Kdy se vám dítě začalo dívat do očí a kdy se usmálo?

hexe75
26. dub 2012

Ahoj maminky! Mám 5týdenního kojence, který se nám zatím jen velmi zřídka dívá do očí. Také se zatím nikdy neusmál, když se na něj smějeme my. Starší syn nás očima kontaktoval prakticky od narození a usmíval se doširoka ve 4 týdnech. Kdy s vámi dítě dokázalo udržet oční kontakt a kdy se poprvé usmálo? Dělá mi to trošku starosti, chybějící oční kontakt a úsměv mohou znamenat mj. autismus (i když se to diagnostikuje až mnohem později). Děkuji za odpovědi.

eficenka
26. dub 2012

🙂 hlavně děti nesrovnávej... jsem fyzio na dětské léčebně a oční kontakt vychází z postupného vývoje, takže: 20%dětí má oční kontakt v 6ti týdnech, pak 50 % v 10 ti týdnech a měl by se vyvinout do 3.měsíců věku dítěte... Takže má ještě kupu času...
Úsměv je zpočátku prý podvědomý, i když si to já nemyslím 🙂 Okolo 3-5 ti měsíců je vědomý úsměv, má na všechno čas... Jedna neteřinka si sedla v 5 ti měsicích, druhá až v 7mi.... Mězi dětmi můžeš vidět FYZIOLOGICKÝ rozdíl až v rozdílu 2 měsíců!

dlabinecka
26. dub 2012

No to nevim, to bych brala trochu v klidu, ne? Holčička se na mě smála v cca 6ti týdnech a i to mi přišlo celkem brzy, maličký až v 9ti týdnech. Oční kontakt takhle malá miminka udrží jen na chviličku...

jop
26. dub 2012

Synek se na mě usmál poprvé v 7 nebo 8 týdnech, takže bych byla naprosto v klidu 🙂

ajuse21
19. zář 2012

domík se poprvé usmál asi na 5 týdnech,ale pořádně se směje až ted na 2,5 měsících 🙂