Kdy mimča začínají sedět?

kamhajek
6. únor 2007

Ahoj, zajímalo by mě kdy vaše mimče začínali sedět. Mýmu špuntovi jsou tři měsíce a kousek a už se začíná přitahovat?

ijetka
9. dub 2007

carodkaa
jsem s tebou 😉

Fotečky jsou přidaný, tak jukněte 🙂

Je tam jeden mega pokrok, dneska jsme valil oči 😕

jita2
10. dub 2007

ijetka,
tak jsem mrkla na fotky a je tam super zachycený, jaký Kubík udělal pokroky...to je teda síla, hlavně jak stojí a chodí si jak starý mazák 😀 SUPER 😀 , hezký velikonoční fotky 😉

Maruška se neustále jen plazí, já si myslím, že je to i tím, že nemáme koberce, no po parketách to nejde, aby se nějak zapírala, páč jí to klouže, tak se po nich všude jen plazí a na letišti se asi moc nevyřádí...pořád nemůžem sehant vhodný koberec do pokojíčka 😎 Ale vůbec to nevadí, všechno dožene 🙂, jsem ráda, že ji udržím vleže, i v kočárku 😎

ijetka
10. dub 2007

Díky
asi to bude těma parketama, Kubíkovi se to ze začátku klouzalo v kuchyni teď už to umí tak to zvládne i tady. Ten klídek co máš ti závidím, hlavně že jsem se na všechno těšila a teď už chápu holky jak říkaly, ať jsme rádi že je to tak 🙄

zevina
10. dub 2007

nazdar holčiny 🙂

ijetka, vy teda fofrujete 🙂 šikulka Kubík 😉
docela obstojné zábrany na schody mají i v Ikei, už jsme je omrkávali, ale naštěstí máme schodiště až za dveřmi, které Jiřík zatím jen tak nepřekoná, tak máme ještě chvilku klidu 😉

jita, zkus Marušce pořídit podložku z takových pěnových puzzlíků, já je dala malému do jídelny, protože mi jezdil po linu jak namydlený blesk 😅 tohle mu tak neklouže a navíc se s docela zabaví, jak se je pokouší rozpojovat 😀

a dobrá zpráva: máme golfky 🙂 mrkla jsem i na to cam apollo, sice parádní, ale mají spojenou rukojeť, takže se rozkládají do placky, stejně jak naše trojkombinace, to by mi trn z paty nevytrhlo 😕 do auta bych je dostávala stejně blbě...
doslova nás uchvátil delti frog, letošní novinka, záda 5 poloh, nohy 2 polohy, zateplený nánožník a hlavně "vychytaná" stříška, ta se dá buď úplně oddělat nebo regulovat do několika poloh a při nepřízni počasí skoro úplně sklopit, tak mě dostal, že jsem oželila, že je kapku težší, než jsem chtěla (10kg v plné vábavě) a jezdí fantasticky 🙂 🙂 🙂

jita2
10. dub 2007

Ahoj zevi,
my ty puclíky máme taky na zemi, a stejně tak se baví, jak je rozpojuje, ale ona se z nich v mžiku vyplazí pozadu na ty parkety, je to malý rozměr a udělá třikrát šup a je na parketách, ale přece jen tam pár pohybů udělá 😉
Gratuluju ke koupi golfek 🙂
No my pojedem golfky omrknout jeden den do té Olomouce, tam si vyberu nějakýho favorita a pak si ho výhodně koupím přes net.

raculka
10. dub 2007

No teda,pár dnů tady člověk není a Kubík od Ijetky už skoro chodí,gratulace veliká 😉 🙂
a zevině ke kočárku,ale na nás by to bylo moc těžké,já bych chtěla tak kolem 6 kg - na cestování 😒
čarodce moc přeju, aby se jí začalo líp dařit, s jarním počasím snad bude i trošku lepší nálada 😉

jita2
10. dub 2007

Jéé ahoj Raculko,
asi jsem tě přivolala, páč jsem si odpoledne říkala, kde jsi 🙂
Co u vás novýho?

raculka
10. dub 2007

jíta2 🙂
My se byli luftovat na čerstvém vzduchu 😀 . Takže příjemná změna 😵 . Jen počásko teda mohlo být krapítko lepší 😠
Jinak náš čipera už stojí celkem slušně s opěrem u stolu(samozřejmě si stoupá sám),leze jako ďábel, sezení pořád nic,zuby máme 4, takže žádné velké změny 😉
A co u vás??

jita2
10. dub 2007

No jak vás slyším, tak máme co dohánět...jste všichni mladší, ale rychlejší 😝 😀
Maruška se neustále plazí a neleze, a v sezení taky není pokrok, páč já ji neposazuju a tudíž to nemůže umět, když to necvičíme...já jsem na ta zádíčka opatrnější..ale když ji zkusím posadit, tak je pořád pevnější...tak myslím budeme sedět až kolem 10 měsíce, ne-li později 😉

ijetka
10. dub 2007

Ahojky vy moje holky se zubatýma prckama 😀

Já jsem taky kulila oči na malýho 😕 , raculka nedávno jste taky neměli zoubky, no teda to je fofr v růstu, nekouše tě při cecíkování??? 😀

zevi
taky gratuluju ke golfkám 😉

jita
neboj to příjde 😉 až seženeš golfáče ty okamžitě vyvěsím na baráku prapory a půjdu to vyhlásit místním rozhlasem 😀 😀 😀

jita2
10. dub 2007

ijetka 😀 😀 ale pak mi to nafotíš, abych tomu uvěřila 😀 😀 , a běda jak tam nebudou viset!!! 😀 😀

raculka
10. dub 2007

jita2- jelikož taky naposazuju,tak asi taky nebudeme sedět 😅 . No a Maruška bude mít krásná rovná zádíčka,když si dává se vším načas.8-)
ijet- no na ty prapory se snad přijedu podívat a jítě pak poreferuju 😀
co se týče zoubků-zatím mě nekouše,jen občas trošku štípne,ale nebolí to - uvidíme za nějaký čas,až mu povyrostou 😝 . Když nás ale kouše do ruky,tak to už docela má grády 😀

jita2
10. dub 2007

To mě povídej, to jak se s Maruškou mazlím, tak se mě přitiskne na obličej a snaží se mě kousnout do tváře, do nosu, prostě všude, kde jen to jde 😀
Rovná zádíčka má teď už, je napnutá a prohnutá jak luk 😉

ijetka
11. dub 2007

Já se právě toho kousání děsně bojím, páč to bolí jak čert když mě grybne dásněma 😝

Jinak včera zase malej trénoval sezení 🙂 je prča ho pozorovat jak se všelijak šprajcuje 😀

mapris
11. dub 2007

ijetka,
no týýýý jo, to jsou super fotky, teda Kubikula je pěkně šikovnej :o))))

zevina,
gratuluju ke golfkám.

Já co mám ten voyager od deltimu, tak jsem s ním strašně spokojená, akorát i s Terkou má 120 kg, a teď jak už jezdím na sporťák - tak je to sice lepší, protože je s ním lepší manipulace, ale když to mám nést někam do schodů - uff :o(( Ale zatím o golfáčích neuvažuju, tak uvidíme časem.

mapris
11. dub 2007

Jinak - myslím si, že Terka bude asi brzo sedět :o)) Furt zvedá hlavu jako do sedu a když jí chytnu za ručičky, tak už se přitáhne sama :o))

jita2
11. dub 2007

Ahoj kozeny,
tak jsme dnes byli u dr, ale jen na injekci, tak vážíme 10,20 kg a to prý se v tomhle věku přestává přbírat 😕 , asi to bude tím, že ještě nelezeme a nemáme ten správný pohyb 😔 😉

ijetka
11. dub 2007

Jita 🙂
kozeny to je pěkná hláška 😀 😀 😀
no máte krásnou váhu 😉 počkej jak Maru bude hubnout, až změní pohyb 😅
Na co vás očkovali????

Mapris
to je dost že se někde ukážeš 😉, díky za pochvalu 😉

jita2
11. dub 2007

ijetka,
my jsme šli na třetí žloutenku, ani neřvala, naštěstí..museli jsme čekat, až uběhnou 4 týdny od té obrny, jak jsme byli na tu lžičku 😉 ,standartní postup 😉

ijetka
11. dub 2007

Ahááááááá, jasně 🙂

jita2
11. dub 2007

A hned po prvním máji jdem na desetiměsíční kontrolu a ten další týden je zas ta obrna na lžičku...

dashak
11. dub 2007

Čau holky 🙂 Co nového? Dostaly jste pořádně na prdel? 😀 😀 😀
My jdem zítra opěk k doktorce, jsme tam taky furt 😝 a to v úterý máme dostat nějaké očkování, ale vidím to bledě, když je furt nahromadě.
Taky máme jít na kontrolu na oční 😝 Ale jsou tam jen čtvrtky od 13-14h pro kojence, takže zítra to určitě zas neklapne 😝

Jiťo, jak dopadla tvoje výprava za kočárkama? 😅 Já se dívala u nás v tescu na nový cam apollo a ten nánožník už je u těch nových řešený lépe. Nový vypadal faaakt dost dobře, asi bych do něho šla, ale už mám starší a za poloviční cenu, takže su v pohoděěěě 😀

raculka
11. dub 2007

dashak- moc zdravím a doufám,že jinak už jste o.k. 🙂
My byli zrovna dnes na rehábce na KO,zatím to vypadá dobře,pořád chodíme na kontroly,trošku cvičíme,ale už jen malinko.Snad to vydrží. 😉

dashak
12. dub 2007

ahojda, tak jsme po kontrole, průdušky už OK, jen ta otravná rýma 😝 Očkování příští úterý nám zrušili a dostanem ho až 10.5. ještě i s obrnou.
Na rehabky jsem dnes volala, že konečně můžeme cvičit, tak nás objednala na příští čtvrtek. Nebyli jsme přes 2 měsíce 😝 , naposled 13.2. Tak su zvědavé, malá capká za ruky, ale sama ani náhodou, jen pochoduje kolem nábytku. A za 4 měsíce už budeme na dovolené, tak se modlím, aby do té doby začla sama chodit, jinak to bude doooost zajímavé 😀

jita2
12. dub 2007

dashak,
já jsem se ještě nevypravila, čekám až manža bude mít volněji ☹ 😉,abysme zajeli...

raculka
12. dub 2007

dashak- tak to se máte,že už máte naplánovanou dovču... 😎
Kam vyrazíte?? Neboj,malá to určitě rozchodí 😀

mapris
13. dub 2007

raculka,
no, my čekáme na auto, takže nevíme. Manžel by chtěl v létě spíš někde po čechách, ale vidím to na týden u jeho rodičů na slovensku a pár dní u mejch. Teda já tam spíš budu skoro celé léto.

dashak,
chudák malá .. Tak ať je brzo fit.

jita2,
tak to má dobrou váhu, já jsem zvědavá, kolik bude mít Terka příští týden, jdem na další očkování a už nám dovolí příkrmy, tak jsem zvědavá :o))

Jinak jsem včera byla u kamarádky a malou posazovala tak, že malá sice seděla, ale klimbala se - tak jsem si dovolila podotknout, že by to neměla, ale že to je její věc... Terka je jak brambora, ale tu to neučim, nechám jí, až se to naučí sama :o))

jita2
13. dub 2007

mapris,
já ji to taky vůbec neučím, a proto se to s tím sezením u nás hrozně natahuje, ale to nevadí, jsem moc ráda, že jí zádíčka tak šetřím 🙂 , jak to tak vidím, i s chozením a se vším to u nás bude hodně pomalé, pokroky jsou skutečně malé v tom pohybu..tak myslím, že v roce si teprve sedne 😀

zevina
13. dub 2007

jita, raculka,
víte jak to chodí, prckové pořád nic a najednou překvapí, že nestačíme zírat a tak to bude i s tím sezením 🙂
Jiříka taky nikdo neposazoval, bo bych jim ruky urazila 😉 a asi před 2 týdny se houpal na kolínkách a najednou buch a kecl si na zadeček, vytáhl nohy a seděl 🙂 sice pořád neposazujeme, ale mrňous když chce, tak si na tu řitku usadí a už dělá frajera, sice jednou rukou se pořád ještě malinko jistí, ale je vidět jak je den ode dne stabilnější a já přemýšlím co všechno odstranit z dosahu zvědavých ručiček 😀

jita2
13. dub 2007

zevi,
tak to je super..když to tak svedl, malá ani moc ještě nepéruje, ona je tak lenivá, když ji dám u babičky na zem, tam je to lepší, páč tam mají koberce 😀 , tak jí zapřu nožičky, jak kdysi říkala Dashak, aby tu prdelku zvedla, ona to udělá jen asi třikrát a už ječí, že se jí to nelíbí...co jí dá práce, než tu prcku nadzvedne...musíme pořádně trénovat 🙂