Kdy mimča začínají sedět?

kamhajek
6. únor 2007

Ahoj, zajímalo by mě kdy vaše mimče začínali sedět. Mýmu špuntovi jsou tři měsíce a kousek a už se začíná přitahovat?

ivulinka
8. bře 2007

a ještě k tomu sezení. já jsem to nepročítala celé, na to fakt nemám energii ani čas s tím naším prckem 😀 😝 , ale Peta take nejdřív lezl (kolem 6. měsíce) a teprve potom si sám začal sedat pomocí přetáčení. A než si sám sedl, tak nechtěl sedět ani na klíně. babičky z toho byly docela rozhozené a divily se proč ho nezkouším posazovat 😉 . já jsem zase říkala, že si to musí rozmyslet sám (byl dost živý a pohyblivý od narození, nevydržel chvilku v klidu, tak jsem vůbec neměla strach, že by to nezvládl. A stejně by to u něj šlo jenom násilím, když nechtěl sedět na klíně (a to já neuznávám k něčemu děti nutit). Takže seděl až asi až v 8 a půl měsících, ale u jídla jsem ho většinou měla položeného se zvednutou hlavičkou, jak jsme to měli natrénované od těch 6 měs.
Hned jak seděl tak se začal i stavět a za ruku chodil už v 10 měs. ale sám se bál a trvalo mu to 2 a půl měsíce než začal běhat úplně sám bez opory(to bylo fakt náročný 😖, pořád se po mně šplhal a tahal mě za ruce, že chce chodit, ale sám se bál 😀 😀 ), tak buďte fakt trpělivé a nechte to na děcku, ono si to stejně většinou nalinkuje podle svého.

ivulinka
8. bře 2007

ještě se omlouvám za slohovky, nějak jsem se rozepsala, ale nedalo mi to, když jsem nakoukla do vaší debaty 😀

ijetka
8. bře 2007

ivulínka
to je v pohodě 😀 sem může kdokoli, nemáme tu uzavřený klub 😉

To moje malý strašidýlko už pár dní čumáčkuje v 7h, to je hrůza 😝 , no mohlo by být hůř 🙄

carodkaa
8. bře 2007

ijetka-nas taky asi tyden vstava v 7,a to usina tak v pul 10 😖

carodkaa
8. bře 2007

Tada uz si seda v pohode,jen uz nejak moc neleze,vzdycky jen trosku popoleze a k necemu si stoupne a stoji..nejcasteji k moji noze,je to ted takovy maly klistatko 😀 😀

ivulinka
8. bře 2007

holky to máte ještě dobrý náš malý vstává nejpozději v 6h a včera a dneska jsme vzhůru už od 5 a dokonce budíme a vyprovázíme tátu do práce. Ale už jsem zvyklá, on toho nikdy moc nenaspal.

carodkaa
8. bře 2007

Vim ze to patri do jiny diskuze,ale snad to nebude vadit 😉
Chci se zeptat jak vam chodej spinkat pres den kolem toho 8 mesice?My spime 2 hodky dopoledne a 2 odpoledne..

jita2
8. bře 2007

carodka,
tak to my spíme zhruba o hodinku dvě méně, než vy...ale není to každý den stejné, ale myslím, že ty 3 hoďky denně naspíme...dvě hoďky v kuse a pak hodinku odpoledne 😉

pár týdnů zpět jsme spávali krásně do 8.00 hod., ale nějak asi začíná mít toho spánku dost, když jde spat vždy kolem 20.00, zkoušela jsem ji dát i později, aby pak vstávala ráno později, ale ona stejně chtě nechtě do 20.30 hod. odpadne...tak snad to nebude pravdilo, stávat v 5.00, jako dnes...

ijetka
8. bře 2007

ivulinko
😝 😝 😝 😝 😝 😝

carodkaa
u nás je to následovně: dopolední spinka trvá 20min. Po o jedeme ven spí tak hodinu, a před nočním spaním háže malou spinku tak taky 20min. Většinou o Ulici (ne celou)občas se stane že usne okolo 17ti h tak na 10min

Ukládáme ho okolo 20 nejdýl usne před 21h

dashak
8. bře 2007

Naše spinká tak 2-3x za den. Jak kdy, ale min. půl hoďky, vesměs ale spí hodinu. Ale nedonošenci bývají spavější než ostatní děti. Spát ji dáváme mezi 20-20.30., podle toho jak moc se zdržíme u koupání, většinou se jí nechce z vody

raculka
8. bře 2007

Ten náš čipera spí přes den čím dál méně. 😠 . Poslední dny jen celkem asi 2h.Večer ale usíná kolem 20h,je dost unavenej z denního lezení po bytě. 🙂 A spí celou noc,jen se začal místo 7h budit někdy i před 6h, a po kojení už nechce spinkat,ale chce zase lumpačit po bytě.Jak začal lézt,je to s ním k nevydržení.Já mám problém i vytřít,už je docela rychlej,hned mě dožene.
Takže Ijetko,Jito- užívejte si ještě klídku, bude hůř 😀 😝

carodkaa
9. bře 2007

Raculko-porid si tu cestovni postylku-ohradku je vyborna,jsem moc rada,ze ji mam,jinak bych taky nic neudelala 😉

jita2
9. bře 2007

raculko,
máš super, že ti spí celou noc 😉
Já dnes žasnu, malá poprvé spala celou noc taky, do půl 7 😉 , jééé kéž by jí to vydrželo 😅

raculka
9. bře 2007

carodkaa- cestovní postýlku nemám doma,převážím jí podle potřeby k rodičům 😅
Ale budu mít půjčenou i tu ohrádku,jen s ní chci počkat,až si sám sedne.On se snaží už dost se zvedat a šplhat nahoru ( to už máte dávno za sebou 😀 ),ale kvůli tomu našemu cvičení se ho musím snažit udržet co nejdéle na zemi,takže by se v té ohrádce nebo cestovní postýlce snažil zvedat,tak to musím vydržet,než si sedne 😖 .
Když už ale nevím co s ním,tak ho dám do postýlky (máme kolečka) a popovezu si ho někam za sebou.To kdyby viděli rodiče 😝
A Táda ti v postýlce neřve ? Ten náš tam moc stejně nechce být. ☹

Jita2- třeba vám malá konečně začne spát celou noc, už má na to taky věk 🙂

ijetka
9. bře 2007

Jé holky já vám tak závidím ☹ spát celou noc co to je????To už jsem dlouho nezažila 😢

carodkaa
nová fotka? Pěkná 😉

raculka
ty jo vy se zlepšujete den ode dne 😕

carodkaa
9. bře 2007

raculka-Ja ho tam nechvavam jen kdyz neco nutne potrebuju udelat a to jen kdyz je vyspanej a napapanej,vydrzi tam bez revu max tak pul hodinky 😅

jita2
9. bře 2007

raculka,
právě, jako přikrmovaná by mohla spát celou noc, abychom se dostali na 5 jídel denně místo šesti..jak se v noci 1x budí,tak jí dám 90 ml, aby zas usnula..

carodkaa
9. bře 2007

Ijetka-diky 😉
Jita2-diky za podporu s tema pribinaka 😉, kdyz ony si tam stejne nedaj moc rict.. 😒

ijetka
9. bře 2007

Holky o jakejch pribiňákách píšete? Ničeho jsem si tu nevšimla 😕

carodkaa
9. bře 2007

Ijetka-v kojencich je diskuze Pribinaky a 7.mesicni mimco nebo nak tak se to jmenuje 😉

jita2
9. bře 2007

carodka,
me jen někdy štve, jak to bylo tenkrát v diskuzi piškoty, jak tvrdí - já to dávám, páč mu z toho nic není 😒 😉

ijetka
9. bře 2007

Jo tak už mi to došlo, jsem dnes z malýho vedle ☹

carodkaa
9. bře 2007

Jita-no prave,ony si hned myslej,ze pukud by mu to skodilo bude to hned videt.. a naskakaj mu treba pupeny na cele nebo tak neco 😠

jita2
10. bře 2007

carodkaa,
a jak je na tom Tadeášek se sezením, lezením atd.? Jste jen o týden od nás 😉 , ne že bych chtěla srovnávat, ale jen tak pro zajímavost 😉

carodkaa
10. bře 2007

Jita2-leze od pul roka,stoupl si sam pred mesicem a sedi asi 3tydny, a je to desny certisko,prave ted stoji u me u pocitace a drzi se me jako kliste 😀
Jakpak jste na tom vy?Ja si rikam ze jsme takhle dopredu,ze jsem ho 3 tydny prenasela,takze jsme vlastne starsi nez vy 😉

ijetka
10. bře 2007

carodky drundibárek ja šikulka, kam my se na ně hrabem 😉
Kuba pořád péruje na kolínkách 😅

malá gratulace Tádikovi 🙂

carodkaa
10. bře 2007

Ijetka-jeee dekujeme 🙂

jita2
10. bře 2007

carodkaa,
my to samý, kam se hrabeme 😀 , nesedíme, samo to nejde, tak to nijak nezkoušíme a ani nelezeme, ale na bříšku se záhadně různým posunováním dostane třeba úplně z podložky pryč, takže nezůstane mi na jednom místě, ale lezení to ještě není 😉
Jste moc velký šikulky 😉

ijetka
10. bře 2007

carodkaa
jenom doufám,že se holky nebudou zlobit, že někoho přehlídnu 😅

Malej je taky nezmar, furt se koulí a plazí, dostane se kam potřebuje 😠

jita2
10. bře 2007

Joo, holky, lehárko nám pomalu končí 😀 ☹ , no ale na pokec si čas vždycky najdem 😉