Kdy u vás skončily problémy s prdíky?

suki
20. lis 2007

Ahoj holky, chtěla jsem se zeptat kdy jste u malých přestaly mít prdíky. Malá má už 2,5 měsíce a stále se to nelepší. Doufala jsem, že to ve třech měsících skončí, ale zatím to moc nevypadá. Jak to bylo u Vás? Skončí to naráz nebo postupně? Nebo to snad neskončí???? ☹ ☹ 😠 😠 Děkuju všem.

susik77
20. lis 2007

suki: nam se to strasne zlepsilo v den, kdy mela mala presne 3 mesice 😎
ale dnes znovu pri kojeni strasne kopala nozickama, ale jenom pri kojeni-lakt. poradkyne mi rekla, ze to bude psychomot. vyvojem, tak to asi nebudou koliky 😎 zkus probioticke kapky od firmy bio-gaia

suki
autor
20. lis 2007

Díky 😀

kaaterinkaa
20. lis 2007

Jeeeej,myslím, že je to trochu individuální, každopádně jsem také slyšela, že kolem 3.měsíce bude líp. My máme 3,5měsíce, prdíky máme stále, hlavně k večeru a to i když se vyhýbám nadýmavým potravinám, takže fakt jsou to občas boje. Malý je kluk, ti prý trpí více. Zpočátku nám pomáhal Sab simplex kapky, ale tak od 1,5měsíce vůbec, takže jsme nahřívali, cvičili s nožičkami a když přesáhl 5 kg, výrazně se to zlepšilo v tom, že je rozhání sám, ale ne vždy a už jsem použila i trubičku. Názory na ni jsem slyšela, ale když jsme byli fakt v křečích a nechtěl ani jíst, tak jsem mu s ní pomohla se uvolnit a byl klid.Co maminka, to názor a to samé i s miminky. Jo a taky na bříšku se krásně malý vyprázdní...pááááá Kačka

gedren
20. lis 2007

Nam naopak poradne brutalne zacly az ve 4 mesicich a skoncily kolem 7-8 mesicu, kdy se Helenka jednak zacla poradne pohybovat, jednak jsme zacli prikrmovat, nevim, ktera z tech dvou veci mela vetsi vliv.

kacka79
20. lis 2007

Tak nám skončily prďasy ve 4 měsíci a současně nám začaly zuby 😀 😀 takže vše při staréém

schnek
20. lis 2007

suki, Ondrovi začaly, ale fakt hrozný, ve 4 týdnech a v 6 týdnech přestaly. To plakal i 3 hodiny v kuse i víckrát za den. Zabral nám na ně Babycalm.

suki
autor
20. lis 2007

My máme prdíky večer a někdy přes den, v noci vůbec. Máme to tak skoro od narození, právě se strašně těším až to přejde.

kalo
20. lis 2007

Malá taky na prďasy trpěla hrozně...první 3 měsíce byly prostě prořvané. Ale pak to najednou skončilo snad ze dne na den...

natalie77
20. lis 2007

ahoj, trvalo to 3 měsíce, koupila jsem probiotické kapky a od té doby je klid, malý se směje a držte se i spí 😀 Byl to notorický nespavec, v kočárku dokázal brečet i hodinu ☹ A te%d je hodný, jako andílek...ťuk, ťuk, ať to nezakřiknu!

suki
autor
20. lis 2007

natalie77 a kde prodávají ty kapky?Myslíš, že pomohly ty kapky nebo, že to přestalo samo? A ty kapka se tak jmenují?Dekuju.

zuzda
20. lis 2007

my máme 3,5 měsíce a pořád se kroutíme, jsme kluk...
sab jsme dávali, zlepšilo se to babycalmem, ale ted je to zase hruza-každý večer řve 3 hodiny, asi koupím ty probiotické kapky, jinak trubičku jsme taky používali

suki
autor
20. lis 2007

zuzda nic si z toho nedělej, my se taky kroutíme a to jsme holčička. 😖

zuzda
20. lis 2007

suki: no, už to trvá docela dlouho a ještě k tomu slintá slintoš, takže taky asi půjdeme od prdů k zubům 😒

suki
autor
20. lis 2007

To my taky ☹ slintá moc a moc a taky furt strká prstíky do pusiny 🙂

kili
20. lis 2007
r123
20. lis 2007

holky nic si z toho nedělejte!!!!!!chce to pevné nervy a trpělivost!!! 😉 já se u malýho první rok nevyspala vůbec!!!nejdřív měl prdíky a to pořádný asi tak od 2 měsíce tak do toho 5-6 a vůbec nic nepomáhalo!!!spala jsem v průměru cca 2-3 hodinky.a když přestaly prdíky tak začaly zuby ale že to obojí stálo za to!zuby nám lezly pravidelně po dvou takže dvojnásobné peklo!!!!ale zase měl rok a všechny zuby venku!!!jinak na prdíky existuje více druhů těch kapek zeptejte se dr,jinak takové ty rady jako teplou plýnu na bříško či masáže(nám se osvědčili)různé speciální olejíčky.či cvičení s nožičkama a bříškem je taky fajn!jinak já mám malá prsa,ale maminky co mají větší můžou skusit i položit prcka na prso a trochu ho natřásat ono mu to to bříško trochu promasíruje u nás se osvědčila tchýně 😀

lukynek
20. lis 2007

U NÁS PROBLÉMY NESKONČILY, POŘÁD SE TRÁPÍME!!!! ☹ Chce to trpělivost.

nikka.vo
20. lis 2007

Holky, tak u nás se to začalo zklidňovat kolem třetího měsíce (trochu zklidňovat) a kolem 4. měsíce už byl skorem klid. Nejvíc se vyprdí když je na břiše, nebo když zvedá nohy k bříšku. Odezní to, až budou vaši prckové mrštnější, nebudou jen tak ležet, ale budou sebou mrskat a když budou často na tom bříšku - to je vůbec nejúčinější. Jediné kdy ještě syn brečí, tak to je večer po usnutí - zaječí si, pak je dělová rána a klid. Prostě už ty neřády umí vyhnat, jen někdy mu to dá ještě zabrat.
Odezní to pomalu ze dne na den - ale chce to vydržet 😔

Co nám na zklidnění při prdech pomáhalo, tak teplé na bříško - mělo to 90% úspěšnost. 😉 😉 😉 Jinak kapky nezabíraly vůbec 😖

r123
21. lis 2007

souhlasím že teplé na bříško a položit mimčo na bříško je bezva!!já sem maláho pokládala na břicho často a když už měl i ty dva měsíce a víc tak jsem mu skrčila nožky a tak jsem ho položila na pupík takže si na nich vlastně ležel,ale perfektně mu tu stlačilo bříško a byl klid!

natalie77
21. lis 2007

Suki, jmenují se Probiotické kapky a vyrábí to bio-gaia. Je to 5ml a stojí 600Kč. Každý den dáš 5 kapek. Zabírá to, kdybych tomu věřila, koupila jsem je dávno, ale byla jsem tak zoufalá, že bych byla teď koupila všechno....
Jo a na bříšku se malý vykrká, vyprdí...takže také doporučuji 😉
Držte se, jednou to přejít musí 🙂

petraluk
21. lis 2007

Suky, malému skončili prdíky ve 2 měsících. Odté doby ho potrápily už jen 2x 😉

kacerka
21. lis 2007

Tak nám právě fest začínají ☹ Včera už jsme museli použít rektální rourku a ta fakt zabrala. Karlík se po ní krásně vykakal a celou noc prděl a byl spokojenej 😉 Sice se moc nedoporučuje, ale když se použije výjimečně, tak snad neuškodí 😉

andilek
21. lis 2007

ty jo, když to pozoruju, tak si asi hodím mašli, my je máme teda od druhého týdne, ale postupně mi přijde, že jsou častěji, teď už se kroutí 24 hodin denně 😅

marce
21. lis 2007

Uz si nepamatuju kdy prene problemy prestaly, ale s prdikama jsme meli problemy kdyz byla Emmika opravdu jen malinke miminko. Ted ji je 10 m a pul a prdi krasne uplna madam 😀

syrael
21. lis 2007

Nam to povolilo klasicky kolem tretiho mesice a ted - bude nam mesicu sest se to bohuzel asi vraci...Vcera nam bobajs prorval celou noc a uklidnilo ho jenom prso. Doktorka nam dneska bobana vysetrila od hlavy az po patu a pravila, ze je jak ripa a ze to vypada na velky navrat prdiku🙂Na druhou stranu si rikam, dokud jsou to jenom prdiky nebo zoubky a nic vaznejsiho, muzem si vlastne gratulovat...Vcera mi psala kamoska, ze se leci s chripkou a ji na kila cibuli...Malem jsem se vyvratila - ma 4 mesicni robe a pravila, ze ona teda ji absolutne vsechno a nikdy nic - ani nevi, jakou maji kliku🙂 Prdakovani zdar!

jabber
21. lis 2007

Nám problémy skončily ve 2 měsících. Jediné co nám pomáhalo byla masáž bříška, ležení na bříšku a nožičky na bříško - to se vždycky krásně vyprděla 🙂. Trubička nám nezabírala vůbec a Sabsimplex taky ne, navíc mi dr říkala, že je to neuvěřitelný chemický sajrat, ať jí to vůbec nedávám. Možná pomohlo i to, že jsem jedla spoustu jogurtů a pila fenyklový čaj.

r123
21. lis 2007

jo jo a nám taky docela pomohla jedna obyčejná babská rada:kmínový čaj.normálně vyvařit kmín ve vodě a pak mimču dát pár lžiček nebo pokud už pije normálně samo tak s flašenky a někdy se to u někoho projeví jako účinné nám to trochu ulevilo neříkám že pomohlo,ale rozhodně na tom něco bude!!a když maminky pijou fenykl tak je to taky výborný souhlasím s jabber

chechta
22. lis 2007

Hojky tak mi měli taky problémy - piju každý den čaj pro kojící matky, kde je kmín, fenykl a anýz. Koupila jsem kapky baby calm, ale to bylo snad ještě horší - pak jsem je na jednu dobrou radu začala brát sma a ejhle problémy téměř vymizeli - taky se vyhýbám nadýmavým potravinám, ale to asi vy všichni

jabber
22. lis 2007

chechta - co je to sma?
Ještě mě napadlo, že jsem malou tak v těch 2 měsících začala dávat na hrací deku pod hrazdičku, takže se začala i víc hýbat.

jabber
22. lis 2007

jo sama, už to chápu 😀