Kolik má vážit kojenec?

pavlina05
24. led 2012

Prosím o radu, můj malý má 8.měsíců a váží 6980 g,70 cm.
Porodní váha 3080g. V 6 m. měl na kontrole 6670g.
Dr. mi včera v šoku řekl,že to takhle nejde,že málo přibývá na váze... ☹ Ať s tím začnu neco dělat.
Jíme takto:
Ráno kojení, spánek 2 h, pak oběd cca 140ml,pak kojení před spánkem,pak svačinka ovocná cca 70ml, pak kojení a v noci 2 x kojení.
Teď od 8.měsíce dávám kaši na noc, včera měl 60ml.
Jogurty ještě zařadt nemohu ☹ měl reakci na bílkovinu v mléce.
Co myslíte,jí málo? co mám dělat? Bojím se dalšího převážení,že nepřibere☹
Myslíte si,že váha je tak šílená?
My oba s MM jsme drobní a maličkatí.

camelinka
24. led 2012

ja myslim ze doktor zbytecne plasi, jestli basti a kadi pravidelne tak holt bude zizalacek 🙂 a po zkusenosti si troufam rict ze po kasickach se vypase pekne 😉

olicek
24. led 2012

Taky bych to nijak nehrotila, ale v 8 měsících už bych mu dala pořádný oběd, zařadit maso zeleninový příkrm 😉

romcovaklarka
24. led 2012

Ahoj, ta váha se mi nijak šílená nezdá, spíše jde o to, že za ty dva měsíce opravdu dost málo přibral. Jestli je to HODNĚ málo nebo to ještě jde, to posoudit neumím, ale myslím, že teď s tou kaší by mohl trochu nabrat 🙂 Možná si občas půjč kojeneckou váhu, nebo ti ho i u nějaké poblíž působící laktační poradkyně možná můžou převážit třeba co týden, abys měla představu.

denousek
24. led 2012

taky bych řekla že dr vas zbytečně straší...

my jsme meli v 6 m7300g a 68cm,to je skoro totez ...a sestrenky kluk je žížalka a má jeste min.a nikdo ji nerekl ani slovo!!..když ti jí tak nechapu ..hlavne ze prospívá...nic si z toho nedelej.bude to dobre..

maruja
24. led 2012

ahoj, malá se narodila 3383g a v 6m měla 6860 a v roce 7910g, takže taky žádnej obr. jen myslím že v 8m víc jedla příkrmy a méně jsem kojila, takže i na snídani kaši a dokojila jsem pak oběd, maso ,zeleninu, brambory a dokojila, a td...ale váha zas tak drastická není 😉 malá je žížala do teď 😀

aajda
24. led 2012

Ahoj, moje "malá" měla porodní váhu 3840g, v 8m měla 6.850g na 70cm. Mězi 4 a 6m nepřibrala nic, byly jsme i na pozorování v nemocnici. Tam vymysleli alergii na bílkovinu kravského mléka (ABKM), která se u ní nakonec nepotvrdila. Teď máme zase ofuky a chodíme na převážení co týden.
Mně ale dítko jí výrazně více, ovoce sní tak 150ml a víc, zeleniny s masem 220ml. Kaši dávám, té sní tak 180ml. K tomu má ještě 3 dávky UM. Po mém mléce prostě nepřibírala, byť se říká, že slabé mléko neexistuje...
Na tučnění ti doporučím kaši Sinlac (je vhodná pro alergiky, bezmléčná a rozdělává se do vody, navíc je vysokokalorická, takže pro vás ideál).
ALE!!! Každopádně píšeš o reakci na mléko... držíš bezméčnou dietu, když kojíš? Protože u vás by to ta alergie na BKM být mohla...
Ale taky to nemusí být vůbec nic a prostě bude drobek.

anieanne
24. led 2012

Za ty dva měsíce je to opravdu malý přírůstek... Jak u bylo napsáno výš, pořídila bych váhu, jeliko hodně kojíš ( na osm měsíců podle mě až moc... ), a nevíš, kolik ti vypije. Chybí mi tam nějaká dopolední sváča, a odpoledne to ovoce 70ml mi taky přijde dost málo, vdyť i ten pidi kelímek ovocné přesnídávky má 100g, a to je párkrát do pusy... On ti víc nesní, nebo dáváš takto schválně ?

petiikk
27. led 2012

Ahojky,jestli má také doktor dobrou váhu.Já jsem zjistila že s doktorovou váhou a ostatními váhami se lišíme o kilo a víc.tedy že naše malá váží všude jinde víc než u doktora.jinak bych také neřekla,že tvůj chlapeček má nějak malou váhu.On to dožene,neboj. 🙂

tajemna30
27. led 2012

Hezký večer, ta váha se mi nějak děsivá nezdá - my měli v 6M 6700 g, a 67 cm, a to mi příjde akorát, i dr. byla spokojená. Spíš dr. asi vadí ten přírůstek - ale vidím to na naší holčičce, příští týden jdeme na 8 měsíční kontrolu a počítám že ten přírůstek také bude minimální - ale dle mého ted už to tolik ani nejde přibírat - když lozí, obchází nábytek - má už hodně pohybu. A ohledně jídla někdo sní hodně někdo málo - malá určitě nesní to co by měla sníst ted už skoro v 8 měsících a ani tolik nevypije, ale má doktorka mě uklidnila, když jsem se na to ptala - každé dítě je jiné .... ale je tedy pravda že u Vás skoro v 8 měsících nemáte žádnou zeleninu maso - a kromě mlíka mít za celých 24 hodin jen 70g ovoce, je dle mého hodně málo, to být lékařem mě spíš zarazí tohle, protože si myslím, že v 8 měsících už to tělo potřebuji i něco jiného než jen mléko. A jak radí holky, i já mám doma váhu a ted už spíš jen sem tam aspon převážím, a je pravda že ta váha doma a u dr. není vždy stejná.

petra49
27. led 2012

Ahojky, tak Tom měl při narození 3500g a 48cm, na půl roce 7630g a 65cm, v 8 měsíci 8040g a 67,5cm, v 10 měsících 8260g a 71cm, v roce 8550g a 71cm a teď půjdem na rok a půl, tak jsem zvědavá, ale jak vidíš, tak za půl roku nepřibral ani kilo, já byla z toho hotová- on nechtěl moc jíst, ale dr, vždy docela v klidu. Teď jí docela hezky- mají taková období, kdy jí a nejí

pusolamy
27. led 2012

ja bych rekla ze tazatelka obedem 140 ml nemysli mleko ale prave zeleninku, i to se mi zda malo a toho ovoce 70 ml to je uplne nic, my jsme meli porodni vahu 2990g z porodnice jsme sly 2760g na trech mesicich 4140, doktorku skoro kleplo protoze za mesic mi mala pribrala jen 290g, a zacly jsme dokrmova UM a na osmi mesicich mela 8,55 ted si myslim ze v deviti ma tak 9,30 to je jen muj odhad takze vse se spravilo jen jsem mela mleko light, kojim doted jen v noci nebo rano, zeleniny sni tak 200-230g, a presnidavky 170-200g

ivasad.
27. led 2012

Ta váha se mi nezdá tak hrozná, navíc dítě nepřibývá úplně plynule, ale skokově... Po půl roce života se děti začínají víc hýbat, otáčet, plazit atd. a spotřebují tak víc energie... Ale moc ti toho teda nepapá 😒 víc ti nesní? - třeba 180-200g masozeleniny k obědu, alespoň 180ml přesnídávky, mixovaného ovoce, naškrábaný banán? Myslím že tím že jsi zařadila kaši jsi udělala dobře, víc jídel už bych najednou nepřidávala a počkala do dalšího vážení, zda dítko přibere. Pokud máš podezření na alergii na BKM, tak zkus kaši nemléčnou dávat do MM. 😉 Dr asi zbytečně plaší, bála bych se až kdyby mi dítko nepřibíralo opakovaně 😉

jop
27. led 2012

váha se mi taky nezdá tak hrozná, sice přibral málo, ale to se u dětí může velice rychle změnit. Taky bych někde pořídila váhu a pro klid své duše občas zvážila. Hlavně si myslím, že jestli malý není nespokojený a jí přiměřeně, tak dr. zbytečně plaší. Můj syn zase jedl strašně málo, ale přibíral tak normálně, ale dost skokově - jeden měsíc 140g, druhý měsíc půl kila. Na oběd bych ale určitě přidala zeleninku a maso.

kfitecko23
27. led 2012

já taky myslím,že žádná hrůza to není, ale v 8.měsících jsem už dávala v poledne masozeleninový příkrm a odpoledne ovocnou svačinku. V 9.měsících už měl i na snídani pečivo. Kojila jsem do 10.měsíců pak už o kojo neměl zájem. Filipek měl v 8.měsících 7200g a 69cm. Což je skoro stejně.

mcfc
27. led 2012

Tak naše malá,když jsem sní byla v 5měsíci na kontrole tak měla na váze 6,490gramu,a to jsem ji jenom kojila a doktorka nám řekla,že je to super 🙂 .Přidali jsme zeleninku tak jsem zvědavá kolik bude mít až tam pujdeme za 14 dní 🙂 .Takže si myslím,že ta doktorka přehání!Každá doktorka je jiná a jiný názor.Ale váha tvého drobečka si myslím že je v pořádku.A hlavně jak pišeš,že jste oba drobný tak nemá být pokom obřík 🙂 .tak bržím palce aby vše klapalo 🙂

pukanka
27. led 2012

My mámě 10měsíců a malá váží 7030g a nikdo se z toho nehroutí, takže si nemyslim, že je to tak hrozný s váma. Spíš si myslim, že mu asi už nestačí kojení....kojíte pořád dost, místo toho bych přidala více masa, zeleniny,kaše, ovoce atd. náš jídelníček v 8 měsících Ráno: mlíčko (150ml) Svačina: rýžová kaše s přesnídávkou (200ml) Oběd: maso se zeleninou (150ml) Sváča: přesnídávka (190ml) večer: mlíčko(100ml)+kaše (120ml).
....rozhodně bych nešla do UM, pokud máš dost mlíčka.

weri1
27. led 2012

váha není tak hrozná, ale myslím si ,že málo jí....nechce ti jíst? malej taky nechtěl jíst, do roka byl skoro převážně na MM, ale hodně vážil 🙂 jestli nemá problém s jídlem ,tak dávej víc jíst

lilliaan
27. led 2012

Mne sa ta vaha nezda vobec zla na 8 mesacne babo.. rozhodne nie, skor ten vahovy prirastok za posledne 2 mesiace je nizky. Mna ale zarazila strava, ktoru cez den papa. Ma 8 mesiacov a nepapa ziadny obed? Myslim ziadnu zeleninu a masko? Ja som teda v 8. mesiacoch uz nekojila, ale od pol roka maly papal mrkvicku, postupne viac druhov zeleniny, zemiaky, ryzu, cestoviny, maso a vsetky druhy ovocnych predsnidavok, ktore sa daju dostat. Malemu som i varila, no domacu stravu nechce (tak som to zmrazila a rozdala 😅
Ja by som uz rozhodne tolko nekojila,, Nas jedalnicek vyzera takto: Rano: 230ml mliecka babylove, svacina: jogurt, svacina c. 2 😅 : asi 150ml mliecka, obed: 190g alebo 220g zeleninovej predsnidavky (s masom, zemiakmi ci ryzou al cestoviny) + ovocna predsnidavka (moj maly je velkyyyy jedlik 😀 a ano, na obed zje asi 400g 😀 😀 svacina: kasa vecer: mliecko 230ml
Ma 10.5 mesiaca a vazi 10,5kg 🙂 .. vela sa hybe, tak spotrebuje i vela energie 🙂
Ale rozhodne skus dat INE ZLOZENIE STRAVY,, kojis a nevies kolko mliecka prcek vypije... Taktiez v DM predavaju rozne susienky pre deti uz od 6 mesiacov.... Drzim palce!! 😉

marcelkap
27. led 2012

Já si myslim, že váhu nemá nějak extra malou. Jestli přibývá průběžně od narození míň, tak je to normální.
Určitě bych ale zařadila maso, začít trochu obměňovat jídelníček. Přijde mi, že máš moc kojení.

zuza01
27. led 2012

My měly při porodu 3130 g, teď v 6. měsíci máme 8100 g - kojím a oběd zkoušíme příkrmy. Ale dcera je velká a buclík. Podle mě, pokud dítě nehubne, ale přibírá, i když pomalu, tak je to v pohodě. Nám zas říkají, že je velká moc, ale to má po mě, jako mimino buclík, a teď vážím 47 kilo.

lucie777
27. led 2012

Papá opravdu málo! Já tedy v 8 měsících dceru přestala kojit a noc prospala celou, ale co si tak pamatuju, tak ráno měla zhruba 230ml mléka, svačina 200g ovoce, oběd 200-250g zelenina, maso, brambory, rýže, svačina 200g jogurt s ovocem, večer 230ml kaše. Když na to tak koukám, tak teď ve 2 letech jí míň.. Porodní váhu měla 2850g, v 6 měsících 7kg, v 8 měsících 8kg.
Na váhu bych se ale vykašlala, ale dala bych mu víc normálního jídla! 😉

dana3262
28. led 2012

A co vic kojit? Ja v 8.mes jeste kojila plne 🙂
Jinak, jestli nehubne, tak to snad probuh nevadi, ne?!

ja.na81
28. led 2012

Ahoj,. muj maly mel porodni vahu 3,3 kg. V pul roce 7,7 kg a v 8mi mes 8,2 kg. Z prikrmu papal v te dobe masozeleninu na obed tak 150 g nekdy o neco vic (o tom ze by snedl celou tu velkou sklenicku jsem si mohla nechat leda tak zdat), na svacu ovoce ale to taky tak max ten mini kelimek 100g, nekdy ani to ne (pamatuju si, jak jsem zirala, kdyz kamaradky maly stejne stary jako muj snedl rychlosti blesku velkou ovocnou presnidavku a muj prcek sedel nad svym malinkym kelimkem a nemohl ho dojist 😉 ), a zacinala jsem pomalu s jogurtem, ale to bylo tak par lzicek (pul kelimku max). Ale ja teda v te dobe kojila jeste o 106 🙂 Ve dne v noci (v noci po 2 hodkach... hruza 😉 )
Tak jestli je jinak v poradku... to by snad dr. zjistil, ze je nejaky problem.... A treba ted do dalsi kontroly pribere zas o to vic 🙂 Ono se lehko rekne, dej mu vic normalniho jidla 😉 ale tezko to do prcka cpat nasilim 😉

betelgeuzz
28. led 2012

S nepřibíráním si zážívám svoje, takže to mám dost nastudované 🙂 Každé dítě samozřejmě přibírá jinak, tak se nedá říct, kolik má vážit. Ale k posouzení existují růstové grafy, podle kterých se dá posoudit, jak na tom dítě je. Máš je v knížečce pro rodiče, která je ve zdravotním průkazu, nebo se dají najít na internetu. Zkus si zakreslit, jak se malý pohybuje v grafech délka a délka/váha od narození do teď. Dítě se většinou pohybuje na jedné křivce a prudké vybočení může znamenat nějaký problém.
Taky si myslím, že dr ani nevadí ta celková váha, ale malý přírůstek za 2 měsíce. Nevím, jestli se ti malý hodně nerozpohyboval, to pak může způsobit nižší přírůstek (to se stalo u mladší mezi 8. - 10. měsícem, musela jsem přidat více jídla a upravilo se to). Nebo tím, jak jsi zařadila příkrmy, ubývá mléka. To by ukázala vážení před a po kojení. sama jsem zjistila, že ne vždy spokojené dítě = najezené dítě. Díky váze jsem zjistila, že dcera si vypije mléka tak akorát na přežití, ale ne na přibířání a to se přitom tvářila, že je vše v pořádku 😒

anidomi
28. led 2012

ahoj,můžeš mít čiperku,kterej všechno 'baštění' vyblbne.. Já si myslim,že by všechno mělo bejt s citem-i to jídlo.. Mně malej odmítá zeleninu,masko.. Občas si dá pár lžiček,ale rozhodně to nevydá za normální jídlo.. Kojim,jak si řekne.. Do těch 14 hod to zvládnu tak 3x + 190 přesnídávka.. Pak už nemá na jídlo čas :D Tak má lipánka(80g nebo 160g-jak má náladu) před 17.kojo a spí,když zbaští většího,tak až před 18.. A večer před spaním taky kojo-vzbudí se 1-2x za noc na 'prso' 🙂 no a občas baští kukuřičný křupky a žije,je krásně buclatej a strašně živej.. Takže asi má svý tempo.. Když jsem do něj cpala násilím masozeleninovky nebo jiný,tak se mi akorát pozvracel,takže jsem to přestala dělat..

majdula
28. led 2012

Pavli, R1 byl to same, 6m 6,4kg, 8m 6,9kg. Pritom doslova "zral" jak nezavrenej, ale v te dobe proste temer nepribiral, zacinal obchazet a hodne se hybal. Pro me to ale bylo strasne stresujici prave kvuli moji tehdejsi dr. ktera resila jen tabulky a vubec nebrala v potaz celkovej jinak vybornej vyvoj mimina a geneticke dispozice (z manzelovy strany maji krome nej vsichni pod 170cm). Strasila celiakii a dalsimi problemy, rustovym hormonem atd. Kazdou kontrolu jsem obrecela. Clovek dela co muze a dr. mu pak vpali, ze se dost nesnazi nebo ze je dite nemocne...

Pocitam, ze kdyby te tvuj dr. tak nevyplasil, tak by te ani nenapadlo se tim trapit, vid? Ja zmenila dr. 😉 moje soucasna, byt velice pecliva, to neresi. Snad i proto, ze je sama prcek a rikala, ze jako mimino byla taky drobna a se svoji drobnou dcerou si taky uzila svoje... 😵

Je v poradku, ze to dr. resi, ale citlivejsi pristup by nezaskodil 😝 Hlavne si nenech vnutit UM.

eragonka
24. dub 2012

Ahoj, já mám to samé a taky nevím co mám dělat.Mám 5.měsíční holčičku a váží mi 5kilo porodní váha byla 2900g a 46cm. V březnu mi vážila 4700g a ted jen 5kg doktor mi řekl at zkouším příkrmovat ale ta moje cácora nechce ani kašičky ani čaj přesnídávky prostě chce jen prso a přitom se mi přez noc budí 7-8x a pořád řve že má hlad.Takže stále papáme ale nepřibýráme 😒 .Kdyby aspon chtěla kašičky ale nechce vubec nic už nevím co mám dělat tak vás prosím o radu.Mám ještě starší holku ale tohle jsem sní neřešila ta papala a přibývala krásně :(

vlckulka
24. dub 2012

Za poslední dva měsíce přibral málo, ale celkově výsledná váha není až tak hrozná, ale myslím si, že papá málo, mě 70ml svačinky a 60 ml kaše připadá opravdu velmi málo. Když to vezmu podle nás, tak mě holky zbaštily každá jednu přesnídávku(v tomto věku jsem dávala i piškotky do přesnídávky) a večer si daly každá kolem 200ml kaše. Nevím, co přesně myslíš obědem 140 ml, pokud je to mléko, tak bych určitě zařadila masozeleninu a pokud je to již zeleninka, tak se pokusila dát více, ovšem sama vím, že když malý nebude více chtít, tak to do něj nedostaneš 😅

hansed
25. dub 2012

Tak dr. asi zaskočil ten minimální přírůstek... ale když kouknu na jídelníček, přijde mi, že toho moc nesní, my v 8 měsících jedli takto : ráno mlíko, k sváče mlíko (někdy jsem dala kaši), oběd - masozeleninový příkrm, sváča - ovoce (aspoň 100g, spíš víc), večer kaše nebo mlíko, popř. oboje....

ronyx
25. dub 2012

Náš Kristianek má tuto váhu ve 4 měsících 😀