Kdy mimča začínají sedět?

kamhajek
6. únor 2007

Ahoj, zajímalo by mě kdy vaše mimče začínali sedět. Mýmu špuntovi jsou tři měsíce a kousek a už se začíná přitahovat?

manuka
6. bře 2007

Aha, už to vidím - chyba. Takhle se tam nedostaneš, udělala jsem za www adresou tečku, jakože konec věty a ono to pak skočí úplně jinam 😒 Takže ještě jednou www.uzlicek.cz

raculka
6. bře 2007

dashak- já myslím,že by sis klidně mohla otevřít nějakou poradnu ohledně fyziologického vývoje a účtovat si pěkné částky 😀 😉
carodkaa-díky za tipy, u nás je to to samý, hračky už nás neberou, nejlepší jsou ty kytky,mobily....., ale když má záchvat vzteku a je ospalej nebo mrzutej,tak prostě nepomůže opravdu nic a já se snažím ho nenásilně přeprat 😅

K tomu lezení-nás teď např. baví obyčejná krabice od bot 😉

jita2
6. bře 2007

dashak,
souhlasím s poradnou..i já jsem si začala dávat větší pozor s tím sezením 😉
K našemu lezení: nechce se nám ☹ 😀 😀

ijetka
6. bře 2007

Ale malá ti trénuje na kolínkách ne??? Vždyť to znáš....každej prcek je jinej 😅
Mrkla jsem do chytrý knížky a horší by bylo kdyby se v 8 měsících netočili na bříško 😉
A já jsem nelezící případ 😕 😀

jita2
6. bře 2007

Právě se tomu vždy smějem, jak řádí, když ji dáš na kolínka...to je hotová tanečnice...fakt s pohybem nemá problémy, co ta toho za den nakope...hele dělá to taky některé vaše mimi? Prostě když leží, tak mrská nohama, ale pořád...vkuse...dlouho...ale není hyperaktivní 😀

dashak
6. bře 2007

manuka, já na uzlíčku jsem zaregistrovaná a chodí mi na mail, ale nějak nestíhám otvírat teď poštu, tak jsem se nedívala 😀

Náš prďousek má dneska teplotu 38.2 ☹ Doufám, že je to od zubů 😠 Už nám leze osmý. Já si toho ani nevšimla, zdála se mi úplně v poho, ještě se doslova dusila smíchy, když jsem na ni vytáhla ovečku a bečela 😀 A taťka po koupání si ji chtěl chovat a říkal, že úplně hoří 😒 , tak jsme dali chamomillu a pak ještě raději i paralen.

Jíťo, co se furt stresuješ, každé mimi je jiné, někomu jde dřív jemná motorika než hrubá, což je přesně Marušcin případ, když umí ukázat jak je veliká a jak se má atd., na to se Ivanka vůbec nechytá, a když už, tak já ji řeknu jak je veliká a ona ukáže jak se má 😀 Jinak jsem koukala na fotečky, a malá je krásná, ty fotečky zblízka se ti povedly, u nás by to neklaplo, protože prďous nevydrží vteřinu bez hnutí 😉

ijetka
6. bře 2007

No jéje to Kubík dělá taky, chechtáme se a mě to příjde jako vélení na pláži, takový to pohodový mrskání 😀
A snaží se na kolínka sama? Nebo jenom když ji tam dáš?

jita2
6. bře 2007

dashak,
tak to vůbec není, já jsem se tím ještě ani jednou nestresla 😉 , tohle všechno já dobře vím...ale možná to z mých slov vyznělo, ale není tomu tak, beru to v klídku 😉 😅

raculka
6. bře 2007

dashak- to snad ještě není vysoká teplota,nebo ano ? Snad to bude dobré. 😉
My měli tenkrát přes 40 C a to už jsem byla docela vystrašená,naštěstí paralen čípky zabraly 😉
jíta- jo na fotbalistu si taky hrajeme 😀
Jasně,Jíťa je v pohodě,ví, že se nedá srovnávat,viď ?! 😎 . To je jako u nás s těma zubama,sice se občas juknu,jestli tam nějaký nevylezl,ale spíš ze zvědavosti,než že by mi na tom tolik záleželo. 😉
Mně naopak DR řekla,ať se snažím ho udržet co nejvíce na zemi,aby si brzy ani nestoupal ani nesedal,ničí se tím akorát záda.Tak maminy klídek. 😎

manuka
6. bře 2007

dashak, to s tím uzlíčkem bylo spíš pro ijetku, chtěla vědět co to je 🙂

dashak
6. bře 2007

jo, promiň 😉 já se až pak podívala na předchozí stranu. Jak vidíš, čtení mi dělá problém všude 😀

jita2
7. bře 2007

Čauky,
tak do dneška jsem si myslela, že mít Marušku v postýlce, když třeba něco dělám, aby mi nespadla z letiště, je bezpečný...ale mýlila jsem se...dám ji do postýlky, že si jdu něco udělat, najednou řvaní 😕 a ona celá zašprajcovaná v postýlce, na břiše..a jelikož v postýlce není dost místa, tak nechala ruku pod sebou a nemohla ji vytáhnout, nohy měla strčené křivě mezi šprušlema, tak je nemohla vytáhnout a byla celá pokřivená...a to už udělala i včera..a pak huláká a já si říkám, že je to zázrak, že si nic nezlomila ☹ ☹

jita2
7. bře 2007

Ahoj holkyyyyy,
tak jsme byli na té 8-mi měsíční a máme 9.30 kg a 73 cm, macíček 😀 😀

A doktorka říkala - hlavně neposazovat a nestavět na nožičky 🤐 😨 🙂

raculka
7. bře 2007

dashak- tak co teplotka, je to už dobré ??
jita2- gratuluju.No to nás teda válcujete- my máme na stejný věk teprve 8kg a tak 65 cm. 😀 . Ale přitom máme pěkně vykrmené tvářičky ( oba 😀 ).
Jinak s tou postýlkou,to už se nám taky párkrát stalo,ale spíš s nohama,že nemohl ven. 😒 . Asi brzo začnu používat tu plastovou ohrádku. 😉

dashak
7. bře 2007

Ahoj holky, no z té teploty jsem byla dost špatná. Jen jsem se modlila aby to bylo jen od zubů a ne žádná infekce. Ráno měla ještě 37.1 a teď vypadá v pohodě, uvidím po koupání, zase ji změřím.

My jdeme na kontrolu až 20.3. a dostaneme hned dvě očkování 😝 Tak jsem taky zvědavá kolik vážíme.
O těch postýlkách vykládal nějaký doktor - myslím že v "sama doma", že se jim nic vážného stát nemůže, že by se třeba polámali nebo tak.

Posazování a postavování nebrat 😉

Holky a jak jste na tom s plaváním, chodíte někdo plavat? My teď v sobotu máme poslední lekci, ale asi si zaplatíme další kurz, je to strašná prča a navíc má být 24.3. natáčení (i pod vodou) takže nám asi nic jiného stejně nezbyde, když už to takhle blbě (pro ně vyčůraně) vymysleli. Ale mají celkem slušnou cenu, ten druhý kurz bude stát 950 10 lekcí a 500 nám přispěje pojišťovna a do vody můžou 2 dospělé osoby s 1 mimi. Tak za ty peníze to určitě stojí.

raculka
7. bře 2007

dashak- já jsem četla,že u dětí je zvýšená teplota běžná,může to jen znamenat,že organismus se s něším pere,ale vůbec to nemusí nic být 😉 . To u dospělých prý už zvýšená teplota signalizuje něco víc ( já když mám teplotu,tak už mi je fakt zle).Tak to u vás určitě bude dobré. Třeba to může být i změnou počasí 🙂
Plavání-nějak mi to zatím přišlo zbytečné.Dokonce i doktorka na neurologii mi řekla,že to zas takový efekt nemá a že jde spíše o módní záležitost.My ještě chvilku počkáme.Ale znám spoustu dětí,které chodí a moc se jim to líbí. 😉

jita2
7. bře 2007

dashak,
my zatím neplaveme, páč byla malá nemocná už dvakrát a já měla strach, v zimním období, tak až bude drobek tepleji, tak určitě..no musí to být sranda, s těma miminama ve vodě a taky prospěšné 😉

dashak
7. bře 2007

no ono je dobré, že to mimi vlastně posiluje svalstvo a mamina tím tuplem. Protože u některých říkanek ho musíš vysmykat až nad hlavu nebo s ním v té vodě tak meleš a hážeš, že pak máš svaly jak rambo 😀 Já jsem ráda, že ji pod odborným vedením naučili samotnou plavat pod vodou, což se neztratí a je to zase nějaká příjemnější aktivita s miminem než furt jen přebalovat a krmit 😀 😝 Brácha koupil v mountfieldu na léto bazén, vychytrale si vytočil navíc 100% slevu na bazén a 14% slevu na montáž (ještě že ne naopak 😀 ) takže se už klepeme na léto až se budeme čvachtat. Loni byly super vedra, ale to byla Ivča miminečko a měli jsme koupený nafukovací bazén průměr 3m, takže spíš na osvěžení než zaplavání, vody tam bylo asi jen 50 čísel, ale i tak to bylo super. Musím říct, že prázdniny byly hned lepší, protože být s ní celé léto jen na sídlišti a nesmět ani na koupák, to by byl opruz. Zvláště v těch vedrech. Teď bude mít narozky a dneska jsem v makru zahlídla super dětské bazénky s nějakým nafukovacíma sprškama co stříkají vodu. Tak to musím příští týden podrobněji obhlídnout.

jita2
7. bře 2007

dashak,
tak to je už paní plavkyně 😉 , taky jsem právě přemýšlela, že vlastně budete mít rok, to bude určitě pořádná oslava...hele, tak doufám, že nám neutečeš do diskuze batolátek ☹ 😀

ijetka
7. bře 2007

Ahojk holky jsem tu jen na skok páč mi dávaj letiště, dneska nemám vůbec čas 😒

U dr jsme byli zbytečně páč má dovču

jita
krásná váha 😀 já to taky tak tipuju 😅 no ty kaše na noc....

raculka
vy jste prdíci, my měli v 6ti měsících 70cm tak jsem zvědavá kolik teď 😕

dashak
plávčo se zatím nekoná, nemáme to ještě dohodnutý, kvůli ekzému 😠

dashak
7. bře 2007

jíťo neboj, Ivanka bude mít ještě dlouho do batolete daleko 😀 Já tam nikoho neznám, tak budu tady s váma a pak se třeba přesuneme hromadně 😀

ijetka
7. bře 2007

No jasně 😀

carodkaa
7. bře 2007

K tomu plavani me to prijde,ze je to trosku modni vlna,driv nic,a ted najednou vsichni plavou 😕Tim samozrejme nesnizuju to,ze to muze byt i pro ditko prospesny 😉
Jen pro zajimavost vite kolik ty kurzy stojej u nas v Praze?? 13lekci po 20 minutach - 4100,-kc....takze fakt ne 😠

ijetka
7. bře 2007

No vy to máte pěkně drahý u nás je to za babku 😉

carodkaa
7. bře 2007

no to mi povidej..joo v Praze je draze 😀

jita2
8. bře 2007

Tyy jo, tak to je teda pěkně drahý..no tak to bych si taky rozmyslela 😉 , tak s Tadeáškem můžete chodit vyvádět sami...určitě to bude pro něj obrovská zábava 😉

jita2
8. bře 2007

Teda až bude třeba větší, protože pro kojence se vlastně mění ta voda, že?

jita2
8. bře 2007

Mimo jiné, malá budala dnes už v 5.00 hod. 😠 , proto tu straším tak brzo 😒

verunnecka
8. bře 2007

já taky už nemůžu usnout,taky mě zbudil malej.

ivulinka
8. bře 2007

ahojky, my taky chodíme plavat. nejdříve jsme hodně přemýšleli, jestli to není ¨zbytečné a tak.... Ted se nám to oběma moc líbí. už máme teď druhý kurz, prcek je uplně nadšený a celý týden se na tu půlhodinu těší a já vlastně taky, protože to je pro mě taky relax. Asi je to modní vlna, ale taky se děcka vyblbnou a nebojí se vody (my jsme ted porád pod vodou).
Jinak když sleduju ty ceny tak tady je to něco mezi, 12 lekcí po 30 min. stojí asi 2500,- ale s každým dalším kurzem se to trošku snižuje. Navíc jsem teď změnila zdrav. pojištovnu, tak nám snad taky něco přispějí. A je taky pravda, že bych se ze začátku určitě víc bála a určitě jsem vděčná za odborný dohled v bazénu. Navíc tam mají zábavné pásmo s básničkama a tak a to děti taky víc zaujme a jsou ochotny cokoli udělat.