Kdy se miminko začne otáčet?

suki
22. lis 2007

Ahoj holky, zajímalo by mě, kdy se Vaše miminka začala přetáčet ze zad na bříško a z bříška na záda? My už paseme koníčky,a le zatím se malá umí otočit jen na bok a to jen, když se jí chce 🙂 😀

brnda
3. pro 2007

tak mi ze zad na břiško se mu to povedlo přesne v 5 mesicich,pak 14dni nic a ted to mrska ale jen na jednu stranu

janaboris
14. srp 2008

Malému budou za týden 3 měsíce a dneska se poprvé přetočil z bříška na záda.Točí se na obě strany.Chvíli pase koníčky,už krásně drží hlavičku a po chvíli se přetočí na záda.

kijonkova.k
14. srp 2008

Tak naše malá to umí jen z bříška na záda,už nechce vůbec pást,když přišla na to,že se může obrátit.

muminek
14. srp 2008

Ahoj holky, náš malej se zase otáči ze zad na bříško, ale zatím mu dělá problém vytáhnout ručičku. Pást koníky se mu taky nechce chvílku tam leží a zachvíli ječí a chce abych ho otočila. 🙂

makinka.1
15. srp 2008

Muj Maxik se snazi na bok,ale preferuje levou stranu a jde na to blbe,prohyba se.Musim se zeptat mudry.
Muminek-to je dobry,koukam,ze lehce prenasis!!! 😀

janula2008
15. srp 2008

U nas v 5 mes. ze zad na brisko a tak o tyden pozdej i z briska na zada, ted uz se dokouli vsude mrska 🙄

linda25092
21. srp 2013

Ahoj holky, malému je cerstve měsíc a dnes poprve se dvakrat otočil ze zad na bříško. Jak tady čtu, kdy se začali přetáčet většině z vás tak mám obavu jestli to u nás není nejak nebezpecne brzy, aby mu to neublizilo. Dle doktorky ho nekolikrat denne na brisko pretacim ja, aby si trenoval krční svaly, ale že by to tak rychle pochopil mi přijde divný. Tak to ale snad neni nic proti ničemu.

berenika39
21. srp 2013

@linda25092 ahoj, neboj, u novorozeňátka je tohle normální, je to jen náhoda, oni mají strašně velkou hlavičku v poměru k tělu, a když ji na bříšku zvednou, tak jak mají ještě nekoordinované pohyby, tak je prostě převáží na stranu a přepadnou na záda. není to ještě přetáčení cílené, to přijde obvykle až potom, co se naučí otáčet ze zad na bříško, kolem pátého (cca) měsíce. na bříško určitě dávej, když je v pohodě, spokojený, aby si zvykal a mohl pak hezky pást koníčky🙂

xkikinka
21. srp 2013

U nas pred 4 mes. ze zad na birsko, na kterem je ted porad. 🙂

vrtelka
26. srp 2013

Tak mi máme 5.měsíců ,ale na bok ani na břicho vůbec ne jen ve vaně dělá náznaky,že jde do oblouku jak kdyby chtěl přesunout zadek do boku,ale jinak ani tuk.Tak snad se nám to někdy taky povede,ale je to valibuch ani koníčky moc dlouho nevydrží pást hned řve. ☹

veromaresova
11. kvě 2014

Ahoj holky,
zítra bude našemu Šímovi 14 dní a s velkým překvapením jsme zjistili, že se přetáčí na pravý bok. A to pravidelně a řekla bych, že i dosti jednoduše. S ničím se nepere, prostě když chce, tak se přetočí. Složí si ručičky k sobě a spí na boku. Má někdo s tímto zkušenost, nemůže to takhle brzy znamenat nějaký problém??
Ďekuji Veronika

magdalenax
21. bře 2015

@veromaresova Promiň, ale nevěřím Ti

pomykalovak
11. kvě 2015

Já mám doma lenocha.. ze zad na bříško se začal přetáčet v 6m, opačně - na záda cca po měsíci 😉

zuzana_anlaufova
2. čer 2015

poprvé jsme se otočili bez pomoci ze zad na bříško ve čtyřech měsících 🙂

ambrosia
10. čer 2015

Mě se malá poprvé otočila ze zad na bříško přesně ve třech měsících. Nazpátek na záda se moc nepřetáčí ani teď, spíš to udělá výjimečně.

speratovalucie
28. črc 2015

Ve 4 měsících na bříško, v 6 měsících (touto dobou) zpět na záda. Jen podotýkám, že dcerka je drobná, lehounká, tak jí to možná jde líp. Má teď v 6 měsících 6kg a 66cm :D

holas
28. črc 2015

Dcera zacla nez ji byli 4.mesice a jak se ptetocila tak hned zad na brisko a pokud byla na hraci dece tak se rozkolibala a tak se pohybuje po zemi tzv.leze....

kituska20
11. srp 2015

Ve 4 měsících a třech týdnech 🙂 od té doby je k nezastavení a spí už jedině na bříšku :D

lucyp13
11. srp 2015

my máme doma malou aktivistku, ze zad na břísko se přetáčí od 3,5 m 🙂 ale dr. sama říkala že je hodně napřed....

lucykal
11. srp 2015

@veromaresova naše malá se takhle jeden den přetočila dvakrát onis e rozhýbou a dostanou tam ani neví jak teď jí bdue 5 měsíců kor. 3 a kus a ještě se nepřetáčí na bříško ze zad

baru88
11. srp 2015

ze zad na bříško - 3. měsíc
z bříška na záda - 5. měsíc

ale každý mimčo je jiný ;)

lucykal
11. srp 2015

@pomykalovak v rozikové poradně mě říkala dr že se mají přetáčet v 6 měsícich.

pomykalovak
11. srp 2015

@lucykal ano, "podle tabulek" by se měly přetáčet do 6 měsíců, ale náš malý měl v 6 měsících 9,5 kila, byl na to dost těžký a ze začátku tomu pohybu moc nedal. Teď je mu 10 měsíců ( bez pár gramů 11 kilo) - leze po 4 jako ďábel, už přes měsíc sedí a před 2 týdny se začal stavět kolem nábytku - hezky to všechno sám dohnal. Každé dítě má svůj čas a jsem ráda, že náš pediatr nic nehrotil a hned nás nehnal na rehabilitace a neurologii, jako to dělávají jiní pediatři..

lucykal
11. srp 2015

@pomykalovak já právě taky nechci nc hrotit a když bude něco později tak bude. Já nejsem ta z matek co se snaží udělat ze svého dítete suoer dítě že umí vše nejlíp nejdřív a snažit se vše mít nejdřív. My se řídíme korig věkem do ničeho ji nenutim.
Máš fjn přístup

kikiki1000
3. únor 2016

Muj maly se začel pretačet s břiška na zada ted a tosumu 3měsice 🙂

kajalka
3. únor 2016

@kikiki1000 Pokud je to jediné přetáčení a nepředchází mu ze zad na břicho, je to špatně - známka nestability svalstva.

terrkubasara
5. únor 2016

Mala mela 5měsíců tři pleny kvůli kyclim včera nám je sundali tak snad se konecne začne přetáčet dvakrát to dala z bříška na zada ale jak motivuju tak se mi že zad neotočí :(

toninkova
5. únor 2016

@kacka79 taky začínám mírně nervóznět, nám je za paár dní 5 měs. a zvládáme občas na bok. Ale nijak nepomáhám, až to přijde, tak to přijde. 😀

sweeticko
15. dub 2016

Mne se dneska otocil malej ze zad na bricho a to mu jeste nejsou ani tri mesice. Ale myslim, ze to bylo spis nahodou 🙂 i tak jsem na nej pysna 🙂

sweeticko
15. dub 2016

Mne se dneska otocil malej ze zad na bricho a to mu jeste nejsou ani tri mesice. Ale myslim, ze to bylo spis nahodou 🙂 i tak jsem na nej pysna 🙂