Kdy mimča začínají sedět?

kamhajek
6. únor 2007

Ahoj, zajímalo by mě kdy vaše mimče začínali sedět. Mýmu špuntovi jsou tři měsíce a kousek a už se začíná přitahovat?

carodkaa
20. únor 2007

raculka je to parada,ten fotbal by mohli klido davat kazdej den 😀 ,ale nekdy me to taky pekne stve 😠
Ja myslela ze ses tady v obraze porad mas spoustu novych skelych diskuzi,prispevku a tak 🙂 😝 😎
tak se na nas jukni 😉

raculka
20. únor 2007

Já myslela,že v té postýlce klečí,nějak mi to nedošlo 😀
Diskuze čtu jen ty pro mě aktuální,někdy mě neba nebo nemám čas číst víc stránek,když jsem mimo 😀
Fotbal zrovna nemiluju,ale zase nemusím poslouchat řeči,že jsem zase na netu 😅

dashak
20. únor 2007

carodkaa, raculka, stiháte to přebíhat z těch témat? Vy se furt někde potkáváte 😀 😀 😀
carodkaa, malá taky nejdřív neuměla ze stoje zpátky, hlavně v postýlce, tak ječela ať ji přijdu sundat, ale teď si už šikovně dřepne a pak jde do sedu. U nás je největší průser to zrcadlo, furt k němu leze a oplacává se tam, tak mám strach, aby ho jednou nerozbila a nepořezala se. Nevím jestli jsem vám psala, že ta váza vedle zrcadla, co tak u ní pózovala na fotkách v albumu, tak ta už taky zařvala. Naštěstí ji stáhla tak šikovně, že ji minula, takže ji to nepořezalo. No pomalu budeme odklízet věci ze země a ze spodních linií - už stáhla na sebe i konev na zalívání, takže se samozřejmě polila. A taky mi furt utíká, sebere se a valí někam pryč. Ona si hraje vždycky s takovýma blbostma, po cestě do ložnice ji vždycky zaujme kabel od internetu, tak si k němu sedne a mlátí s ním o zem 😀

dashak
20. únor 2007

carodkaa, já taky nevěděla, že máte v albu nové fotky. Ten Táda to je teda rarach! To si ještě asi užijete 😀
Dneska je nějaký fotbal nebo co?

carodkaa
20. únor 2007

Dashak-jo jo byl fotbal tak sem se nemusela prat s manzou kdo bude na netu a mela jsem volne pole pusobnosti 😀 a stejne tak Raculka 😉
konev na sebe uz taky strhnul jen nastesti byla prazdna,on je fakt hrozny cislo,nestiham za nim behat uz ted a tak si nedokazu vubec predstavit co bude vyvadet az mu bude treba rok?? 😝
No nic moje mamka se mi jen skodolibe smeje ze ja byla uplne to samy,tak at si to uziju 😅 a manzel chodil sam v 9 mesicich..takze holt ma byt po kom 😲

raculka
21. únor 2007

Ahoj holky,nevím,jaký je dneska sport v tv,ale tolik času jako včera tu strávit nechci,i když je tu s váma fajn,ale aspoň si chci přečíst noviny když dítko usne a mám chvilku pro sebe,abych byla v obraze, jinak na té MD zblbnu 😀

Chci se vás holky zeptat,jestli už máte nebo budete vůbec pořizovat nějaké zabezpečovací prvky-na roh u zdi, proti otvírání šuplíku,do zásuvky...viděla jsem něco prodávat,ale zatím nemám moc přehled.Jak je to u vás??
Ten náš se zatím teda jen koulí,ale beztak už stihl ochutnat kytku,tahá psa,moc se mu líbí stojan s vínama.... 😀
A máte teda přes den děti občas v nějaké té ohrádce,když něco děláte? Vydrží tam nebo řvou?? A na jak dlouho je tam dáváte?
Uf,to je dotazů 😅

jita2
21. únor 2007

Rauclka,
Já mám malou buď v dohledu na letišti v ložnici, vidím na ni z kuchyně, nebo v postýlce, nebo na zemi, ale na zem ji ležící už dávat nebudu, moc se mi nelíbí to proudění vzduchu u země, tak radši na postel něčím obloženou, aby se mi nezkutálela nebo v postýlce, v ohrádce nemá prostor se přetáčet, vždycky se nějak zamotala do těch šprušlí, tak u nás je nanic...snad až bude sedět, jestli jí ohrádka bude vyhovovat...jinak vydrží skoro všechno, je to takový hodný beránek... 😉

raculka
21. únor 2007

jita2- ten dotaz byl spíš na ty už lezecí nebo chodící mimča,jestli holky doma nějak zabezpečují nábytek atd. 😉
Máš štěstí asi na hodně klidné dítko,já už malého nemůžu nechat na letišti,nedávno se mi málem skulil dolů.I když ho obložím,tak mám stejně obavy,že by to nějak překonal.😒
Zatím ho dávám do postýlky jen když potřebuju něco udělat nebo odběhnout,ale není to na dlouho,on se všelijak přemisťuje a postýlka už mu na to nestačí.Potřebuje lézt atd. I DR. mi říkala,že nejlepší je,když je hodně na zemi-dece,podložce...a má prostor pro trénování.Mám pocit,že od doby,co ho dávám na deku,tak dělá větší pokroky,když má na to prostor.Ohrádku asi začnu používat,až bude stát nebo sedět,uvidíme,jak dlouho tam vydrží 😅

jelenice
21. únor 2007

raculka,
mi jsme koupili krytky na hrany stolu,protože malý leze jak šílený a už jsme měli nehodu 😅 .Jinak ho strašně začali zajímat elektrické zástrčky,takže zítra pofičím koupit ty krytky do nich.

dashak
21. únor 2007

Raculko, máš recht. Naše už spadla z postele dvakrát ☹ Jednou u vojtění a jednou prostě neposlechla, sice se vratila, ale pak se zase rychle otočila spadla přes okraj. Takže postel u mě už není bezpečné místo. Je furt na zemi, respektive byla snad už od 4 měsíců a to byla ještě 4kilový drobeček. Fakt to má hodně vliv na vývoj a není omezené v pohybu. Zatím žádné bezpečnostní opatření nemáme, ale tež už jsme měli pár nehod, zatím jen lehčích, takže se objeví sem tam boule 😀 . Do elektriky určitě něco koupíme, no naštěstí jich moc přístupných není. Ty rohy u zdí asi řešit nebudu, největší bolístkou jsou u nás v obýváku stoly, ale jsou dost široké, tak nevím, jestli tam nějaké ochrany budou pasovat. Spíš bychom něco potřebovali na ty nohy, ty jsou taky hranaté, tak jsme už uvažovali o mirelonu co se dává na vodovodní trubky 😀 , ale to už by asi nevypadalo moc efektně 😅

Jinak malá je teda vesměs na zemi, když potřebuju tak ji dám do kempingovky a když jen potřebuju nějakou chvíli být v kuchyni a ona nechce být sama, tak sedí v krmící židličce nebo v sedačce.

Mimochodem, včera se carodkaa ptala na pokroky. Tak jsem se dneska chytala za břicho, když jsem Ivanku pozorovala 😅 Že umí vylézt z autosedačky, když není zapnutá, to už víme od vánoc. Ale ona si do ní umí i sama vlézt 😝 😀 😀 . Já ji viděla jak k ní leze, tak jsem si říkala, že si jde s ní zase houpat - ona chytne ten pásek ve středu na stahování a houpe s tím. Ale za chvilku šup a už byla vevnitř, sedla si a hrála si s kšandíkama 😅

jita2
22. únor 2007

dashak,
ta to je Ivanka opravdu šikovná.. 😉
raculka,
no to máš určitě pravdu, určitě jak už se dítko učí lézt, potřebuje prostor, kdyby bylo někde zavřné, tak se to nenaučí nebo nebude dělat tak rychle pokroky...naše by se v posytýlce taky neotočila, na to prostě potřebuje prostor, aby se mohla učit 😉 , ale ona ne a ne lézt, a to už jí to ukazujeme 😉 , no ono to přijde..je to určitě zdravý pohyb..

ijetka
22. únor 2007

Ahoj holky 😀

carodkaa
supr fotky malej je skvělej 😉 pořád se divím jakýho máte šikulu o proti našemu Kubovi 😠 😀

raculka
zatím taky nic nesháním, u dřevěný žirafi mi ulomil ucho, a vázu s bambusem jsem mu odklidila z cesty 😕

Potřebuju poradit:
sháním kaštánkovi nějakou ohrádku, taky se bojím někam se vzdálit (třebas do koupelny). Můžete mi něco doporučit, nebo myslíte že na tu chvilku ho mám zavřít do postýlky.

jita2
22. únor 2007

ijetka,
no pokud bys ji nevyužívala častěji, tak v postýlce ti chvilku vydrží, ne? Stejně už máš rošt posunutý dole, že? Takže přece vypadnout nemůže, měl by tam být v bezpečí 😉

raculka
22. únor 2007

ijetka- já zatím používám postýlku,na tu chvilku.Ale budeme mít půjčenou i tu ohrádku,ale tu začnu používat až bude sedět nebo si bude stoupat.
A nemáš tu cestovní postýlku??

ijetka
22. únor 2007

cestovní postýlku nemám 😕 , asi se na to vyprdnu a budu ho dávat do postýlky, přijde mi zbytečný kupovat všechno, je to jenom na pár měsíců.

jita2
23. únor 2007

já bych si ohrádku ani nekupovala, ale dostali jsme starší po příbuzných, ale malá, jak leží a ještě nesedí, tak v ní stejně nemá prostor se otáčet, když se tam chtěla otočit, tak se nějak napasovala do těch šprušlí a mrčela..tak je zatím na půdě.. 😉

carodkaa
23. únor 2007

raculka-mame akorat ty kryty na zasuvky,malyho totiz deesne zajimaj 😠 jinak asi nic jinyho porizovat nebudem,mozna k nasim tu zarazku ke schodum protoze po nich furt leze
ijetka-no dekuju za pochvalu,on je hrozny cislo.Jinak my docela cestujem takze jsme tu cestovni postylku poridili i proto aby mel kde spat,a ted si v ni zvykl vydrzi si tam i chvilku hrat sam 😀 kdyz potrebuju neco udelat

carodkaa
23. únor 2007

U nasich mame tu drevenou ohradku jeste po me ,ale teda nic moc .Ta cestovni postylka mi prijde daleko lepsi,tam sebou muze mlatit jak je libo 😀 a nic se mu nestane.Zato kdyz spadne v ty ohradce hned se prasti o ty dreveny sprusle a je rev ☹

dashak
23. únor 2007

Asi každá má svoje pro i proti. V cestovní sice miminko nic nebolí když spadne, ale taky tam padá častěji než ve šprušlové, protože se není kde chytit. Já se Ivance vždycky směju jak se zapírá o tu síťovinu, jednou ji snad protrhne.

carodkaa, jinak malá už začíná chodit. Kolem nábytku a když ji chytnu za ruce, tak normálně ťape. Tak se z toho asi brzo picnu 😅

carodkaa
23. únor 2007

Dashak-to je fakt ale on se asi potrebuje nejdriv naucit stabilne stat a pak ta drevena asi bude lepsi 😉
tyyy jo s tim chozinim to jde teda fakt rychle,jak je to dlouho co si stoupa?At vim kdy nas to ceka 😀

Jo pridala jsem dalsi fotky toho naseho divocha,tak se mrknete 😎

carodkaa
23. únor 2007

A mimochodem proc to takhle blbe vyhazuje z ty diskuze zpet k tematum??Pekne me to stve 😠

dashak
23. únor 2007

carodkaa, tak to jsem už napsala adminům - na modrykonik, téma přispívání do diskuze. Tak tam kdyžtak písni, že bys to taky ocenila 😉

No, malá si stoupala hned po novém roce. Na fotky kuknu 😉

jita2
23. únor 2007

dashak,
Ivanka je moc šikovná 😉 , to teď budou doma fofry..všechno pryč z dosahu 😉

ijetka
23. únor 2007

carodkaa
malej je fakt úžasnej, za chvilku ho budeš honit po všech čertech

jita2
máš móóć hezký fotky v albu, ty v rámečkách jsem neviděla jsou skvělý 😀

ijetka
23. únor 2007

No chválím a co jsem chtěla napsat, jsem nenapsala 😠

ty postýlky: ta síťovka je určitě dobrá, bezpečnější, jenom by mi asi vadilo, že se tam prcek nemá čeho chytit, tak jako za ty žbrdlinka

Když jste písali o tom uhození.....máme sedačku která má po straně dřevo, malej se kutálel, až se dokutálel k tý sedačce a prsk dal čelíčko na dřevíčko, následoval řev a já se začala smát, že si za to může sám a že takovej bolískek bude víc.....no a manža? Ten málem brečel s ním, že je to chudinka a já nevím co ještě....Hlavně si nemyslete, že ho nechám kutálet za schodů apd... to ne jenom ho nechci přehnaně litovat za pidi bolísky

dashak
23. únor 2007

Ijetko, u nás to samé. Jiřík ten je hned podělaný, já už to tolik neřeším, pač takových pádů za den vidím, že mě to už nemůže vyvést z rovnováhy. No hlavně, že se nepraští do něčeho ostrého nebo do pusy, to je tak na vyražení zubů (teda ve vašem případě ne 😀 ) nebo na rozseknutí rtu a fuj nevím čeho všeho, ani to raději nedomýšlím.

ijetka
23. únor 2007

No to vyražení zoubků u nás fakt nehro 😀 😀 pořád nic 😢 ale myslím, že se to blíží 😕

jita2
24. únor 2007

IJETKA,
my jsme našli včera třetí zoubek, taky dole, vedle těch dvou..a nahoře pořád nic...zahnízdily se dole 😀

ijetka
24. únor 2007

týýýýýýýýýýýý jooooooooooooooo 😠 blednu závistí..........ale gratuluju 😀
holky, já to vidím tak, že Kuba už bude mít holku a pak snad nějakej vyleze 😅

Dneska jsme přestěhovali postýlku do obýváku a malej v ní už vegetil, zatím se mu v ní líbí 😀

Spí se mnou tak máme i víc místa v ložnici

jita2
24. únor 2007

To já teď spím sama...manžílka jsem vyhnala dolů...páč je nemocný a chrápe šíleně, tak se nevyspím..a bez něj to bylo super..jenže jak je malá nemocná, tak mě v noci taky budí vedle z pokojíčka, no tak zas nic 😠