Kdy vašemu miminku narostly druhé vlásky?

majucha
1. pro 2008

Ahoj všem maminkám, chtěla bych se zeptat, kdy tak asi vašem miminkům začaly růst druhé vlásky? 🙂 Naše Miška má jen takové chmíříčko a už jsou jí (korigovaně) tři měsíce a vypadá to, že se žádné vlásky nechystají. Těším se na první kudrlinku, tak jsem trochu nedočkavá 😅
Vím, že řeším blbosti, oproti problémům, které se tu řeší (a že my měli taky své...), ale nedá mi to a možná si i tak trochu to řešení blbosí teď užívám 😅

3558
2. pro 2008

moj maly sa narodil vlasaty ale to paperie na hlavicke mu hned pomaly vypadavalo a hned do toho mu rastli uz jeho vlasky.teraz ich ma dlhe uz 3-4 cm, a neviem od kedy sa mozu deticky strihat? musim ist k holicovi, alebo staci doma so strojcekom? ratam,, ze mozem strihat az ked bude vediet sediet,nie? ale moj maly sa este ani nepretaca na brusko. tak to si este k tomu holicovi pockam.... 😠 😠 😠

fifinna
2. pro 2008

zuzi, my sme strihali az po roku, doma strojcekom. Ja som poverciva a niekde som pocula , ze deti do jedneho roka sa nemaju strihat, tak som to dodrzala. Ale inak môzes aj skôr. A ak mas strojcek doma, tak k holicovi je zbytocne ist.

maart
2. pro 2008

Holky, tak moje prdolka se narodila plesata a plesata taky zustala 😉 😒 😅 ....je ji 11 mesicu a hlavicku ma fakt jako Fantomas....ma jenom takove kratoucke vlasky, opravdu to vypada jako samet a i kdyz ji hladim, tak je to na dotek jako samet. Je krasna, ale i kdyz uz je to "velka" holcicka, tak porad vypada jako mimiko. Uz mam v zasobe nejaky krasny gumicky a sponecky....ale kdy tohle vsechno pouziju....no to teda fakt nevim..... 🙂 .

martimarti
2. pro 2008

Zapletalovi, vaše malá má super deku 🙂 🙂 Je naprosto úžasná, moc se mi líbí, ta vaše Eliška.

susik77
2. pro 2008

Ahojte, my sme vlasta rodina, takze mala to po nas zdedila 🙂 narodila sa s tmavymi rovnymi vlaskami, najdlhsie mala na bokoch. potom jej dorastali vzadu a ofina. Ofinu som jej musela strihat uz od 6.mesiacov. potom asi v 11-tich sa jej zacali vlnit vlasky na bokoch-za usami a asi od 13-tich ma kudrlinky-take spiralky vzafu, vpredu ma rovne vlasky. Je strasne zlata, ked jej umyvam vlasky, tak ich ma asi mokre po ramena a ked jej uschnu, vyskocia jej do tych spiralok uuuplne hore 😵

susik77
2. pro 2008

sorry, blbo som precitala temu-namiesto dtuhe som si precitala dlhe 😎 Takze nam vlasky nevypadali, aj ked mi to vsetci tvrdili, ze vypadaju 😎 Mala je vlasatica 😀
ozaj, este asi v 2 mesiacoch sa jej zmenili na spinavy blond-narodila sa s tmavymi 😉

muminek
2. pro 2008

nám vlásky taky nevypadali jen se trochu obmnili a už rostou do délky. Začínají se mu pěkně kroutit to bude mít asi po manželovi 🙂

susik77
2. pro 2008

inak, dcera mojej kolegyne mala v roku huste kucerave polodlhe vlasky, uplne uzasne 😵

muminek
2. pro 2008

Ale taky jsou případy kdy má mimčo vlásky a v roce mu všechny vypadají to už bych nechtěla 🙂

susik77
2. pro 2008

muminek: ale to asi len tym, co maju tie jemne prve vlasky 😎

chymenitta33
2. pro 2008

Našemu mimčo vypadalo skoro všetko okolo 4 mesiaca a teraz už mu to pekne rastie.

marika80
2. pro 2008

Nasa mala sa narodila vlasata, a potom som si vsimla, ze na fotkach okolo 3 mesiaca vyzera plesato. Rast jej znova zacali okolo 4-5 mesiaca. Ofinu som zastrihovala, este pred prvym rokom. Inac co hovorite na holenie hlavy detom? Ja byvam v zahranici, priatel je inej narodnosti a oni to robia. Ja som malej nedovolila, ale jej segrenke vyholili( po roku, Nech je krasna na narodeniny 😉 ) a ona ma take krasne a dlhe vlasy. A huste 😕 . A nasej malej moc nerastu a ked spravim copceky tak su aj plesinky. Inac je mi jasne, ze je to geneticke a mala chytila vlasy po mne ☹ , ale aj tak trocha lutujem, ze co keby. Vsade som ale citala, ze vyholenie nepomaha hustote a tak, ale mate niekto s tym skusenosti?

stvura
3. pro 2008

Ahoj...no vravi sa ze treba dietatku zostrihat vlasky okolo roka.
Nam obom so sestrou otec ostrihal vlasy na "minimum" ked sme mali cca rok. Takze z jemnych vlaskov ktore sme dovtedy mali - ja kucerave hnede a sestra rysave neostalo nic a obom nam potom vyrastili huste blond vlasy, ktore mame doteraz {uz sa ale neda hovorit ze su huste, zredli nam obom o polovicu}.
Ja mam tiez dilemu kedy ostrihat malemu vlasy - kedze je to chlapcek tak ma to netrapi az tak ako keby to bolo dievcatko. Ale bolo by dobre keby uz nemal preliv ako ma - blond a hneda. Povodne mal hnede a teraz mu idu do blond vlasy a ani kus nevypadol.

mywiel
3. pro 2008

Na rast vlasov pomaha ricinovy olej ja ho pouzivam aj pre seba lebo mi padaju vlasy ako kojim, najlepsie je nechat posobit cely den, no a zavoren pre babo mu opadaju tie supinky co ma na hlave. 😉

lenko
3. pro 2008

Martinko sa narodil vlasatý blonďáčik. Tieto vlásky mu vypadali okolo 3tieho mesiaca, a hneď začali rásť nové. Teraz už ich má také ako keď sa narodil, pekne husté, dlhé, z tých pôrodných má už len pár vláskov, idú mu už do tváričky, tak mu ich už odstrihnem. Budú na pamiatku. 😀

janeyzelvicka
3. pro 2008

Já někde četla že vlásky mimču nemusí vypadat, ale prostě se vymění tak, že se to nepozná (jako třeba... já nevím... psům se taky mění a rostou nové chlupy po určité době, teď nemyslím línání 😀 ) Malá se narodila s vlásky, ale nebyla žádný hároš, měla je takové spíš světlé, a teď jí rostou a světlají, akorát vzadu má vydřenou pleš 😅 žádné vypadávání jsem ale nezaznamenala...

coriven
3. pro 2008

Kajka při narození měla uplně havraní vlasy, né dlouhé. Mezi 3-4 měsícem jí hodně padaly, jakoby línala 😅 - taky měla vzadu prošoupanou plešku 😀 a tak kolem 6 měsíce jí začly růst blonďaté vlásky a teď vypadá jak rákosníček 😀

bambusko
3. pro 2008

strihat vlasy sa nemaju do roka, lebo vraj nebudes mat peniaze 😀 ale poznam ludi, co radsej deti sponkuju, aby mali prachy... neviem, kedy zacinaju rast druhe vlasky, ale uz som dnes maleho ostrihala, lebo mu kdekade trcali take chocholy, hlavne spoza usi, ze vyzeral ako vodnik 🙂

vikvik
3. pro 2008

my mame 7.5mesice a vlasky nikde 🙂 po narozeni byla celkem vlasata ale do 6ti tydnu je vsechny nechala v cepicce 🙂 taky porad cekame...no aspon nemusim resit, jestli do roka strihat nebo ne :o))))))

snezenka123
4. pro 2008

Ahojky tak moje malá se narodila a moc vlásků neměla a tak kolem 2-3 měsíce ji začali nahoře na hlavičce růst vlásky 🙂 po koupání ji je namažu krémém nebo olejíčkem a vyčesám na "ježka"vypadá to krásně,ale nevím nevím,zda to bude do roka na sponku,teď má vlásky nově narostlé dlouhé tak cca 2-3cm a jsou jí 4 měsíce 😉

gedgitka.a
4. pro 2008

našemu malému začly padat ty se kterými se narodil a kolem 10 týdne mu začli růst nové, bohužel jak začli nové objevila se na do té doby úplně alabastrové hlavičce seborhoia se, kterou se teď perem a ještě se přidal na obličeji prý atopický exém a nic nezabírá ☹ , ale vlásky nám rostou , už je má asi 1,5cm dlouhé a začínají i trochu houstnout 🙂

snezenka123
4. pro 2008

gedgitko,myslíš takovou tu žlutou vrstvu kůže co mají mimča na hlavičce? tu měla malá taky,čekala jsem,že to samo zmizí,ale nedlo se tak tak jse to naolejovala dětským olejem a vyčesala dětským kartáčem na vlásky,zkusila jsem to i trochu namočit a šlo to snadno...někde jsem čekala,že když je to pryč rostou pak lépe vlásky,ale nevím,zda je to pravda 😉

gedgitka.a
4. pro 2008

nene mi ty žlutý jakoby mastný stroupky neměli nám se udělali takový jakoby zduřelý stroupky, který byli suchý a loupali se patlali jsme všechno možné i na ten obličej na kterém to měla být původně seborhoia také a nakonec je to prý atopák, kortikoidy jsem zavrhla a jen promazávala mastí Lipobase, jedna mamka mi poradila konopnou mast na obličej a kůru na hlavičku zatím jsme to mázli jen dnes, tak uvidíme snad to zabere ☹

andy80
4. pro 2008

Moje obě děti se narodili s černými vlásky. Syn jich měl víc, dcera měla míň, ale pak oboum zůstali jen vzádu a vlásky zmizeli. Malému začali růst asi ve 3 měsících a v 6 měsících už měl celkem vlásky. Malé bude 7 měsíců a zatím má jen takový chmíříčko.

gedgitka.a
4. pro 2008

nezoufej já, když se kouknu na sebe na fotkách, kde jsem coby samo sedící půlroční mimčo, jsem úplně plešatá a máma mi říkala, že jsem se narodila a měla jsem hlavu s asi 3cm loknami, také mi začli růst vlásky podle fotek, až někdy ve třičtvrtě roce a te´d když jdu ke kadeřnici na melír dycky je nešťastná páč normál dělá ženským 30-40 proužků na prosvětlení, zatím co mě 60 🙂 nech tomu volnej průběh a nic ji na hlavičku nepatlej časem bude mít vlásků, že nebudeš stíhat rozčesávat 😉

andy80
4. pro 2008

no, mě máma říkala, že já jsem měla do roka hlavu jako koleno

gedgitka.a
4. pro 2008

tak vidíš a teď určo plešatá nejsi 😉 , třeba Tě malá s vláskama ještě předběhne našemu malému začli jen tak rašit a hup během 4 týdnů má vlásky krásně znát na celé hlavičce, ale také mu po vypadávání těch co se s nimi narodil zůstali jen dole kolem hlavičky vypadal jako dědoušek zezadu hihi vydrž vlásky budou 😉

majucha
autor
4. pro 2008

tak jsem dneska Míšu pozorovala a přijde mi, že má trošičku těch vlásků jakoby víc, ale nevím jestli nevidím trávu (vlasy 😀 ) růst 😀 každopádně ty stroupky na hlavě skoro neměla, teda měla, ale fakt málo a teď se jí malinko rýsujou ne jenom na temeni, ale i trošku blíž k čelu 🙂 tak třeba se něco chystá 😀 😀 😀

gedgitka.a
5. pro 2008

no vidíš vlásky to jdsou co roste 😉 😀 a co se rýsuje jakože nějaká vyrážka a stroupky no to snad ne tak doufej, že nedopadneš jak mi seborhoia na hlavě a atopák na obličeji ach jo hodně štěstí

elve1
21. bře 2017

@martimarti prosim vás, jak to u vás dopadlo s barvou vlásků? 😃 Mala se mi také narodila s tmavými vlásky a ted je trochu do rezava 🙈