Kdy začaly vaše dětičky zvládat určité věci?

selverin
31. pro 2013

Každé miminko je jiné.. tím končí každý článek o psychosomatickým vývoji dítěte... jak se ale člověk nemá stresovat, když jsou všechny články prakticky stejné a doktoři si také jedou dle určitých "tabulek"... ano, každé miminko je jiné, i to moje, i to Vaše... a já bych Vás chtěla poprosit, zda-li by jste mi dle čísel nemohly maminky odpovědět, kdy Vaše ratolesti začaly pást koníky, mluvit, chodit atd, budu Vám moc vděčná, protože jsem stresoun od přírody a doktoři mě odjakživa dokáží zbytečně vylekat.... s Vaši pomocí se nedám 🙂 odpovědi stačí aspoň přibližné ve kterém měsíci danou věc začaly Vaši mimísci zvládat...:

1) při ležení na bříšku udržet chvíli hlavičku nahoře
2) vědomě se na Vás usmívat
3) pasení koníčků
4) hlasitý smích
5) udržet v rukou předmět
6) převalit se na bok
7) převalit se na bříško
8) převalit se z bříška zpět na záda
9) žvatlat slabiky
10) samo se posadit
11) lézt
12) s přidržením se posadit
13) samostatně stát
14) chodit
15) první slova - mama, baba atd...

Moc Vám děkuji 😉

lv
1. led 2014

1/0m 2/6týdnů 3/4m 4/4m 5/3m 6/5m 7/6m 8/8m 9/8m 10/10m 11/10m 12/s přidržením se neposazovala 13/9m 13/16m 15/11m

nevím, jestli ti to pomůže 😎 protože špatně pásla koníky, chodili jsme 3m na rehabilitaci a byla trošku pomalejší v lezení, chození..a teď už by to nikdo nepoznal, lítá jak drak

leni78
1. led 2014

1. 1 mesic
2. Uz nevim
3. 1 mesic
4. Uz nevim
5. Asi 2 mesic
6. 2 mesic
7. 2 mesic
8.2 mesic
9. 3 mesic
10. 4 mesic a 10 dni sam z lehu přes bok
11. 4 mesic a 20 dni
12. Nerozumim dotazu, na kline jsem si ho posazovala od narození, jinak se za nic nepritahoval
13. 6 mesic
14. 11 mesic
15. 9 mesic

syn mel rychlej start ♡

konidana
1. led 2014

@leni78 raketovej start!!! - ja myslela, že moje děti byly rychlý:D

1)1m
2)nevím
3)3m
4),5)nevím
6),7),8)asi 3. nebo 4.m
9)4m
10),11)6m
12)nevím
13)7m
14)9m,10m
15)10m

betelgeuzz
1. led 2014

@selverin upřimně, nechce se mi to všechno hledat, nejspíš ani nemám všechno poznamenané. 🙂 Chodit začala starší v 15 měsících, mladší ve 14. byly spíš pomalejší. Ty tabulky, podle kterých se doktoři řídí, k něčemu jsou. Aby se rozpoznaly děti, které už mají nějaký problém a je lepší jim věnovat speciální péči. Čím dřív se začne problém řešit, tím lépe. Mně se v tomhle směru líbila knížka Rozvíjej se, děťátko, kde je rozepsaný vývoj dítěte, jak jednotlivé dovednosti jdou po sobě, kdy by je mělo dítě nejpozději umět a jak mu ve vývoji pomoci hrama a cvičením.

leni78
1. led 2014

@konidana Jo taky jsem zirala, ale pak se vse srovnalo, vlastne od 6 mesice obchazel nábytek ale pustil se na 11 mesici. Ted mu je rok a pul a je srovnatelný s jinými detmi. Jen jsem vzdycky za exota, když nekdo tvrdi, ze se dite nesmi posazovat a ze rozhodne sam na pul roce nesedi. Muj kluk sedel na me opreny od mimca jakoby v sedu, bylo mu tak prijemne, od mala mel volnost po byte a najednou na zacatku patyho mesice šup a vzorove vymrskl sed z lehu. Polozila jsem ho a on znovu. Pak uz skoro porad jen sedel. Kdyz zanedlouho lezl a par dni na to se vysplhal o zidli a stal, rikam si co je to za dite, no ale obchazel nabytek 5 mesicu a piloval zas mluvení a tak. Prdola malej.