Kňučení, kvičení a další zvuky. Jaké vydávají vaše děti?

zusma
7. črc 2008

Chtěla jsem se zeptat, jaké zvuky vydávají vaše dítka🙂
Moje malá si jakoby normálně povídá, víská, smějě se, někdy říká tátá apod. ale někdy jakoby tak blbbě vrčí, kvičí a kňučí. Jako né že by brečela nebo se vztekala, prostě si tak různě kvičí a není to teda někdy moc příjemný, protože to dělá často. Jeden takový zvuk občas vydává, když jedeme kočárem a fakt jako nevím, co to má znamenat.
Nevím, zda je to vůbec normální. Ani nevím, k čemu bych ty zvuky přirovnala - napadá mě kvičení prasete anebo někdy startování motorky. Asi je to její způsob komunikace. 😕 🙂

elucinka
7. črc 2008

Ahoj zusma - ty zvuky, co vydávají naši prckové jsou někdy fakt zvláštní, Adam občas zavrčí jako vzteklá liška, až mě z toho zamrazí 😀 A nejvíc kecá a ječí, když vylezeme z bytu na chodbu, protože se to tam tak kráááásně rozléhá, že to protstě svádí ječet jak o život....sousedi si myslí, že ho napichuju na vidle, i když se při tom směje... jsou to prostě zpěváci a křiklouni 🙂 A včera měl zácpu, nemohl se vykajdit, tak tlačil nahlas, no byli jsme u našich a máma z toho měla šok, prý tlačil jak starej chlap 😀

jandalinka
7. črc 2008

zusma:tak přesně mě mluvíš "z duše".Už si také někdy říkám,jestli je to normální! 😉 Ne že by vyloženě plakala,to ne,ale spíš kňourá a kvílí a já nevím,zda tak projevuje své nálady či jí něco je,,,,,,hm.Ale asi je to fakt její způsob komunikace.Zrovinka dnes v obchodě mi jen kvílela a já si všimla,že to asi bylo tím,že se nikdo z lidí na ní nepodíval a když se podívala jedna paní a usmála se na ní,tak byla celá šťastná a pak se zklidnila 😀 😉

zusma
autor
7. črc 2008

Jéé tak to jsem ráda holky, že vám to taky dělají 😅 😀
Přesně jak píšeš Jandalinka - nevím, zda tím projevuje svoje nálady emoce nebo jí něco je. Občas se i stalo,že se z toho kňučení rozbrečela. Ale jinak bych neřekla, že jí něco je.
Jo a taky někdy udělá to, že zatne pěstičky a zavrčí 😅 😅 ale je to taky nahodilé a myslím, že to neznamená ať jdu do prčic 😀 😉

lucka36
7. črc 2008

ahojte
no ja mam este male babatko,ale tiez vydava uz vselijake zvuly,hlavn nad ranom,vselijak vzdycha,knuci,na to sa vzdy zobudim a je to spojene,s tym ze chce jest,,uz hlada ustockami 😉
a uz teraz sa nam zda,akoby ed place vydava obcas ako gagaga... 😉 a dakedy lalala 😉 ..sranda,,
vase dietky uz asi riadne blabocu,uz sa nato obdobie tesim

jaku
7. črc 2008

Docela jsem se tomu přirovnání zvuků miminek zasmála, koukám, že i jinde mají "motorkáře" a různá "zvířátka". Ondra si teď zvyknul jakoby uměle odkašlávat, "startuje motorku", víská "HUÍ", běduje "jejeje", chrochtá. Taky někdy nevím zda to je radost či ne, protože se směje a zároveň kvílí, pak se z toho rozbrečí. Taky mi někdy krom mňam mňam dělá takové divné zvuky u jídla takže nevím zda mu to chutná či ne, ale asi jo, když to sní celé a otevírá pusinku i když to zní jako načuřené zvuky. A to mu to dávám rychle 😀 😀 😀 .

kometka5
7. črc 2008

tak to náš zrovna teď nejoblíbenější zvuk je také umělé odkašlávání..kašle a hrozně setomu chichotá... 😀
a dělá brrrrr...a do toho slintá, takže to je takový divný zvuk...
ráno v postýlce křičí, ale jenom co mě vidí, že jsem vzhůru, tak přestane... 😉

majka35
7. črc 2008

no moja kňučí neustále ... tiež som sa niekedy zamýšľala nad tým, či jej niečo nieje, či ju niečo nebolí ... ale časom som zistila, že ju to kňučanie baví ... no, ale mňa veľmi nie ... 😀 😀 😀

niega
7. črc 2008

Edík má momentálně období "brrrrm" a kloktání - když jedeme s kočárkem, jsme jak reklama na ústní vodu 😵 .

binki
8. črc 2008

malej občas mručí, mečí, chroptí, někdy hvízdne tak, že mi hlavou projedou jehly, jsou to jiné zvuky, než když se zlobí nebo vzteká

hedunecka
8. črc 2008

no tak nasa heidi ma take vysoke tony ked zakrici ze nam idu bubienky prasknut a hlavne v sprxovom sa jej to paci lebo tam sa to ozyva

a inak pri zobudzani robi take jak sssss, tss, alebo si len suska a este strasne rada robi ked sa napije vody a ma ju v hrdle tak sa nadyxne a spravi chchchchchhhhhh

hlasek
8. črc 2008

take se pridavam do klubu...jeceni, kviceni, chrochtani a chrceni ma nase cacorka take v repertoaru..kdyz otevru dvere do chodby, jeste prida volume a vi o nas cely dum...

zusma
autor
10. črc 2008

Malá mi taky vydává zajímavý zvuky v noci při spaní 🙂 Kromě všelijakých zvuků si v méně či více pravidelných intervalech hlasitě vzdychne 😵 Je to fakt legrační a mám to ráda, protože alespon vím, že v pořádku dýchá 🙂

lada82
10. črc 2008

jojo, zus, vsechny ty zvuky dela taky... ale nejcasteji: rozprahne ruce, zatne pesti, ty pak rozevira a zavira, a priserne VRCI, az mu z toho rudne hlava 😀 nevim, proc to dela... dela to i z radosti, kdyz mu nesu jidlo, i ve vzteku, kdyz mu jdu odsavat nudle, i jen tak na prochazce v kocaru 😀 kdykoli

zusma
autor
10. črc 2008

Ladi na mě poslední dobou taky dost vrčí při různých příležitostech,někdy je ruda a má pesticky. Vrčí jako doga. Az se ji bojím 😀

verapa
11. črc 2008

zdravím vás,
moje srdíčko dělá zhruba od 3týdne takový mručení jako když tlačí ale naprazdno, díky tomu si ale vyklačila pupík, dr. mě nepotěšila když sdělila že má lehkou pupíkovou kýlu, nemáte prosím někdo s tímdel zkušenost?
jinak teď začíná komunikovat svými úsměvy a je to fakt kouzelný, čověk pak na toho prcka může čučet furt..

lenulin
11. črc 2008

No náš človíček se taky naučil tlačit a připadá mi že to dělá vždycky nejvíc v noci a to tehdy když se napije a nenedělá si při tom do plínek.člověk by řekl že má zácpu, ale není to tak, protože po ránu z něj všechno výjde a někdy mu ani plínka nestačí 🙂 ale to tlačení to je hrůza sem si říkala jestli je v pořádku někdy to dělá i při krmení a to se mu někdy i podaří něco vytlačit.Mně připadá, že se něčemu naučil a teď to pořád zkouší 😀 Je to normální?

milhaus
11. črc 2008

len skusa, asi to volakde vydel a pači sa mu to
a ta kila moja to ma od narodenia a ešte s tym nič nerobili

marinka
11. črc 2008

Anička taky vydává šílené zvuky, momentálně hrdelní sípot - vypadá to, jak kdyby přišla její poslední hodinka 😀 Nejvíc tak samozřejmě sípe venku v kočárku, aspoň mají lidi zábavu 😀

milhaus
11. črc 2008

moja to robi s nosom lebo sa jej to pači, rychlo potahuje a vtahuje vzduch

monkula
11. črc 2008

tak moja malá neuveriteľne, ale ozaj neuveriteľne vreští.. to tie vysoké tóny rezonujú tuším aj v hypotalamuse...
Vreští, keď s povzbudzuje k nejakému výkonu, vreští, keď jej malý niečo zoberie, väčšinou niečo, čo nemá mať v ruek a vreští vlastne skoro stále... A suseda búcha a búcha... 😠 😠 😠

elize
11. črc 2008

Maxik najprv setril slinky a potom robil "chchchch", uz som sa tesila, ze preslo toto obdobie a zacne aj rozpravat nejake spluhlasky (b, m, p) alebo konecne povie "mama, baba" a stale nic ☹ Po novom zacal pistat. Na vsetko. Ked ma nevidi, ked chce spinkat, ked je hladny alebo smadny. Iny piskot ako ked si len tak "rozprava". Uz ma z neho boli hlava. Ale zakazat mu to nemozem, je to momentalny sposob jeho komunikacie. No a dnes konecne okrem pistania hovoril "bbbbb". Ma 7 mesiacov uz by mohol zacat rozpravat.

marinka
12. črc 2008

elize, nespěchej na něho, on začne vykládat, až bude čas.. Kamarádka má holčičku a ta neříkala vůbec nic a pak najednou, až v osmém měsíci a asi 14 dnech začala baba, mama apod. a od té doby tu pusinu nezavře 😀

janicka.ziv
16. črc 2008

Tak naše mladá poslední dny kvičí a knučí uplně u všeho a pořád a já jsem z toho už docela na nervy 😔 Vážně děsný 🙄 Při jakékoliv příležitosti nezapomene vydat nějaký šílený zvuk. Je to snad ještě horší, než když jako malá řvala. To se alespon dala uklidnit,ale toto je celý den a mě z toho asi už praskne hlava,

monika26
16. črc 2008

ahojte, tak to aj moja mala zacala pekne pistat a vyskat. Asi pojde do suboru 🙂 Je to fajn, pokial nekvici tak, ze ma z toho rozboli hlava a robi to pri vsetkom, ci papame, hrame sa alebo ideme spinkat 🙂

trpezliva
23. črc 2008

ahojte, nasa Lili robi teraz cele dni zvuk, ako keby naprazdno tlacila...a nerobi to len obcas, ale stale ked je hore! Neviem, ci ma fakt nafuknute brusko, alebo preco to robi...Ma tu este niekto podobnu skusenost? 😒

scalia
23. črc 2008

trpezliva: možná u nás to je podobné 😕 občas jakoby zatne, je rudá aněkdy u toho vydává všelijaké zvuky. Ona jich teda vydává přes den vícero a dost mi to leze na mozek 😔 🤐 😒 je to dost nepříjený.Hlavně pokud se jí něco nelíbí,tak vrčí.

trpezliva
23. črc 2008

scalia a kolko ma mesiacov tvoje babo?

scalia
23. črc 2008

už je starší než tvoje-9.měsíců. A všelijaké zvuky vydává intenzivně měsíc, možná dva,vážně nevím. Asi se tím vyjadřuje když neumí mluvit 😕

jad
26. črc 2008

Zusma, nas tiez kvici, minule som bola s nim v obchode, tak ludia sa len pozerali, ale vyzera vtedy spokojne a urcite je to dost namahave, lebo som to skusala a nevydrzala by som s dychom. Myslim si, ze zistili, ze to dokazu, tak to skusaju vkuse.

edita33
26. črc 2008

no mi s tym zavijanim mame tiez svoje,,rozpravat je lenivy ale svoje zvuky si neodpusti,,najlepsie sa krici na chodbe kde sa to ozyva,tak maju susedia prehlad kedy chodime domov,, 🙂 najlepsie mu sak ide hukanie,tak sa smeju ze uz ide sanitkar.. 😀 a ked ma blby den tak to blakanie sa fakt neda pocuvat,,ale to vsetko patri k nim,,davaju nas znat ze su tu,,, 😉