Kdy se mimčo naučí samo otáčet z bříška na záda?

veri25
21. črc 2012

Malýmu je pět měsíců a krásně se už umí překulit sám na bříško, dělá to dost často a rád, ale neumí se otočit zpátky...Vždy když se mu už na bříšku nelíbí začne vřeštět, aby ho někdo otočil zpátky na záda. Tak se chci zeptat, kdy se naučí otočit se sám.

myska84
21. črc 2012

Malá se neotáčí nazpátek ani teď a je jí skoro 9 měsíců, každý mimčo je jiný, může určitou etapu přeskočit (u nás se neleze, místo toho se malá snaží ze sedu postavit) a mimča si na všechno přijdou samy a časem 😉

cuci25
21. črc 2012

Nám je 6,5 měsíce a zpátky se taky neotáčíme, jen ze zad na bříško...

michaela2310
21. črc 2012

malýme je 7 měsíců a taky se sám neotočí...

kacerka
21. črc 2012

Oba synové byli pozadu a začali až na 7.-8. měsíci, ale do roka vše dohnali a chodili stejně jako děti, které se otáčely od 4 měsíců. Takže hlavně se neznepokojovat, ono to vše přijde 😉

katyxq
21. črc 2012

Malá se začla otáčet ze zad na bříško po čtvrtém měsíci, obráceně to pořádně neumí doteď (7,5 měsíce) a to se snaží o lezení a sezení, ale ono to přijde samo dřív nebo později.

lenka40
21. črc 2012

Malej se začal otačet cca 6,5měsíci tam i zpátky a teď už to jsou fofry a musí se hlídat 🙂

olusenka
25. črc 2012

Náš malý se začal otáčet sám zpět na záda asi přesně na šesti měsících.
Údajně to má dělat od šesti měsíců, našla jsem to tady, sem občas koukám, líbí se mi, jak je tam vše popsané:
http://www.fit-porod.cz/materstvi/vyvoj-ditete/...

sarunatko
25. črc 2012

Moje dcerka začala ve čtvrtém měsíci. Ona i brzo chodila - to začala v deseti měsících. Hlavně se ale s nikým nesrovnávejte, opravdu je každé dítě jiné, a neznepokojujte se tím, od toho jsou pravidelné kontroly u lékaře.

helulicek
25. črc 2012

První syn se nám otáčel na bříško cca v pěti měsících a po 14ti dnech začal i z bříška na záda, v osmi měsících už cupital kolem nábytku 🙂 Druhý syn se nám začal otáčet na bříško v sedmi měsících, zpět se neotáčí a asi 10dní nazpět se začal plazit. Hlavně nesrovnávat, každé miminko je jiné 😉

ajuse21
19. zář 2012

nám budou 3 měsíce a už pomalu začíná 😉

ofelieee
19. zář 2012

Kuba se to naučil asi v roce a čtvrt 🙂 dřív to asi nepotřeboval, ze zad se překuloval od 3 měsíců a v těch 15 měsících už dávno lezl, stál... ale prostě na záda se nepřekuloval 🙂

iva_kucerova
19. zář 2012

Ivanka začala v půl roce...akorát se neumí přetočit ze zad na bříško🙂

eliskabety
30. srp 2013

U nas je to presne stejne🙂

monikasrnkova
17. zář 2013

Mě malý začal z bříška na záda na konci 2 měsíce a už se i trochu snaží opačně.. Ale pořád mu to nejde 🙂

maximsarah
3. říj 2013

Naše 4 měsíční umí tam i zpět. Když je na bříšku tak hrabe nožičkama až zvedne zadeček nahoru a tím se jí podaří se obrátit na bok a hned se zase točí zpátky. Ale příjde mi že máme až moc akční mímo 🙂

delisaaa
7. lis 2013

na konci 2.mesice z briska na zada pravidelne, opacne ani nahodou.

kalka19
27. lis 2013

nám jsou 3 měsíce a dva týdny ...a otáčíme se přesně naopak....z bříška na záda 🙂

dasa_82
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
martulka89
2. led 2014

Malá se od 3. měsíce otáčí s bříška na záda, ale naopak se ji to podařilo párkrát a teď zase nic.

baralinhi
7. únor 2014

Nám je skoro půl roku a otačíme se na všechny strany, ale z bříška na záda jen na měkké podložce, ne na zemi...

pisisvori
7. únor 2014

mě se dcera začala otáčet až okolo 6 měsíců, už jsem začínala plašit, že je "opožděná"🙂, pak během týdne obráceně, v 7 m pak začala lézt a za chvíli seděla, v 8,5 už stála...a v 11 sama chodila....jako všichni u nás v rodině lezení bylo nejkratší období.

Synovec už otáčel taky ve 3 měsících tam i zpět, v 6 stál av 8m chodil🙂. Známých dcera v roce jen lezla a trochu seděla, chodila v 18m a teď je jí 5 a je zcela zdravá , normální a šikovná🙂
Každé je jiné.

veronikablafkova
14. pro 2014

Nám je 7.měsíců a neumí to tam ani tam. Ale za to sedí jako roční děcko 😀

radecek2018
14. lis 2018

@veronikablafkova jak jste pak dopadli? Malýmu je teď 7m a taky se nepretoci tam ani tam 😃

emilyd
7. říj 2021

Mohu prosím obnovit diskuzi?
Dcerce je čerstvĕ 7 měsíců, začala se pěkně plazit. Od 6,5 měsíce péruje na kolínkách, teď už se na nich udrží docela dlouho a už tak nějak "poskakuje" 😀 Ze zad na bříško se otočila už pár dní po 4 měsících. Ale zpátky jí to prostě nejde, myslím, že to asi ani nějak nepotřebuje. Na bříšku vydrží dlouho a trénuje si to plazení a pérování. Mám se nějak znepokojovat, nebo to otáčení břicho - záda přijde později?