Kdy mimča začínají sedět?

kamhajek
6. únor 2007

Ahoj, zajímalo by mě kdy vaše mimče začínali sedět. Mýmu špuntovi jsou tři měsíce a kousek a už se začíná přitahovat?

dashak
15. bře 2007

ijetko, vidíš, to jsem ti zapomněla napsat 😀 My už máme za sebou 3. pád. Teď se tomu směju, ale v ten moment to moc směšné není. Ona byla na posteli a nějak poskakovala a asi sebou někde flákla - zrovna na zmuchlanou peřinu a tak se přes ni zkoulela rovnou dolů. Ale teď to nebylo tak hrozné.
To poprvé to vzala přes postýlku, takže se bouchla do těch šprušlí, pak o tu spodní lištu dole a nakonec dopadla na zem 😝

Takže fakt oči i na prdeli (u mě taky není prdelínky 😀 )

carodkaa
15. bře 2007

ja ho teda nepripoutanyho nikdy nenechavam bo si umim predstavit co byt tam asi tak zacal vyvadet 😝

dashak
15. bře 2007

no já taky ne, ale zatím tam nejsou přišité ty kšandy a když ji nechám volně, tak ona pořád lozí za mnou a chytne se mě za nohy a už za mnou stojí, a já pak se nemůžu ani pohnout 😀

carodkaa
15. bře 2007

Dashak -tak ji dej na chvilku do ty kempingovky a mas to ne?My mame doma to samy bud vytahava supliky,hrnce apod.,nebo se chytne my nohy,stoji a drzi se jako kliste 😀

ijetka
15. bře 2007

Holky ty prťata jsou v některých věcech na chlup stejný 😀 co mám kámošky s pinďama tak to samý

Holky pořád kšírovat, už vidím Kubu jak řve páč se mu to nebude líbit 😠 vztelkoun, prý po mě 😅

jita2
15. bře 2007

dashak,
teda to bylo fakt obrovský štěstí, že jsi se zavčasu podívala, to by si chudera pěkně natloukla...ale naštěstí to dobře dopadlo 😉

Dnes jsme poprvé trochu zvedli opěrátko hlubokého kočárku, byla zhruba jako v autosedačce a libovala si, co všechno z toho kočárku vidí, ale nebudu to dělat často, aby tam pak ještě chtěla ležet!! Spíš musím kupovat sporťák a hlavně musím vybrat typ, to bude to nejhorší ☹ 😉

ijetka
15. bře 2007

No tak to ti nezávidím ☹

jita2
15. bře 2007

Hele, ty máš už sporťák nebo budete jezdit v trojkombinaci?

ijetka
16. bře 2007

Já ho dávám do hlubokýho, ale i do sporťáku, dneska jsem mu koupila golfáče, ve sporťáku se špatně zatáčí a je moc mohutnej 😠

jita2
16. bře 2007

a jakou značku jsi koupila?

ijetka
16. bře 2007

BABY DREAMS RIDER 🙂

mapris
16. bře 2007

holky,
když vás tady tak čtu (teda ne všechny příspěvky), tak když jsem dneska malou zkusila přitáhnout za ruce - tak se držela jak klíště a šla hlavou nahoru (nedělám to furt, ale občas to zkusím). Dneska, když jsem byla venku, tak jsem přehodila rukojeť (Terku už mám měsíc ve sporťáku, protože vanička jí byla malá, ale pořád "ležící" poloha), takže teď je obličejem ode mně. A docela se jí to líbilo, měla přehled .. Už mi ale občas bojkotuje kočárek. Tak jí někdy dávám na bříško, aby měla rozhled (vzala jsem si dashak slova k srdci) a nezvedám jí. Nechce se mi číst celou tuhle debatu (ani na to nemám tolik času). Terku mám ještě v teplém pytli a je podložená celá dekou, chci se ale zeptat. Od kdy jste poprvé ve sporťáčku polohovali? Myslela jsem jen o trošíčku, ale bojím se, tak se radši ptám. Díky.

dashak
16. bře 2007

Maprisku, dej pokoj, my máme hluboký kočár s polohováním, dala jsem tam malou sedět a od té doby je to masakr! Už se tam vzteká a nechce ležet, normálně se přetočí na břicho, klekne si a postaví se, ani kšíry nepomůžou 😝
Takže se biju do hlavy, že jsem jí to vůbec ukázala. Ona už teď nechce v tom ani sedět, ale stát a dívat se přes boudu jak jedeme. No paráááááda 😠

jita2
17. bře 2007

No to jsem si přesně říkala, já jí ukážu, že to jde i sedět, a ona tam pak nebude už chtít ležet...tak to radši nic..vyzkoušeli jsme to jednou, to už zas zapomněla 😉

ijetka
17. bře 2007

No tak já zatím takový problémy s Kubou nemám 😉 , miluje vození a to ho většinou udrndá 😅

carodkaa
17. bře 2007

My to mame zatim taky dobry,Tada ma kocarek proste za spaci prostredek,tak jakmile ho tam polozim a ma svuj cas tak chrni,a nic jinyho ho nezajima,taky jsem mu to polohovala,ale koukal akorat jako puk 😕 nevypadalo to,ze by byl nak extra nadsenej,radsi dela hají,tak aspon nekde mam klidny dite 😀

dashak
17. bře 2007

😀 tak to vám závidím, naše taky v kočárku spí, ale když je vzhůru, tak ležet nebude ani boha! 😠

mapris
17. bře 2007

dashak,
no, moje se taky občas v kočárku - když se vzbudí - vzteká, tak je pak chvíli na bříšku. Dneska je tady docela hnusně a fouká vítr, měla jsem tu kámošku, tak jsme byli venku necelou hodinku, vypadli jsme před 13tou, holka usnula na chodbě před bytem a spala celou dobu venku, a teď mi dospává opět v ložnici při otevřeným okně. Já mám deltim, měla jsem rukovět pořád ještě čelem k dítěti, protože sebou vozím přebalovací tašku. Včera jak bylo hezky, tak jsem tu rukověť přehodila a Terka toho víc viděla, tak byla spokojená, asi to tak občas dám, jen nevím co s tou taškou, ale dá se za boudu připnout batoh, tak budu zase zkoušet :o))

dashak
17. bře 2007

mapris, u nás ani přehozená ručka a koukání do světa nezabírá. Ona se tam i tak normálně postaví a poskakuje 😒

jita2
17. bře 2007

no naše malá taky není úplně v klídku, když není na spaní...musím sebou vozit něco fakt zajímavýho, aby si mohla hrát, páč jinak se venku vleže nudí...když není ospalá, jo, to když má spát, tak je pohoda, a chrní si venku 3 hoďky normálně 😉

mapris
17. bře 2007

No, tak mně zatím zabírá to její "ležení", ale taky vozím na kočárku permanentně chrastítka - takový na gumu. Ona když chce usnout, tak se většinou "ukouká". No, dneska mi vydržela spát až do půl 4, samozřejně s plenou na hlavě, protože nějak venku mlátila hlavičkou,tak ta plena jí občas uklidní.

jita2, dashak,
vy už máte velký slečny, to se nedivím, že už vám v tom nechtějí ležet, když vědí, že můžou sedět a stát :o))

ijetka
18. bře 2007

Jéééééééééééééé holky malej se naučil něco novýho když to dělá cvrnkám smíchy 😀
Jak je na čtyřech tak je opřenej o ručičky a zvedne prdelku do vzduchu a stojí na špičkách 😀 no to je pohled, dělá to od včera a hrozně se u toho kření 😀 😀

Dneska jsme nebyli venku bo by nás to odfouklo 😒
Dášíku použila jsem tvou hlášku 😉

dashak
18. bře 2007

mapris, přesně, Ivanka už je stará paprika, tak ji ležení nebere 😀 Momentálně ukecávám manžela, abychom koupili nový kočár. Ale nechce ani slyšet 😀 Máme totiž 3 a už to není kam dávat.
První kočár je hluboký a pak se vymění korba za sportovní verzi, byl ale strašně těžký a pořád jel doprava a taky byla ta korbička hrozně úzká, tak jsem ukecala chlapa, že koupíme jiný, ale v bazaru. Ten je super, obrovská korba, takže kdyby malá ležela, tak se tam ještě dlouho vejde, protože je to 40x80 vnitřní rozměr.
Taky je k tomu sportovní verze, ale ten sporťák je pro nás nepoužitelný, není u toho nánožník, takže teď by ji byla eče zima, a hlavně - nejsou tam pásy 😲 , jinak je perfektní, protože má tu přehaz ručku a obrovský koš na nákupy.
Mohla bych teoreticky jezdit s tím prvním kočárem, ten nánožník má i pásy, ale fakt mě tam smolí, že pořád tahnul doprava 😝
A třetí máme golfáč chicco, ale tam si zase nelehne, přece jen zas tak velká není a hlavně ji ani nechci v sedě moc vozit. Každé mimi si rádo zdřímne raději vleže. Střecha je tam taky jen ta rovná, takže není shrnovací boudička a nánožník to taky nemá. Prostě takový kočárek do hezkého počasí, spíš pro děti, které už samy chodí a aby si mohly na delší procházce spočnout. A taky nemá koš. Ale my ho koupili tak před půl rokem v tescu v Olomouci, jak přecházel carrefoure pod tesco a oni vyprodávali jejich zásoby. Tak byl z nějakých 3tisíc slevněný na 750 kč, což mi přišlo jako výborná cena a navíc nás ve finále vyšel jen na 3 kilča, protože jsme tam měli v reklamaci nutriční centrum, za které nám vrátili 1490kč a my si ho pak šli znova koupit, ale už stálo jen 1040 😀 😝 Tak přece si nebudu měnit kus za kus, když vím, že to slevnili 😀

Takže, jsem se rozepsala 😝 , bych chtěla teď kočár, který jsem viděla v Sam baby (nevím jestli jsou pobočky i u vás) a je to zn. MEGY a je to na styl golfáče, ale už polohovací, s nánožníkem, má i koš, poměrně velký na golfáč a celkově mi přišel celkem prostorný a stál jen 1900.

Ale manžel nechce ani slyšet 😝 A to jsem mu řekla, že si ho koupím za svoje prachy, ale ho spíš smolí to, že bychom měli doma 4 kočáry 😀

Uf, sorry za ten román 😀

Ijetko, a jakou hlášku myslíš? Já jsem se tam nenašla 😀 Že by "bo"? 😀

ijetka
18. bře 2007

no vidíš že si na ní přišla 😀 😀
ta je přece vaše ostraváků??? nebo se pletu???????? 😉

dashak
18. bře 2007

😀 jj, my pišeme kratce a vystižně, bo neni čas 😀 Muj předchozi přispěvek je jasny dukaz 😀 😀 😀

ijetka
18. bře 2007

😀 😀 😀 😀

jita2
18. bře 2007

ijetka,
gratuluju, zas umíte něco, co my ne ☹ 😀 , to už poleze jako drak 😉
Byla jsem v Ostravě na škole a to nářečí mi níkdy nepřirostlo k srdci ☹ , ale zato, když to rozbalí ostravsky Nohavica s tou Ladovskou zimou nebo jinýma kouskama, to prostě nemá chybu...to je prostě úžasný 😀 😀

ijetka
18. bře 2007

No já nevím jestli vůbec někdy polezeme, pořád mu nějak nedochází co dál 😅 ale vymýšlí různý alternativy 🙂
Jak jste na tom vy? 😉

carodkaa
18. bře 2007

ijetka-presne tohle Tada delal tesne pred tim nez zacal lez 😉 taky jsem se u toho pobavila 😀

dashak
18. bře 2007

ijet, tak zkus ten trakařek, jak jsem ti psala 😉