Kdy mimča začínají sedět?

kamhajek
6. únor 2007

Ahoj, zajímalo by mě kdy vaše mimče začínali sedět. Mýmu špuntovi jsou tři měsíce a kousek a už se začíná přitahovat?

dashak
27. bře 2007

Jiťo, jo jo, klasická šprušlová dřevěná ohrádka. Fakt bomba, místa habakuk, občas se sice praští, ale zase padá podstatně méně než v kempingovce, kde není čeho se chytit a kde furt pošlapovala po matraci, takže neměla pevnou nohu. A je tam podstatně víc místa, takže může lozit, sedět, chodit dokola.

mapris
27. bře 2007

raculka,
no, Terka toho přes den taky moc nenaspí, to už musí být, když spí 20 minut v kuse, většinou jedno dopoledne a pak odpo spí v kočárku tak 1-2 hodinky, podle nálady, a vždycky po jídle si zdřímne za hodinku tak na 20 minut. Taky těžko usíná, a v noci se mi začínala zase budit ..

jita2, dashak
jo, tak tu ohrádku nemám, zatím to řeším dekou na zemi. Dneska chci vyndat takovou tu deku s ohrádkou, tak jsem zvědavá. Malá už v postýlce moc být nechce, protože tam odtud nic nevidí.

Jinak dneska jsem byla venku, a setkala jsem se s maminou, která měla 6ti měsíční holčičku a už jí měla posazenou ve sporťáku - tak jsme se tak nějak dali do řeči, no a ona říkala, že jí posadí jen než usne, pak prý spí v leže. Že jinak brečí, tak jsem si hned vzpoměla na vás - že nechám Terku ležet co nejdýl :o)))

dashak
27. bře 2007

mapris, no ty máš Terku ještě malou a na zemi kde ji položíš, tam ji najdeš 😀 , takže ohrádka pro tebe ještě není aktuální. Myslela jsem pro takové hyperaktivoše jako mám já nebo carodkaa, raculka, takové ty miminka, co už lezou nebo se začínají stavět. Ty jak necháš pár vteřin bez dozoru, tak většinou něco vymamlasí 😀 a v té ohrádce jsou v bezpečí a mají přitom dost prostoru na hraní.

carodkaa
27. bře 2007

Dashak ta drevena ohradak je fakt dobra,mame ji u nasich,malej je v ni rad ale v ty cestvni je snad jeste radsi 😉 je fakt ze nema pevno pod nohama,my jsme mu to dno vypodlozili,tak tam neni tak zapadlej a lip se mu v ni stoupa 😎

raculka
27. bře 2007

Hm,tak ten náš v tý cestovní moc být nechce,chvilku ano,ale pak si stoupne a začne vřískat,že chce lézt. Taky už zkusím doma dát ho do té půjčené ohrádky,ale je teda ta síťovaná,tak jsem na to zvědavá.Zatím ho na chvilku dávám do postýlky,když ho nemůžu mít pod dohledem,ale nějak tam nechce být. 😠
Holky,když vaříte,tak je dáváte vždycky do té ohrádky? Nebo je někdy necháte,aby se motali kolem vás? 😕

carodkaa
27. bře 2007

Raculka-nas malej spi vzdycky mezi 11-13hod. tak mezitim bohate stihnu nejakej obed splodit 😅 jinak ho u sebe nechavam kdyz treba meju nadobi ale na vareni bych ho nenechala to bych se bala ..

jita2
28. bře 2007

To jo, teď říkali v televizi, že nevyšší procento dětských úrazů jsou popáleniny, to fakt stačí chvilka nepozornosti a prostě se to stane...taky už přemýšlím o různých zabezpečeních, je to fakt nebezpečný, taky malou neberu do kuchyně, když vařím...je to sice někdy komplikovaný, tak ji dám někdy do autosedačky na druhou stranu kuchyně, ale jak bude lézt nebo chodit, bude to daleko horší 😉

mapris
28. bře 2007

dashak,
no, to by si se divila. Dala jsem jí včera na sedačce na bříško a v klidu si hleděla na pc, když jsem se za chvíli otočila, tak jsem měla šok. Malá byla na hraně sedačky a už šla hlavičkou dolů - tak jsem jí naštěstí stihla včas chytit ... Lézt určitě neleze, ale už se tak nějak šoupe a točí (spíše rotuje) do stran .. takže už mám taky po klidu.

V cestovní postýlce už Terka být moc nechce, včera jsem vyndala takovou tu hrazdičku s podložkou, tak tam včera ležela, ale nějak jí to nebere. Teď si tu povídá. Nakrmili jsme jí ráno v půl 7, pak jsem šla na tu sociálku, přišla jsem v 10. Nevím, co s ní manža teď udělal (teda dal jí čajíček), ale měla jíst v 10 - to usnula a jdu jí krmit až teď .... Prostě si vynechala jedno krmení, je to možný? 😀. Nějak nám ale v noci špatně spí, snad každý dvě hodiny jí musím dávat dudlíka, a to dřív nebylo ... Že by zuby nebo ten průjem? Nevím.... Tak my jdem ven ..

ijetka
28. bře 2007

Ahoj kukajdy moje 🙂
vůbec nestíhám, jsem v jednom kole tak vás alespoň pozdravím, včera jsme šurdili venku, pořád se hrabu v hlíně (kytičky to je moje) a dneska v 18h vezu mamku ke kadeřnici a večer se tatka šrotí tak mě sem nechce pouštět 😢

Kubík leze 😀 😀 ne teda pořád ale je to čím dál tím lepší 😉 leze častěji a delší dobu, pak ale zalehne a plazí se páč je to pro něj rychlejší 😎

anavka
28. bře 2007

Ahoj holky,
tak naše malá už začala taky lézt, no lézt, zatím se spíš plazí, občas se odpíchne, ale pomalu už jde i na kolínka. A konečně se začala sama přetáčet na bříško, je jí skoro 7 měsíců a pořád to moc nešlo, tak mám radost z pokroku 🙂 Ale na druhou stranu to lezení nic moc, už nám ze stolu tahá noviny, chtěla ochutnávat kytku, takže teď už musí být pořád pod dohledem. Jinak ještě nesedíme, protože ji neposazuju, ale MUDRa nám řekla, že když se sama přitáhne, tak jí můžeme chvíli nechat a to ona se v lehátku přitahuje jak blázen. Ale nikde jinde neposazujeme, ani v kočárku, tak jsem zvědavá, kdy si to naše mrně samo poprvý sedne.

jita2
28. bře 2007

ijetka,
gratuluju k velkém úspěchu 😀 😉 😅 SUPER!!!!
Ty jsi jako já, já už se taky plácám v zahrádce, to je prostě nádhera!!!

carodkaa
28. bře 2007

Ahooj holky,
my jsme cely dny venku je nadherne,hrozne si to uzivame Tada je uz ve sportaku,protoze potom co mi zacal vylezat z hlubokeho a dozadovat se jizdy jen kdyz stoji a drzi se korby 😀 mi doslo,ze uz je na nej ten spravny cas 😉

jita2
28. bře 2007

Kkdyž slyším slovo sporťák, jde mi hlava kolem 😀 , furt ne a ne najít něco vhodného pro mě ☹ , teď se pídím po Jané Energy 😉

kamhajek
autor
28. bře 2007

Jita2:já jsem si objednala Neonate piuma a je fakt super
http://mimi-vyskov.com/Web/Katalog/Detail/GHKJ4...

raculka
28. bře 2007

carodkaa-tak to máš super,že ti takhle spí přes poledne,u nás je to dopol max na hodku,a to jeste vetsinou venku 😒
ijetka- bezva - kubík nás ještě předežene 😉

Nám se teď nějak posunul režim,spí málo 😔
Tak jsem ho dneska šupla do té ohrádky a byla hysterická scéna 😒 . Chce pořád lézt,ale právě třeba při vaření mi vadí,když za mnou občas přileze,tak ho tam šupnu a bude 😕 . Snad si trochu zvykne a nebude tolik brečet ☹

carodkaa
28. bře 2007

Ja mam sportak Bebecar Racer,akorat jsem dala pryc korbu a nasadila tu sportovni nastavbu,ale je pomerne dost tezkej asi 17kg,tak si chci koupit jeste naky super lehky golfky na takovy to popojizdeni a cestovani 😉

mapris
28. bře 2007

ijetka,
těpic, taky nestíhá, :o))

anavka,
tak to jsi mně potěšila, malý už příští týden potáhne na 6tej měsíc a zatím se přetáčí jenom na bok. Tak jsem aspoň ráda, že není "pozadu". Jinak já Terku taky neposazuju - jen při krmení jí mám opřenou o takovej ten kojící polštář. Přitahuje se taky, a když jí máme v koupelně na pračce na podložce, tak se zvedá - hlavou, tak máme kolikrát strach, aby nespadla. Ségry kluk prej už takhle spadl.

No a k večeru, než se má jít koupat, tak je to s ní k nevydržení. Mám takovou knížku, pohybové hry s ďětátkem. Tam bylo, že si dítě občas můžeme posadit na nohu a dát před sebe stolek a nechat tam hračky, prý se jim to strašně líbí, protože má jiný rozhled, než když hračky nad ním visí. Tak Terka to úplně miluje, a nejvíc, že párkrát mávne po stolku rukou a hračky lítají na zem, ale ovládání a mobil ty neletí :o))) ale bylo by to brzo od ní strašně oslintaný

😀 😀

dashak
28. bře 2007

raculko, to oni tak zkoušejí. Náš prďous taky spustí, to víš, že by furt nejradši stála mamce za řiťkou a tahala mě za kalhoty 😀 Ale já jsem mamlásek a nevím, co by mi mohlo spadnout, nedejbože fakt se může někde přimotat a opařit se. Tak buď sedí v krmící žídličce (ale tam furt ještě nemám našité ty spony), takže nebezpečné a nebo ji picnu do ohrádky. No spustí hned, ale za minutu, když vidí, že je to bez efektu, tak přestane dělat hérečku a začne si hrát sama 😀

Tak nebuď měkká 😀

Maprisku, na ty pády bacha. To je dřív jak nová sukně. Se ti zdá, že se jen tak kulá, ale ona udělá šup šup a je na zemi. My měli první pád z postele v 6 měsících a to se ještě ani moc nekulala a teď už máme na kontě 4 pády 😝 Ještě, že ty mimina jsou takoví gumídci 😅

jita2
29. bře 2007

kamhajek,
je opravdu ¨pěkný, už jsem ho taky probírala, ale já mám představu, že šířka sedačky má být 34 cm, 35 cm, aby malá měla příjemné sezení a vlezla se tam i s dekou, aby měla prostor, není to žádný drobeček, tenhle kočárek má myslím 30 cm 😉

ijetka
29. bře 2007

Tak holky už vím ( a moc dobře) jaký to je když dítko leze 🙂 malej začíná pěkně fofrovat.
Ráno jsme byli v obýváku a jenom jsem si šla uvařit kafíčko byl u mě. Z pokoje do kuchyně je to asi 7metrů. 😅

jito tobě sporťák dává zabrat co? 😅

mapris
Terka je šikula, hlavně ať nezbuchne 😕

raculka
malej si určitě zvykne 😉

dashak
29. bře 2007

ijetko, no obrrrrovská gratulace 😀

konec srandy, začíná prča 😀

carodkaa
29. bře 2007

ijetka no supeer,tak to mate veselo co 😀 jakej si koupila malymu ten golfac?
nam roste druhej zub a je pekne protivnej 😖

kamhajek
autor
29. bře 2007

Jita2: to já ho budu používat až tak za měsíc až dva, takže předpokládám, že bude teplo. A na imu pak zase vezmu kombinaci co mám teď, ten je velký dost.

zevina
29. bře 2007

holky, taky se musím pochlubit s dnešním pohybovým úspěchem 🙂 Jirka se nám pěkně překuloval na bříško a kýve se na kolínkách, občas se i zadaří jakýs takýs pohyb vpřed či vzad, nikdo předem nevěděl kam to bude 😉 ale z bříška na zádíčka nám to nešlo, teda párkrát se podařilo, ale stalo se, že u toho i praštil do hlavičky, tak asi další pokusy vzdal 😒
až dneska v posteli bylo: záda, bříško, kolínka, záda, bříško, kolínka, záda, bříško a už byl konec postele s maminkou 🙂 malý měl z toho koulení děsnou radost a já samo ještě větší 😀 😀

raculka
29. bře 2007

kamhajek-ten kočárek vypadá teda super.Taky už se začínám poohlížet po golfáčích.My máme kočárek dost sportovní,takže v něm budeme jezdit pořád hodně často.Ty golfky chci spíš kvůli nákupům a cestování MHD,protože už mám občas plný zuby toho,jak nejezdí výtahy v metru,nikdo ti pomoc sám nenabídne😠 ...Tak hledám něco lehkého,aby se to dalo polohovat na spaní.Připadá mi,že do přírody ty kolečka na golfáčích asi moc pohodlný nebudou,nebo máte jiné zkušenosti?? Já jsem zvyklá na ty naše nafukovací a odpružený,ty jsou super🙂

jita2
29. bře 2007

raculka,
to je fakt pravda, že žádný golfky nejsou do terénu...jen nafukovačky a třeba nějaký kvalitní s většími koly možná taky...já mám taky v záloze naši kombinaci s gumovýma kolama do terému..to je jistota...a golfky na město snesu...raculka, až tě nějaký napadnou, tak dej vědět 😉

teda tady se to rozjíždí,s tím lezením, ijetka, zevina 😉 😀
Já budu muset začít malou pořádně pošťuchovat, ať leze taky, ten pohyb ona potřebuje jak sůl 😀
JINAK GRATULACE VAŠIM ŠIKULKůM !!! 😅

raculka
29. bře 2007

dashak-já myslím,že nejsem měkká,právě naopak 😀
Ten náš je dost vytrvalej,včera v tom řval asi 15min a naopak byl vzteklej čím dál víc. ☹ A co pak s ním-poradíš mi nějakou fintu?? ☹ Nehledě na to,že jsme v domě plným důchodců,občas mi někdo naznačí,že dítě nám dost brečí.Připadám si pak jak tyran miminek 😅
ijetka-tak to počkej,třeba dokonce zhubneš jako já,pořád honím dítě po bytě 😀
zevina-gratuluji k úspěchu 😎

Jinak si představte(ijetka pukne závistí 😀 ), že jsem zjistila,že už máme venku 4 zuby! Nejdřív opravdu ty horní,teď vylezly dolní.A vedle nich se už taky něco klube.Takže nejdřív nic a potom plná huba zubů 😀

kamhajek
autor
29. bře 2007

Já ze sporťákem taky počítám do města a na výlety do ZOO a podobně. Už se na něj těším, hlavně pro to, že normální kočár máme dost těžký a když chci jet do města, tak to není žádná sranda cpát ho do auta a ta neonate piuma je krásně lehká. Mě ani tak nevadí, že není tak široká, máme dlouhána.

dashak
29. bře 2007

ahoj kamhajek,
chci se tě zeptat, ty už máš tu piumu doma? Zajímalo by mě, jestli se to dá polohovat do úplného lehu a jestli to má komplet zadělanou střechu - z toho obrázku nejde poznat, jestli je tam foliové okénko nebo je to otevřené.
A jestli se to dobře ovládá?

Díky moc za info.

raculka
29. bře 2007

jita2- a jaký máš teď kočárek? My máme právě sportovní-kombinovaný,takže s ním počítám do přírody třeba do 2 let.

U těch golfek asi bude taky těžké najít kompromis.Dneska jsem zrovna v jednom obchodě očumovala kočárky a zjistila jsem,že ty golfky s většími koly jsou celkově širší,robustnější a lepší do terénu,ale taky bohužel těžší. 😒
A takové ty menší,jednoduché mi zase přijdou jen na chvilkové vožení.Taky mi se mi nějak nelíbí ta otočná kolečka vepředu,nejsem na to zvyklá.Nevíte,jak se s tím jezdí? 😕
Tak se těším,až budeme vybírat naostro,to bude dilema.A když už se mi bude nějaký líbit,tak bude určitě hoodně drahý 😀
Taky bych chtěla,aby se dal polohovat do lehu.
Dashak-vy ještě nemáte žádný sporťák nebo golfky??