Kolik má pít dítě kolem 12ti měsíců?

keba
15. dub 2009

Ahoj holky chtěla bych se zeptat kolik by mělo asi vypít roční dítě?Malá mě moc často pít nechce,napije se pouze když má žízen a to spíše ve větším množství a méně za den.Vypije něco kolem 250-300ml.zaden,mléko pít také nechce.díky názor..

alishia
15. dub 2009

ahojky, to by me take zajimalo... malej vypije tak 200ml za den, coz se mi zda hodne malo....ale to mluvim o caji, nemluvim o ovoci, kasi, a mleku.

aja9
15. dub 2009

Ahoj tak malá čaje vypije něco kolem 500 ml za den někdy zvládne i 600 ml.

alishia
15. dub 2009

aja: a jak to do ni nalejes?

dukie
15. dub 2009

keba: Já mám pocit, že jsem někde četla, že roční dítě má vypít cca 120 ml na kilogram své váhy. Jde o součet veškerých tekutin za celý den - tj. mlíčko, polívka, čajíky, šťávičky... prostě všechno. 🙂 Ale neručím za to, vybavuje se mi to jen matně... tak to ber s rezervou. 🙂

keba
autor
15. dub 2009

alis:tak to jsteteda fakt dobří!!já malé nabízím čajík co chvila ale prostě když nemá žízen nenapije se!!!začne dělat nenene a tím to hasne..hodně jí dávám pít když spí,to je tak jediná doba kdy vypije více...a nechce mě pít nic jiného než teplé..jak je čajík vlažný tak si neveme už vůbec..

radkar
15. dub 2009

Tak to si toho teda musím vážit, že moje malá pije úplně bez problémů, když to čtu 🙂 . Malá vidí hrníček a už se k němu natahuje. Někdy mi přijde, že ani nemá žízeň, ale prostě jí to baví 😀 . Pije z takového toho netečícího hrnečku. Ale musela jsem jí to naučit- nejdřív vyndat tu pojistku aby to teklo samo a poslupně jí to tam dávat. Pak to pochopila a pije fakt dobře. Já to neměřim, ale myslim, že vody a čaje vypije tak asi 400ml-ale je to hodně odhadem.

petras
16. dub 2009

Tak jak tak na to koukám,tak já mám doma pěkného násosku 😀 Malej vypije za den minimálně 1l čaje a vody, a to nepočítám Nutrilon a polévky. 😀

zevina
16. dub 2009

okopírováno z www.kojeni.net, zvádění příkrmů (období 9-12m) 😉

V tomto období, kdy se dítěti začíná nabízet hustější pokrm (celé kousky), který obsahuje méně vody je potřeba již dítěti dodávat tekutiny. Pro začátek postačí 200 ml denně, aby dítě neodmítalo kojení, které pokryje zbytek potřeby tekutin. Do roku věku dítě potřebuje 900-1200 ml tekutin (včetně mateřského či umělého mléka, něco obsahují i samotné příkrmy).
Nejvhodnějšími nápoji jsou – kojenecká voda (případně i kvalitní voda z vodovodu), ředěné ovocné a zeleninové šťávy a džusy (džusů dávejte denně max. 120-150 ml denně a pozor na obsah sacharidů – neměly by přesahovat 15 g na 100 ml). Nabízejte jen šťávy z takového druhu ovoce, které dítě dobře snáší (nemá na něj žádné alergické reakce), dětské čaje (ne granulované, obsahují barviva a velké množství cukrů), bylinkové, ovocné čaje. Černé a zelené čaje, ale také třeba čaj heřmánkový způsobují horší vstřebatelnost železa, proto je podávejte až po roce a ne v příliš velkém množství.

jsou tam dost přehledně uspořádané orientační tabulky, jak na přibližné množství jídla pro daný věk, tak složení potravin apod 🙂

eppik.m
17. dub 2009

keba: Míša vypije cca 500ml tekutin + 4x kojím/24hod + ovoce + oběd = cca 1litr odhadem
zkoušela jsi dcerce nabídnout také jinou tekutinu než čaj? u nás bodují 100% ovocné štávičky (hodně naředené jelikož jsou sladké a džusy zatěžují ledviny) když mu dám ovocný čaj tak taky už tolik nevypije nebo se nanapije celý den vůbec, nejspíše si taky už vybírá co jí více chutná 😉 nebo je problém z čeho ji tu tekutinu nabízíš, Míša už pil krásne z hrníčku a najednou už ne, když mu štávičku dám do flasky tak vypije i celou 250ml najednou, nebo ze skleničky se taky napije 😀 jinak to chce pořád dokola systematicky nabízet ... držíme palečky 😉

misa84
26. pro 2009

ahoj vsem, ma nekdo zkusenost s tim, ze jim dite pije "moc"? honzik vypije zhurba litr a pul vody za den a k tomu ho 2x denne kojim, nejakou vodu ma v kasi, ovoci, obede...pije nastesti jen vodu-zadne sladke dzusy a stavicky, ale tak ne napadlo, jestli to nedejboze neznaci nejakou nemoc... 😕 diky

berenika39
27. pro 2009

misa, asi ne,některý děti pijou ochotně a hodně, nicméně nic nezkazíš, když to řekneš mudře, nadměrným pitímse projevuje cukrovka, ale fakt si myslím, že můžeš být ráda, že nemáš opačný problém.....

jankanej
27. pro 2009

ahoj mě terča vypila tak litr a půl a cukrovku nemáme je to dost odlišný něky mi vypije i dneska dva litry někdy sotva 500ml to dítě má potřebu pokaždé jinou, v létě by mělo vypít víc než jindy ale jinak hlídat nemusíš, jen aby měl na očích hrníček s pitím anebo flašku...

berenika39
27. pro 2009

Jasně že ne každý prtě, který hodně pije, má cukrovku 😉 😉 😉 , to jsem nemyslela, jen že by se to prostě stát mohlo a než něco zanedbat, za optání a test z moči u mudry se nic nedá 😉 😉 .
Máme v rodině cukrovku, takovou tu bohužel od dětského věku, tak jsem asi moc proškolená 😉 😉 . Bratranec třeba ji má od puberty, dnes je mu 43 a je na tom opravdu špatně, špatné oči, nohy,krevní oběh, prostě má plný inv.důchod. Rozhodně nechci strašit, děti prostě pijou každý jinak, někdo hodně, někdo míň, jen mi to přišlo rozumný na tohle riziko upozornit.

mayerka
28. pro 2009

ahoj, nám Jára vypije tak 600-700 ml mlíčka (ve třech porcích) a tak 200 ml vody, čajík nepije. Vodu má v netečícím hrníčku celý den na zemi, kde si hraje, a pije jak má chuť, já jen dolívám. Plus ovoce a voda v jídle. Váží cca 10kg.

blondys24
30. bře 2014

Já teď četla, že mají vypít 10-15% své váhy. 4x za 24hod kojím, ale dál už vypije jen +- 100 ml a víc nechce, nabízím pořád a vím, že je to málo :/

silviie
1. srp 2014

Přeji krásny večer všem.Chci se zeptat.Mám 15měsičního syna a přes den vypije 3l čaje.Nevadí to něčemu??? Testy na cukrovku máme v pořadku.Dekuji za odpovědi