Kolik mléka má vypít 8mi měsíční mimi?

imzadi
30. zář 2011

Hledala jsem, ale vetsinou byly diskuse o jinak starych detech, takze se ptam 🙂 kolik mleka pro takto stareho prcka? na prikrmy uz davam dopoledne jogurt 120 g, obed masozelenina cca 190g, odpoledne ovocna presnidavka, taky cca 120 g ... po techto jidlech nedokmuji MM ani UM, vecer ma prcek kasi s mlekem, cca 240ml, v noci uz nekojim, staci mu caj, jen jednou kojim rano a to on vydrzi tak 2min, proste prso ho uz nebere...resim, ze mu davam asi malo mlecne stravy...jak to mate vy? co byste mi radily? mam dat jeste pres den nekdy mleko (nejspis asi UM)? ale kdy?? vubec mi to nestymuje do toho jidelnicku...diky🙂

boruuvka
30. zář 2011

@imzadi dala bych mu ráno hned po probuzení UM tak 180ml (ale asi až přestane chtít prso úplně). No a UM se dává ještě po kaši, ale když mu zatím kaše stačí, tak bych UM po kaši začala dávat až by se ti začal v noci budit hlady. Přes den na žízeň UM nedávej to stačí čaj nebo voda.

imzadi
autor
30. zář 2011

@boruuvka dekuju...no smiruju se s tim, ze s kojenim je konec...jinak vecer davam tu kasi ridsi, do flasky...

boruuvka
30. zář 2011

@imzadi neber to nijak tragicky - vždyť jste dobrý - vydrželi jste 8 měsíců a to že se sám začne odstavovat je taky na jednu stranu dobrý, ne? Než aby pak to bylo nějak násilně. Když bude mít ráno UM, jogurt a večer kaši, tak to to akorád 🙂

weri1
30. zář 2011

dítě by mělo mít cca 500ml mléčných výrobků nebo mlíka denně

imzadi
autor
30. zář 2011

@weri1 no jo, ale jak to prepocitavat, kdyz nevim, kolik vypije pri tom kratkem kojeni, co ma, pak jogurt, kase... 😀

@boruuvka 😀

lussi
30. zář 2011

@imzadi tak já dávám 2x denně rýžovo-mléčnou nebo obilno-mléčnou kaši(ráno a večer) a jogurt (dopoledne nebo odpoledne), pak ovocné přesnídávky, k obědu masíčko, zeleninku, těstoviny, brambory, rýži(tak nějak se to snažíme střídat)sem tam propašuju do jídla Nutrilon, jinak do něj UM nedostanu, pije jen kojeneckou vodu. Koncem měsíce jdeme na roční prohlídku tak se tam chci zeptat jestli to stačí.

kubickovo
30. led 2015

tak to já ráno vstanu a muj syn musi mít pravidelně ráno mleko(sunar)a ktomu sní 10 piškotu. za 2h..má už připravenou polevku nebo testoviny atd.nato si chvily pohraje a zase mi ukáže že chce papat 🙂 tak mu dám lipánek nebo přesnídávku,no chvíly posedí a jde hajat..to se vzbudí treba za pul hod.nebo za hodku 😖 a já jen čučím co zněho vyleze 😨 tak ukáže na pití. dávam čaj-nebo mu kupuji ty dětské štavičky ale na večer čaj🙂no a večer okolo 19:30 dávame ho povykoupáni hajat tak na to vypije180 mlíka (sunar) a to se třeba prosí 2-3hodky a zbudi se tak mu dám napít čaj..a chcesi hrát!já vubec večer nespím nekdy přes noc mi vypije 3 až 4 flašky sunaru..jsem nevyspalá každy den! ☹ co stím nadělám...když máme doma malého živla 😀 😲

ivcazer
30. led 2015

imzadi......denně by mělo vypít 130 ml na 1 kg, ale záleží na chuti miminka, může vypít klidně i více nebo méně s příkrmy.... 😎

frenchpa
4. říj 2016

@kubickovo
jak to tak čtu, máte hodně cukru ve stravě, nezkoušela jste trochu přirozenější stravu? Lipánky, piškoty vaše dítě dělají neklidné a "živé, jelikož mu prudce stoupá a pak klesá hladina cukru v krvi. Zkuste nahradit piškoty zeleninou, ovocem nebo bezlepkovými kašemi nebo stačí udělat rizoto (mrkev, rýže, olej a třebas pár kuliček hrášku).

Jak vypadají dětské štávičky, jsou s cukrem nebo bez? Nejlepší jsou dětské bylinkové čaje, (ne instatní)