Kdy mimča začínají sedět?

kamhajek
6. únor 2007

Ahoj, zajímalo by mě kdy vaše mimče začínali sedět. Mýmu špuntovi jsou tři měsíce a kousek a už se začíná přitahovat?

carodkaa
30. bře 2007

jo ted k necemu veselejsimu koupili jsem Tadovi boticky,jen na doma takovy ty snerovaci backurky on z nich mel radost kdyz sem mu je nandala tak hrozne vyskal a dupal 😀 kdyz ho chytnu za rucicky a stojim za nim tak jde do predu 🙂

ijetka
30. bře 2007

carodkaa
s tím kočárem je to síla 😠 jak je možný že je neberou zpátky 😠
No gratuluju jak jste šikovný, taky jsem koukla do alba, je fešák a pořádnej šikula, bude brzo běhat sám 🙂 a já slavím úspěchy teprve s lezením 😅

carodkaa
30. bře 2007

Ijetka-protoze testovali jinej barevnej odstin potahu,nez mame my ale ze to madlo je u vsech kocarku STEJNY,nikoho nezajima ☹
pridam fotky boticek vyfotila jsem to v porovani s tatkovejma a je to vtipny 😀

ijetka
30. bře 2007

No to je fakt síla 😠

mapris
30. bře 2007

Kamhajek,
ten kocarek je pekny. Z toho si nic nedelej, Terka taky ma obcas lenivou, jinak dneska se zase pretacela na bok a kdyz jsme byli na navsteve, tak to uz zkousela i na bricho, tak uvidim, jestli to byla nahoda a nebo zacne veselo :o))

ijetka,
nesmutni, my taky nemáme zoubky a jen tak mít nebudem ..

carodkaa,
tak s tim kocarkem mne to mrzi .. Co ho hodit do bazaru a koupit jiny?

No, ja jsem si tak ze zacatku chvalila ten svuj kocar co mame - Deltim voyagerr 007 - a prestavam chvalit. On neni spatny, ale je docela tezky, a vytahnout ho do tramvaje je fuska - nastesti tou moc nejezdim ..

ijetka
30. bře 2007

No jo ale vy jste mladší 😢 uvidíme my to doženem 😉
Že by ti končily klidný časy???

mapris
30. bře 2007

ijetka,
to nevadi :o)) No, asi jo :o))

raculka
30. bře 2007

Ahoj holky, s těma kočárkama je to děs.Ale zase si říkám,stejně jich otestovali jenom pár a co ten zbytek?! Takže spousta kočárků třeba taky nevyhovuje,akorát se o tom nikdo nedozví. 😠 . Zavedla bych,aby to nejdříve otestovali a pak to dali do prodeje.Nechápu,že to tak není.Kvůli Unii se zpřísňuje kdeco,ale takhle důležitá věc,to mi nejde do kebulky 😀
Mapris-Deltimy jsou prostorný,ale možná i právě proto celkem těžký 😒 Kolik váží ten tvůj? Náš Knorr má asi 15-16kg, ale nepřijde mi těžký,jezdí se s ním super.Jen je problém když jsou někde schody,to ho nevynesu 😠

carodkaa
30. bře 2007

Mapris-no docela o tom uvazuju,jen jestli ho ted nekdo po ty afere vubec bude chtit 😅

carodkaa
31. bře 2007

Dobré ráno kóči 😀 ,
jee ja tu se prvnii,přidala jsem do alba fotečky tak se mrkněte 😉

jita2
31. bře 2007

zevi, kamhajek,
velká gratulace k pokrokům 😉

raculka,
mylela jsem na totéž, je to pravda, o spoustě kočárků ani nevíme, zda jsou závadné, protože fakt testovali jen pár 😉 , to samé s plastovýma hračkama, to by se z toho člověk musel zbláznit 😉 Takže z čeho vlastně vybírat 😠 , já se držím Italů nebo Španělů, ale samozřejmě záruka není nikde ☹ 😉

carodkaa,
super fotky!!!!! 😉

ijetka
31. bře 2007

no carodkaa
malej je mazák je kouzelnej 😉

Já teda na zprávy nekoukám, ale minule jsem mrkla na kousek a už zase uklazovali, závadný hračky 😠

mapris
31. bře 2007

raculka,
no, 16 kg. :o( Vzhledem k tomu, ze v nem Terka jeste lezi (a dlouho bude) jsem ho ani sama neodvazovala nest - mam 151 cm a asi bych si tim strhla zada. Nastesti se mi vzdycky nabidl nekdo pomoci, ale tramvaji jezdim malo kdy, vetsinou metrem a nebo nizkopodlaznim busem ..

carodkaa,
zkus nejaky bazary ... Jeee, ty fotky jsou krasny. Tada je krasnej klucik - a blondaty vlasky :o)) ty ma muj synovec a to je pry vzacny :o))

holky,
zavadny je asi vsechno, to si nevyberete ... :o(( Ale v necem se ty deti vozet musej, z neceho jist a z neceho si hrat ....

kamhajek
autor
1. dub 2007

Tak a teď už se na břicho přetáčí pořád.
carodkaa: móóóc krásný chlapeček!!!!
Z tou závadností je to pravda, to by jsme nesměli nic.
carodkka: To je něco k těm kočárům:
zpProdám luxusně vybavený kočárek BBC TRACKER URBAN, viz popis u předchozího inzerátu z minulého týdne před médii proběhlou zprávou o závadnosti jednoho z typů kočárků BBC.
Z důvodu svědomí, sama mám děti - nenabízela bych nic, o čem bych věděla, že je závadné:
Kontaktovala jsem Českou obchodní inspekci - telefon 296 366 219, 296 366 215 nebo 137, a Vispu Náchod, zástupce firmy BBC na našem trhu - telefon 491 433 544, Tel./Fax: 491 433 545, Mobil: 603 530 047, 603 530 048 vispa@vispa-nachod.cz, a dozvěděla jsem se následující -snad z několika zkoumaných typů kolekce 2006 zn. BBC nevyhověl pouze typ STYLE AT a to pouze jedna komponenta jeho sportovni sedacky. Mohu-li to posoudit, STYLE AT patří k levnějším variantám fy BBC, pravděpodobně zde by mohl být zakopán pes, stejně jako u závadných levných polských kočárků, o nichž se studie zmiňuje.Kocar tracker splnuje normu roku 2003, kdy jsem ho zakoupila. To uz se 3 roky resila otazka ftalátů. Jedine plastove je madlo na sportaku, plast cerny, ohebny, ale nelepivy, neleskly. Navic to mam potazeno fleecovým návlekem vlastní vyroby, venuji. Kocar Style AT mel mit snad cire pruhledne hladke leskle madlo. Zůstávám i nadále v kontaktu s ČOI a chtěla bych zjistit vše, co se týče závad na jednotlivých zkoumaných kočárech, plus jsem jim nechala data tykajici se kocaru tracker.
Ftalaty a formaldehyd nas bohuzel stale jeste obklopuji na temer kazdem kroku, od kabelek, pres prostirani, parfemy, az po lino na podlaze. O davkach, obzvlášť ve starších věcech, nemluve. Ftalaty nesmi obsahovat nic, so si davaji deti do ust, protoze ty se z PVC mohou slinami vylouhovat. I když některé studie uvádějí, že některé druhy ftalátů, jichž je velká rodina, se mohou uvolnit i do ovzduší, protože jsou těkavé. viz www.bebecar.cz ; http://kosmetika.doktorka.cz/ftalaty-parfemec h/ ; http://bezjedu.arnika.org/clanek.shtml?x=1347 40

carodkaa
1. dub 2007

Holky dekuju moc za pochvalu Tadi,jee to se hezky posloucha,jsem ted pysna matka 😀 😎
Kamhajek-diky za vycerpavajici prispevek k tem ftalatum,ja jsem taky mluvila s coi ,je tam problem jen v tom madlu,tak ho holt necim posiju no 😅 😉

jita2
1. dub 2007

kamhajek,
tvůj příspěvek je pěkný a máš úplnou pravdu, že nás obklopuje ve spoustě věcí, které třeba používáme a v daleko větší míře ☹ 😉

raculka
1. dub 2007

carodkaa- teda musím dát holkám za pravdu, Táda je opravdu fešák 😉
A jak už pěkně sedí! To u nás sezení pořád nic ☹

ijetka
1. dub 2007

raculka
neboj to přijde, vzpomeň si na nás dvě jak jsme chtěli furt aby Kubíčci lozili a teď jak vzpomínáme na starý časy 😉 ale zase to bude něco jinýho, viď???? Ty jo to by bylo kdyby jsme vás předběhli 😅

jita2
1. dub 2007

raculka,
my taky nesedíme, i když tento týden jsme začali posazovat do kočárku občas...ono pro zádíčka je lepší, když sedí později 😉

raculka
1. dub 2007

No jo holky,vždyť já vím,že je lepší se vším začít později,ať se kostřička vyvine tak jak má... 🙂
Ale jestli bude Kub po mně, tak nebude sedět vůbec a bude jenom lítat 😅 . A ono už to stačí takhle,že nevydrží na místě.Takže si říkám,kdyby seděl,tak si třeba chvíli vydrží hrát a nechá mě taky v klidu něco udělat 🙂
Ijet- no v něčem už jste nás určitě předběhli 😀
Jita2- posazuješ úplně nebo jen tak do pololehu-sedu?Já polohuji občas,ale jen tak mírně,DR mi řekla,že mírný úklon (ne větší než 45%) nevadí. 😉 .
Holky,my tady s tím děláme takové obštrukce,a jiné maminy už od 5.měsíců strčí dítko do chodítka nebo ho celý den mají v šátku,což je určitě 100x horší než ho na hoďku zvednout v kočárku,aby mělo rozhled 😉

jita2
1. dub 2007

Já posazuji tak do toho polosedu, dvakrát už seděla úplně, ale to jen na chvíli, ale jinak tak asi jako ve vajíčku v autosedačce.
Zase máš pravdu, žë jiné maminy posazují už mnohem dříve a hlavu si z toho nedělají, ale každý je holt jiný (jako třeba dnes ve výměně manželek 😀 ), ale já jsem moc spokojená s tím, jak to dělám já, páč si myslím, že dělám to nejlepší a nejzdravější pro své dítě..vlastně tak jako každá z nás 😅 😉

carodkaa
2. dub 2007

Raculka-Tada sedi,ale rozhodne si hrat nevydrzi,stejne radsi leze,otevira supliky,vyhazuje veci apod. 😅 ja neco stiham udelat jen kdyz spi,a nebo tak pul hodinky po jidle to vydrzi v ohradce,ale to je vse 😖

jita2
2. dub 2007

To vyhazování šupllíků znám od kamarádky, to snad dělá každé mimi, když už je trochu schopnější, to je pak opravdu velká lítačka a člověk nic nestíhá 😖 😉

raculka
2. dub 2007

jita2- jasně, že my děláme určitě všechno nejlépe 😀 škoda jen,že naše maminky a tchýně si to asi nikdy nemyslí 😝 😠 😀
carodkaa- tak to jsi mě teda moc nepotěšila 😅 . Já se celou dobu uklidňuju tím,jak dítko až bude sedět,tak bude si bude v klidu hrát 😀 .NO ale vážně tomu zase tolik nevěřím,ten náš divoch kliďas asi nebude.

Taky si někdy holky říkáte,že jste celý den doma a přitom ani nemáte doma pořádně uklizeno? Já teda často,ani nevím,jak ten den vlastně uteče 😅

jita2
2. dub 2007

raculka,
taky si to říkám, teď zas strávěný celý den venku na zahradě, dělala se tentokrát zahrádka, sázeli semínka atd., ještě jsme byli ve městě podívat se na sporťáčky a den tak nějak rychle utekl, že se doma nic nepodělalo 😒 😉

jita2
2. dub 2007

Dnes, jak jsme byli venku, tak jsem malou na chvíli posadila do toho polosedu, ale byla hodně nakřivo, se mě zdálo, že ta zádíčka má nějaká kulatá, tak jsem ji radši položila úplně, naštěstí to vydržela, páč když ji posadím úplně, tak mám zas špatný svědomí, že ji posazuju, když ještě není čas...nasedí se ještě až až...tak si říkám, že je tohle takový blbý období, kdy už by z kočárku chtěla vidět, ale přitom ji nechci zádíčka zatěžovat, tak musíme zhruba ten měsíc ještě vydržet..vyplatí se to 😉

dashak
2. dub 2007

Ahoj holky, já teda v poslední době nějak nestíhám, takže moc nečtu, co pisálkujete 🙂
Jen k tomu sezení - Ivanka mě teda nakonec donutila koupit další, v pořadí už 4. kočár 😀 Jsem s ním spokojená, koupila jsem si nakonec v bazaru, kde jsem šla jen tak na čumendu, malou jsem tam posadila a jezdila jsem i s ní a dalo se to řídit jednou rukou 😀 , tak jsem do toho šla. Je to Cam apollo, malé se v tom očividně dobře chrupní a v sedě má taky super rozhled.

raculka
2. dub 2007

Dashak-no já jsem si říkala,copa je s tebou 🙂 Doufám,že už jsi v pořádku a chodíš na procházky. 😉
Nemáš ty náhodou zálibu v kočárkách? Někdo má vášeň pro boty,tak třeba ty máš kočárkovou 😀 . A jaká má kolečka,je to klasický golfáč? Jestli si můžu optat,na kolik přišel slušný kočárek z bazaru?

raculka
2. dub 2007

jita2- no vidíš,ty alespoň jsi aktivní na zahrádce,to je taky domácí práce 😎
Jestli ti malá nebrečí,když leží,tak asi opravdu není nutný ji zatím dávat do toho polosedu.Náš divoch venku většinou spí,ale když se vzbudí a chce koukat ven,tak ho zvednu.Zase tak velké výčitky z toho nemám 😉
Poslední dobou se rozmohla móda takových zvláštních kočárků-přijde mi,že ty děti tam snad ani neleží a přitom jsou to malá mimča. 😕

dashak
2. dub 2007

Raculko, právě, že to není klasický golfáč. Ten máme a zdá se mi to ještě brzo, Ivanka je ještě malá a chce si venku zdřímnout, což v golfáči nejde a navíc má blbou střechu.
Hodím ti tu link, ať víš jak vypadá - my máme ten 14009b a přišel na 1800 se zárukou do srpna 2007. Já jsem měla na to požadavky - aby to šlo polohovat do lehu, mělo to klasickou boudu a nánožník. Ten se mi sice zdá trošku jiný odstín než je celý kočárek, ale účel splní. Hlavně mě fascinuje ten pultík na rukojeti. Ten náš má akorát dost ojeté kola, ale jinak jezdí skoro sám 😀 Akorát si nemůžu zvyknout, že nedělám na malou opičky 😀
http://www.petto.cz/shop/?s=produkt&id=617