Kdy mimča začínají sedět?

kamhajek
6. únor 2007

Ahoj, zajímalo by mě kdy vaše mimče začínali sedět. Mýmu špuntovi jsou tři měsíce a kousek a už se začíná přitahovat?

ijetka
24. únor 2007

Hm to jejich chrápání je vopruz 😠 nenávidím to 😠
Tak malá spinká ve svým jo? Šikulinda 😀

Já možná budu litovat, že jsem chtěla s Kubou spinkat, ale mě by to srdce nadalo ho mít v postýlce 😅

jita2
24. únor 2007

Ona spinkala se mnou jen na začátku, pak se mnou v pokoji, ale ve své postýlce a teď sama v pokoji..i když jsem doposud spávala zas v pokojíčku s ní(kvůli tomu chrápání), ale v postýlce je sama, ona tam vlastně nikdy neprotestovala, vždycky to brala jakoby samozřejmost, spát tam 😉

Některé maminky si to ale chválí, spát s miminkem, myslíš, že nemáš čeho litovat, hlavně, jak mu to dělá dobře 😉

ijetka
24. únor 2007

Já to myslím tak že se ho až bude velkej nezbavíme, protože bude zvylkej od mala se mnou dyndat 😀
Na druhou stranu to uteče a bude se pelešit kdo ví s kým 😀 😢

jita2
25. únor 2007

😀 😀 😀
No to je fakt, že se ho asi nezbavíte 😀

carodkaa
25. únor 2007

ijetka- myslim,ze sis na sebe usila bic,to pak neni divu ze se budi kazdou chvilku,jak mu jses takhle blizko protoze z tebe furt citi to mliko 😀
ono se to pak blbe odnaucuje sestrenka ma 4letyho chlapecka a dodted spi s nima a uz se do ty jedny postele teda sotva vejdou 😝

ijetka
25. únor 2007

No to já vím, že jsem si učila bič, ale znám pár lidiček u kterých ho probíhalo normálně 😲

Když ono je to takový hezký, že ho cítím hned tak blízko.Otevřu oči a vidím ho hezky blízko.......

No ale ty důsledky 😠

Holt se do Kubovo puberty nevyspím a bude mě ucucávat po 1,5-2hod 😝

Krásná toť budoucnost 😝

carodkaa
25. únor 2007

ijetka- 😀 😀

ijetka
25. únor 2007

No Terko já to vidím spíš 😢 😢 😢

carodkaa
25. únor 2007

nee promin no me jen pobavilo jak si psala ze jeste v puberte te bude ocucavat 😉

ijetka
25. únor 2007

No teď babo raď jek z toho ven 😕

Postýlku jsme včera přestěhovali do obýváku a stejně by bylo story kdybych ho tam dala, já si jenom říkám do kdy.....

carodkaa
25. únor 2007

ijetka-vas zachrani jen samostatny spani,no 😒
Ja si ze zacatku brala Tadu brzo rano k sobe do postele,on uz nespal jen me ocucaval a ja jeste dospavala..jenze pak se zacinal budit cim dal driv a chtel jit ke me uz treba ve 3-4 a tak sem to zatrhla uplne,par dni byl rev,ale pak si zvykl a je v postylce spokojenej 😉

ijetka
25. únor 2007

No nevím jak to udělat, pár krát jsme si s mužem řekli, že ho necháme řvát, ale když po 45 minutách nepřestával, tak jsme polevili ☹
My uděláme cokoli aby byl zticha, on to ví tak nám dává čočku 😠

raculka
25. únor 2007

Ahoj 🙂
Ijetka- tak to budeš kojit docela dlouho,viď ??? 😀
Jestli jsem dobře pochopila,tak malej spinká celou noc s tebou? Taky mám známé,kterým takhle kluk spí od malička a nemůžou s ním už pohnout ( byly mu dva) 😅 . Já si říkám, že ho to učit nebudeme,ale u kamarádky se to holčička naučila až ve dvou letech,kdy jí v noci hodně bolí zoubky a tak hodně pláče,mamka jí vzala párkrát k sobě a teď je z toho zvyk 😒 .
Tak jsem zvědavá,jak dopadneme my, s našima předsevzetíma 😀
Ale jinak to musí být krásný,spát s miminkem vedle sebe,někdy mě to láká,ale manža mi to zatrhnul 😅

jita2
25. únor 2007

no, toho společného spaní jsem se chtěla vyvarovat hned na začátku, chtěla jsem,a by malá spala normálně v postýlce, a jak jsem ji začala dávat, tak se to normálně naučila, ale IJETKA, jak ti Kubík pláče, když ho necháš samotnýho, tak to se tak rychle nenaučí, spát sám... ☹

raculka
25. únor 2007

To u nás se to teď pro změnu nějak zhoršuje se spaním přes den.Dřív to bylo tak 3-4h a teď tak 2h za celý den. 😒 V noci ale naštěstí pořád spí bez přestávky,tak aspoň něco 😉 .
A jak vám teď spí děti přes den?

ijetka
25. únor 2007

NO s tím společným spaním je to krása mít ho tak blízko, ale to noční kojení (spíš jeho časté buzení), to že jsem rozlámaná to přežiju 😅

A začalo to prdama, celý noce prořval a tam už začalo to, že uděláme všechno aby byl zticha. Tak jsme si ho vzali k sobě a plácali ho po prdelce, tak to začalo....

Na Kubinovi ja vidět, že je v tý posteli takovej oddanej jako kuře u kvočny, nejde to popsat.

jita2
25. únor 2007

No Maruška jak povyrostla, tak kupovidu spí déle, není to každý den samozřejmě stejné, ale zhruba usne kolem 10.00 h, páš vstává teď už před 7.00 hod. no a spí zhruba hodinku a půl a odpoledne taky tak, hodinu, dvě, ale někdy i méně, jak píšu, není to stále stejné 😉 , ale ty dvě hodiny minimálně..to dá 😉

ijetka
25. únor 2007

My se budíme okolo 8 (já bych dyndada dál, ale malej..), pak má malou dopolední spinku průměrně 30min, po o jedeme ven, a to spí jak kdy, v průměru hoďku, a pak ještě odpo taky těch 30min.

Večerní spinku háže tak okolo 20hod., kojíme vetšinou ve 23 a pak to jede 😠 ☹
Jinak v noci aspoň jednou řve a to nespí tak 30-45min
Doufám, že jsteto co jsem napsala pochopili 😀

jita2
25. únor 2007

😀 pochopili...my řvem v noci, akorát když jsme nemocní, dnes je zas Maru trošku líp 😀 , ale jste silné maminy, že ty noční mejdany tak dobře zvládáte 😀

ijetka
25. únor 2007

No díky 😉
Je to o nervy, ještě že mám manžu, hodně mi pomáhá 😀
Rychle něco napíšu, než si to přečte: je fakt šikula, já už jsemmalýho dlouho nekoupala, děla to zásadně on, já jenom chodím stahovat brabulku (Kubovi, né tatkovi) 😀

jita2
25. únor 2007

😀 😀
máš dobrýho manžu, já bych toho svýho taky nevyměnila..jó, on má už holt zkušenosti z předešlýho...je úžasnej 😀

ijetka
25. únor 2007

tak se ho drž jako klíště 😀 to jako že má zkušenosti z jinýho man. nebo mimi? 😕

carodkaa
25. únor 2007

ijetka-vam to jde pretahnout uz uplne?

ijetka
25. únor 2007

jééééééééééééé kéž kdyby, to víš že ne ☹
Dělám to opatrně a nevím jak má velkýho žaluda, ale řekla bych, že jsme v půlce 😒
Mám pocit, že má dlouhou předkožku a špatně se mi to dělá, když začnu stahovat už jsem u těla a žalud pořád nekouká 😠 , ale vím, že až povyroste tak se to zkrátí 😕
Co vy??????????????

carodkaa
25. únor 2007

Ijetka-no u nas zadna slava asi pred mesicem se mi to podarilo ve vane pretahnout uplne 😲 prislo mi ze zadnej tlak nevyvyjim,Tada se taky tvaril v poho,nic jsem tam nevidela.Jenze ouvej druhej den se tam objevily 4 prasklinky a tak jsme mazali k Dr. dala na masticku,zahojilo se mu to a ted sme zase na zacatku a jde to fakt malinko 😒 ale Dr rikala ze zas se to za chvilku uvolni a pujde to lip tak doufam ☹

raculka
25. únor 2007

holky,díky za odpověď na anketní otázku 😵
Nevím,kdo píše v těch knížkách,že dítě mezi 6-12 měs spí 12-16h denně 😒

Co se týče přetahování,tak já to zatím nedělám vůbec.Ptala jsem se DR,ta mu na koukla,řekla že je to v pohodě a prý zatím nic dělat nemusím.Mám z toho rozpolcené pocity,dost bohatá diskuze na tohle téma už tady je-každej DR tvrdí něco jinýho.Já jdu do poradny za týden,tak se znovu důrazně zeptám,kdy teda mám začít.Mám strach,aby mu neublížila 😖
A vám v poradně řekli,od kdy to máte přetahovat? A sami od sebe,nebo jste se na to ptaly?
Mám kámošku,které DR řekla,že to nemá přetahovat a kluk šel asi ve 2 letech na ten zákrok.Prý proto,že nepřetahovali. 🙄

carodkaa
26. únor 2007

raculka-nam v poradne rekli ze mame pretahovat kam to pujde..Jinak Syn moji sestrenice taky musel na ten zakrok protoze vubec nepretahovali.. 😖

jita2
26. únor 2007

ijetka,
z prvního manž., a dvou dětí 😀

dashak
26. únor 2007

😀 😀 😀 vidím, že se debata opět strhla k předkožkám 😅
No, my naštěstí máme pinďulu, tak to nemusím řešit, ale zní to docela strašidelně 😨

A holky co válce? Už jste nafoukali?

Carodkaa, Táda teda jedeeeee, za chvíli bude lítat ne? Malá už občas stojí bez držení 😕 A zdá se mi to, nebo má Táda oranžový nosánek?

jita2
26. únor 2007

My jsme válec ještě ani nekoupili...a to jsem se na to tak chystala..vždycky zapomenu 😢