Kdy se miminko začne otáčet?

suki
22. lis 2007

Ahoj holky, zajímalo by mě, kdy se Vaše miminka začala přetáčet ze zad na bříško a z bříška na záda? My už paseme koníčky,a le zatím se malá umí otočit jen na bok a to jen, když se jí chce 🙂 😀

syrael
23. lis 2007

suki, nejni kam spechat🙂 Ze zad na brisko jsme se poprve otocili v 5ti a pul mesicich. Opacnym smerem to slo asi o mesic driv...

tiki
23. lis 2007

Z bříška na záda se Zdíša otáčela někdy od třetího měsíce, ale spíš jen tak náhodou, protože se jí na břiše vůbec nelíbilo, a tak řvala a házela hlavou, která jí nakonec převážila. Ze zad na bříško tak po pátém měsíci, ale taky to nebyly ze začátku nějaké závratné frekvence, prostě se občas otočila. Vyloženě vyžívat se v tom a válet sudy začala až někdy po půl roce...

lendy1
23. lis 2007

suki, stejná diskuze:

https://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThrea...

nejdříve se mimča kolem 5.měsíce otočí na bok, pak za pár dnů (nebo i rovnou) ze zad na bříško, obráceně je to déle. Máte ještě fůru času, ale můžeš malé zkusit pomáhat se otáčet-je to jednoduchý cvik.

suki
autor
23. lis 2007

Díky moc holky,malá už se otáčí na bok jak profík 😀 😀 😀 Tak jsem ráda, že je taková šikulka podle toho co píšete. Uvidíme jak jí to půjde dál. 😉

tiki
23. lis 2007

Nám se Zdíša taky otáčela na bok dost brzy (hlavě když viděla, že se blíží kojení 🙂 ), ale pak to přehoupnutí na bříško na sebe ještě nechalo dlouho čekat.

sandra81
23. lis 2007

Nase mala se zacla ze zad na bricho otacet az na konci 7.mesice! Ted nedela nic jinyho, furt se kuli na bricho a zpet.

kacka79
23. lis 2007

Ahojky, tak nám je zítra 5 měs a otočíme se jen na bok - jak píše tiki - když malej vidí kámoše prsíčko... jinak jse to lenoch

terezkaaa
23. lis 2007

¨Náš Adámek se po 4. měsíci začal otáčet na bříško a teď už je fakt profík.A to jsem měla před tím strach,páč ze začátku to vypadalo, že to bude lenoch a skoro ze dne na den změna totální.Teď je naopak až moc živej. 😅

med
23. lis 2007

Ahojky, naše Terka se mi prvně otočila z bříška na záda ve 2 měsících. Ze zad se teď otočí jen na bok, ale na bříško zatím ne.

lendy1
23. lis 2007

holky zkuste pár triků:
1. dát mimčo na deku a vzít za rohy té deky a zvedat ji, až se mimčo začne přetáčet-tak se naučí, které svalíky má využívat a jak, aby se otočilo.
2. pokud se ještě neotáčí ani na bok-jemně ho chytit za nožku pod kolenem a trošku mu pomoci s otočením, popř. vzít zároveň i maličko (netahat) za ručičku
3. když už je na boku a neví jak dál-zkuste ho jemně přidržet za bok a jakoby s ním houpat tam a zpátky, aby se ale nepřekulil ani na jednu stranu-tak se naučí jak na to, co s ručkou, nohou a tak...

janicckka
23. lis 2007

Ahojky,tak malá se mě otočila ze zad na bříško ve druhém měsíci a z bříška na záda ve čtvrtém měsíci ted válí sudy 😀 je to číslo...
Už když jí bylo čtrnáct dní tak se přehoupla na bok. 😀

janicckka
23. lis 2007

Jo a ted už zkouší lézt 😲 😀

jana.1
23. lis 2007

ze zad na bok občas ve třech měsících a ke konci už samo na bok i bříško, kde následně špulí zadeček, natahuje ručičky a chtěl by dopředu, ale ještě nemůže 😀

lenycka
23. lis 2007

Tak my jsme se začaly otáček ze zad na bříško týden před koncem 4. měsíce, ale jen přes levý bok a o necelý měsíc později i přes pravý. Ale zase ještě neumíme otáčení zpět a to teda nevím, jak bych malou měla naučit 😒

susik77
23. lis 2007

ahoj, verunka se zacela otacet ze zad na brisko kdyz ji byly 2 mesice a 2 tydny, zpatky ji to nejde, tak potom stale breci, kdyz ji pada hlavicka, a breci, aj kdyz ji chci obratit zpatky na zada.nevite, co s tim?

sandra81
23. lis 2007

Tyjo kdyz to takhle ctu, ze se vetsina miminek otaci kolem 4.mesice tak to je mazec, ze nase az na konci 7.mesice....Takze ted nedela nic jinyho, jen se furt kuli a kuli...

niega
23. lis 2007

Sandro, klídek! Náš Edík se sám otočil prvně tento týden - ze zad na bříško přes pravý bok. Od tý doby to zvládl ještě párkrát (asi 2-3x za den) - rozčiluje se u toho apod. Prostě tu techniku ještě úplně nezmáknul. Takže těžko říct, jestli to už doopravdy umí. Tak jsme trošku pomalejší, no a co???

kacka79
23. lis 2007

Sandra nám je 5 měs a taky se neotáčíme... i když už začínám být trochu nervozni jak to tu čtu

protea
23. lis 2007

Ahojky.
Tak naše malá je asi jiná všude jsem četla že se nejdřív mimča točí na bok pak na zádíčka a naše malá přesně jinak.
Kolem třetího měsíce se začala točit na břicho(od té doby mám problém ji přebalovat na zádech nechce na nich být), pak se točila na záda a teď posedává na boku.

zuzda
23. lis 2007

my zatím nic...

zuzda
24. lis 2007

Tak my dnes jsme se ocitli na pravém boku 😎 , za týden jsou nám 4 měsíce

anatanka
30. lis 2007

Miriam objevila, ze se umi pretocit ze zad na brisko asi pred 10-ti dnema, to ji bylo cca 4,5 mesice, vetsinou ji tam ale zustavala jeste ruka, ted to uz vypilovala a na zadech nevydrzi a celej den se chce jenom pretacet, pomalu uz bude asi valet sudy 😀
Problem je ale v tom, ze ve svym veku jeste neumi past poradne konicky, takze se na tom brise tak nejak placa a narika. Jenze kdyz ji teda zachranim a vratim zpatky na zada, tak hned zase hup - a je na brichu a to porad dokola.

pipisek
30. lis 2007

tak nám se malá přetočila na bříško ve 3měs+1týden, celkem brzo, ale zase jen nalevo, protože tu stranu preferuje. ale zase blbě pásla koníčky, takže cvičíme víc než týden Vojtovku,pase líp a už se otočí i přes pravý bok.

sokolka
30. lis 2007

Mě se Kubík začal otáčet na bříško ve čtyřech měsících a jednom týdnu. A to už toho pak nenechal... 😀

llenda
1. pro 2007

susik:mě se malej taky přetáčel ze zad na břicho ve 2měsících a týdnu a protože to neuměl zpátky tak řval jak tur.Ve 3měsících už se přetáčel i z bříška na záda. To ji přejde,za chvilku se to naučí i zpátky. 🙂
Teď už malej leze,no to se vlastně ani nedá říct že leze,on se plazí.
Ale nejen na břiše,ale když leží na zádech tak se odžduchává nohama,takže leští zem a hobluje si lebku,už tam má pěkně vyleštěný CD 😒
Ikdyž mu dávám na zem deku,tak stejně je během 2minut na plovoučce 😀 😀

vero
1. pro 2007

My jsme se začali otáčet ze zad na bříško asi ve 3 měsících a 1 týdnu. Ale opravdu není kam spěchat. Ale pořád se točí na jednu stranu. Na druhou jsem ji to musela učit, ale stejně pořád preferuje otáčení doprava. Ta naše cácorka je dost živá a od té doby, co se otočila poprvý na bříško, ji už neudržím na zádíčkách. Ani při přebalování a oblíkání. To je fakt boj. Takže Suki, buď ráda, když to bude později. 😉

majaaita
1. pro 2007

Klid 🙂 Širší norma pro otáčení je 8 měsíců 🙂

luckaa
2. pro 2007

Ahoj maminy,my jsme se začli otáčet na bříško v necelých 4 měsících,ale zpátky na zádíčka neumíme.Chodíme na rehabilitaci a tam nám sestřička řekla,ať jsme rádi,že ty děcka,který to neumí zpátky na záda se dřív naučí lézt,protože ty co to umějí radši prý válí sudy.Takže už si nedělám starosti jak to malou naučit. 🙂

sandra81
2. pro 2007

Kacka, nic si z toho nedelej, az prijde cas zacne se otacet i tvoje mimco. U nas to taky trvalo, ja jen furt slysela jak mladsi ten a tamten se uz davno toci a leze atd. Kazde mimi je jine, takze klid, uz to neresim, kdy bude lizt, stat atd.

nikka.vo
2. pro 2007

Ve 3,5 měsících ze zad na bříško na jednu stranu,za tři týdny na druhou, v 5m a něco i obráceně - z břicha na záda 😉