Kolik má 3,5 měsíční miminko vypít mateřského mléka?

keyssi
8. říj 2010

Zdravím vás a mám drobný dotázek. Kolik ml mateřského mléka má miminko ve 3,5 měsících vypít? Zatím malou jenom krmím, ale občas bych ji chtěla dát už také odstříkané mléčko z lahvičky. Nemám ale představu, kolik toho vypije a tedy kolik bych měla na jedno krmení odstříkat.
Děkuji za vaše odpovědi.

naty
8. říj 2010

@keyssi obávám se, že to budeš muset zkusit metodou pokus-omyl...pokud jí nebude odstříkaný stačit, tak dokojit a příště dát víc a naopak...prostě něco odstříkej, řekněme 60ml a uvidíš... 😉

weri1
8. říj 2010

mě říkala dr že ve 2,5 měs. 120ml tak u vás třeba 150ml?

e295
9. říj 2010

Ahoj. Počítá se to podle váhy miminka. Jen jsem zapomněla, kolik to přesně bylo. Pak ti vyjde celodenní dávka a ta by se měla rozdělit do jednotlivých krmení. Takže záleží i na tom, kolikrát denně kojíte nebo krmíte. Ale pokud mimčo není vysloveně nenasytný, tak pak samo nebude chtít a dudlík vyplivne nebo přestane tahat. Třeba to na netu najdeš nebo až budu mít chvilku, tak se kouknu.
(My máme 3týdenního obříka- 4980g a běžně si dává 80-120ml. Máme váhu, takže občas si kojení převážím. Předtím jsme měli hodně malinkatou holčičku a pila pidi dávky. Takže podle věku to říct nejde, pokud nejste váhový průměr.)

sussanah
9. říj 2010

@keyssi obecne zhruba mimco vypije 1/6 sve hmotnosti mleka za den. Tj. 6kg dite zhruba vypije za den 1l, potom to akorat podelit podle obvyklych dennim davek kojeni. Napr pokud kojis cca 8xdenne, tak by jedna davka byla cca 125ml. Samozrejme je to jen velmi orientacni. Zalezi treba denni dobe (nas treba nejvice pil rano po probuzeni a vecer pred spanim, behem dne mene). Uz jsme to resily tady https://www.modrykonik.cz/diskuse/tema/kolik-ml... 😉

zdeniii
9. říj 2010

Ahojky, já bych to neřešila a prostě jen kojila. Proč chceš dávat lahev?? 😖

w_h
9. říj 2010

jak uz psala sussanah:
vahu ditete v gramech vydelis sesti a pak jeste poctem krmeni za den a vyjde ti jednotliva davka
ja jsem malou ze zacatku vazila
ve 3,5 mesicich uz muzes obcas dat pit z lahvicky, nic by se stat nemelo a navic budes zastupitelna, ja v lahvicce problem nevidim
dobry rady jsou taky na www.kojeni.net v databazi otazek a odpovedi

sussanah
9. říj 2010

@zdeniii hmmm, treba proto, ze si potrebuje obcas nekam odskocit i bez mimca? 😉

miarosa
9. říj 2010

Já bych zkusila odstříkat do láhve tak 150 ml auvidíš jestli to miminku bude stačit nebo bude křičet hlady, samo si řekne kolik chce. A příště kdyby to nestačilo tak o trošku víc, prostě do spokojenosti. Záleží také na mléku jak máš syté, takže se neboj že by jsi ho překrmovala, hlavní je aby jste byli spokojení ty i miminko 🙂

haniplanetka
26. kvě 2013

u nás 150

mitote
27. kvě 2013

150-180ml na kilo vahy ditete na den... tzn pokud ma treba 4kg, ma vypit 600-720ml