Kdy u vás skončily problémy s prdíky?

suki
20. lis 2007

Ahoj holky, chtěla jsem se zeptat kdy jste u malých přestaly mít prdíky. Malá má už 2,5 měsíce a stále se to nelepší. Doufala jsem, že to ve třech měsících skončí, ale zatím to moc nevypadá. Jak to bylo u Vás? Skončí to naráz nebo postupně? Nebo to snad neskončí???? ☹ ☹ 😠 😠 Děkuju všem.

ivankahar
22. lis 2007

jéééé, jsem moc ráda, že nejsme jediní kdo měl problémy, první dva měsíce jsem nezavřela oči protože maxima trápily prdíci.Ale od toho 3 měsíce to bylo lepší a lepší a od 4 měsíců to úplně přestalo a i doktorka mi říkala, že ve 4 měsících by si už miminko mělo ulevit samo.Zkoušeli jsme všechno, pila jsem čaje, cvičily jsme s nožičkama, nahřívaly plínku na bříško, dávaly sab simplex a když nebylo úniku a bylo nejhůř použila jsem rektální rourku a ta zabrala vždy, ale používaly jsme ji tak 1 za 2 týdny.Snad se nám to již nevrátí🙂

isanie
23. lis 2007

Ahoj holky,my meli taky problemy s prdikama a to dost velky..martajs se kroutil,brecel a vztekal,ale od te doby,co si dam kazdy den jednu sklenicku coca coly,tak strili jak z praku,ovsem nedavam si ji uz vecer,pac to se pak zase naopak budil,kdyz se mu chtelo prdet..

berynka
25. lis 2007

Ahoj, taky jsme si užily svoje. Začalo se to zlepšovat kolem 4. měsíce a od 5. je to téměř pohoda. Malá sice občas prdí 🙂 , ale už to tak vůbec neprožívá. Je vidět, že se naučila tlačit a taky pomohlo, jak se začala víc hýbat 😉 . Takže chce to čas a nepropadat beznaději (no, to se mi to píše, když už to máme za sebou 😀 )!

bufina
25. lis 2007

Ahoj holky, nás trápí prdíky jen občas. Koupila jsem malé fenyklový čaj. Ale chtěla jsem se zeptat na kapky Sab simplex. Kolik kapek dáváte? Ztratila jsem z krabičky příbalovej leták. Malé jsou dva měsíce.

zuzda
25. lis 2007

ahoj bufino, co se týče sabu, každej říká jiné dávkování, ale bud trikrát denně 15, nebo před každým kojením 5, tak nějak, já dělala oboje, chvíli zabíralo, pak nic, tak babycalm, ten taky chvíli a pak zase prořvané večery

ale holky, konečně se to lepší, je to spojené s tím, že už se navaluje na bok a taky chytá nožky rukama a prdí krásně, i když ještě trochu křičí, ale to už jen málo, tak jsem se, na konci 4.měsíce, přece jewn dočkala 🙂

luckaa
26. lis 2007

Ahoj bufino,nám bylo doporučeno 3x10 kapek,teď už nám bude 5 měsíců a problémy jsou pryč,hodně se hýbeme.

bubli07
26. lis 2007

Nás trápily prdík od 6. týdne naštěstí asi jen tří týdny. Pomáhala nám masáž bříška fenyklovým olejem, úplně jsem cítila, jak jdou Danečkovi v bříšku bublinky, masáží jsem je posouvala, až byly venku. Taky jakmile jsme ho rozbalili, tak když nic jiného, tak alespoň přestal plakat. Taky Sab simplex nám pomáhal, sice jak píše jabber, není to nic přírodního, ale taky se to vůbec nevstřebává, jak se to spapá, tak to z těla odejde, ale pomůže to, alespoň nám ano. Když byly prdíky jó bolestivý, že mrně namohlo ani spinkat, tak jme ho nosili tak, že měl bříško položené na našem těle a někdy stačilo jen si sednout do křesla a mít ho v této poloze.
A hlavně se to hodně zlepšilo, když se začal přitahovat do "sedu" (začal to dělat dost brzy, ale on je hodně mrštný a pohyblivý), to si začal zpevňovat bříšní svalíky a pak měl dost síly aby šly ven. 😀

meggys
26. lis 2007

Ahoj, mam Matyska je mu 4.5 mesice a nastesti sme nemeli problemy. 🙂 Bohuzel sem nekojila, byli sme na nutrilonu, tak sem mu davala sab rano a vecer po 15 kapkach a trochu fenykloveho cajdy. Ale co nam hodne zabralo, kdy uz ho to chytlo, tak byla vecerni koupel. Davala sem mu teplou zinku na brisko. A taky je dobry je obcas dat na brisko.

anatanka
29. lis 2007

Zadne sma taky neznam.

U nas jsou prdiky na dennim poradku jeste i ted 😒
Ale zda se mi, ze jedna vec snad konecne zacina zabirat a to je Biopron Junior, ale smi se uzivat az od ukonceneho ctvrteho mesice a je docela drahej - skoro 176 Kc na deset dni uzivani 😖

paolin
29. lis 2007

nas to preslo po sestem mesici. ale maly trpel na baby koliky, tak to trva asi dyl. jinak jsem cetla, ze se miminkum ve trech mesicich zpevnuji streva a problemy s prdiky se zlepsuji nebo mizi.
sub simlex je spis placebo. takze vysledky mizive..

suki
autor
5. pro 2007

tak už to máme lepší, malá má teď 3 měsíce a zlepšilo se to. samozřejmě ještě někdy ji to chytne, ale už to není tak hrozné 😀 😀

cecil
6. pro 2007

Tak nám skončily u první dcery koliky ve třech měsících, kdy jsem vysadila mléko a mléčné výrobky. A u druhé až v pěti a půl měsících, kdy jsem se naštvala a došla na alergologii a řekli mi, že jsem alergická na mouku a sóju 😒 . Ale po nasazení diety byl po čtrnácti dnech pokoj. Sem tam střílí jako z děla, to jo, ale víc se hýbe, takže je to mnoooohem lepší.

aniska
6. pro 2007

U nas asi vcera zacali ☹

zdenka26
6. pro 2007

U nás skončily kdzž jsem přišla o mléko a začala jsem dávat sunar.Ktomu jsem mu začala dávat kmínový čaj ale jen trochu.Ted prdíme jak strhaní.sem tam se sice kroutí ale to je v normě.

verobin
17. lis 2012

U nás skončili v jednom měsíci, přesně v době, kdy jsme začali přidávat do mléčka laktobacílky od Swissu (určené pro mimi od jednoho měsíce). Jestli to je těmi laktobacílky nebo jen náhoda, že to skončilo zrovna v té době to nevím, ale každopádně od té doby máme klid a malému jsou 4 měsíce.

werunqa
24. únor 2013

s koncem 3. měsíce

verunkapok
11. pro 2013

to víš, že problémy skončí. nejhorší jsou asi první 3 měsíce. postupně se začně upravovat mikroflora ve střevech a bříšku miminka. já dávala na prdíky espumisan a zabíral dobře..působí právě jen ve střevech a nezatěžuje miminko. stačí jen pár kapek. oproti například sab simplexu se mi osvědčil víc. navíc stojí tak do stovky, což se relativně dá. a věř, přejde to..sice pak přijdou třeba jiné starosti, ale zase už budeš odolnější...ty začátky jsou nejtěžší

kyschu
4. dub 2014

U nás to skončilo až v šestým měsíci a trochu s tím bojujeme do teď (8. měsíců). Také docela pomohlo příkrm Hami pro citlivé bříško na noc. Aspoň se tak často nebudí. Ale mám kamarádky, které s tímto příkrmem mají ještě lepší zkušenosti. Tak kdyžtak dějte vědět, jak to u Vás dopadlo.

bonavoxa
4. dub 2014

Kolem pátého měsíce. A že do té doby řvala neskutečně a neutišitelně. Pomohly kapky Espumisan, Bio Gaia, masáže, cvičení..a čas...

breadfish
21. srp 2015

To já ani nevím, kdy přesně skončily, dávala jsem dlouho preventivně Espumisan, víc jak do půl roku, protože hodně maminek psalo, že miminka trápily prdíky třeba i v sedmi měsících. Tak jsem dávala aspoň tři kapky do mlíčka. Espumisan je naštěstí levný, takže mne to nezruinovalo a kluci měli od bolení klid. 🙂

zuzka3112
21. srp 2015

Nepročetla jsem příspěvky, ale odpovídám na dotaz. U nás skončily mávnutím proutku po ukončení třetího měsíce. Přesto dávám ještě preventivně (když si vzpomenu) sabsimplex a dobíráme biogaia, škoda vyhazovat, když zbyla půlka lahvičky a musím ale uznat, když pár dní nedám, nic se neděje...

gepe
21. srp 2015

Po 3mesici veku.

lucienn5
18. lis 2015

Nám problémy skončily s užíváním kapek ColiPrev, do té doby to byl neskutečný boj ... kolem 5. měsíce jsme je začali postupně vysazovat a vše naprosto v pořádku a hlavně bez řevu 🙂

saruszenka
15. únor 2016

My jsme měli prdíky asi od druhého týdne. Malý se kroutil skoro pořád a furt řval..až histericky doslova pištěl..zabralo nám na to babycalm. Teď je při kojení i po klidný a krásně se na mě směje. Fakt doporučuju a držím vám palce

nikitt1
12. únor 2017

Chci se podělit se svojí zkušeností. Dcera bude mít příští týden 3 měsíce a vypadá to, že už jí prdíky téměř netrápí, snad jsem to nezakřikla 😀 Prvotní příznak byl, že dcerka asi ve stáří 14 dní strašlivě plakala, uklidňovali jsme jí do 4 do rána a to i přes podání Espumisanu. Dávali jsme jí tyto kapky ještě nějakou chvíli, ale neúčinkovaly. Souběžně jsme pořídili laktobacily od Biopronu, (dělala jsem vše co jsem zjistila z diskuzí 🙂 tímto děkuji za moudra) cvičili jsme s nožičkama, pokládali na bříško, při každém kojení jsem nahřívala pecičkama, masírovala jsem při potížích pupík olejíčkem pak i mastí Pupík, kterou jsem dostala, pila jsem čaj z kmínu a kojící čaje, dcerce vyhovuje úlevová poloha na tygříka, takže jsme ji tak nosili a nosíme, dobře tak usíná..od jednoho měsíce jsme mohli babycalm, ten mi přišel, že alespoň ze začátku velmi pomohl. Poté co jsem probdila noci (trvalo několik týdnů) někdy jsme to táhly až do 6ti do rána, rozhodla jsem se pro tak vychvalované kapky biogaya, zabraly hned, ale pouze na jeden týden, pak se to vrátilo k původnímu stavu. Kapky nicméně dobíráme, jsou prý dobré i na imunitu. Teď se mi 3x stalo, že dcerka spí i 7 -10 hodin přes noc, tak uvidíme, jak dlouho jí to vydrží 😀 a co nás ještě čeká ...
🙂 Babycalm jsme vykapali 4 balení, měly by být zcela přírodní, takže z toho nemám takové výčitky jako jí kapat espumisan, jsem ohledně chemie opatrná. Jak dobereme poslední balení babycalm, tak je zkusíme vysadit. Myslím, že kapky alespoň částečně pomáhaly s prdíky, ale těžko říct, jak by to vypadalo bez nich. Měla jsem štěstí, že mi většinou moc neplakala, ale spíš se kroutila a naříkala, takže vytahané ruce od nošení, nevyspaná a naučila jsem se spoustu nových písniček, které jí uklidňovaly, což se dívím s mým pěveckým nadáním 😀

saruszenka
12. únor 2017

@nikitt1 problémy s prdiky přestaly asi od 4. Měsíce..Hodně štěstí

janasbit
Autor odpověď smazal
Zobraz