopnej to přelézt,takže ranní přispání s mimčem už mi nehrozí.A to se mi teď nedávno vzbudil v 5 a už nechtěl spát,takže jsem s ním musela do vedlejšího pokoje,kde se zabavil lezením a já klimbala na dece.A taky jsem měla strach,aby něco nevyvedl. 😒 . Už teda musíme hodně hlídat.A to jsme byly tak nedočkový 😅
Taky by mě napadlo všechno možný,ale děti jsou naštěstí celkem odolný.Ten náš se teď občas bouchne o něco do hlavy a ani nebrečí.Taky k němu nikdo neběhá,máme tvrdou výchovu 😀
jita2- při převlíkání dělám taky blbiny,ale když je vzteklej,tak nezaberou ani ty moje ksichtíky ani oblíbené hrací hračky 😠

jita2
5. bře 2007

raculka,
to je dobré, že ani nebrečí, páč mrčouna udělá člověk z dítka co by dup..stačí, když k němu člověk při každém bouchnutí letí a říká mu "ty chudáčku" a on se pak naučí při každém bouchnutí mrčet 😀 😝

ijetka
5. bře 2007

No holky díky za to že jste mě neseřvali ☹
Ještě teď je mi z toho mizerně, dopoledne byl vcelku oki, ale od odpoledne je jako zpodebranej, pořád vrnká a kňourá, no jako v noci je to děs ☹ 😠

Taky mě napadají blbosti, pořád ho kontroluju, hejbu s rukama, nohama....

Ještě, že vás mám 😅

jita2
5. bře 2007

Malá, jak spadla, tak byla taková jakoby spavá, ležela mi jen na ramenu a fňukala, a to mě nejvíc vyděsilo, kdyby se pak chovala normálně, tak neřeknu, ale ona byla taková -muchy sežerte si mě...a já šílela, jestli to není taky otřes mozku..ale to byla jen unavená tím fňukáním, páč ona jinak nefňuká...no ale co ti budu vykládat...hrůza..ale neboj, děti jsou fakt gumový 😉

raculka
5. bře 2007

jita2- tenhle případ máme u známých,jejich dítko se snad ani nebouchne,ale už brečí a hned ho všichni chovají (takže kňourne kdykoliv je příležitost a chce se chovat),tak takhle bych nerada dopadla 😝
ijetka- prosímtě, proč bysme tě měly seřvat, něco podobnýho se stane určitě každý mamině.I když si říkáš,nesmí se nic stát,100% to uhlídat nejde.😖
Já bych z toho byla taky hotová.Třeba je nevrlej jako vždy,jen ty si to moc dneska bereš?! Nebo je ten váš pohodář?
Držím palce,ať je v pohodě.😉

ijetka
5. bře 2007

No aby jste si neřekli, že je to můj problém, když nejsem schopná si dítě ohlídat ☹

ijetka
5. bře 2007

Ještě jsem zapoměla, je dneska i takovej lekavej asi tím co se stalo. A možná i zoubky rve si všechno do pusy, až moc a když víc zmáčkne tak řve, možná si to sugeruju. Nevím

Malej co trémuje klečení je docela v poho, ale jak kdy....znáte to 😅

jita2
5. bře 2007

No tak každej, kdo má dítě, by měl vědět, že to není o schopnosti, že stačí mžik a stane se to... 😉

raculka
5. bře 2007

Ijetka- no já se snad urazím, za co nás máš ?? !!! 😠 😀 😅

raculka
5. bře 2007

Dítě dneska neuhlídaj ani profesionálky ve školce,u doktora 😕

raculka
5. bře 2007

Ijetka- to víš,že se mohl trošku leknout. 😒
A jak to máte se zoubkama,už něco vylezlo ?? 😀 . U nás zatím nic,ale mám pocit,že nahoře se něco klube,i když teda všude píšou,že dřív jsou ty dolní,tak dole zatím nevidím vůbec nic,ale nahoře něco malinkooo 🙂

ijetka
5. bře 2007

Je raculko vy nás předběhnete i se zoubkama kolik vám přesně je??? 😉

No ťukala jsem jako vždy lžičkou a nic, ťukni taky a uvidíš. Někomu lezou nepřed horní 🙂

Jo s těma prckama je to fofr 😕

manuka
5. bře 2007

Ahoj holky, snad nevadí, když se přidám. Naše malá bude mít za týden 6 měsíců. Trochu mě děsí, že se nepřitahuje do sedu. Když ji chytím za ručičky, prohne se v zádech místo aby se sbalila do klubíčka. Nedá se to nijak cvičit. Jinak na bříšku je v pohodě, otáčí se z bříška na záda běžně a opačně se jí to taky párkrát povedlo. Tak nevím .... ☹

carodkaa
6. bře 2007

Ijetka-to budou asi ty zoubky my to takhle mame asi 14 dni,mame jen 1 takovej pahylek ale protivnej a ubrecenej je jako nikdy ☹ stoupa si v noci v postylce,rucicku v puse...Je mi ho lito chudacka,a nevyspime se ted teda vubec 🙄

carodkaa
6. bře 2007

Raculka-k tomu prebalovani,nam hracky na zabaveni absolutne nezabiraj,moje ksichtiky a vselijaky zvuky co vyluzuju,jsou uz taky ohrany 😀 tak zabere,neco co hracka neni..treba muj kartac na vlasy,rybilka,balicek papirovejch kapesniku..atd 😉

dashak
6. bře 2007

Ijetko, vítej v klubu padajících miminek 😀
Naše už si to vyzkoušela dvakrát. Poprvé v šesti měsících, ale to jsem s ní letěla k doktorce, taky je o dost menší než Kubík, ale o to nejde. Vyskočily ji na hlavě fialové fleky, a jak už určitě víte, Ivanka měla krvácení do mozku a cysty, tak jsem raději letěla, protože jsem chtěla mít jistotu.
Než jsme tam dojeli, fleky už začly miznout. Doktorka ji proklepela hlavičku, zkusila reflexy a že snad OK, jen ať pozoruju, jestli není spavá víc než jindy a kdyby začla zvracet, okamžitě do nemocnice.
Po druhé spadla, protože mě neposlechla, vrátila se zpátky, ale pak se otočila a byla fuč 😀 Ale to dopadla na čtyři, jak kočička 😀

Manuko, v šesti měsících dítě nesedí, hlavně s ní proboha nic necvič a už vůbec ho nepřitahuj za ruce (to jsou metody našich maminek a babiček), bohužel akorát ničí páteř. Dítě se vůbec nemá posazovat pasivně, protože není na to svalstvo ani páteř připravené a jen se tím deformuje. Až bude na to silná a připravená, tak se posadí sama.
Nechávej ji maximálně co to jde na zemi a stimuluj ji k tomu aby lezla. To je pro dítě nejzdravější pohyb, při kterém se nic nezatěžuje.
Už jsem holkám doporučovala válec na lezení, stojí kolem 140kč a je to výborná věc, která poslouží jako skvělá hračka a dokonce i můžeš na ní učit první slůvka, je tam spoustu obrázků.
Miminko na válec polož, ručky mu dej tak, aby je měl natažené před sebe a jednou rukou mimi přidržuj na zadečku a přitom koulej s válcem dopředu do zadu a na zemi mu nech hračky, tak aby na ně mohl došáhnout a snažil se pokládat ruce na zem.

jita2
6. bře 2007

manuka,
Dashak na začátku v této diskuzi psala mnoho příspěvků o tom, jak je nezdravé dítě přitahovat z lehu do sedu za ručičky..tak si to přečti 😉 ..,mělo by to být někde hned na začátku..to přece není směrodatné, že se nepřitahuje, každé dítko je holt jiné, jedno umí to, a druhé zase tohle 😉 , takže ho radši vůbec nepřitahuj, abys mu zbytečně nezatěžovala páteř, na to má stejně času dost 😉

raculka,
ty jsi ale policajt na zoubky 😉 , ale myslím, že zoubky rostou velice různě u dětí, takže se ti může klidně stát, že vyrostou první nahoře, my teda zatím máme tři dole a dokonce pomalinku vidím prosvítat čtvrtý...zase dole 😉 😀

carodkaa
6. bře 2007

holky my taky spadli z postele 2x,bylo to ve 4 mesicich, poprve se 2x za sebou prekulil a zrovna na posteli 😒mel akorat obtisk koberce na cele..a potom asi za 14dni znova,a od ty doby jsem ho na posteli uz nikdy nenechala.Ted co je na zemi pada taky kazdou chvilku,jen pro zmenu neudrzi balanc 😅

ijetka
6. bře 2007

To jsem ráda, že s tím padáním nejsme samy 🙂

Dneska ráno opět kukajdoval v 7h a já si říkám Ivet koukej vylíst víš co se dělo včera! Kubinu jsem dala do jeho postýlky v obýváku a sama jsem se válela a klinbala na gauči 😉 a měla jsem klid, že je malej v bezpečí 😉

manuka
já myslím, že to malá dožene 🙂

manuka
6. bře 2007

No tak dík, to jste mě uklidnily 🙂 Já to s ní nijak necvičím, akorát jsem to párkrát zkusila, tak jednou za dva týdny, ale je to pořád stejný. Jinak vím, že se to nemá dělat. Ani ji nijak neposazuju, jen občas ji dám na pár minut do lehátka do pololehu, ale ani to není každý den. Na zemi je pořád a válec máme taky, to samé vlastně děláme na gym. balonu. Jen jsem prostě viděla na "uzlíčku" ty fotky, jak to má vypadat v pěti měsících s tím přitažením a u nás ani náhodou. Tak nic, nechám to být. 🙂

dashak
6. bře 2007

Jo? Na uzlíčku jsou nějaké fotky? To jsem se ještě nedívala, jak chodím na MK tak už na ostatní nemám čas. A určitě je to přitahování až do sedu? Mně říkala sestra na rehabkách, ať to vůbec nedělám. Jen na cvičení šíjového svalstva, ale to tak pár centimetrů nad podložku.

manuka
6. bře 2007

Je to v únorovém Uzlíčku. Chtěla jsem ti tu fotku poslat na IP, ale z toho Akrobatu mi to nejde nějak zkopírovat. Ale už se tím nebudu zabývat, jinak malá dělá asi všechno co k tomuhle věku patří. Jsem ráda za vaše názory. 🙂

ijetka
6. bře 2007

Holky co to je uzlíček? 😕

manuka
6. bře 2007

Uzlíček je e-časopis pro maminy. Podívej se na www.uzlicek.cz. Musíš se ale zaregistrovat a stáhnout si to do počítače, k tomu je potřeba mít nainstalovaný Akrobat. To tam snad je ke stáhnutí taky. Je docela fajn, hezky udělaný. Jsou tam třeba i pohádky k poslechu a tak.