Kdy se změnila barva očí u vašich miminek?

key25
30. dub 2013

Ahojte maminky,

chtěla bych se optat mám dvou měsíční holčičku dokázali by jste podle fota odhadnout jaké bude mít očička? třeba vaše dětátko mělo podobné děkuji moc přiložím foto jedna je focená na světle a druhá spíše v přítmí

lv
30. dub 2013

podle mě modré, je to podobné jako u mých dvou holek, obě jsou modrooké.. 😕 😵

jasekd
30. dub 2013

Takove oci mely obe moje deti po narozeni, a kluk je ma ted hnede a holka modre.

denny1610
30. dub 2013

Za sebe bych řekla, že má barvičku očiček od narození. Také jsem všude pátrala, dotazovala doktorů, jestli už jde určit barvu očiček. Všichni mi pověděli, že barva očí se u dětí projeví až v 1 roce, u některých i v půlroce. Takže stabilní barvičku můžete určit až po 1 roce věku dítěte. U našeho malého v 8měsíci se zbarvily do hněda. U dcerky, má nyní 13měsíců, je barvička ještě hádavá, neprojevila se. Zatím můžete odhadovat. Pokud má někdo z rodičů hnědé oči, můžete počítat s čokoládovými očky (hnědá je totiž hodně dominantní).

romcovaklarka
30. dub 2013

Synovi se začaly podle mě vybarvovat někdy ve 3 měsících a nějak v pátém měsíci už byl hnědooký. Holka má dva a půl měsíce a přijde mi, že jí začínají také jit malounko do hněda (hnědé flíčky v nich), ale možná si to sugeruju 🙂

key25
autor
1. kvě 2013

děkuju moc všem za odpověd já mám zelené oči manžel světlohnědozelené tak se pořád dohadujeme 🙂

tariska
20. čer 2013

Barva očí se ale může změnit i později. Moje starší mívala zářivě modré oči a od šesti let jí začaly zelenat a teď už je má zelené.

janette82
21. čer 2013

Muj prvni syn mel po narozeni presne takove oci jako mas na fotce. Priblizne v pul roce mu zacaly zelenat (ja mam zeleno-sede, takze po me). Celou dobu az do nedavna je mel zelene, ale ted mu zacaly hnednout (manzel ma hnede). A to jsou mu za mesic 3 roky! Jinak obecne se rika, ze jakmile ma alespon jeden rodic hnede oci, s velikou pravdepodobnosti je bude mit i dite. Nase druha dcerka (4 mesice) ma zatim krasne modre studankove oci. A je zrzka po me. Za coz nejsem moc rada, protoze ja jsem jako dite kvuli tomu dost trpela, ale snad uz je jina doba.

zuza01
21. čer 2013

Malá se narodila s modrýma, po prvním roce se jí začaly měnit a teď ve dvou letech má oči zelené.