Kdy mohu dát dítěti rohlík atd.?

jazzina
2. bře 2007

Ahoj Všem,
potřebuji poradit, kdy mohu dát dítěti rohlík atd...
Mám velmi divoké dítko a téměř neustále vyžaduje nosit, bavit, chovat... a to od narození (spánek je mrhání času 😒 ) Před týdnem mi kamarádka poradila ať dám malé rohlík. Nejdříve jsem váhala, ale pak jsem jí ho dala.
No a od té doby je (s rohlíkem ) v klidu a žmoulá ho i hodinu, ale jak ho dojí začne hysterycky řvát a já nechci aby ho měla NON STOP 😖
máte nějakou radu

jita2
2. bře 2007

No záleží,když ho má hodinu, kolik toho sní...jestli třeba ten rohlík zežmoulá a sní celý, nebo jen polovinu nebo jen špičku?????????????
Dívej, já dřív byla moc upjatá, že malé lepek (bílá mouka) nebudu dávat aspoň do 10 měsíců, ale už to tak nežeru, a ten rohlík jí ze zábavy jednou za čas dám...ale jednou za čas...a to ožmoulá pouze špičku....přece jen rohlík, není to nijak zdravé pro dítě..takže pokud je na něm Kristinka nějakým způsobem závislá a vyžaduje ho často, tak bych jí ho určitě nedávala..ale jak píšu, nevím, kolik ho zežmoulá...já třeba dávala sem tam kukuřičné tyčinky ze zdravé výživy, určitě jsou pro dítko lepší, než rohlík...tak to zkus 😉 😉 🙂, nebo třeba i dětské sušenky 😉

jazzina
autor
2. bře 2007

jita,díky . Malé dávám i sušenky(dětské), jablíčka, ale nic není takový top jako rohlík 😨 a také jsem si říkala, že toho moc nesní, ale když to po ní uklízím, tak je na lopatce tak 1/4 rohlíku a chce další (nedám jí ho) a řve jako divá

jita2
2. bře 2007

No to se nedivím, naše malá je takový jedlík...sice když má jíst zeleninku nebo přesnídávky, toho moc nedá, pár lžiček, ale jak jí občas strčíme něco jako rohlík nebo sušenku, začnou se jí úplně na to třepat ruce a běda, jak jí to vezmeme, jak píšeš, začne vřískat, ale zabavíme ji a ona na to zapomene...tak že by rohlík chutnal nejlépe? 😉 Zkus ji něčím zabavit 😉 , ale vím, že je to těžký 😉 😅

siduska
4. bře 2007

nasa taky rada zmoula rohlicek ale radsej ma ked jej ysipem ti mali detske piskotky tie by spapala i vsechny, 😀 😀 😅

jita2
4. bře 2007

jo jo, děti vždycky poznají pamlsek 😉

marti7
26. led 2008

Ahoj holky potřebovala bych poradit od kolika měsíců je možný dítěti ten rohlík dát mám strach aby se mi neudusilo... mám 7mi měsíčního chlapečka a babičky mu samozřejmě strašně chtějí dát rohlík 😕

aponchie
26. led 2008

ja jsem taky byla strikne zadne bile pecivo nic ale v susenkach pro deti je prece taky mouka,male jsem dala rohlik cca v 10mesicich a hrala si s nim akorat ale super bylo ze se zabavila s nim v obchode no a jist ho zacala sama od sebe po roce takze v pohode dodneska nema moc rada pecivo kdyz ji maso nebo parecek tak zasadne bez peciva jako delena strava ci co 😀

morusa
26. led 2008

Já ho malýmu začala tak nějak po tom sedmém měsíci dávat vždycky kousek na ožužlání a hlavně se na chlebu a rohlících naučil super polykat, do té doby se dusil.Je ale potřeba nespouštět prcka z očí a hlídat...

marti7
26. led 2008

děkuju 🙂
holky a nebude polykat ty velký kusy? Nebo to v tý pusině tak rozžmoulá že to nebude vadit? 🙂

sokolka
26. led 2008

Já jsem začala malýmu dávat rohlík asi v osmi měsících ale nejdříve jsem mu dávala kousek do pusinky sama. No a pak jsem mu ho dala i do ručky a v poho. Když se začal jakoby dávit tak jsem věděla, že to má přilepený na patře a tak jsem mu to z toho patra sundala. Na to je asi lepší chleba. Ale teď když začne jen tak pokašlávat že mu jako zaskočil drobek tak počkám chvilku a většinou je to v poho. Nebo dám napít čajíku a je to. 😉

majka07
26. led 2008

Tak nám mudr řekla, že rohlík můžu dávat, ale dám jí kousek do ručičky, ona si ho ožužla, něco sní a pak když ho nechce tak ho vyhodí za sebemoc tomu nedá, ale pod židličkou to vypadá jak nevím kde 😀 .

silvik
26. led 2008

Maji, taky dáváme rohlík, malá je s ním spokojená, žužlá ho, masíruje dásničky... moc toho nespapá, spíš je všechno pod ní, asi jako u vás 😉 😀 Samo, že jí s ním nenecháváme samotnou... 😕 😵

majka07
26. led 2008

silvi přesně taky ju nenechám samotnou, většinou je tady u mě u PC, páč jakmile má rohlík tak jí nic nezajímá 😀

kupinka
27. led 2008

Já už taky dávám rohlík a malý ho miluje...i kůrku chleba-ale samo že ho musím hlídat 😉