Kdy mimča začínají sedět?

kamhajek
6. únor 2007

Ahoj, zajímalo by mě kdy vaše mimče začínali sedět. Mýmu špuntovi jsou tři měsíce a kousek a už se začíná přitahovat?

raculka
2. dub 2007

dashak-tak ten nevypadá vůbec špatně a ta cena je taky fajn,tak gratuluji k dobré koupi 🙂
Já zatím jen golfáče tak pomalu okukuju.Jak už jsem psala,tak my máme sporťák,ten budu používat co nejdéle to půjde a do přírody je super.Jen potřebuju na cestování po městě nějaký lehčí kočárek-ale to až bude sám sedět.I přesto bych ale chtěla,aby taky byl pohodlný a dal se polohovat a měl nánožník.TAkové ty úplně jednoduché a levné se mi ani moc nelíbí,ani nejsou pohodlné na delší dobu.TAkže mě stejně víc lákají ty sportovnější 😎.
Ještě se chci zeptat,co malá a cvičení? My teď zatím necvičíme,chodíme na kontroly po 3týdnech.Jsme celkem rychlí ve vývoji,tak prý radši trošku zabrzdíme(leze pěkně rychle a stoupá si už pár týdnů) 😅

dashak
2. dub 2007

Tak to je Kubík šikovný, to máš určitě radost, že to trápení nebylo zbytečné 🙂
My strašně dlouho na cvičení nebyli. Naposled 13.2. Měli jsme jít 29.3., ale volala jsem tam, že jsme nemocní, tak nám dali termín teď ve čtvrtek, ale to zase nepůjdeme, protože Ivanka má nakonec bronchitidu 😝 a máme ve čtvrtek opět kontrolu a ani doktorka nedoporučuje teď žádné cvičení.
Já se přiznám, že to v poslední době pěkně šidím. A asi budu muset s tím zase poctivě začít, protože malá furt stojí na špičkách místo na celých nohách 😝

ijetka
3. dub 2007

Ahoj holky 🙂

No zrovna jsem si říkala, že dashak na nás hází bobana a zahýbá 😀 nám s holkama na jen tak o životě a ona se tu ukáže 😅 , to je dost tě vidět 😉

Golfáče vypadaj fakt dobře, udělala jsi dobře, co na to manž??? 😕 😀 Už v nich vidím tu tvou roztomilou princezničku 😉

Malej už mi taky jenom neleží, taky hřeším a posazuju ale tak jako vy

racuka měla pravdu my jsme chytrý, chceme pro mimi to nej a okolní holky nic neřeší a jsou v pohodě, já vůl se stresuju kvůli všemu 😠

jita2
3. dub 2007

Joo raculko, dnes maminy kupují golfáče příliš brzo a dávají to mimi do sedu, aniž by ještě sedělo...tak jsem ráda, že ho ještě nemám, že furt pátrám...stejně starý dobrý nafukovací kola!! Stejěn většinu času budu jezdit s naší trojkombinací kvůli nejlepšímu pohodlí 😀

Dashak,
taky gratuluju k dobré koupi, páč tehle jsem si dlouho obhlížela a má super design 😉

zevina
3. dub 2007

já už mám taky golfáčovou horečku 😀 nechcu nic uspěchat, ale nějaký suprovní, skladný, lehký, polohovatelný kočár potřebuju jako sůl, bydlíme na vesnici, to znamená, že když potřebujem na větší nákupy nebo k doktorům (v našem případě dost nahusto) k mým rodičům, jezdíme autem často, ale než bych tam rvala náš festovní, pohodlný kočár, radší malého přenesu ve vajíčku, až mám z toho vytahané ruky jak opice 😅

jita2
3. dub 2007

zevi, já jsem na tom podobně, tak až budeš mít nějaký tip, tak pískni 😀

raculka
3. dub 2007

Holky,tak navrhuju,která objeví nějaký fajn golfáč,který splňuje kritéria na kterých se shodneme ( dle vašich příspěvků 😉 ), tak šup sem s odkazem 😎 .
Já taky preferuju ten náš nafukováč,ale něco lehčího na to cestování vřele uvítám.Ale dneska světě div se-v tramvaji se chlapi skoro porvali,kdo mi pomůže s kočárem 😀 . Tak to s tou naší společností není ještě ztracené 😎

jita2
3. dub 2007

raculko,
tak to vždy potěší, potkat takového džentlmena 😀 , já jdu čoveče asi do těch těžších, aby byly přece jen trochu pohodlnější na jízdu, buď Freeline nebo chicco ct 04, mají ale 10 kg, ty chicco jsou momentálně vyprodané, budou až v koncem dubna, páč byl o ně velký zájem...ale pro vás do tramvajky radši něco lehčího, že? No jesti já to zase stokrát nezměním, kdybych brala lehčí, tak by vyhrál super kočár Jané Energy 😉

jita2
3. dub 2007

Ale jsme v SEZENÍ, tak aby nebyl průser, můžem se radši o kočárech bavit v tom TLACHÁNÍ 😀

raculka
3. dub 2007

jita2- snad mě nikdo nesprdne,já nějak už na jiné diskuze moc nechodím,ani nevím,co všechno řešíte v tlachání 🙂 a sezení vlastně s kočárkem souvisí 😎

Jinak já bych chtěla lehčí-tak do 7 kg asi max.Když mám ten sporťák,tak už opravdu něco lehčího a skladnějšího,co se dobře poponese.Nedávno jsem musela vytahat asi 15 schodů,byla to fuška.Zrovna se žádný gentleman nenašel a všichni byli najednou slepí a neviděli maminu s kočárem ( v centru Prahy) 😠
Na goflky od CHicca jsem slyšela dost chvály 😉 . I když jinak si CHicco poslední dobou nějak zkazilo pověst. 😒 . Jak už jsem psala,dost se mi líbí i Inglesiny a Peg Perego,ale to jsou zrovna ty dražší kočárky.No holt si umím vybrat 😀

jita2
4. dub 2007

raculko,
tak zas moje poznatky 😀 , peg perego má strašný malý kolečka a inglesina je většinou pro mě úzká a nejde polohovat nánožník, ale třeba by ti ta malá kolečka nevadila, ¨je to opravdu na krásně rovnou silnici.. 😉 , ale jinak jsou to obě kvalitní značky a mají dobrý ohlas 😉

ijetka
4. dub 2007

Ahoj sluníčka 😀

No holky, vy si snad nevyberete a až jo tak vám snad pošlu gratulaci 😀 😀

S těma tématama: já píšu do sezení, příkrmů a tlachání. Jo ještě bych zapoměla na holky z regionů, jinak občas zabrousím něco přečíst a občas někde něco písnu, ale věrná jsem vám 😀 😀

Někde to ani nemá psát "svůj" názor bo by vám ukamenovali 😠 😎

Myslím, že jsme se pěkně rozprchli 😒 dashak, je nám nevěrná 😅 to už jsme psali, helik je taky v tahu, mapris se moc neukáže a macejka taky, snad jenom isacek občas zabrousí. Jestli jsem na někoho zapoměla pardón nemyslí mi to 😅

isacek
4. dub 2007

Holky tak jo tady občas pročítám a dneska napíšu 🙂 .
Hodně tu odsuzujete posazování, ale co mám dělat když malá je už od mala strašně aktivní, takže teď už se začíná sama posazovat.Posadí se mi už v kočárku i v postýlce i v lehátku, samozřejmě si pomáhá, že se něčeho přidrží.
Už kolem třetího měsíce měla snahu se zvednout, doktorka říkala, že je šikovná.V kočárku už ji asi měsíc a půl musím trochu zvedat, protože jek leží tak řve a řve a pokouší se jakoliv zvednout.Takže udžet ji v leže je fakt fuška.
Vím, že má ještě času dost, ale nebudu jí nasilím zakazovat ať to nedělá, vždycky když vás tady čtu tak mám trošku výčitky ☹ , aby jsme to neuspěchly a neměla pak problémy.
Doktorka mi minulý týden v poradně sama řekla ať ji posadím, protože už má velikou snahu.

Jinak k těm kočárkům taky mám vybraný golfáč od inglesiny zippy, ale je fakt jak píše Jíta, že je dost uzký.Ale teď máme jane nomad a ten má zase ty zadní kolečka dost široká a třeba do těch starých výtahů se nejede 😖 .
Máme doktorku ve druhém patře a musím vždy kočár vydrncávat.
Tak do něj asi půjdu a budu je střídat, podle toho kam pojedem 🙂 ..

verunnecka
4. dub 2007

ahoj isacku,náš malej je taky aktivní,už v jednom měsíci se snažil pást koníky,zvedal hlavičku a teď ve třetím když mu dám ruce tak se chce zvedat a sedět.a když ho jakoby postavím tak stojí,držím ho pod pažema a snaží se našlapovat ale nevedu ho k tomu má čas.ale počítám s tím že bude asi aktivnější.

kamhajek
autor
4. dub 2007

Isacek: myslí, že když má malá snahu sama si sedat, tak bych jí v tom nějak moc nebránila. Vždyť už jí je půl roku a to hodně dětí už sedí. Já už se nemůžu dočkat až si ten náš prcek sedne, sedačka do auta(vajíčko) už mu je strašně těsný, váží 8,14kg a měří 68,5cm. Holky nemáte některá zkušenost, jak moc se dají ty sedačky od 9 do 18 kg polohovat?

jita2
4. dub 2007

Isacek,
přesně jak píše kamhajek, když má snahu sama a vidíš, že se o to snaží, to je něco jiného, tak ji nebraň, můj konkrétní případ je, že Maruška je v tomhle lenošná, nemá žádné tendence se posazovat nebo být nějak moc aktivní, tak jí samozřejmě nijak nepomáhám, ale i kamarádky, jejichž děti nebyly vůbec aktivní, tak je to tak dlouho učily, posazovaly do křesla, až se to naučily, a to je strašně hloupé, ale u tebe je to jiný případ, tak buď klidná 😉

ahoj Ivuš 🙂
to je dobře, věrnost se cení 😉 , co my by tady bez tebe 😉

raculka
4. dub 2007

jita2-díky za názor na kočárky,určitě to vezmu v úvahu 😉 . Ten náš prďola si snad sedat ani nebude 😠 . V tom kočárku už bych to uvítala,když ho mírně přizvednu,tak pořád sklouzává dolů a je tam takovej nerovnej,takže ho nepolohuju moc často.Kdyby si sedl,tak má výhled a je v pohodě 😖
Takže na golfáče máme zřejmě ještě dost a dost času 😀 😅
isaček- to tak vůbec neber,že tu jsme zatvrzelé proti sezení 😎
Jakmile se malá sama snaží a i DR ti to schválila,to je naprosto jiný případ.My máme na mysli ty maminky,které děti dávají do chodítek atd, prostě se snaží urychlit jejich vývoj a dost jim tim škodí.A vůbec-neber nás vždycky vážně, my jsme fakt jinak moc hodný holky-viď jíťo,carodkoo,ijet... 😀
kamhajek- já zatím tu větší sedačku nemám,ale co jsem četla inzeráty,tak ty sedačky se dají polohovat poměrně dost,snad skoro i do lehu-je to pravda holky?!

zevina
4. dub 2007

isacku, určitě nemusíš mít výčitky, když se dítko dostane do té pozice samo, je to v pořádku, prostě k tomu dospělo 🙂 špatně je pasivní posazování, takový ten shrbený sed s nataženýma nožkama, to pak trpí záda a může se poškodit přirozené zakřivení páteře, které později vede ke skolioze 😠
taky se nemá dítě přitahovat do sedu, to slouží pediatrům ke kontrole svalového tonusu a ne jako povel pro maminku, že má zkoušet, jestli si dítko nechce sedat ☹ to samé platí pro stavění na nožky... všechno má svůj čas a je jen na nás, aby se něco neuspěchalo a my naším přístupem nezadělaly dítěti na zdravotní problémy do budoucna 😉

ijetka
5. dub 2007

isacku
v pohodě 🙂 nás se neboj 😉 a ať děláš co děláš je to tvoje věc 🙂 a nikdo nemá právo (krom mudry) tě nějak atakovat a podobně, Natálka je šikulinda snaživá 😕

Asi tě to stálo dost odvahy sem tohle napsat, co? 😀

carodkaa
5. dub 2007

Ahoj holky 😉
jakpak se tu mate,ja sem ted nak nestiham chodit,ale musim abych prisla na jiny myslenky,manzelovi umrel bracha,bylo mu 27 a my jsme jediny pozustaly v CR,rodice jsou na Slovensku a zarizujem pohreb,a je to fakt hrozny ☹
tak zatim pa

zevina
5. dub 2007

carodkaa ☹ to je hrozné, těžko se utěšuje bolest bolest druhého, zvlášť když odejde někdo blízý... drž se, ať to všechno zvládnete

dashak
5. dub 2007

Ahoj carodko, to je mi moc líto, je hrozné, když odcházejí takoví mladí lidi ☹ 😢 Tak se držte, budem na vás myslet.

Jiťo,
píšu rozměry od Cam apollo rovnou tady, kdyby to holkám přineslo taky užitek 😉
přední kola - průměr 19cm
zadní kola - průměr 22 cm
sedačka - 35cm, nahoře dokonce 40cm
výborné jsou ty pultíky, hlavně ten na rukojeti

Není to žádný malý žebráček, myslím, že pro Marušku ideal. Normálně být tebou, zajedu do nějakého obchodu s kočárky, jestli ho tam nemají, abys mohla okouknout.

ijetka
5. dub 2007

carodkaa
brrrr, nevím co napsat 😢 držte se ☹

carodkaa
5. dub 2007

Jee holky vy jste tak hodny!!!Diky za podporu!!

isacek
5. dub 2007

Holky díky, ale stejně mám z toho divný pocit 😒 ..
Teď ještě začíná poskakovat, když si ji vezmu na sebe tak se hned postaví a začne skákat, tak je jak malý klokánek.
Mám kamarádku a ta má taky hyperaktivní holčičku a ona neumí chodit, ale jen běhá 🙂 , asi mě čeká to samé 🙄 .

ijetka,
to jo, ale co nikdo nejsme dokonalý a každý udělá občas chybu.Jen je špatné, že tuhle chybu odnese ten prcek ☹ ..

carodkaa, tak to nám je líto, upřímnou soustrast 😢 😔

vilca
5. dub 2007

Carodkaa, myslím na vás... Před rokem se při autonehodě zabil manželův brácha, tak vím, jaký to je... Tak to zvládněte... 😔

jita2
5. dub 2007

dashi,
díky moc, jsi zlatíčko 🙂

carodkaa,
upřímnou soustrast, chápu, je to velice bolestivé 😔

isacek,
fakt neměj z ničeho špatný pocit, už to, že ten pocit máš a že máš strach o své dítko, je důkazem to, že jsi pečlivá a snaživá maminka, tak se ničeho neboj 😉

jita2
5. dub 2007

dashi,
ještě jsem chtěla napsat, že ty rozměry jsou perfektní, super prostorný 😉 , chystáme se příští týden do Olomouce, je tam obrovský obchod a je tam fakt výběr, tak snad tam na něj narazím... 😉

ijetka
6. dub 2007

No Jíťulindo 😀 že bys konečně Marunce něco sehnala??? 😀 😀

isacek
no uvidíš, ty jo kamarádka z toho musí být hotová, ne??? Já bych teda byla, stačí mi malej.

mapris
6. dub 2007

ahojte holky,
ja vam nejsem neverna, nestiham, mam sestru v nemocnici. Vecer napisu vic, jdu nakrmit malou a jdu na navstevu do nemocnice ..