Kdy začne povídat a žvatlat první slova?

andykov
13. pro 2009

Holky, chtěla jsem vědět jak to měly vaše děti v 8 měsících? Mně Kristýnka moc nepovídá, slabika teda vůbec žádná, žvatlání taky nic moc, sem tak si tak pro sebe brouká, nějaký eeee a shluky souhlásek, ale ham, bum nebo tak vůbec. Spíš je taková tichá většinu dne. Slyší určitě, mluvíme na ní dost, snažím se ji i číst, ale žádná sláva... Ani se jí moc nechce učit věci jako je pápá, paci, berany atd. Ukazujem denně několikrát. Myslíte, že je to pořád ještě v normě?

wsmoulinkaa
18. únor 2010

jo a někdy řekne kika, nevíme co to je 😀

maly_prcek
18. únor 2010

Samayka: je to v pohodě... Pokud se projevuje, je to v pohodě. Měla by se snažit napodobovat mimiku apod. Spíš bych sledovala, jestli rozumí. Vývoj probíhá ve skocích - nic nic a pak najednou během několika dnů, týdne hrozný pokrok. 🙂

Mám státnice z logopedie 😉

Pokud by byl problém, byl by i v motorice, nepřetáčela by se a tak...

Tvoje obavy naprosto chápu, měli jsme taky blbý porod. 😒

samayka
20. únor 2010

maly prcek 🙂)) krásny nick

Ďakujem a beriem to ako radu fundovaného odborníka 🙂))

viac som sa rozpísala do IP

samy

beruska24.9.
20. únor 2010

Naše v necelých 5m. povídá tou svojí miminkovskou hatlamatilkou 😀 a teď se naučila něco jako grrrrrr a pořád to do té své hatlamatilky mixuje 😀

Jinak, v nějakém e-mailu co mi kdysi přišel, jsem četla, že: 2 roky učíme děti chodit a mluvit a pak jim 16 let říkáme ať si sednou a jsou zticha 😀 😀 😀

lily1983
20. únor 2010

ahojte 🙂

beruska..to bolo dobre 😀 ..ale je to nejako tak,ako si napisala 😅

my začiname blabotať tiez,..rozprava betepete, baba, tete, grrr, a brrrr, prrrr 😀 😀
strasne sa rozkecala za posledne 4 dni. a zabudla som este dede, pepe..asi si to budem niekde pisat.. 😀

lenka1smejka
20. únor 2010

lily-ja sem si to tiez zacala pisat ale teraz stale rozprava a uz sa snazi aj vety sice jednoduche napr.de je baba? a mena obmina

lily1983
20. únor 2010

to je super lenkasmejka 😀
je to strasne podarene ked mala rozprava.. 😀
tak sa nasmejeme 😀

lenka1smejka
20. únor 2010

No to ano poviem jej ideme k babke a ona na to:kde?Ja:No ta co ma goga-vtacka a mala na to:kde?Ja povim ,ze na Zahorackej a ona sa na to usmeje

hathor1231
21. únor 2010

mne mala najcastejsie 'bababa' a ked ju necham samu a placom neprivola,tak 'mama' 😀 ked ani na to nepridem,tak to prejde do 'mamamaaaaaa' 😀

lenka1smejka
21. únor 2010

toto aj moja robila az ked plakala volala mama a v 10 mesiacoch sa jej podarilo povedat mama a teraz uz to stale hovori

zuzankast.
21. únor 2010

Ahojky, my uz hodne dlouho rikame mama, tata, mnam a ted se schovava mala do rucniku a kdyz se zeptame Kde je Julinka tak povi Tady je! A to je vsecko, driv rikala i baba, ale to uz ji davno preslo. kdyz ji chci neco noveho naucit (treba jak se mas?Jak jsi velika?) tak dela jen to, co uz umi - papa a paci paci. Uz tak mesic se o to marne snazim a bez vysledku 😔 ☹

terezt
21. únor 2010

No, tak my zacali s prvnima sluvkama az po roce. Pamatuju si, ze jsem byla na rocni prohlidce a doktorka se me ptala - a co mluveni. No a ja - ze nic moc. Jenom BAAA - znamenajici bac - casty jev v nasem zivote... Obcas z neho vypadlo baba, nebo aaha, ale to spis driv nez v roce a v roce uz to ani nerikal... Pejska rikal takove ah ah. No a jinak nic. Ale doktorka rikala - no jo, kluk, ale bac rika! Rozmluvil se az v 16 mesicich a dneska je to cim dal lepsi. Dokonce v porovnani s jinyma stejne staryma mluvi daleko lip. Ma snahu, i kdyz hodne pismenek mu jeste nejde.

stvura
21. únor 2010

Tiez sa mi maly rozhovoril po roku, teraz hovori slova ako "mama", "tata", "baba", "havo", krakra na vranky, bac, bum, tam, tu, toto, teta a podobne dvojslovne. Mame vsak kamarata, ktory je o dva mesiace starsi od moho, takze ma 20 mesiacov a bez problemov mojmu malemu ked ho stretne povie bez vyzvania "ahoj alex" a mne ked odchadzam zamava a povie "dovidienia" s perfektnou vyslovnostou...takze, najdu sa i chlapci, co rozpravaju trojlabicne slova! {to nehovorim, ze vsetko povie krasne, nie detsky a ma naozaj velku zasobu slov}

spalka
21. únor 2010

kazde babo je ine, starala som sa aj o dvojrocneho chlapceka, ktory vedel iba heissssss (horuce na vodu 😉 ) a inac nic
moja mala ma za chvilu 10 mesiacov a mama alebo mamamamamama pouziva vzdy ked jej nie je dobre 🙂, inac rozprava vela bababa, aj cele vety, aj rada vykrikuje, ale nieco nezrozumitelne, ajajaja, dejdede, edede, eklekl, a este to prrrr, ked su ustocka do lievika, ako ked ide auto, to je teraz favorit 😉, a kyvanie, v telke teraz vela kyvaju na olympiade, tak ked si to vsimne, kyva naspat 😀 alebo jej poviem, ze ideme papat a ona zacne kyvat ze papa 😀, no je s nou bohovska sranda 😀

spalka
21. únor 2010
janetty
21. únor 2010

...no tak môj toho veľa nenarozpráva...
akurat povie mama (to hovorí od 7.mes.) , baba, papa, tata, mňam, na psíka povie nie havo ale hava a napodobňuje štekanie haf-haf, alebo hap-hap 🙂 na kavu povie ava, keď počuje buchnutie dverí, alebo keď niekto odíde z izby, že ho už nevidí, tak furt povie paaa a zakýve... ale najpouživanejšie teraz asi jeden týždeň je ou - ooouuu 😀 a keď niečo chce, tak na to ukáže, našpuli pusu a povie o - o 😀

lensam
17. pro 2010

nase slabiky uz dlho su aaaa, ggg, ag ag ag, gn gn, gingin, gengen, gehe...obcas sa aj nieco s h, l zadari a posledny mesiac mame novinku, co ho tatko naucil grrrr, riiiii, gyyyy a raz povedal aj riiiigaaaa, ale to uz nezopakoval