Kdy mimča začínají sedět?

kamhajek
6. únor 2007

Ahoj, zajímalo by mě kdy vaše mimče začínali sedět. Mýmu špuntovi jsou tři měsíce a kousek a už se začíná přitahovat?

ijetka
12. bře 2007

Jé to jsem ráda že tu někdo je 😀
Vytočená jsem ještě teď 😠
Obrna je na lžičku a v květnu jdeme zase 🙂
Tak vynechám kanavit, díky 😉

raculka
12. bře 2007

ijetka- koukám, že tvoje DR má stejnej přístup ke všemu jako ta naše 😠
Z jedné strany je teda možná omlouvá to,že mají děti naobjednaný jen na tu obrnu,takže to není klasická kontrola v poradně ?! U nás to tak alespoň bude,jen mimča na obrnu,takže trošičku bych to pochopila,že na tebe neměla čas.Ale mohla ti to aspoň nějak slušně říct. 😝
Taky myslím,že ten kanavit už nemusíš. 😉
My jsme taky pírka-ani ne 8kg a 65 cm,ale hubeně nevypadáme 😀

Holky-měří vám při každé kontrole v poradně dítka? Ta moje DR teda ne,vždycky si o to musím říct.Sama mi toho moc neřekne 😒

dashak
13. bře 2007

Čau babenky, vy mě matete ☹ Co je zase kanavit? My nic takového nebereme. A místo infadinu máme vigantol, bo nekojíme.
Mně nic o lžičce neříkali, ale budeme mít i klasickou poradnu. Bo jsme byli naposled 9.1. Lžičku si teda raději vezmu.

jita2
13. bře 2007

dashak,
mě se zdá, že ten kanavit byl na křivici, brali jsme ho jen asi první 2 měsíce a něco....
My taky nekojíme, ale máme Infadin 😉

U nás byl na obrně s malou taťka, páč já jsem byla u mé dr, brala mě šílená angína a ještě jsem kvůli ní byla na ORL 😠

raculka,
nás měří a váží automaticky v každé poradně 😉

ijetka
13. bře 2007

Holky já moc k dr. nelezu, jenom když nám něco je nebo na 6ti měsíční prohlídce a to měřili a vážili 😕

Jita2
takže malá měla jenom 3 kapičky kanavitu? Asi jo viď, když se bere 1 měsíčně 😕

raculka
vy jste pindíci 😉 já si Kubíka změřím sama a pak dám vědět, vytáhnul se, no celej tatka

dashak
no to je dost, že příjdeš mezi nás 😠 ty rekodrmanko 😀
jitka má pravdu, je to vitamínek proti křivici

zevina
13. bře 2007

holky, my byli na obrně dnes, lžičku jsme nepotřebovali, sestřička to z kapátka nadávkovala rovnou do puseny 🙂

jita2
13. bře 2007

No já jdu do poradny, když jsem zvaná na celkovou kontrolu, to je zhruba jednou za 2 měsíce 😉

ijetka,
ze začátku jsme měli dávat jednu kapku co 14 dní !! a pak až jednou měsíčně, a vysazovali jsme, už to fakt nevím přesně, ale ve 3 měs. už určitě 😉 😎

souhlasím,
dashak nás dost zanedbávala 😢 😀 😀

zevina
13. bře 2007

jo a kanavit se dává jen do té doby, než se začne s příkrmy, pak už se vitamín K získává ze stravy (na krevní srážlivost)
infadin je déčko-proti křivici, na kosti, zuby a aby se mohl zpracovávat vápník z mlíčka, dává se až do 2 let

dashak
13. bře 2007

a my ten kanavit nikdy nebrali, měli jsme akorát vigantol, pyridoxin a aktiferin na krvinky

ijetka
13. bře 2007

Opět co dr. to něco jinýho 😠

Už jsem si vzpoměla 1 kapku kanavitu týdně do 1 měsíce a potom 1kapku měsíčně do půl roka, hrabala jsem se v lékárně a našla jsem to tam napsaný 😅

U nás nějaký zvaní na prohlídku nehrozí 😠

muralena
13. bře 2007

ahoj, chtěla bych se zeptat na vaše názory ohledně sezení 6. měsíčního mimina. sám si ještě nesedne, ale při posazení mnou sedí docela pěkně, ale narážíme na jeden problém při "venčení"...už nechce v kočárku jenom ležet a dává to hlasitě najevo, když ho posadím je spokojený, ale jelikož vím, že by se asi neměl posazovat z důvodů poškození páteře nevím co s tím, osobně si myslím, že pokud máme polohovatelnou sedačku řádně vypolstrovanou, že by to snad nemělo vadit, respektive proto se ptám na vaše názory...je to trochu dilema...jezdit se řvoucím nebo spokojeným dítětem, ale nechci něco zásadně zanedbat...díky l

jita2
13. bře 2007

muralena,
asi jste si to trošku zavinili sami, když jste mu vůbec ukázali, co je to sedět, tak to teď zkrátka vyžaduje, páč už ví, co to je a samozřejmě se mu to líbí 😉 , no jinak nevím, jestli se to dá ještě nějak odnaučit, když teď chce pořád jen sedět, nebo co s tím ☹

jita2
13. bře 2007

ijetka,
taky mě to strašně s těma doktorama štve, takový zásadní věci, jako třeba jak dlouho brát kanavit,a každej ho vysazuje jinak...aspoň v důležitých věcech by se měli sejít a sjednotit..vždyť zdraví je to nejdůležitější, tam se nehraje na to, že každej má jinej názor, tam by měly být na chlup stejný pravidla 😠 , pak z toho nemáme být jeleni 😠 😉

dashak
13. bře 2007

holky, jakto že jsme ten kanavit vůbec neměli?

Ijetko, u prvního doktora taky žádná poradna neexistovala a kolikrát malou poslechl přímo u sestry 😠 Tak jsem ho vyměnila, byl to trošku problém, nechtěl mi dát kartu, tak mi nová doktorka založila novou a z nemocnice mi vyšly vstříc a poslali znovu propuštěcí zprávu nové doktorce. Ta nás ze začátku (začli jsme u ní ve 4 měs) pozývala každý měsíc na poradnu, kde nás vždycky zvážili, prohlídli, poslechli, zkoukla vývoj a tak a poradila co jíst.

Muralena, já bych ho nechala raději vyřvat, kdyžtak ho uhoupej, je to sice nepříjemné, ale snad to přežiješ. Rozhodně se dítě nemá posazovat samo, dokud si nesedne sám, tak k tomu není vlastně organismus ani přizpůsobený - páteř ani svalstvo není připravené a může dojít k deformacím.

jita2
13. bře 2007

dashak,
hlavně se neplaš, já nevím, třeba jsi místo toho měla něco jiného, já fakt nevím, jak to ti doktoři dělají, že každý "ordinuje" jinak...je to fakt hrozný 😠

zevina
13. bře 2007

dashak, klídek 🙂 v UM jsou všechny vitamínky akorát, tak jste nepotřebovaly doplňovat

dashak
13. bře 2007

Zevi, tak snad to tak je. Pamatuju, že jak byla v nemocnici tak ji dávali erevit, ale nevím co to bylo.

zevina
13. bře 2007

muralena, dneska jsem o tom sezení debatila s naší rehabilitační sestrou, jen si povzdechla, že se z toho ničí páteř, kyčle, klouby, za krkem "roste hrb" a maminy jim tam potom brečí nad čtyřletým dítětem, které má problémy se zády a už se to moc obtížně napravuje ☹

zevina
13. bře 2007

Dashak, říkala mi to sestra, bo jsme zpočátku měli kojení a UM tak půl na půl, než jsme se rozkojili naplno, takže Ivanka určo dostávala vitamínky jak měla 🙂

carodkaa
15. bře 2007

Dashak-jak jste na tom s chozeni,uz chodite??Malej vcera stal asi 5sekund bez drzeni,ale jinak porad stoji u nabytku 😉

ijetka
15. bře 2007

Ty jo vy jedete 😉 když to srovnám s naším cvrčkem....
Za chvilku bude chodit venku opřenej o kočárek co? 😅

carodkaa
15. bře 2007

Ijetka 😀
no kupodivu v kocarku ho zatim nenapadlo delat nic jinyho nez lezet,on ho ma zkratka na spani 😉 ,mame zatim hlukokej,ale predevcirem jsme zkouseli sportak,a to tam koukal jako puk,absolutne nevnimal okoli a cucel jen na nas 😅
co vy jezdite jeste v hlubokym,nebo mate uz sportak?

ijetka
15. bře 2007

Jo jo jezdíme v hlubokým, ale porušuju pravidla (holky la pardón)a dávám ho na chvilku i do sporťáku 😅

Jenom že mám pocit, že mu bude zima bez fusaku 😲

carodkaa
15. bře 2007

Ja myslim ze za chvilinku uz budete sedet,ne?Jak jste na tom s tim lezenim?Moje kamaradka si koupila desne moderni kocar,fakt peknej jenze to ma tak malou korbu,ze se ji tam ted ve 4mesicich uz nevejde a vozi ji ve sportaku,a ten jeste nejde ani sklopit do roviny jen do polosedu 😕

ijetka
15. bře 2007

NO tak my pořád nelezeme, ztroskotali jsme na čtyřech a houpeme se v před a vzad, párkrát dal kolínko, před druhý, ale nějak mu nedochází co dál...halvně je i línej dostane se kam chce kutálením.
A pár dní mi přijde, že se snaží si sednout, ale neleze tak nevím, kdyby mu neujela nožička tak sedí, nejde to popsat co vyvádí 😀

Ty moderní kočáry plní jenom to že jsou pěkný ale nic víc, hodně holek si stěžuje....navíc se mi zdají malý a Kuba by se mi do nich nevešel už dávno 😒

dashak
15. bře 2007

Čau holky, my zatím všude trajdáme, ale jen kolem nábytku, za ruce už vůbec nechce 😒 Občas se taky pustí, le jen na chvilku.
Jezdíme zatím v hlubokém, ale když je vzhůru tak jí ho někdy zvednu - máme polohovací záda, aby viděla. Což byla neeeejvětší chyba. Bo jak ho nemá zvedlý, tak ona se v tom kočáře otočí na břicho, pak si klekne a staví se. Tak ji budu muset kšírovat i když jen leží 😖
My máme korbu velkou, vnitřní rozměr je 40x80, takže si tam fajnově vegetí 😀

Ijetko k tomu lezení - my jsme na to měli z rehábek cvičení, jak je na 4, čapni ho pod hrudníkem oběma rukama spíš tak za břicho a jdi s ním takový trakářek. Abys ho donutila nakročovat těma rukama dopředu, tak ho vždycky trošku vytoč na ten jeden bok víc

ijetka
15. bře 2007

Jé tak díky za radu, to jsem zvědavá jak se bud etvářit docela se tím začínám znepokojovat, ale uklidňuju se tím že já byla taky nelezec ☹

Ty jo koukám 😕 většina dětí chce za ruce a otravujou rodiče, teda většinou to tak je? 😠

Ivanka je pěkná divoška, kouká jí to z těch jejích velikejch očíček, počkej až jima bude mrkat na kluky..... 😀

dashak
15. bře 2007

Holky, co se mi včera stalo - v klídku pomývám nádobí, malá byla v krmící židličce, ona tam občas stojí, už to neřeším, bo bych furt po ní řvala. Kšandy tam momentálně nemám, protože minule zblula celý ten potah a ty kšandy nechtěli kvůli bezpečnostním přezkám projít přes otvory, tak jsem ty přezky odpárala a ještě tam nejsou našité.

No a jak tak pomývám to nádobí, tak se otočím. že se podívám co dělá - a ona vlezená na všechny 4 na tom pultíku, kde se pokládá jídlo Myslela jsem, že mě trefí, to byl zázrak, že se to neurvalo nebo nepřevrátilo

carodkaa
15. bře 2007

tyy jo Dashak to je husty 😕 😕

ijetka
15. bře 2007

Ty vogo to jsou nerva co???
Člověk by měl mít oči i na prdelínce, to ovšem není můj případ páč moje zadnice má do prdelínky hodně daleko 😝

Jsou to živočichové, jak já byla hotová když se mi zkutálel z postele 😝