Kdy mimča začínají sedět?

kamhajek
6. únor 2007

Ahoj, zajímalo by mě kdy vaše mimče začínali sedět. Mýmu špuntovi jsou tři měsíce a kousek a už se začíná přitahovat?

carodkaa
28. únor 2007

Jita2-tyy jo uz treti?Tak to my jsme tezce pozadu 😀

raculka
28. únor 2007

gratuluju všem zoubkařům 🙂 my pořád nic 😀

no vidíš jíťo, tak vy jste sice větší lenoši na lezení,ale zase už máte čím kousat 🙂
carodkaa-zrovna jsem dneska koukala na nějaký plán,jak zhruba asi vypadá vývoj(samozřejmě je to individuální) a stoupat si má dítě prý kolem 10.měsíce,takže Tadeášek je hodně napřed 🙂

Vztekají se vám dětičky,když třeba jdete do vedlejší místnosti,nebo se jim nevěnujete? Ten náš si pěkně vynucuje pozornost,občas je to těžký,když potřebuju něco udělat a on mi do toho křičí(spíš řve). Co ty vaši,jsou samostatnější nebo taky závisláčci?? 😅

zevina
28. únor 2007

my to máme vyřešené tak, že všude po bytě máme "ležení" z dek s hračkama, tak malého podle potřeby přemístňuju, zahraje se i sám, když mu povídám, zpívám, nebo na něj občas juknu zpoza židle, to se může smíchy potrhat 😀 idylka přestává ve chvíli, kdy potřebuju na záchod, nebo mám šíleně opatlané ruce třeba od těsta... střecha nám nadskakuje, jak se dožaduje pozornosti 😉

jita2
28. únor 2007

Naše zatím neví, co je to vztekání, ale podotýkám, zatím, 😀 , nevadí ji, když je sama, nebo když odejdeme..teda někdy taky chce být s náma, ale zatím je klídek 😉, to přijde asi, až bude větší 😉

carodkaa
28. únor 2007

Raculka-jak uz jsem jednou psala myslim Ijetce,manzel chodil v 9mes,a ja koukala na stary fotky a ne jedny je mi 7.mesicu a taky tam stojim v ohradce 😀 takze tu aktivitu asi zdedil..
Jinak Tada taky neni moc samostatnej,teda jak kdy..kdyz je vyspinkanej,najedenej a spokojenej tak si klido i hodinku hraje sam,jenze jakmile je uz trosku mrzutej,nebo ma za chvilku papat,tak nesnense abych se vzdalila ani na krok 😀

dashak
28. únor 2007

Naše je teda závislák jako prase 😖 , stačí jak zalezu za dveře a už spustí, ale já ji nechám, ona to jen zkouší a za chvilku na mě zapomene 😀
Stavět se začala v 9. měsících, teď už ťape, sama ale zatím ne, jen když se něčeho přidrží. Ale už třeba pár vteřin vydrží stát i bez držení.

ijetka
28. únor 2007

Ahoj holky

carodkaa
velká gratulace k zoubku 😀 my nic ☹ dneska jsem ani neťukala, páč je mi jasný jak by to dopadlo 😕
Moc se těším, až vyleze a já vám to taky napíšu 😅

Kubík patří taky mezi závisláčci, ale jak kdy. Někdy si vystačí dlouho sám, ale nemá rád když dyndá a vzbudí se a vidí někoho jinýho než mě. Když je to v kočáře je to oki, ale jinak běda....

S pohybovou aktivitou je to stejný, ale trénuje pilně. Dneska byl na kolínkách každou chvilku 😀 ale na Terču a Táďu nemáme 😠 😀

ijetka
1. bře 2007

Tak holky náš frajer zjistil, že se dá vytahovat šuplík u komody 😠 tak teď je pořád slyšet chrt chrt a to malej otvírá a zavírá 😕
Je to živočich 😀 😀

dashak
1. bře 2007

ijetko, s tím kočárem, to jsem si trhla včera pěknou ostudu 😀 Babička s malou mi jely naproti do práce, já pak šla domů pro penízky a oni zůstaly před barákem. Ivanka ještě spala. Jak jsem vyšla, tak jich nebylo, tak jsme se naháněly kolem baráku (každá jsme byla vždycky zrovna na té opačné straně 😀 ) a když jsme se konečně potkaly, tak mamka tam měla bývalou kolegyni z práce. A ta mi říká - ona se tak krásně zubí 😀 a já na ni koukla do toho kočáru a ona začla natahovat 😕 Tak to vypadalo, že s ní dělám doma bůhvíjaké psí kusy a že mě nemá ráda 😀 Pak už se zas řechtala jak oslík, ale doma ke mně nechtěla 😲 , jak jsem si ji vzala na ruky hned brečela a natahovala ruky k babičce. Že by byla nakakaná, že ji opouštím a chodím vydělat penízky???

ijetka
1. bře 2007

No to víš, že jo a taky že jí ujídáš přesnídávky 😀 😀

wildovka
1. bře 2007

ahoj maminy"muzu k vam?
mam 8.mesicniho chlapecka!zacatek 8.mesice(8.2) zacal sam sedet(kdyz jsem ho posadila)ted zkousi sam se vytahnout na rucickach,ale nejde nam to.
ale co me trapi,ze se vubec nepokousi lezt,kdyz je na brisku tak se maximalne vytahne na rucickach a prevaluje se a to je vse!jiank se uz stavi na nozicky.doktorka me chce poslat na nejake cviceni??"jo a s tim vztekanim,to je des!mam snad nejvetsiho vzteklouna a nervacka!no on ma bytpo kom,tak ze se tomu moc nedivim! 🙄 😀 ale jak mu neco nejde.nebo se mu nebenuju ,tak dokaze kricet,hazet sebou!a kdyz ho mamna ruce tak zacina i stipat a kousat!ale zatim nema cim!nemame totiz ani jeden zub!!!!a za tyden nam bude 9mesicu! ahoj lenka

jita2
1. bře 2007

No snad až půjdu za chvíli na 8mi měsíční kontrolu a doktorka zjistí, že malá neleze, snad mě nepošle taky na cvičení 😠 , nevidím důvod, pokud je dítě jinak zdravé, vidí, že je i pěkně pohyblivé, tak bych se nebála toho, že neleze..je pravda, že některé děti nelezou vůbec a rovnou chodí..je to individuální, ale podle toho, co říkáš, je pěkně pohyblivý, takže asi nehrozí, že by byl nějakej nepohyblivej..naše malá nemá náznaky lezení, ale jinak je pěkně pohyblivá, tak to neřeším, když se jí nechce lézt 😉

dashak
1. bře 2007

však lozit začínají až kolem osmého měsíce. Akorát si wildovko udělala chybu, že si ho ty posazovala. To se dělat nemá, ale to už jsme tady jednou vášnivě rozebírali 😀 Taky je pravda, že dítě musí být co nejvíce na zemi a nenutit ho dělat věci, na které není připravené (sednout si musí samo, pak se dá říct, že sedí, ne když ho rodiče posadí). A pak taky když sedí, má trošku jiný pohled na věc a tudiž ho moc nenutí se hýbat.
My na cvičení chodíme, už teď jen zřídka, ale dříve každých 14 dní. Je to strašná pomoc i když u toho trpí mamina i mimino. Ale to spíš trucuje než trpí a trpí máma, protože musí poslouchat ten jekot 😀

Ijetko, neříkej mi, že sis nikdy nezobla přesnídávku 😉

raculka
1. bře 2007

S tím lezením-prý by to měli zvládat tak kolem 9.měsíce,takže holky klííd 😉
Vždyť některý dítě třeba chodí až v 16.měsících,jiný v 8., to se prostě nedá srovnávat 😉
Jíťa má opravdu hodné,klidné dítko 😀 , to se o tom našem vzteklinovi říct nedá,rozčiluje se snad u všeho 😀 😠 . Teď jak zvýšil svůj pohyb po bytě,tak se zase vzteká,protože mu třeba nedovolíme jíst časopis,kytku...atd 😀
Taky jsem vypozorovala,že když mě malej nevidí,tak se za chvíli zabaví,ale když projdu okolo,tak to začne nanovo 😅 . Někdy vydrží sám v pohodě si hrát,ale někdy se zase vzteká,i když si jen na minutku odběhnu.
dashak-tak to se malá pěkně předvedla...asi byla naštavaná,že jsi jí nechala babičkám...to u nás je to občas tak,že malej je u manžy a když mě vidí,tak začne brečet,tak nevím,čím to 😅
Nějak se mi teď malej hrozně vzteká u cvičení,nevím,co s tím, protože pak ten cvik děláme úplně špatně,když se přitom celej kroutí 😖

dashak
1. bře 2007

raculko, prostě ty naše dětičky na nějaké cvičení prdí 😀 A co teď cvičíte?

raculka
1. bře 2007

dashak-teď jsem na boku,upravujeme záklon hlavičky,pořád jí cpe dozadu 😠

dashak
1. bře 2007

tak tenhle neznám. My měli tu hrudní zónu a reflexní plazení-u nás to mělo mít efekt ten, že nebude mít zaťaté pěsti, ale stejně když je nervozní, tak tu pravou má sevřenou a pak jsem ji měla akorát převalot na bok kvůli přetáčení.
A tu hrudní zónu nám pak zrušila asi v 5.měsících, protože jak si psala - nešlo ji v té poloze udržet, tam vlastně směruješ hlavu do strany a to nesnesla, začla se vztekat a doslova sebou házela, takže to bylo bez efektu.

ijetka
1. bře 2007

ahoj wildovko
no náš malej už nějaké náznaky dělá, pořád se snaží dosat se na kolínka a když tam je tak chvilku vydrží 🙂

Jinak já jsem případ kterej nelezl, začala jsem hned chodit 😕

dashak
to víš, že jsem mu taky nějakou slupla, hlavně jablíčkovou ale mám radost, že nejsem jediná. Já na ní měla takouvou chuť, mňamky 😅

raculko
jak lezete???
Malej je taky vasazenej na časopisy, noviny, teď okusuje stolek a šuplík z komody...no nářez

Jo a wildovko, jěště vítej v klubu bezzubých dětí 😀

carodkaa
1. bře 2007

Ijetka,Raculka- s tema casopisama jsme na tom stejne,jednou jsem ho moc nehlidala,a prislo mi,ze je nak divne zticha,tak jsem ho sla omrknout a on si mezitim nacpal do pusu pulku stranky casaku,tak ze horni patro mel vystlany do roviny 😅 😀

Jo na ty supliky bacha Tada to taky objevil a uz si asi 3x priskripl
prsty 😒

Tada je hrozne mrzutej,jak mu asi leze ten zoubek,dost place, furt rucicky v puse,je mi ho lito,zkousela jste nektera to homeopatikum Chamomilla?

Dashak-ty uz chodis do prace,tyy jo nak mi to uniklo,to ses dobra,ze to zvladas 😉
Davas uz maly ty boticky?Tada uz dost stoji,tak si rikam,ze mu asi naky poridim..ale zas si rikam jestli by mu neprekazely v tom lezeni

ijetka
1. bře 2007

A nejsou botičky na lezení lepší? Mě napadlo, že by je Kubík užil, že by mu ty nožičky neujížděli. Kolikrát když je na čtyřech tak mu ujedou 😕

S těma šuplíkama se taky bojím 😒 ale nechci ho mít zavřenýho v postýlce celý den. Když si na šuplíky nevzpomene je to oki, ale jak jo tak se tam dokoulí několikrát 😅

siduska
1. bře 2007

ahojky moja my zacala sediet ked mala asi okolo sedmeho a pul mesica, ale u kazdyho je to ruzne

dashak
1. bře 2007

holky, s těma botama je to tak ošemetné, stejně jako se vším. Ijetko ty boty určitě nedávej, protože když ještě nestojí tak je to zbytečné. Naše už stojí a přesto mi neuroložka řekla, že na lezení je mít nemá, aby se jí správně vyvinula klenba, že boty až když převážnou část stojí. Jenže Ivanka leze leze, ale tak aby někam dolezla že 😀 Jakmile někam doleze, tak se opře nebo se něčeho chytne a už stojí. Na rehabkách mi sestra říkala - boty ji dávejte, pač se už staví. Tak aby se v tom magor vyznal. Ale ijetko ty Kubíkovi botky ještě neee, navíc ono to v tom lezení naopak spíše překáží. Ivanka má boty celokožené a nohy má pak stejně zpocené.

Teď jsem dávala staré igelitky do tašky, že je vezmu vyhodit. A co myslíte? Už na ni lezí a rve si ty uši do pusy 😝

carodkaa, do práce chodím jen ve středu od 10 do 16. Zas tolik se mi po práci nestýská. Teda, nestýská se mi vůbec, ale na těch pár hodin člověk vypadne mezi lidi a má to ještě i zaplacené.
ty homeopatika - já je mám doma, ale oni tam píšou 3 bobulky každých 30 minut do zmírnění příznaků. Já bych spíš řekla, že to je pro děti, které trpí horečkama nebo průjmem. Nás to akorát příšerně bolí, tak mažeme mastičkou CALGEL, je docela drahá, taková pidi a stojí 80kč, ale jak malou namažu, udělá mňam, mňam a je klid. Je to anestetikum a analgetikum.

dashak
1. bře 2007

😀 chtěla jsem napsat, že dávám staré papíry a letáky do igelitky, píšu rychleji než myslím. Už si zas nějaké papíry z toho vytáhla a teď je taky škube v puse. Ach jo 😎

carodkaa
1. bře 2007

Dashak-vystihla si to,presne tohle resim 😉 asi mu je teda zacnu davat az zacne capkat,pac jinak to nema smysl to bych nedelala nic jinyho nez obouvala a zouvala 😀
po ty masticce se juknu a myslis si,ze ji to zabira?Jo a ty chladici kousatka jsou asi nanic,ze?

ijetka
1. bře 2007

Oki holky budeme bez botiček. Měla jsem pocit, že bych mu dala jenom takový capáčky, že by pak právě neklouzal 😅

dashak
1. bře 2007

carodkaa, ta mastička je super, vždycky se na chvíli uklidní. Já ji zkoušela, chutná po medu a krásně chladí (něco jak jsou třeba ty masážní krémy) a nejspíš to i znecitliví, to nemohu posoudit, bo mě dásně nebolí, ale asi to má efekt, protože se pak uklidní a je zas na nějakou dobu normální 😀
Kousátko máme, ale chvíli ho žužlá a pak ho někam zahodí. Navíc to nevydrží moc dlouho studené a taky to studí v ruce.

Ijetko a máte doma koberce nebo podlahy? My jsme měli v obýváku plovoučku a jen malý kobereček pod konferákem a museli jsme koupit větší koberec, bo ji to taky furt ujíždělo. A teď je to v poho.

Tak, už mám ložnici plnou rozškubaných letáků 😠

ijetka
1. bře 2007

dashak
co to je???? To víš, že máme podlahy 😀 😀 a koberec v celý místnosti 🙂

já se přidám taky s letákama, malej je dole u babičky a rve a ujídá 😝 leták z Penny 😀

dashak
1. bře 2007

no tak jasně, že máte podlahy, jinak byste asi nechodili nikdo natož Kubík 😀

ijetka
1. bře 2007

to jsem se nasmála 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

jita2
1. bře 2007

jé, my taky máme podlahy 😀 😀