Kdy začít se čtením pohádek na "Dobrou noc"?

karotky
4. bře 2008

Zdravím všechny maminky a měla bych dotaz:
"V kolika měsících už dítě začně vnímat děj čtených pohádek?"

lendy1
4. bře 2008
karotky
autor
4. bře 2008

Lendy.............mě jde spíš o to večerní předčítání.Přes den listujeme obrázkovými knížkami od půl roka. 😉

aponchie
4. bře 2008

karotky uz je cas .zacni 😉

cairka
4. bře 2008

to záleží od dieťaťa. my večer ešte pred spaním nečítame, lebo ju to rozruší vždy a chce pozerať obrázky a nemá to konca potom. a to že cez deň toho prečítame kopec, ale tiež musí pri tom pozerať obrázky a ukazovať o čom čítame 😉 bude mať 2 roky

aponchie
4. bře 2008

zacni cist driv nez primo v case ke spanku.ja jdu o pul hodky driv a ctu ji u ni v posteli a pak ji dam knizku a necham lampicku cte si sama cca 5az10min pote vytuhne zhasnu zakryju pohoda

danulka2
4. bře 2008

my tiez necitame, lebo maly je nauceny lahnut do postele, zhasnem svetlo a do 5minut spi. Nastastie 😀 😀 😀

kristynaw
4. bře 2008

vse nejlepsi Terezce aponchie🙂

susik77
4. bře 2008

my citame na dobru noc od polroka 😉

aponchie
4. bře 2008

dekujeme 😀

karotky
autor
5. bře 2008

aponchie...............když on mi usíná u jídla.Pak se chvíli probere a jakmile ho dám do postýlky,zavrtá se do polštáře a spí. 😀
Ale zkusím to. 😉

anatanka
5. bře 2008

Ja jsem Mirince cetla, dokud ji nezacala zajimat vic knizka a skubani stranek nez pohadka. Ted na ni vetsinou "prdnu" a nebo jen vypravim...

roza
5. bře 2008

My taky nečeteme, to by dopadlo 😀 To by mi po knížce hmatal, až by se rozdováděl a ze spaní by nebylo nic 🙂 .
S dcerou jsme prohlíželi knížky asi od roka, ale čtení jí zajímalo až po 2. roce. Jinak se na to pořádně nesoustředila.

letuskah
5. bře 2008

Kubko tiez zaspava uz pri jedle a keby uvidel knizku tak by bolo hned po spani takze s citanim pockame este nejaky cas.

kejka
5. bře 2008

Tak já nepředčítám,ale vyprávím pohádku před spaním.Jakmile vezmu knížku,tak mladej chce ukazovat a čte mi písmenka a je po spaní.Při vyprávění do toho taky reptá,ale usne.Někdy i já 😀 😀 😀 Přes den je knížka samozřejmostí,ale záleží na jeho momentální náladě. 😉

susik77
5. bře 2008

kejka: to mas dobre velky odstup medzi detmi 😎 ako vychadzaju?

jaduska
5. bře 2008

Ja som tiež staršej dcérky rozprávky iba rozprávala, zhasla som svetlo ľahla si ku nej a stále dookola rozprávala o Červenej čiapočke a potom o Kozliatkach. Čítať som jej začala asi až od 3 rokov, keď už Čiapočka a kozliatka nestačili 😉 A popri staršej si vypočuje rozprávku aj mladšia, tak tá to má od pol roka 😵

kupinka
5. bře 2008

Já si taky neumím představit číst před spaním,je naučený položit a sám usne,jenom bych ho zbytečně rozebrala...vynahrazuju mu to přes den,ale zatím ho spíš zajímá trhání té knížky 😀 než obsah 😅

karotky
autor
6. bře 2008

Hm,.................tak bych to asi(podle to,co tu píšete 😉 )viděla tak na dobu,až bude Adamovi rok a půl. 😀

digysa
28. říj 2011

Citame odkedy nase deti dokazali chytit knizku do ruky.

vodnarky
28. říj 2011

nasa nikdy nemala trpezlivost pocuvat ako jej citame tak asi do 3-ch rokov..vzdy nam ju vytrhla z ruky a utekala prec.. 😉 zato teraz vzdy pred spanim aspon jedna musi byt..pekne pocuva a pri tom aj sladko zaspi... 🙂 😀

traktor
28. říj 2011

..citane nas nezaujali..po chvilke mi Maťko zobral knizku, prelistoval, odlozil..zacala som vymyslat rozpravky a je to perfektne, nadherne pocuva, ide spinkat, povie rozpravaj-budem tisko 🙂 ...aj cez den hocikedy pride, sadne si ku mne a povie o com chce..a ja vymyslam a rozpravam a Maťko pocuva, niekedy prida to svoje..a je to super..

evabb35
28. říj 2011

Pred spaním sme začali čítať rozprávky od 4 rokov.