Kdy mimča začínají sedět?

kamhajek
6. únor 2007

Ahoj, zajímalo by mě kdy vaše mimče začínali sedět. Mýmu špuntovi jsou tři měsíce a kousek a už se začíná přitahovat?

jita2
6. únor 2007

tak to je šikovný, naše malá je pomalejší, má teď 7 měsíců a nevypadá, že bude jen tak pevně sedět, na klíně nebo tak, to už sedí pěkně pevně, ale sama, to si, myslím, tak měsíc dva počkáme....ale to nemá na nic vliv, ono je to jedno, až si sedne, tak si sedne.... 😉

carodkaa
6. únor 2007

Ahojky to jste fakt šikulky nám je ted 7.měsíců a přesně jak píše Jita na klíně i v židličce sedí pevně ale sám to ne 😉 ale zase leze a dneska si stoupl v postýlce tak tipuju že bude dřív chodit než sedět 😀

ijetka
6. únor 2007

carodkaa
závidím jak jste šikovný 😉

Kubík se taky brzo přitahoval, teď mu bude 7měsíců a trénujeme sezení, když u něj sedím tak mu to docela jde ale netroufám si ho nechat sedět samotnýho. Kluci prej jsou pomalejší a pohodlnější 😀

carodkaa
6. únor 2007

Ijetka a jak vám to jde s tim nočníčkem?tyy jo musim to taky zkusit 😉

jita2
6. únor 2007

carodkaa,
tak stoupat nebo lézt, to u nás fakt nehrozí...ani nevím, jestli by ji to vůbec napadlo, že se dá i lézt, na břiše leží jak placka...tak nevím nevím 😝

jess
6. únor 2007

Ahoj,moje malá začínala být aktivní taky kolem konce 3měsíce,a koncem pátého už seděla jistě.Samozřejmě jsem ji nepřitahovala do sedu já,ona sama to zkoušela na všecky strany 😀 ,a v desíti měsících už lítala bez držení jak knajtek 😉 Takže kamhajek,to vypada,že si taky užiješ 😀 .

carodkaa
6. únor 2007

Jita2,co ja bych za to dala kdyby jen tak lezel ,,jak placka´´ jak rikas 😀 ono fakt neni o co stat,z kazdyho jeho pohybu couha nakej uraz,a i kdyz na nej fakt davam pozor tak vsemu nezabranis a to musime denne foukat tolik bebíí 😅

ijetka
6. únor 2007

carodkaa
s nočníkem to jde dobře, ťuky ťuk. On když chce tak zatlačí a já hnedky běžím pro nočník a sedáme...zkus to taky, malej je fakt šikula, když už leze

jita2
neboj to přijde 😅

Kubík se odráží dozadu, pořád se točí na bříško, a neleze, ale šponuje se kdyby zjistil, že musí dát nožičky pod prdelku tak se krásně odrazí a poleze. Jednou se mu to povedlo, ale od té doby nic. Když se plácá na bříšku tak má ručičky a nožičky nahoru a je jako éro

jita2
6. únor 2007

no my se taky už delší dobu normálně otáčíme na bříško a zpět, to jo, vím, že není o co stát, nebezpečí číhá na každém rohu...

ijetka,
jak to stíháš, já bych asi nestihla když zatlačí, doletět pro nočník, vyslíknout ji a posadit ji....

carodkaa
6. únor 2007

ijetka
no ja bych chtela jsem na to desne zvedava 🙂 jenze kdyz on sam nesedi,jak to mam udelat,to ten nocnik ma vzadu nakou operku?

ijetka
6. únor 2007

jita2
letím jako o závod, máme to kadění tak že on většinou dost tlačí, tak vím že to přijde a pádím, oblečení z něj doslova trhám. On se kolikrát uklidní a netlačí, ale když tam chvilku sedí, tak ví co a jak. Sedím u něj a přidržuju ho, kolikrát mu šeptám do ouška ať tlačí a většinou to jde.

carodkaa
nějaké nočníky mají vyšší opěradlo, ale já mám nízkej, sedím u něj on ke mě zády 😀 fakt to zkuste a dejte vědět, držím palečky

raculka
6. únor 2007

Ahoj holky,taky se přidám. 🙂
Já jsem prý dřív stála - v 9.měsících,než seděla.Sezení mě prý nebavilo.Někdo prý ani neleze,ale rovnou si stoupá.
Malému bude 7.měsíců, do sedu se zatím nepřitahuje (rehabilitujeme ale Vojtou,takže to nijak nehrotím a nenutím ho). Lézt by chtěl,na kolínkách je často,ale jak píše ijetka,zatím neví,jak na to.Tak válí sudy,což je docela sranda 😀 . Za chvíli se překulí o pěknej kousek,takže už ho musím víc hlídat.
S tím nočníkem já nevím,nevadí to na záda,pozazovat je, když ještě sami nesedí?Ale s přidržením to asi nevadí,je fakt,že na klíně je máme taky často v sedu. 😅
I když by to bylo fajn,být brzy bez plínek.Ten náš je nejdradši na adama 😀
carodkaa-to už jste asi museli posunout rošt v postýlce níž?

carodkaa
6. únor 2007

Raculka-ja jsem to mela stejne,taky jsem driv stala nez si sedla,rost jsme dali pro jistotu niz uz jak zacal lezt 😉

ijetka
6. únor 2007

No holky, já jsem nelezla. Začala jsem chodit. Taky čekali, ale já seděla jak pecka 😒

raculka
6. únor 2007

ijetka 😀

raculka
6. únor 2007

Co se ptám po kamarádkách,tak většinou dětičky začaly lézt a sedět kolem 7-9 měsíce,tak máme ještě čas na kafíčko ( teda carodkaa už asi néé) 😀
Vím, že se to nemá,ale zeptám se ještě na pár jinších věcí,když tu půlročňáci jsou tak pěkně pohromady,snad mě někdo nevynadá.😀
Necháváte děti dospat oblečené v kočárku? A čistíte jim ouška každý den?

carodkaa
6. únor 2007

Raculka:no ha ha ha 😝 😠 😎

carodkaa
6. únor 2007

Raculka
Dospat ho necham oblecenyho protoze jak jsem uz predtim psala odepnu jen korbu a soupnu ho dospat na balkon 😉
A ouska cistim jak si vzpomenu vestinou obden

ijetka
6. únor 2007

Tady se řeší všechno!!!!Já ti rozhodně nevynadám a myslím, že holky tady taky ne, na to jsou jiný témata... 😀
Já když dám Kubíka ven tak tam je do doby než se nevzbudí, je na dvoře pod okny, jak je vyspinkanej jdu pro něj
Ouška čistím tak ob den, někde jsem četla, že každý den se to dělat nemá, možná i tak to dělám často. 😉

dashak
6. únor 2007

Hoooolky, co to slyším??? Vy miminka posazujete? To nedělááááte dobře. Ivanka začla léz v 8 měsících a sedí sama - a to tak, že se sama bez cizí pomoci posadí asi 2 týdny. Když odečtu 2 měsíce, které ji tak nějak chybí, tak je šikovná, dokonce jsme byly i dnes chváleny na kontrole na neurologii - ovšem závěr zněl - neposazovat ani nepostavovat pasivně, pokud se do pozice dostane samo nechat ji v dané pozici.

Raculko, malá se v kočárku většinou probudí, protože jí je horko, takže moc nedospáváme, ouška každý den nečistím. Dokonce nám v porodnici říkali, že jim tam vůbec nemáme vrtat. Ale občas musím, protože by tam za chvíli měla beton 😀 Normálníma špilkama si netroufnu, máme takové ty bezpečné od rossmanna

raculka
6. únor 2007

tak to jsem ráda,že jsem nedostala výprask 😀
My bohužel bydlíme v bytě,takže když se poštěstí a malýho nevzbudí jízda výtahem,tak ho doma rozepnu co to jde,otevřu okna a nechám ho dospat v kočárku.
S těma ouškama v tom právě taky nemám jasno.Někde píšou,že se mají čistit každý den,ale zase jinde říkají,že se tam moc šťourat nemá.Já čistím tak 2-3x týdně,tak snad to je v pohodě.
A vy ostatní-dali už jste roštík v postýlce níž ? Ten náš se zatím na kolínka přímo nepostaví-snaží se,ale nevím,jestli už pro jistotu roštík nesnížit.

jita2
6. únor 2007

S tím sezením, to se říká už od pradávna, že se děti nemají posazovat dřív, než si sednou úplně sami...ale víte jak to je, i já si dám malou na klín u stolu, tak ji taky posazuju, ale jen občas, ale na ten nočník to určitě nevadí, to je chvilka, i naše mamky nás dávaly na nočník a ještě jsme pořádně neseděli...ale přehánět se to nemá, to je pravda, DASHAK....tobě mimi sedělo až skoro v 10 měsících 😨 a já se už tak těšila, že si naše sedne třeba už v 8, tak asi dopadneme taky tak...ale vím,že to nevadí, není přece kam spěchat...

Raculko,
já malou nechám spát v kočárku, než se probudí, moc se jí tam daří...dopoledne spí tak 3/4 hoďky doma, a odpoledne zabere většinou na 2 a půl hodinky venku, protože čerstvý vzduch ona prostě miluje, je na dvorku pod oknama a chůvičku máme v kočárku...

ijetka
6. únor 2007

dashak
snad se ospravedlním, 🙂 fakt ho posadím jenom na chvilku, když leží tak ho to už nebaví a chce mít rozhled, no a na klíně taky sedí 😀
Jinak znám plno dětí, co sedí dlouho ale samy to nezvládnou. 😀
Jo a malej když se přitahuje (do sedu) tak šponuje do stání, jsem z toho vedle

dashak
6. únor 2007

My máme už na nejnižší, protože malá stojí. Nejdřív jsme ho dali o 1 stupeň, ale za týden si k tomu klekala, tak jsme to museli šoupnout úplně dolů.
Raculko, já tam radši do těch uší moc nerýpu - když mi bylo 14, tak jsem si tak vehementně čistila uši, že jsem pak nic neslyšela, udělala jsem si tam nějakou mazovou zátku a musela chodit na výplachy

carodkaa
6. únor 2007

jee ja taky malyho necham chvilku sedet kdyz se pritahne a na kline taky obcas sedi 😕 a muzu mit jeden blbej dotaz?Proc se to nema?Chapu ze treba 4-5 mesicni mimco nenechat,ale kdyz uz leze.. me prijde ze ma dost pevnou stavbu tela tak by to nemelo zas tak vadit,ne?

jita2
6. únor 2007

carodka,
jen kvůli páteři, že mu ji zatěžuješ, ale takový ty chvilkový sezení, jak třeba říká IJETKA, ty přece neuškodí...ne?? Vždyť to dělá kde kdo, prostě jen na chvilku změna, aby pořád neleželo...

ijetka
6. únor 2007

no právě on je fakt protiva páč chce mít jiný rozhled 🙂

jita2
6. únor 2007

ijetka,
taky zrovna brousíš z diskuze do diskuze a nechce se ti jít spát co?? 😀

ijetka
6. únor 2007

no toje fakt, ještě mám resty v IP to snad doženu zítra
teď jsem byla na bezplenkové metodě...to jsem si početla 😀

dashak
6. únor 2007

Žádné chvilkové sezení, páteř není připravená na to, aby tělíčko držela. Teď to ani nepoznáte, ale tak v 15 může mít skoliozu a různé deformace páteře. Tak nechám na vás, ale většinou tady tím předbíháním času spíš oddálíte samostatnou aktivitu. Asi něco jako chodítko, další vynález, který oslnil spoustu maminek a je to přitom špatná věc.