Kdy mimča začínají sedět?

kamhajek
6. únor 2007

Ahoj, zajímalo by mě kdy vaše mimče začínali sedět. Mýmu špuntovi jsou tři měsíce a kousek a už se začíná přitahovat?

carodkaa
23. bře 2007

Ahojky holky 🙂
vzdyd vy jste vsechny tak pekny baby 😀
Ja ted zase mam o 7kg min nez jsem mela pred tehu a kam vlezu tak mi vsichni rikaj jak jsem vychrtla 😠 ,kdybych par kilo pribrala nezlobila bych se,predtim kdyz jsem mela vic mi bylo daleko lip 😖

dashak
23. bře 2007

carodkaa, já to samé 😀 Sice ne 7kg, ale takové 4kg určitě a prý mi to vůbec nesluší 😀 😀 😀 Prdel zůstala a prsa někam zahučely 😀 . V práci na mě zírali jak na přízraka, byla jsem tam dycky za kozatku a teď to vypadá jak lentilky pod kobercem 😀 😀

Ale jinak je tahle debata ještě furt o sezení neee??? 😀 😀 😀 😀

jita2
23. bře 2007

😀 😀 😀 to se teda povedlo, ty příspěvky 😀 😀

carodkaa
23. bře 2007

dashak-ty lentilky se ti povedly 😀 😀
no ja zatim kojim ta to neni tak hrozny ale az prestanu tak taky cekam propad 😀 😀

ijetka
23. bře 2007

😀 😀 😀 😀 😀
holky vy jste takový zaháňky depresí 😀 😀

Vy vagy dashak a carodkoo jak jste to udělaly že máte míň??? 😕
Lentilky pod kobercem znám.... 😀 zlytý časy když byly nacpaný mlíkem ☹ to jsem byla jako Doly Buster a teď???? Jako koza struky 😅

Jinak se tu probírá všechno je to sezení, ale já sem píšu pokusy o lezení 😅

raculka
23. bře 2007

teda tady se to zase zvrhlo 😀
Tak to jsem zvědavá,jak dopadnu já po ukončení kojení.Myslím,že to budou velký věšáky 😅 😠
Je zvláštní,že u holek co znám a měly menší prsa,při kojení jim pěkně narostly(k velké radosti jejich partnerů),ale po kojení jim snad ještě víc splaskly.Trošku potvůrka to příroda 😝

carodkaa
23. bře 2007

ijetka-ja ti ani nevim nak to slo samo 😅 ,taky dost chodim s malym ven na prochazky,kdyz je hezky tak treba i 4 hodky denne,do toho se obcas nestihnu nasnidat,jsem nevyspala a je to,ale radsi bych mela tu vahu co pred tehu ted si pripadam naka slaba 😖

ijetka
23. bře 2007

raculka 😀 😀 😀 já tam měla prd mi zůstane ☹

NO já jsem taky věčně utahaná, říkám, že mám už 2 měsíce jarní únavu, taky lozím venku, a tak....no jenom že já to asi doháním tím sladkým ☹

raculka
23. bře 2007

ijet-aspoň nebudeš vypadat jako indiánská babka ( zřejmě já v budoucnu) 😀

Holky,taky vám ty prcci dávají poslední dobou nějak víc zabrat? Já mám teď takové období,že jsem unavená rozhodně víc než třeba před 3 měsíci.Jak začal lézt,je to divočina,pořád někde šmejdí,takže ijet,fakt nespěchej 🙂
Taky s tím vařením je práce navíc 😠 . No já se na něco chci zeptat,ale radši přeskočím na příkrmy,ať to nepletu,stačí,že jsou tu ty lentilky 😀
Jinak např. dneska jsem zjistila,že jsem ani oběd nestihla a ve 4 se mi konečně povedlo sníst rohlík,malej dneska měl nějakou vzteklou,tady leje,tak jsme odp nešli ven a doma je s usínáním velkej problém.Postaví se v postýlce a je to. 😠
Carodkaa-taky Táda místo spaní pořád stojí v postýlce a načumuje?? 😕

ijetka
23. bře 2007

Ráčku pamatuješ jak jsme se na to těšili 😀 ? No u nás to taky začne párkrát už popolez sám tak uvidím, a taky mám podit, že se snaží něčeho chytat jakoby se chtěl postavit 😕 takhle to bylo u mě když jsem byla malá 😒

raculka
23. bře 2007

ijet,tak to u vás vypukne co nevidět.Jak začne lézt,tak to půjde rychle.U nás je teď velké období pokroků.Staví už se běžně o nábytek,v postýlce ráno už stojí a čučí.Taky už nám lezou horní zuby,dole už taky něco vykukuje.Prostě je plodné období.
Třeba váš Kubík nebude lézt,ale rovnou stát.Jak to máte se sezením??
My zatím nic,ale občas už snahu vidím.I když možná bude taky dřív chodit. 😅

ijetka
23. bře 2007

Jé tak gratuluju k zoubkům 😀 a zároveň smutním páč jsme jediný bezzubí 😢
No docela jsem koukala, protože dělal něco jako by si chtěl sednout, nějak se tak otáčel a kdyby se zasnažil ještě o kousek víc tak by seděl, valila jsem oči 😕

mapris
23. bře 2007

ijetka,
díky... Včera to bylo fajn, dlouho jsem se takhle nepobavila, a mám i nové cd s podpisem :o))) Akorát jsem přišla v půl 1 a Terka mi ráno v půl 5tý dala budíček, ale pak jsme spali do půl 9tý ... Ale stejně jsem hotová a asi to půjdu brzo zalomit .. Nesmutni, taky jsme ještě bezzubí :o))

ijetka, macu.k
No, já naštěstí shodila všechno a teď mi občas tak kilo lítá nahoru a dolů ale zatím se furt držim, i když je pravda, že si denně neodpustim kafíčko a k tomu nějakej šáteček nebo něci :o)) Čokoládu miluju, ale moc jí nejim, protože se po ní osypávám .. Já radši sladký víno :o))

carodkaa,
týýý jo, co bych za to dala mít o 7 kg míň :o((

dashak,
nezoufej, já jsem taky byla za kozatku a teď zas uvažuju, že si budu kupovat podprsenky s kosticí, páč mi ti prsa nějak visí a to nekojím :o((

holky, asi založím nový téma, zjišťuju, že se v každým tématu vždycky odbočí... Jdu na to :o)) Brooouu

zevina
23. bře 2007

není nad zvrhlé téma 😉 nedá mi to se nepřidat, sice mám o 2 kilča míň než před těhotenstvím, ale stehna a pozadí-ty jsou pravé slovanské 😅 až dokojím, mám obavy, že v pušapce bude jen skoro nic a molitan 😀 😀

ale abych se vrátila k pohybu, holky, kdy jste snížily matraci v postýlce? Jiříkovi se už docela úspěšně daří setrvat na kolínkách a kolébat se, tak je asi nejvyšší čas, než zjistí, že se to dá provádět i v postýlce...
zatím se akorát ve spánku přetočí na bříško a po čase začne ječet, že nemůže zpátky a "klikuje" pod duchnou, teď jsem ho byla převracet už podruhé 😅

mapris
24. bře 2007

zevina,
no, mně se zatím ještě vůbec neotáčí .. Jen když jí opřu o polštář, abych jí nakrmila (jsem na UM), tak by si nejradši sedla, ale to je ještě brzo. Tak si říkám, jestli není zaostalá, když se neotáčí ..

ijetka
24. bře 2007

mapris neboj určitě zaostalá nebude 😉
některý dítko je rychlejší a některý pomalejší, třeba Kubík se teprve snaží o lezení a carodkyy Tádik bude ťapkat 😅 a je asi o 1-2 týdne starší

carodkaa
24. bře 2007

ijetko-nestraaas 😀 jen at co nejdyl leze 😉

ijetka
24. bře 2007

No myslím, že to máte za pár 😅

U nás nevím nevím, fakt se snaží tak uvidíme 😒

raculka
24. bře 2007

mapris-opravdu nikam nespěchej,ten náš byl taky spíš pozadu a teď naopak už by si chtěl stoupat(bylo nám 8.měs.) a naopak to dle DR není moc dobře takhle brzy,ale jak ho udržet na zemi ?? 😅
Znám pár dětí stejně starých jako je ten náš a každé dítě je opravdu úplně jinde.Jedno už sedí,ale neleze,a dalši dokonce ani nesedí ani neleze , ale zase je šikovnější na jídlo,pití,broukání atd. 😉
Ale co ti určitě můžu doporučit(nejen tobě) - dávat malou co nejvíce na zem(nevím,kde ji máš přes den), na deku nebo podložku.Co znám děti od kamarádek,tak ty je dávaly do chodítka nebo lehátka (myslím skoro pořád)a pak se diví,že vůbec děti nelezly.Proč by taky lezly?! V klídku si sedí a mají přehled.Ale přitom lezení je velká průprava na to sezení a chození,posílí se pěkně svaly.Takže co nejvíc příležitostí pro lezení 🙂
No zní to,jako že chytračím,ale to tak prosím neberte 😀

carodkaa
24. bře 2007

Raculka-k tomu stani v postylce,on ma posledni dobou tendence uprostred spanku,lehat si na brisko,a potom se rovnou zveda na ctyri(furt jakoby spi 😀 ) a chyta se sprdlin to ho uz probere a zacne hrozne brecet,mnout si oci,ze vlastne asi chce spat 😅 ,tak ho polozim a zase spi,takhle to ted dela tak 3x za noc.. 😅

ijetka
24. bře 2007

Jé holky no Kubík má taky záchvaty v noci, spí se mnou ale nějak se probere, nebo když vrnká je jako v polospánku a taky hup je na čtyřech a kňučí pak mu jako dojde co dělá a svalí se 😅
Nevím co to je 😕

carodkaa
24. bře 2007

Ijetka-no aspon ze nejsme sami 😉

raculka
24. bře 2007

carodkaa- Tadýsek je kvítko 😀
Náš kluk spí taky na břiše,zadek má nahoře a hlavu natlačenou úplně v rohu postýlky.Vůbec nechápu,jak takhle může spát. 😅
A jak ti prosímtě spí ve dne v postýlce? Já ho nemůžu doma ve dne uspat,pořád si stoupá,i když je unavenej.A ve stoje zatím spát neumí 😀 . Takže pořád se radši štracháme někde venku,než se doma zlobit. 😠
ijetka- vy to máte zase jednodušší,že je v posteli vedle tebe,tak ho rychle uklidníš a hlavně si v 5 ráno nestoupá v postýlce 😵

ijetka
24. bře 2007

raculka
máš pravdu ale začínám být rozlámaná, šmudla začíná být velkým pánem 😀 ale fakt je že bych neměnila 😀

mapris
24. bře 2007

raculka,
mám malou přes den v cestovní postýlce, a když tam nechce být, tak když potřebuju uvařit, tak jí mám na dece na zemi a nebo na sedačce.

dneska při krmení (je opřená vždycky o ten kojící polštář), se strašně vztekala a sedala si .. Ležet nebude, a když jí chovám zádami k sobě, tak se furt naklání a tak. Ale otáčet se na bříško to neee, ale na bok už jí to jde dobře ..

carodkaa
24. bře 2007

Raculka-pres den mi v postylce nespi nikdy to nez bych ho uspala prisla bych o nervy a za 5 minut by byl stejne vzhuru 😠 Tak s nim jedu ven tam okamzite usne a pak kdyz je hezky rada se klidne hodku projdu,a kdyz ne odepnu korbu a soupnu ho na balkon.A takhle spi furt 2x2hod denne

raculka
24. bře 2007

mapris-jak se otočí na bok,tak už to bude rychlovka 😉

carodkaa-tak to jsme na tom stejně,my jsme taky pořád venku.Na balkon jsme ho nenaučili(mám to blbý s kočárem),takže občas by se mi přece jen šiklo,kdyby spal v postýlce doma i přes den.Třeba když si potřebuju něco doma udělat,nebo je venku fakt ošklivě. 😲
Když jsem byla marod,tak to bylo doma o nervy,že jsme nešli ven.Jinak já ven chodím ráda,stejně bych doma nevydržela 🙂

zakarin
24. bře 2007

náš malý uměl všechno celkem brzy,jen do toho sedu se mu moc nechtělo. Uměl se dřív postavit než se posadit. Posadil se až ke konci devátého měsíce. Jo ale každé dítě je jiné 🙂

dashak
25. bře 2007

Čau kočky, tak jsme včera přivezli ohrádku od známých.
Můžu všem doporučit. Je to mnohem lepší než ta kempingová postýlka, kterou jsme doteď používali. Je to rozměr cca 1x1m. Dovnitř se dává ještě polstrované dno, aby to nechladilo od země a na to jsme položili deku.
Malá je v tom spokojená, je to nižší, takže z toho lépe vidí, může si v tom sedět, lozit, chodit dokola, protože se krásně přidrží šprušlí.

jita2
25. bře 2007

raculka,
souhlasím s tvým názorem, že dávat dítku prostor na lezení, nejlepší je to opravdu na zemi, na nějaké podložce, tam se to učí nejlépe 😉 , je to daleko rozumnější, než dítko rvát do chodítka 😉

dashak,
myslíš, ta klasická dřevěná ohrádka? Tu ¨jsme zatím dali na půdu, malá jako ležící v ní být nemohla, páč se vždycky někde bouchla, ale tak ji snad možná zase vytáhneme, až bude někdy sedět 😉

Jinak sezení zatím taky u nás nefunguje, hlavně proto, že ji to neučím a netrénuju, opravdu jí ty zádíčka nechávám pěkně v klidu 😉

Co se týče spaní, malá usne kdykoliv a kdekoliv, když se jí zkrátka chce, když si hraje na posteli, tak když príjde její čas, tak vytuhne, dám jí čajík a ona se tím krásně uspí...a venku spí taky jedna báseň 😉