Kdy mimča začínají sedět?

kamhajek
6. únor 2007

Ahoj, zajímalo by mě kdy vaše mimče začínali sedět. Mýmu špuntovi jsou tři měsíce a kousek a už se začíná přitahovat?

helik
9. únor 2007

😀 tak to tě Zevi úplně chápu 😉

Chodítka jsou pitomost,....nebezpečná pitomost. 😠

Zevina,
tobě se malý otáčí tak i tak? A hraje si s nohama? Já jsem jen zvědavá, vím, že každý dítě je jiný, ale zajímalo by mě to, páč máš podobně starý mimi. 😉 David se mi neotáčí ze zad na bříško...to už jsem zde řešila. Jinak, jak jsi psala, že na hopsání na nožkách máme dost času - já vím, ale on mi sedí na stehnu a sám se zvedá - já ho k ničemu nenutím, prostě tak chvilku hopsá a hrózně se mu to líbí.

dashak
9. únor 2007

Zevina, to bych brala celkem s rezervou. Jestli sedí tím stylem, že ho sami posadí, tak nejspíš chudák klimbá jak figurka na pérku. Co se týče chodítek, tak na ty mám svůj názor a malé ho v žádném případě pořizovat nebudu, navíc to má i zakázané od neuroložky. Prý chodítka způsobujou, že děti zapomínají střídavé pohyby a pak často místo chůze spíš hopsají. Manželova sestřenice taky měla kluka v chodítku a strašně si to pochvalovala a nechápala, že chci malé tak báááječnou věc odepřít. Ale jak jsem viděla toho jejího špunta byl věčně na zemi, protože furt zakopával o vlastní nohy 😀

Takže nazdar bazar s chodítkama 😝

zevina
9. únor 2007

Dashak, mám na to podobný názor, jen jsem to potřebovala "vydejchat" zkus poučovat (zkušenější) rodiče, kteří to tak dělali i u prvního dítěte 😠

Helik, na bříško se prcek otáčí bravurně, obvykle aby dosáhl na nějakou hračku, ale i jen tak, že má rozhled a jiný pohled na svět, opačně to jde hůř, někdy se zadaří, jidy ne, ještě to nemá zažité, ale na to má ještě čas. A nohy, jakmile zjistil, že jdou dát do pusy, tak cumlá a cumlá, takže máme věčně oslintané punčocháče a ponožky 😀 😀
A každé dítě se vyvíjí jinak a na natrénování určité dovednosti potřebují různou dobu 🙂 a lvíčové jsou bojovníci 😉
Jinak naše dr. říkala, že děti prostě nedělají to, co je jim nepříjemné, samy si určí hranice, je jen na nás, abychom je nepřekračovali 🙂

zevina
9. únor 2007

Jo a Davídek je slaďoučký (všechny máte krásné dětičky 🙂 ) jak to v těch jesličkách zvládal?
Ach jo, budu muset překonat svou lenost a taky něco vytvořit 😅

ijetka
9. únor 2007

zevi
dneska jsem doma prohlásila,že chodítka taky odmítám....no to zase bylo 😠 prdím na ně je to moje dítě, ale ty názory. Hned jsem jim řekla že to večer napíšu holkám (jako vám) a že je zdrbnem za ty jejich "zlatý rady" 😖

jelenice
9. únor 2007

Ahojky.Doufam,že nevadí když se přidám.Náš malý dostal chodítko od tchýně pod stromeček.Poděkovala jsem,ale že používat ho nebudeme.Tak jsem se dozvěděla,že jsem mladá a blbá 😀

dashak
9. únor 2007

Jo, do mě se taky tchán pustil, že to je blbost, když říkám, že chodítko je špatné. Prý jestli Jirka(manžel) hopsá. Tak jsem mu vysvětlila, že teď už samozřejmě chodí normálně, ale u malých dětí to akorát oddaluje samostatnou chůzi. Taky jsem si vyslechla svoje, ale já se s nima moc nepářu 😀

jelenice
9. únor 2007

Ju to bude asi nejlepší 😀

carodkaa
9. únor 2007

dashak o tom choditku si taky myslim svy 🙄 taky mi prijde desne komicky jak ty deti chudacci tam v tom tak divne visej jak naky panacci 😀 znamy ho pouzivaj a holcicce je rok a 3 mesice a jeste nechodi..jinak super fotky, tvoje mala je fakt modelka jak tam pozovala u tech kytek 😉

lucisa
9. únor 2007

tak čau, holky, konečně jsem dorazila na koníka. chodítka jsou blbost a něco na tom určo bude, když už i lékaři píší petice a požadují, aby zakázali jejich dovoz, výrobu a prodej v ČR.

dashak, tak jsem se taky koukla na tvé další fotečky a všimla jsem si, že jste taky návštěvníci ikea, co?
my ji žerem a jsme tam i 2x do měsíce, holky milujou, jak můžou všude řádit a prodavačky se na ně ještě smějí.

lucisa
9. únor 2007

jo a ještě jsem si vzpoměla na dřívější příspěvek. mám sice už dvě děti, ale v životě jsem jim neměřila teplotu kromě období nemoci. to vám řekly pediatričky, že se má denně měřit? a kvůli čemu?

dashak
10. únor 2007

Lucisku, jo ikea to můj ráj 😀 Teplotu taky neměřím, pač nebudu chuderce hrabat v dupce. Kdyby měla horečku, tak bych to poznala i bez toho. Už jsem to ke konci bojkotovala i v nemocnici, kde jsme jim museli měřit 3xdenně, tak já pak všude psala 37,3 😎

zevina
10. únor 2007

chodítka 😝 to se pořád prodává? Zajímalo by mě, co tam výrobce v popisu uvádí, jako od kdy je ho "vhodné" používat, nebo do kterého věku není určeno... Jelenice, poučíš nás, když máš doma fungl nové 😉 ?
Teď mě napadlo, nedivila bych se, kdyby ten zázrak naše babi za čas vyštrachala na půdě, tam se totiž skladuje všechno, i co odložila švagrová po svých odrostlých dětech a tchýni to bylo líto vyhodit, že se to třeba někdy bude hodit 😨

jita2
10. únor 2007

je to těžký se ztotožnit s názory starších, oni si mysleli a myslíl, že všechno je dobrý, dřív jim to nikdo nezakazoval, na nic se nepřišlo, všechno bylo dobrý a zdravý a oni se dnešní situaci už těžko přizpůsobí....jen je to hrozný jim stále něco vysvětlovat, že dnes už to tak není, že se přišlo na spoustu věcí, a vy jste často za blbce mladýho nezkušenýho.... 😠

helik
10. únor 2007

Zevina,

dík, malej je sluníčko 🙂 S těma jesličkama jsem měla strach, myslela jsem, že hned začne natahovat, hlavně proto, že jsem ho na náš výstup vynesla rozespalýho z kočárku......ale nakonec byl klidňoučkej, kousek od nás byl vánoční strom se světýlkama a pořád je pozoroval 😉

Ono by to nevadilo, kdyby ti starší měli jen jiný názor, horší je, že ho vnucujou. 😠

dashak
10. únor 2007

Holky, já si ještě vzpomněla v souvislosti s lezením - my máme doma válec na lezení, už strašně dlouho, protože malá na něm musela rehabilitovat. To ji možná taky stimulovalo k tomu lezení, protože jsem ji pak na to musela pokládat, před ní na zem jsem naskládala hračky a točila s tím válcem tak, aby dosáhla rukama na zem a ona se musela snažit brát ty hračky. A já ji ty hračky posunovala a ona se pro ně natahovala a ťapala ručkama po zemi, zatímco já jsem s tím válcem trošku potočila.

ijetka
10. únor 2007

Já jsem se na válec taky chtěla pozeptat, mám ho koupený, tak něco vyzkouším 🙂 jsem moc zvědavá co na to Kubík 😅

jelenice
10. únor 2007

Zevina:"vhodné od šesti měsíců" 😠

dashak
11. únor 2007

Jelenice, to je mazec, od šesti měsíců přece děti ještě většinou ani nelezou. Teda výjimka je carodkaa a její Tadeášek, ale přijde mi to mazec, strkat tak malé dítě do chodítka 😝

Ijetko, válec vyzkoušej, je s tím strašná sranda. Malá to má jako nejoblíbenější hračku, honí ho dycky jak strhaná, pak se jí taky líbí pet lahve, ty ji tolik neutíkají 😀 😀 😀

jita2
11. únor 2007

dashak
nespadne třeba mimi přes ten válec na čuničku?? 😀 , pomáhá to, aby se dítě naučilo rychleji lézt, nebo to slouží jen jako hračka?? Vím, že děti od kamarádek si s tím vůbec nehráli...tak nevím, jestli si ho pořídit..

dashak
11. únor 2007

Jita2, abych se přiznala, tak jsem moc nepochopila, proč se to jmenuje válec na lezení, protože je to dost velké a jak říkáš,na čuničku by spadlo hned protože to ujíždí. Ale malá si s tím strašně vyhraje, my máme takový průhledný s obrázkama a uvnitř jsou kuličky, takže to štěrká. Můžeš kuknout v našem prvním albu je s ním Ivanka vyfocená. Malá k tomu přileze a když ji to podržím, tak na tom bubnuje. Jinak my jsme to koupili hlavně kvůli rehabilitacím, protože když na to miminko položíš a dáš mu ruce dopředu, tak se na tom pěkně rozplácne a já s ní pak posunuju dopředu dozadu a když tam má ty hračky, tak to naklopím tak, že ona má vlastně ručky na zemi a ručkuje, samozřejmě jen kousek, protože pak už by z toho sjela na tu čuničku.
My ho máme za 140 Kč, malá se s ním teda vyřádí, protože ho má třeba v kempingovce a tam ji nikam neodjede. Taky je to dobré na učení, protože tam jsou pěkné obrázky - kravička, kačenky, rybičky, slon, takže to má i edukační funkci.

ijetka
11. únor 2007

Určitě to prubnu 😀
Jak jsi psala o PETkách malej je taky miluje, jak ji vidí a hlavně v ní vodu to by se snad i rozchodil, aby jí měl 😅

Dneska se asi 5x překulil z bříška na zádíčka, tak jsem měla radost 😉

helik
11. únor 2007

ijetka
tiše závidím ☹ 😉 No, my zase ze zad na bříško.

ijetka
11. únor 2007

helik, neboj. My jsme o něco starší, tak nezoufej 😉

dashak
11. únor 2007

Helik, koukala jsem na pasy a Kubík je o měsíc starší než Davídek. A zhruba měsíc trvá než se naučí z bříška na záda -myslím plánovaně a bravurně, ne, že se vybulí a spadne na záda.
Takže neházej flintu do žita. A trénuješ to překulování co jsem ti kdysi psala?

jita2
11. únor 2007

Naše se teda naučila ze zad na bříško a z bříška na záda v jeden den...takže asi vždycky to taky neplatí 😉

ijetka
11. únor 2007

jita2
tý vady 😕

jita2
12. únor 2007

tý vady??? Co to je 😕

ijetka
12. únor 2007

jita2
to je jako ty vogo, nebo brďo jako údiv jak jste šikovný, že jste to zmákli tak rychle 😀
neboj nic blbýho 😅

zevina
12. únor 2007

Jujky, válec 🙂 nám ho přinesl Ježíšek, jen jsem myslela, že když je na lezení, tak na něj máme ještě čas. Tak jsem ho utíkala nafouknout, vypadá to, že se zařadí do žebříčku hodně oblíbených hraček. Dík za tip 😀