Kdy začalo dítě sedět, lézt, plazit se?

apricots
28. lis 2007

Zajímalo by mě, kdy Vám mimi začlo sedět, kdy lézt, kdy se plazit...Moje 6,5 měsíční holčička se přetáčí ostošest, zvedá zadeček, kolínko si podsouvá pod tělíčko, ale neleze, ani se neplazí, tak by mě zajímalo, kdy to tak můžem čekat a jak na to navazuje sezení - má děcko nejdřív lézt a pak si sednout nebo obráceně nebo jak?

kristi
28. lis 2007

apricots, melo by to byt nasledovne, sedet-lezt-chodit...jeste mate cas. U nas to zacalo byt aktualni asi tak pred 2 tydny, tedka uz leze v pohode..neni kam spechat, uzivej klidu

lenkakr
28. lis 2007

ahoj, kařdé dítě je jiné tak jí dej čas
tady jsou nějaké tabulky: http://www.babyonline.cz/vyvoj-ditete/psychomot...

nikka.vo
28. lis 2007

Mě se začal Dominik plazit za hračkou asi před 14. dny - přitáhne se vždycky rukama a nožičky podsune pod břiško - jako housenka. Sám ještě nesedí, ale když se něčeho přidržuje, tak už jo a jinak máme všechno před sebou. Přetáčení a točení dokola, to už máme za sebou 😉

apricots
autor
28. lis 2007

tak v tabulkách splnujeme vše ze šestého, ze sedmého tak tři čtvrtě...každopádně to sezení - tím se myslí, že jí třeba položím jen tak na zádíčka a za chvilku jí najdu sedět?🙂to znamená, že se sama posadí?když jí dám do židličky, tak sedí normálně - drží se okrajů (obyčejně to nedělám) ale sama od sebe se neposazuje...

apricots
autor
28. lis 2007

jo, málem bych zapomněla...hlavně sem se chtěla zeptat, jak je to se spinkáním - od kdy Vám spinkalo celou noc?a kolik to bylo hodin celkově?My chodíme spát v šest - dýl už malá nevydrží...vypije po koupání 240 ml kaše a pak vydrží spinkat do 4 ráno(občas se probudí a fnuká, ale podám jí dudlík a je tuhá🙂 - pak pije mlíčko a spí ještě tak dvě hodky...

nikka.vo
28. lis 2007

pokud vim, tak dítě se posadí samo tzv. šikým sedem ... je na všech čtyřech, pak si sedne na nožičky, pak přesune těžiště a sedne si na stranu a přidržuje se rukama třebas země...

Říkám to správně?

nikka.vo
28. lis 2007

celou noc mi ještě taky nespí 😔 , vzbudí se kolem druhé noční a pak kolem sedmé a pak ještě pokračuje 😉

apricots
autor
28. lis 2007

nikka no máš aspon dobré, že ti spí ráno dýl🙂moje malá je někdy vzhůru i kolem šesté a už prostě neusne - takže sem ranní ptáče a to sem bejvala sova🙂)
jak je tvuj chlapeček starý?máte moc krásné album

nikka.vo
28. lis 2007

21.11. mu byl půl rok 😉

máme děti stejně staré 😎

No jo,jenže Dominik jde do peří kolem půl osmé, osmé - kdyby šel spát v sedm jako tvoje Mel, tak by asi taky čumákoval už v šest 😅

Obě děti nám spějí cca těch 12 hodin 🙂

nikka.vo
28. lis 2007

teda kdyby šel v šest jako tvoje Melánie.. 😉

apricots
autor
28. lis 2007

No ona Mel jde do peřin už v těch šest...v půl šestý je už s nervama v háji, jak je unavená🙂)Párkrát sem zkoušela dát jí spinkat později, ale to byla večer, jak sem jí držela vzhůru uplně zoufalá a pak stejnak chtěla vstávat takhle brzo a navíc ještě byla pak celej den nevrlá, jak byla nevyspalá...je to zvláštní, ale mám pocit, že Melíš potřebuje přesně těch 12 hodin od šesti do šesti....

apricots
autor
28. lis 2007

takže tobě se během spánku budí dvakrát?to bych teda měla být ješte ráda co?a já myslela, že jednou je moc...

nikka.vo
28. lis 2007

je to možný 😉

tak je určitě zbytečný snažit se dítě udržet vzhůru 😖 Dominik je protivka už kolem půl sedmé, ale ne nějak strašně nervní, tak si hrajeme a pak jdeme kolem sedmé koupat. Jinak spí trochu víc než dvanáct hodin, ale jak kdy.

nikka.vo
28. lis 2007

no vzbudí se jednou - ve dvě ráno (dneska ve 3) a pak v těch sedm... (dneska po osmé) 😉

no myslim, že sem na tom líp já 😅 , sice musim spánek ráno přerušit, ale pak si ještě hoďku třebas schruneme a to teda beru radši než v šest ráno čumákovat 😝 😀

Jo ale co je u něj asi měsíc aktuální, tak se mi třeba dvakrát, třikrát vzbudí do půlnoci, ale stačí dát čaj. To mě zase tolik neštve, ikdyž občas 😠 , jelikož chodim spát denně až po půlnoci 😎 takže v tom máš zase větší pohodu ty 😒

apricots
autor
28. lis 2007

no právě - když někomu řeknu, že mi malá spí už v šest, tak se na mě blbě kouká, že jí jako dávám tak brzo spát - ale když ona už v půl šestý je neštastná a často mi pak usne už u krmení - sama si to prostě vybrala, takže nebudu jí týrat, jen aby si ostatní nemysleli, že ji ukládám moc brzo...a kolik ti Domča vypije než jdete spinkat večer?Pije kašičku?

apricots
autor
28. lis 2007

No malá se taky občas v průběhu noci budí, ale to stačí dát dudlík a je ticho, takže to dělám téměř ze spánku🙂Já si neztěžuju, myslím že ted už je to oproti začátku pohodička, jediný co je trochu náročnější je to brzký vstávání - tím pádem musím i chodit spát aspon do jedenácti, když du později, tak sem pak uplně mátožná🙂)ale zase máme takovej tríček na ráno - tatka de do práce, takže jí v těch 6,7 přebalí, dá mi jí do postele s hrazdičkou a ona si tak pul i hodku ještě hraje - a já spim🙂většinou se mi chce tolik, že mi bouchání a cinkání hrazdičky vůůůbec neva🙂))a pak se probudim, otočím se na ní a ona se na mě krásně usměje🙂

zonja
28. lis 2007

co to je spát celou noc? 😀 my kojíme cca 8x za noc, hůř jak v šesti měsících 😀
lezeme od sedmi měsíců, sedí od osmi, máma řekl v osmi a půl a táta v devíti a půl. postavil se v osmi a půl a okolo nábytku chodí od devíti..... 😉

chechta
28. lis 2007

Tak já to nechápu - koukala jsem na ty tabulky a my sme asi nějaký divný - z břicha na záda, že se převalí v 6 měsících??????? My sme se poprvé převalili před 5 dny a to nám je 2,5měsíce. V 6. týdnech se mi doktorka na kontrole projistotu zeptala jestli je to fakt kontrola v 6. týdnech a né ve 3 měsících - páč pásal koně ukázkově a to hlavou už netřískal o podložku. Jináč s tím uchpováním předmětů a smáním se( není to teda krátce ajen někdy - nýbrž když má náladu tak se řehní pořád) celkem zapadáme. Jsem zvědavá jak budem pokračovat, ale jelikož už ho od malička nebaví ležet tak se asi snaží to pohybování co nejvíc urychlit - to asi aby se mamka staťkem nenudili 😀 😀 😀 😀 Jo a spaní? Krmíme se co hodinu a půl až 2 ve vyjímečných případech vydrží spát i 3 hodiny 🙂

nikka.vo
28. lis 2007

apricots - kaši nedávám, jelikož je Domís celkem cvalda a je to zbytečný a navíc efekt nulový 😉 A vypije i 240ml mléka když mu dám, ale dávám mu tak 210ml 😉

r123
28. lis 2007

teda my vyvracíme naprosto všechny dané věci!malej už v 5 měsících říkal máma táta babi dede.haf haf papa dudu(jako dudlík)čili hodně brzy začal být ukecanej a to mu zůstalo do dneška.za to sedět pořádně začal až skoro v deseti měsících lozil někdy kolem 8!a chodit za ruce někdy kolem 10 měsíce a sám asi tak v roce a něco!prostě byl pohodlnej což mu taky zůstalo do dneška! 😀 takže u nás spíš převažovaly vlastnosti jako zručnost ukecanost atd...!

dashak
28. lis 2007

Chechto, ve vašem případě nejde asi o přetáčení, ale spíš přepadnutí 😉 Nejdříve se miminko totiž přetáčí ze zad na bříško, pak asi 3 týdny po tom, co se to naučí, se umí přetočit i z břicha zpět na záda - úmyslně a plánovaně, tzn. převede váhu na jednou rukou se zapře a převede váhu na druhou ruku a o předloktí se otočí, přitom má zhruba od lopatek tělo nad podložkou, tedy i hlavičku. Pokud se tvoje miminko ještě nedostane samo do pozice na bříšku, což asi ne, spíš ho tak asi pokládáš, tak pak je to spíš přepadnutí, že má jednu ručku víc nataženou nebo zakloní hlavičku a přepadne. To pravé otáčení opravdu přichází v období kolem 5.-6. měsíce

dashak
28. lis 2007

se omlouvám, že píšu bludy, už je hodně hodin a nečetla jsem si to po sobě 😅
chtěla jsem napsat, že se jednou rukou zapře a převede váhu na druhou ruku respektive druhou polovinu těla 😉

r123
28. lis 2007

třeba si pamatuju když měl 4 měsíce tak si vesele hrál s umělou flaškou a vesele s ní praštil psa po hlavě hlavu teda zvedal brzy to je fakt.přetáčení si už nepamatuju.pamatuju si že první úsměv byl kolem toho měsíce a něco!a jinak třeba zuby tak ty sme měly v roce všechny!prostě každé dítě je jiné a samo si určí a udělá co kdy bude chtít!!tabulky jsou většinou jen orientační a průměrové!samozřejmně pokud dítě nezaostává extrémně že jo.

dashak
28. lis 2007

No tak malá se smála už v inkubátoru, ale netroufám si říct, že vědomě. Prostě to byly takové ty letmé úsměvy - spíš tiky a ne úsměv, který by opětovala jako reakci na náš úsměv nebo podobně.

chechta
29. lis 2007

dashak - tak to bude asi ono - možná že by to mohli líp rozepsat, aby pak člověk nebyl zmatenej - to víš první dítě tak na věechno teprv ještě příjdu. Takže miláček přepadává, ale nepřetáčí se, ale přepadává zcela úmyslně - když je moc unavenej tak mu to nejde 😀 Jo a na příško ho otáčím - to opravdu nezvládá 😀 😀 😀 😀

evisa
29. lis 2007

chci se zeptat - ve třech měsících - všude se píše - pase koně - no jo, ale jak dlouho? malá vydrží cca 3 minuty, je to docela pro ni makačka, žádný relax 😅

nikka.vo
29. lis 2007

důležitý je, že tu hlavu vůbec udrží alespoň ty tři minuty, to je v pohodě... 😉

jinak si už bohužel nepamatuju jak dlouho syn vydržel 😕

lendy1
29. lis 2007

evisa, doporučuji k tomu pasení koníků tuto diskuzi, třeba tam najdeš info, co hledáš 😉

https://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThrea...

a podporovat malou můžeš cvičením na balónu, dávat ji smotaný ručník pod hrudník a co nejčastěji ji dávat na bříško a uvidíš, jaký z ní za chvíli bude pasáček 🙂

alcatko.j
29. lis 2007

Tak ja nevim, mam sem neco napsat k sedeni, lezeni a stani???Apri, my jsme si uz psaly, co a jak, tak snad jen k tomu spani.Nelinka mi ani nahodou celou noc nespinka, usne kolem 8 a za noc se vzbudi minimalne jeste 2x a v 6 je vyspana uz uplne 😕 Vzdy, kdyz se vzbudi, tak kojim, ale ne nijak moc, spis mi to prijde jak na zizen 😕
A presto, ze je to uz velka holka, tak mi dost spi i pres den, vzdy je 2 hodky vzhuru a pak asi hodku spinka.naposledy spi cca od 5, ale to uz jen asi 20 minut.
Nema smysl ji ranit pres den ve spanku(k veceru, ze by jako lip spala) , ma to opacny ucinek 😕

apricots
autor
29. lis 2007

no mě malá zase skoro nespí přes den - asi tak dvě hodky - ráno hodinu a odpo hodinu. pak teda docela spí v noci...