• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Kdy začalo dítě sedět, lézt, plazit se?

18. července 2016 
@kristi dovolila bych si malou úpravu. V psychomotorickém vývoji je velmi důležité, aby dítě dříve lezlo, než sedělo. Bez lezení nemá k sedu dostatečně vyvinuté zádové svaly. V dospělosti by to pro něj zanmenalo bolesti zad, popř. zakřivení páteře. Nemluvě o psychickém vývoji.
30. říj 2014 ve 12:44  • Odpověz  • To se mi líbí (4)
Naše malá byla od mala šikovná,krásně pásla koníky,převracela se z bříška na záda.Když jsme byly na 6.měs.kontrole,tak měla takovej (já tomu říkala)poloposed,sama si sedla ,ale byla opřená o ruku.Na kontrole jsme byly ve středu-v pátek si už sama krásně sedla,bez podpory, v neděli začala lézt a v pondělí se vyklubal první zoubek. To byl takovej fofr. :astonished:
Stát začala kolem 7-8.měsíce. Chodí kolem nábytku,ale bojí se pustit,přitom,když neví,že ji nedržím,tak krásně stojí ( 9.měsíc).
Každé mimčo je jiné a až se mu bude chtít,tak nás překvapí, co všechno dovede :grinning: A na nějaké tabulky se můžem vykašlat, ty jsou stejně jen orientační :stuck_out_tongue_closed_eyes:
21. lis 2014 v 08:32  • Odpověz  • To se mi líbí
Damiánek to bere krapet hopem - převracet se začal ve 3m, plazit se od 5m a od konce 6m lezeme a týden na to už si zvládl sám sednout, aniž by se svalil :grinning:

...za to můj první - Ája - byl podle tabulek ... až kolem 7m. se plazil a v 9m začal lézt, chodit pak 14 dní před svými 1. narozeninami.

... znám, ale i miminko, které začalo lézt ve 12m - je to vše hodně individuální, jak se kterému chce a jak je které "lenivé" zvláště, když mají větší a těžší tělíčko nebo hlavičku trvá jim to déle uzvednout tu svojí váhu.
Damiánek je jako "prdík" a leze o stošest, Arník byl v jeho měsících "těžší" a tak mu to zřejmě trvalo o trochu déle.
18. únor 2015 v 15:53  • Odpověz  • To se mi líbí
@apricots naše malá spí celou noc od šestého měsíce ( po sedmé usíná a kolem šesté sedmé se budi) jsem za to moc ráda.
14. bře 2015 v 11:36  • Odpověz  • To se mi líbí (1)
Mám holčičku také 6,5mesicu a zatim také nic.A nám všude říkají že dite sedi az naposledy, myslím samo.A nejdřív má lezt,že to je pro vývoj důležite. Ale stejne je to na tom prckovi co a kdy bude dělat :slight_smile:
17. črc ve 22:47  • Odpověz  • To se mi líbí
@sedmikraska84 Prve začne lézt, protože právě díky lezení si zpevní svaly natolik, aby se mohlo posadit :slight_smile:. To dřív se děti "násilím" posazovali na půl roce a z toho má občas někdo zažito, že dřív se sedí...Jinak je to hodně starý dotaz, myslím, že "rodiče ad dotaz" mají dnes už jiné starosti :grinning:
17. črc ve 23:03  • Odpověz  • To se mi líbí
U nás se začal plazit na 7 měsících, lézt na 10 měsících a sedět si nepamatuju, ale řekla bych, že o něco dříve seděl než lezl (násilně jsme ho neposazovali). Naučil se totiž pohybovat velmi dobře pomocí plazení, měl v rukách obrovskou sílu, takže urazil ve velmi krátké chvíli jakoukoli vzdálenost v bytě a neměl motivaci k tomu, aby lezl. Ale na kolínkách péroval, tak si tím ty svaly asi zpevňoval.
17. črc ve 23:17  •  1 dítě  • Odpověz  • To se mi líbí
Plazit v 7m, klekat a stoupat v 9m, lozit v 10m, šplhat do výšek v 11m a od té doby není na nic dalšího čas, horolezectví je nej :D ,ale myslím že bude dřív chodit než sedět, i v kočárku raději sedí na patách než na zadečku.
18. črc v 00:16  • Odpověz  • To se mi líbí
Sedět a lezt zároveň v 7,5 měsících.. Nejdriv se sám posadil z lehu na břiše a pár dní na to lezl. Neplazi se. V 8 měsících si stoupl v ohradce a od té doby všude leze a všude si stoupá.
18. črc v 06:04  •  1 dítě  • Odpověz  • To se mi líbí
@mmichellee to je sice fajn, ale když se dítě samo dostane do sedu předtím, než leze, tak co s tím má člověk dělat? :grinning:
18. črc v 06:06  •  1 dítě  • Odpověz  • To se mi líbí (1)
Tvůj příspěvek