Kolik asi má přibývat miminko za měsíc?

gabca1
6. bře 2008

Holky, kolik? Nevíte? Díky G.

suki
6. bře 2008

Ahoj, záleží na tom jak je straré. Do 3 měsíců přibývá nejvíceklidně i 1200g a pak se to postupně snižuje, malá teď přibrala od 4. do 6. měsíce přesně kilo. Ale je to hrozně různý, taky myslím, že to není až tak důležitý, pokud miminko prospívá a je spokojené 😉

gabca1
autor
6. bře 2008

No mě právě přijde, že po tom 4tém měsící už tolik nepřibývá. Tak jestli je to OK. 🙂

suki
6. bře 2008

Určitě je to O.K. 😉 To je normální.

gabca1
autor
6. bře 2008

díky 🙂

bramburka
6. bře 2008

hm, my naopak moc nepřibejvali a ted se rozjedli... tak okolo 300g tydne...tzn. 1200 mesicne a jsou ji 4 mesice.

gabca1
autor
6. bře 2008

malá je právě teď hodně aktivní, takže potřebuje víc energie a tolik nepřibívá.

jjaninka
6. bře 2008

No tak těch 300g za týden jsme mívali ze začátku,ted po 3.měsíci je to už pomalejší. Musíme častěji kojit,malej mi u toho kolikrát vydrží chvilku a pak chce pít zas dřív. Za posl.měsíc naskočil o 60dkg,což si myslím.že je v pohodě. A taky je spokojený. Včera jsme měli rekord,spinkal od osmi večer až do rána do čtyř. To bylo co říct. Ale to je trošku u nás ojedinělé 😉

cazadora
6. bře 2008

tak já jen pro uklidněnou naše malá nejedlice přibýva max 60-70g za týden a to už tak od 2 měsíců dnes je jí přesně 5m a váží 4850, byli jsme i v nemocnici na vyšetřeních a vše bylo v pořádku prostě nepotřebuje tolik papat, ve vývoji taky nezaostává, ale pro mě je to teda na hlavu bojovat s ní o každej ml. ale pořád vypadá jako mimčo nikdo mi pomalu nevěří že jí je 5m😀

maart
6. bře 2008

Cazadora ahojky, tak jsi me uklidnila. V utery jsem byla s malou v poradne, za 3 tydny pribrala jenom 300g (takze tydne 100g) a Dr. rikala, ze by ted mela pribirat kolem 150 g tydne. Ale pry vypada moc pekne, takze se vlastne nic nedeje. Pristi tyden si ji mam prijit znovu zvazit, ale nevidi v tom problem (kojim 6-8 za 24 hodin, v noci jenom 1x, mala krasne spinka). Tak at se Natalce dari 🙂 .....jo, je fakt, ze moji kluci pribyvali mnohem vic 😉 .

susik77
6. bře 2008

ahoj, my sme sa chodili asi 6 tyzdnov prevazovat, ze sme nepriberali a okolo 6.mesiaca teraz priberame asi 350g tyzdne. myslite, ze sa to zastavi? teraz ma 6 mes.a 3 tyzdne a ma cez 8 kg 😎

cazadora
6. bře 2008

maart naše mudra to hooodně dlouho nemohla skousnout ale já nebyla taky jedlík(v roce 7,5kg a to sem měla porodní váhu větší) a ted říká že když uměrně roste do délky váhově hlavička a je spokojená tak ok

anatanka
6. bře 2008

Ja byla s Miri u Dr. dnes a docela me prekvapilo, ze od minula (tedy za jeden mesic) pribrala jenom uplne minimalne - asi 200 g. Ale Dr. rikala, ze je to pry v pohode, ze ted uz tolik nepribiraji a taky se dost pohybuji, tak je to jiny...

cazadora
7. bře 2008

jéé já bych se taky jednou chtěla dožít toho že by mi doktorka řekla že je to vpořádku a že přibývá akorát 😀 ale co halvně že je zdravá a spokojená

gabca1
autor
7. bře 2008

caz - mě malá moc nepapala ty dokrmy UM a zjistila jsem, že jí vadí lahvička AVENT, málo to z ní teklo, koupila jsem NUK a teče to víc a víc mi toho i spapá... Jakou máte lahvičku? 🙂 🙂

susik77
7. bře 2008

gabci-mas variabilny dudlik? tam to tece rychlejsie 😉

cazadora
7. bře 2008

gabco my máme taky avent ale zkoušeli jsme vyšší průtoky a to nezvládá pít začne se vždycky topit, takže na mlíko má 2 a na kaši variabilní 3

gabca1
autor
8. bře 2008

caz - já měla Aventy taky tak, ale stejně se jí z toho nechtělo tahat. Tak jsem koupila na zkoušku NUK, je tam taková dirka, aby odcházel vzduch. Chvíli jí trvalo než si na ní zvykla, poprvé se i dost přepila, ale teď už ví i kdy má dost a vyplivává, když už nechce. Papá z ní krásně. Z Aventu vypila třeba jen 60ml a z týhle i 120ml. Tak Avent už mám jen na čaj. Zkus jí jen na zkoušku dát jiné lahvičky, ale třeba je to blbost a fakt papá jen malinko viď? Některýmu mimiku stačí asi i jen malinko. Každý děťátko je jiný. 🙂

cazadora
8. bře 2008

gabco a myslíš že by jsi mi mohla poslat do IP nějakej odkaz jakou přesně jsi koupila? že bych to taky prubla to kdyby pila víc zkusim cokoliv 😀