Kdy začne povídat a žvatlat první slova?

andykov
13. pro 2009

Holky, chtěla jsem vědět jak to měly vaše děti v 8 měsících? Mně Kristýnka moc nepovídá, slabika teda vůbec žádná, žvatlání taky nic moc, sem tak si tak pro sebe brouká, nějaký eeee a shluky souhlásek, ale ham, bum nebo tak vůbec. Spíš je taková tichá většinu dne. Slyší určitě, mluvíme na ní dost, snažím se ji i číst, ale žádná sláva... Ani se jí moc nechce učit věci jako je pápá, paci, berany atd. Ukazujem denně několikrát. Myslíte, že je to pořád ještě v normě?

momin
13. pro 2009

Danik zacal teprve docela nedavno.. BABA,AJAJAJ, ted uz i TATA ( jenom ta MAMA porad nikde 😠 🙂 )

Nejake ham,bum,bac,papa taky jeste vubec.. ja myslim ze mame porad cas.... 😅

nikollette
13. pro 2009

Malý zvykol vravieť tata, ale nejak zabudol 😅
Teraz ked chce mna, tak vykrikuje mamamama, mamam, mam, a podobne 😅
Inak moc nerozpráva 🤐

Asi preto že si stále strká cumel do pusinky. 😒

nikollette
13. pro 2009

Jaj a ešte ked chce papať vraví ham, ham 🙂

germik
13. pro 2009

jej,super téma, tak naša malá sa trošku rozkecala asi pred týždnom. Ale žiadne mama,tata ale len nejaké divne žvatlaniny - gé,gugu,data,dadada. Tiež na nu vela hovorím /ved ked som s nou vačšinu dna sama,tak aspon mam dobrú kamošku na pokec 😉 /,čítam jej rozprávky a je strašne zlatá lebo teraz ked jej čítam tak mi začína do toho rozprávat tou svojou rečou...
myslím,že máte ešte čas 😎

sayast
13. pro 2009

tak me hodne slabikovala driv (asi 2-3 mesice zpet). pak nejak prestala. ted teda zvatla, rechta se,piska, ale slova zadna. ale ukecana je dost 😀. jen to jeste neni nic kloudnyho 😅😀

jak je velika,paci,pa... nic takoveho nedela ☹

vercak.
13. pro 2009

andykov - já myslim, že se dočkáš ještě tolika slov, až ti z toho půjde hlava kolem 😀 Malýmu je 15 měsíců a taky teda žádná sláva. Řekne mi táta, nene, jeje, čiči, kyti, ee, pipi, mimi. No máma teda absolutně ne. Myslim že kolem toho 8. měsíce řekl poprvé táta, občas něco jako gaga a baba. Ale nezoufej. Můj brácha prej skoro do dvou let mlčel, sem tam něco žblebtnul a pak se tak rozkecal, až naši měli hlavu jak pátrací balon 😀 😀 😀 😀 😀
Píšeš, že nějaký ty souhlásky řekne, neboj bude to lepší a když na ní pořád mluvíš, tak jednou ti určitě taky odpoví.
Já se spíš děsim toho úžasnýho období, kdy se bude malej na všechno ptát tou krásnou otázkou A PROČ??????

soanpe
13. pro 2009

holky
já si myslím, že na mluvení maj vaši prckové ještě fůru času 😉
Sofí má svoji řeč ( nějakou svahilštinu 😀 😀 😀 ) a tím nám odpovídá. něco se jí zeptáme, třeba kam dala ponožku a ona na to "tidliti tam" 😀

vercak.
13. pro 2009

soanpe - asi tak nějak 😉 😉 😉 mě teda malej na všechno odpovídá ne. jdeme spinkat??? ne. Máš hlad??? Ne. Jen když se ho zeptám, jestli kakal, tak řekne buď ee (že kakal) nebo ne. Asi už chápe.

Ale jinak dítka fakt mají čas na mluvení, v životě toho ještě nakecají 😀

lenka1smejka
13. pro 2009

Moja mala zacala v 7,5mesiaca hovorit baba a potom tata a teraz zacala papa a aj ukazuje papa ale nepovie pri tom papa 🙂 mama mi asi nikdy nepovie 😠 vie aj baram baram buc ale tap tap tapusky to ju nezaujima

nikollette
13. pro 2009

Náš tiež ovláda pá - pá. Myslím že to ukazuje, ked to niekto vysloví, takisto ukáže ťap -ťap ťapusky, začne akože tlieskať 😉

andykov
autor
13. pro 2009

tak jsem zvědavá, kdy to přijde... Každý den na ní minimálně tisickrát a´t mi dá pusinku a paci paci a nic a mluvení.. No ona umí hýkat jak osel, když se jí něco nelíbí nebo když mě chce vzbudit. Jinak je usměvavá, šklebí se kdy může 🙂
vercak. Kiki má bráchu od mýho a ten teda, když měl období proč, tak to bylo něco a ještě teď pořád má divný otazky a když mu nikdo neodpovídá, tak otázku zopakuje a ještě dodá že jo?
soanpe, kámošky chlapeček to dělá prej taky, říkáme tomu dětinština 😀

vercak.
13. pro 2009

Andykov - tak to mám i já. Když jsem byla těhotná, tak jsem jela s přítelem a mým tátou k našim (2 hod. cesta). pořád jsem mluvila a ani jeden neodpovídal, tak jsem za každou větou dodala ŽE JO, ŽE JO VIĎ. Do dneška si ze mě dělají srandu a kolikrát mi mezi řečí řeknou ŽE JO VIĎ? 😀 😀 😀 😀 bylo to tím, že já byla už doma, nevykecaná a chlapi byli utahaný z práce a nemluvili se mnou. 😀 😀 😀 😀 😀 😀
Jinak paci paci teda umíme od 7. měsíce, ale pusu se malej naučil dávat teprve asi před měsícem a půl 😒

rimmel
13. pro 2009

aj nas uz asi dva tyzdne hovori baba 😀

miluska.h
13. pro 2009

nas maly zacal vcera vo velkom vykrikovat mamamama, tak sa z toho tesime 🙂

vercak.
13. pro 2009

miluska - malej kolem devátýho měsíce taky říkal máma, pak ho to přešlo. Dneska když mu říkám slova, který umí, tak je opakuje a když řeknu máme tak odpoví táta 😀 😀 😀 A takhle se semnou bude hádat třeba několik minut 😅 😅

jindri
14. pro 2009

U nás to začala v 7.m. ava ava, gagaga, tata, pak začalo hýkání a různé neidentifikovatelné sktřeky. 😀
Nyní je všechno táta, ale úplně všechno a všichni 😀 a občas zaslechnu děda ... ale spíš je to deka 😀 máma ani omylem. Možná tak trochu ňam, když dáváme jíst 😀
ještě jí jde perfektně - nenene, jejeje - to když mi nadává 😀

zuza.m
14. pro 2009

ahojte myslim že mate ešte dost času .aj my sme začali niekde v 7mes s mama amama mamam ale potom na nejaky čas to zabudol mal obdobie kedy hovoril viac inokedy zase len škreky.teras cely den niečo melie.väčšinou je to taka japončina čo tomu nerozumiem.ale vie mama ,tata,ham ham ,ajda,tam ,dám,bába.tiež to nieje velmi vela ale stači to.ani ja som nehovorila až po 2rokov.kamoškyn rovnak stary už hovvori vela veci dokonca aj mamička,jojoj (na brata)vykrikoval ešte predtym než mal rok.

rimmel
14. pro 2009

maly akurat dnes rano ze wau wau 😀 😀

icejane
14. pro 2009

😵 naš si tak zlatučko posklada jazyček a potom si stale hundre a je strašne zlatučky a už asi 2 tyždne take niečo...ťaťaťa...aďaaďa..ďaďaďa..nenenen....vava...aje...aďu..dede...a spustu inych...on je akysi na svoj vek zakecany 😀

rimmel
14. pro 2009

ice no to teda je! 😀 ja som zevraj ked som mala rok riekanky vedela recitovat 😀 😀

kadlecova.misa
14. pro 2009

ahoj, naše malá breptá: tata,baba,mama,mam, dej-dej, občas ham. 😀 😝

lucie.krajcarova
25. pro 2009

ahoj, náš taky trochu breptá mamam tatata, ale neříká to konkrétně, jen trénuje. občas řekné jééé 😀 myslím, že pořádná slova teprve přijdou. zato se naučil indiána a občas i udělá papááá 🙂

danu
25. pro 2009
mia6
27. pro 2009

náš syn mal 8 mesiacov keď začal opakovať slabiky: babababa, mamamamama, tatatatata. potom prišlo hýkanie, jeeeeeej, jejeje,mňam, hami , a teraz ako 9 mesačny dokaže použiť na konkrétnu situáciu de je???? keď mu niečo schováme alebo má niečo hľadať tak chodí po byte a pýta sa de je?? Mama povedal na mňa len raz keď som ho nechala v postielke tak na mňa vykríkol. inak viac tata. Inak sme ho stihli naučit pac, pac, pacičky; varila myšička kašičku, pápá a baran baran buc; druhým trúbi na nos a brm brm po perách. uvidíme ako to pjde ďalej ja som sa nechcela s nikým rozprávať a v škôlke si mysleli že rozprávať ani neviem. 😀

lenka1smejka
27. pro 2009

mia-ani mne mala nepovie mama tiez iba raz ale tata to hovori stale🙂 ako sa robi ta varila mysicka kasicku?To jej na rucicke kruzis prstom a hovoris tu riekanku?

mia6
27. pro 2009

ano presne to akurat že teraz keď to hovorím tak si po dlani prštekom krúži sám 😀

susik77
11. únor 2010

veronika zacala prve tata, baba asi v 11.mesiacoch. teraz v 2.5 roku hovori 5-clenne vety, rozprava vkuse cely den.
terezka teraz v 6.mes. hovori lem aaaa, ggggg 🙂

belanka
11. únor 2010

my hovoríme mama,tata,baba,ham,da (keď niečo chce),papa a ďalšie neidentifikované zvuky 😀 .na moje prekvapenie o dosť viac než v jej veku brblala staršia dcérka napriek tomu,že sa jej venujem omnoho menej 😒 .šikulka 🙂

samayka
18. únor 2010

juj dobre že som našla túto tému.. aj ja som mala nejaké obavy (mali sme velmi komplikovaný pôrod, kliešte a tak... ) báli sme sa že zostanú nejaké následky.. a tak, vždy keď je nejaké prelomové obdobie a my to ešte "nerobíme" prídu obavy...

teraz máme 7,5 mesiaca. už bolo aj bbb mmm aj mububu... ale to bol jeden deň a od vtedy zasa nič... spieva, intonuje, píska .. ale nič viac ☹

mám veriž že to príde???

naši hovoria, že keď som sa ja naučila rozprávať, tak ma bol od vtedy plný barák... a u môjho drahého je to rovnoako... tak dúfam že sa raz aj tá naša sýkorka rozkecá

wsmoulinkaa
18. únor 2010

ahoj tak my posl dobou říkáme mamamama a babababa jinak grrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr 😀