Kdy se má mimčo otáčet na bok?

dlinduska
15. pro 2007

Ahojky asi uz toto tema tady nekde je ja ale nasla jen otaceni na zada a na brisko tak se predem omlouvam a klidne mi dejte odkazy. Chci se zeptat kdy by se tak mimco mela otacet na boky? Luci to jeste nedela (4 mesice a 1 tyden) a jsem z toho trochu nervozni 😉 Sem tam zvedne jakoby panev a trochu se natoci ale nedela to moc casto.dekuju moc.

majaaita
20. led 2008

Lucianko, tohle zvedání je normální, prostě posiluje břišní svalíky. Dávej ho hodně na bříško, při chování v pololehu spíš na polohu klubíčko (s tvojí rukou pod jeho kolínkama) - to se zvedat nemůže, má zadeček jakoby v prohlubni a ve vzduchu.

lucianka
21. led 2008

majaaita - děkuju 🙂 Na bříško se točí sám, takže tam je fakt často 😀

kortanova
24. led 2008

Ahojky,mě doporučila dr.aby jsme malýho klidně nechávali sedět na klíně,nebo rozkročmo na noze (takovýho "takhle jedou husaři..."),že se tím cvičí a posiluje svaly,který bude při sezení potřebovat. Samozřejmě ho nemáme nechávat sedět normálně,ale zvedat ho z lehu do sedu, chvíli ho nechat a zase položit. Aby tu pozici v sedu znal. Takže i když ho chovám,tak ho třeba nosím,jako kdyby mi seděl na ruce. Nevidím v tom žádný problém....

bambusek
24. led 2008

Ahojky, my se taky ještě neotáčíme na bříško i když si myslim, že by jsme už meli, ale neřeším to 😀 😀 . A na bříšku se nám moc nelíbí vydrží chviličku a pak strašně brečí, tak ho nechám chvilku plakat a pak ho přetočím a za chvilku ho dám zas na břicho a zase řev 😀 😀 . Je to takovej lenoch a pořád by spinkal, musím si s ním hrát aby nespal. Ted šel spinkat a probudí se ve 14h, tak ted se jdu válet 😀 😀 (vařit a uklízet)

eviknufik
5. dub 2018

Ahojky, obnovují téma. Mal se narodil 36+4tt. Dnes je mu 5 měsíců a 5 dní a stále se neotáčí. Vím že je čas, ale nevím zda mám odpočítávat ten měsíc nebo ne. Občas, pokud nemá ruce v pusince, se přetočí na bříško z lehoboku ale jinak mi přijde jako salamista. Jen se směje a ze zad vubec neví jak na to

market1512
5. dub 2018

@eviknufik Ahoj, tohle vážně neřeš. Začne, až se mu bude chtít. Mě se malý narodil 39+2 a poprvé se na bok otočil přesně týden před 7m. Na den v 7m se začal plazit, v 8 už stál na nohách a chodil kolem nábytku a v roce chodil sám, prostě to pak vzal vše hopem. Holčička o rok později narozená den před termínem se otočila na břicho poprvé ve 3 týdnech, já nechápala, ale udělala to párkrát a pak se plně začala točit ve 3 měsících na obě strany, šla na vše "tabulkově" a chodila v 11 měsících. Čímž můžeš vidět, že v otáčení mezi nima byly 4 měsíce rozdíl a přitom chodit začali nakonec téměř stejně. Nakonec buď ráda, že se ještě neotáčí, on vše začne dělat a ještě si budeš říkat, proč to dítě neleží na zádech a nehýbe se jako dřív 🙂